Šta je novo?

Samsung Galaxy A8/A8+ (2018)

Pejkara

Poštovan
Učlanjen(a)
14.07.2014
Poruke
219
Poena
70
Moja oprema  
Mobilni telefon
Galaxy S20 exynos
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. ADSL
  3. Mobilni internet
Pojavile su se prve informacije vezane za telefone serije A 2018
izgledom su blizanci serije S i jos bolji premium izgled, skener konacno na boljem mestu, infiniti ekran, bixby, treba ocekivati dve verzije cpu snapdragon i exynos za sada nezvanicno... premijera pocetkom 2018 valja cekati :D

samsung-galaxy-a5-2018r.jpg a-series-2018.jpg Samsung-SM-A530F-Geekbench.png Samsung-SM-A5300-Geekbench.png


NETWORK Technology
GSM / HSPA / LTE

LAUNCH Announced Not announced yet
Status Rumored

BODY Dimensions -
Weight -

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
- Samsung Pay
- IP68 certified - dust/water proof over 1.5 meter and 30 minutes

DISPLAY Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.5 inches
Resolution 1080 x 2160 pixels (~439 ppi pixel density)
Multitouch Yes
Protection Corning Gorilla Glass (unspecified version)
- Always-on display

PLATFORM OS Android 8.0 (Oreo)
Chipset Exynos 7880 Octa
CPU Octa-core 1.9 GHz Cortex-A53
GPU Mali-T830MP3

MEMORY Card slot microSD, up to 256 GB (dedicated slot)
Internal 32 GB, 4 GB RAM

CAMERA Primary 16 MP, f/1.8, autofocus, LED flash
Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR
Video 1080p@30fps
Secondary 16 MP, f/1.8, 1080p

SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- Active noise cancellation with dedicated mic

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth 4.2, A2DP, EDR, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
NFC Yes
Radio FM radio
USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector

FEATURES Sensors Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java No
- Fast battery charging
- ANT+ support
- MP4/WMV/H.265 player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+/FLAC player
- Photo/video editor
- Document viewer

BATTERY Non-removable Li-Ion 3300 mAh battery

Preuzeto sa gsmarena
 
Poslednja izmena:
Ja se prosto pitam kakav li će tek biti S9 ako će ovaj fantastičan dizajn da spuste u srednju klasu, tj u A seriju. U svakom slučaju, kupujem, tj čekam. :)
 
najnoviji render pokazuje navodni izgled a5/a7 sa dual kamerom spreda..
vise nego premium izgled, nadam se bez paprene cene jer ipak su iz srednje klase...
dok o a3 nema ni reci, tako da je malo verovatno da ce ga zaista i biti..






samsung-galaxy-a5-a7-2018-vsbmoo.jpg tl.jpg samsung-galaxy-a5-2018-and-galaxy-a7-2018---image---13-feqf0y.jpg samsung-galaxy-a5-2018-and-galaxy-a7-2018---image---02-an3iaj.jpg
samsung-galaxy-a5-2018-and-galaxy-a7-2018---image---12-zbtz3u.jpg
 
Poslednja izmena:
Lepo izgledaju , nema sta , malo mi deluje neprirodno oblik fp i jos malo nize treba da se postavi , nece biti s845 pa ce imati sta da pakuju u S9 i slicno , GPU isto ni blizu premium-a tako da ne verujem da ce biti prevelika cena , drugar je dobio A5 2k17 za prakticno 200e tako da verujem da ce i ovo moci da se nabavi po dobroj ceni...
 
slazeem se oko FP ali opet je na boljem mestu nego kod s8 i note 8 samo jos malo dole da ga spuste i to je to.. a sto se cpu tice trebalo bi da ima exynos 7885 naslednik 7880 tako kazu glasine..
 
Malo toga nije bolje od N8 i S8 sto se tice FP , malo samo da spuste , otprilike za tu velicinu samog fp i bilo bi idealno....videcemo za cpu , bice odlican uredjaj sve u svemu , lepo spakovan nadam se
 
Ovi kao da se trude da nađu i postave fp što *****nije!?!!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nigde se ne pominje A3 2018. :(
Mada, to me navodi na pomisao da ima istine u onom šuškanju da će biti predstavljena mini verzija S9.
 
procitao sam nedavno da kao nece biti A3 za sl godinu mada sam nasao i informacije da ce ga ipak biti... videcemo na premijeri, za sad samo grickamo noktice i cekamo heh :D
 
Lep telefon (A5). Bio bi mi i lepši da nema ove zaobljene uglove ekrana, to nikako ne mogu da progutam. Negde sam pročitao da će biti oko 500 evra...
 
sigurno i A serija od ove god je bila tu blizu oko 500e na pocetku.. A serija mi sad vise dodje kao premium serija,, a recimo S seriju nju bi nazvao super.. dok se za J seriju moze reci da je srednja kategorija..
 
Ja se zagrejao za J7 (2017), a ne bih mogao toliko dugo da čekam ovaj A5 dok se pojavi kod nas, a i pitanje je da li će ga biti kod operatera. A i cena, iskreno. Ne bih davao tolike novce za telefon. Ali definitivno telefon kakav meni treba. Lep, i za moje potrebe više nego odličan.
 
Greota što tu A seriju unakarade uvek lošom kamerom :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
losom???odakle to?ne bi menjao kameru na mom A7 za vecinu kamera

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
bice A serije kod operatera sigurno bar kod vip i telenor... kod vipa ima A5 2017 telenora A5 I A3 2017 kod mts A5 od 2017.. msm da mts ima najlosiju ponudu telefona samo se baziraju na S8 i iphone.. za moj ukus su kamere na A seriji vise nego ok jos da imaju opticku stabilizaciju
 
A7 ce se najverovatnije zvati A8+ evo jos nekih fotkica pomenutog modelaGalaxy-A8-Plus-about.jpggsmarena_001.jpg
 
I zvanično su predstavljeni, ali kao A8 i A8+. Nije baš da su vizuelno identični sa S8 i S8+. Zapravo, veća je razlika nego što je to bio slučaj između S7 i A5 (2017).
 
koja glupost ovo oko imena bilo je za ocekivati da ce se zvati a5 i a7 2018.. leps isu vizuelno od serije 2017 kamere i dalje nemaju OIS citac otiska jena dobrom mestu boljem nego sto j kod s8.. vidiecemo kako ce proci natestovima.. jel moze ikako tema sad da se preimenuje il moderator da to ucini i stavi naziv A8 2018 I A8+ 2018
 
Body: Aluminum frame, glass front and back; IP68 rating for dust and water resistance.
Display: 5.6" Super AMOLED display, FullHD+ 2,220x1,080 resolution Infinity display (18.5:9 aspect ratio), 441ppi pixel density; Always On Display.
Rear camera: 16MP, f/1.7 aperture. Phase detection autofocus. 1080p/30fps video recording.
Front cameras: Primary: 16MP, f/1.9 aperture. Secondary: 8MP, f/1.9 aperture. Fixed focus. Selective focus (portrait mode). 1080p/30fps video recording.

OS/Software: Android 7.1.1 Nougat; Samsung Experience 8.5 custom overlay.
Chipset: Exynos 7885: octa-core CPU (2x2.2GHz Cortex-A73 + 6x1.6GHz Cortex-A53), Mali-G71 GPU.

Connectivity: Dual SIM; LTE Cat. 11 (600Mbps download); USB-C (v2.0); Wi-Fi a/b/g/n/ac; GPS, GLONASS, Beidou; NFC, MST; Bluetooth 5.
Misc: Rear-mounted fingerprint reader (centered, hurrah!); single speaker on the side; 3.5mm jack; Samsung Pay support; Gear VR support.

noviji sw nego s8.. plus deluje da ovaj soc nije za bacanje ? 1500 /4500 geekbench i 86000 antutu. napokon samsung da napravi midrange kojeg mogu da preporucim ljudima za uzeti..

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a8_2018_handson-review-1699p3.php
 
Poslednja izmena:
Iskreno mislim da ce oba stici do operatera i drago mi je zbog toga , odlicno spakovani uredjaji , po dizajnu me podseca malo na stariji Galaxy Alpha koji je po mom misljenju u to vreme bio najlepsi telefon na trzistu , ali opet je to stvar ukusa , mislim da Samsung radi odlicnu stvar sa ovim serijama , gledam to kao neki vid konkurencije Honor-u i Lite modelima...
 
Samo da vidimo koja ćemu cena biti. Uzeo bih ga bez razmišljanja .
 
Cena će svakako na početku biti bezobrazna, ali kao što znamo, posle par meseci...
E sad, dotle će i drugi proizvođači izbaciti bezel less telefone u srednjoj klasi, pa će se tek onda znati da li ih vredi kupiti ili ne.
 
Imam priliku da ga testiram izgleda kao S8 nA prvi pogled, kvalitetno uradjen...ovaj je dual sim, ovih dana cu se poigrati sa njim pa pisem utiske


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gledam nešto, po Indiji 27000 rupija, nekih 350 evra. Ne znam samo koliko su to merodavni podaci. Ovde će biti 400-450 garant, po nekoj mojoj slobodnoj proceni.
 
Opet prednja kamera fixed focus.... Mislim da sam na phone areni procitao pocetna cena 450e. LG G6 ce do tad biti na 300 a mislim da ce i u 2018 biti dobra kupovina. I opet nema OIS ili cak EIS.
 
Neko reče na iPhone X temi, kao što Apple šiša kupce u premijum klasi to radi i Samsung u srednjoj i nižoj. Kupci A i J serije misle da imaju dobar telefon, jel to je kao Samsung a nema veze što se za iste pare moze kupiti mnogo bolji telefon.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno