Šta je novo?

Toshiba Satellite C55D-B5212 Problem?

darkfusion

Poštovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
89
Poena
59
Inace pri paljenju lap top-a mi se obavecno pojavljuju ljubicaste linije i to se desava samo dok ne podigne windows onda kasnije normalno radi . Ja sumnjam da ce graficka da rikne , ali ajde da postavim temu da cujem druga misljenja .Otkako je kupljen nikad nije otvaran
 

Prilozi

  • 20171006_170938.jpg
    20171006_170938.jpg
    668.1 KB · Pregleda: 80
Poslednja izmena:
To se i meni desavalo na jednom Sony laptopu sa AMD grafickom , uglavnom dok je laptop hladan najcesce pri bootu posle kada udje u Windows to nestane.
 
To se i meni desava ne znam za sto ,ni kako da resim pocinje da me nervira...
 
Prikaci ga na neki monitor i ostavi ga ugasenog dok se ne ohladi ako i na monitoru imas te probleme moze biti da je graficka.
 
Radio je do danas sada kada ga upalim dobijem bele strafte . Prikacim monitor od kompa ne ocitava ga crni ekran i posle 10 sekundi monitor udje u power save mod tj ugasi se . Najverovatnije da je graficka otisla........20171016_181036.jpg
 
Danas nasao vremena da cackam malo i dosao sam do zakljucka da monitor od lap top-a je riknuo . Prikacim monitor od PC i stavim na duplicate screen i pustim snimak monitro na lap topu radi nekoliko sekundi i izbaci bele linije dok na monitoru od pc narmalno prikazuje video i radi . Jel zna neko gde mogu da se nabavi display za njega i kolko kosta ?
 
Možda nije ekran, već flet kabl. Sam displej je relativno lako naći (jer je mahom dobar deo istih univerzalan), dok je flet kabl određenog tipa i u vrh glave odgovara za nekoliko modela Toshiba laptopova (možda i neke modele drugih proizvođača u zavisnosti koji je tip konektora na ploči).

Idi na kupujemprodajem, kucaj "Toshiba C55D" i obično ima ljudi koji za 1000-1500 dinara prodaju fletove.

Rasklopiti to sve, promeniti deo i vratiti nazad je neretko pipavo, ali nije nemoguće.

edit: Kako god, ekran se mora rasklopiti, pa bi bilo poželjno pre kupovine flet kabla ili displeja, da po otvaranju istog, probaš da proveriš da li je flet kabl na svom mestu. Ako jeste, izvuci ga, pa ga vrati u konektor. Možda je veza samo loša, pa pravi problem.
 
Poslednja izmena:
Pošto je poruka ispod moje (a nema dodatnog citata), automatski se odnosi na moju poruku (po nezvaničnim forum pravilima), pa da odgovorim. :)

Bez fizičkog pregleda ne mogu da tvrdim da je do fleta, ali je problem izražen na fotografijama karakterističan i za neispravan flet kabl.
 
Možda nije ekran, već flet kabl. Sam displej je relativno lako naći (jer je mahom dobar deo istih univerzalan), dok je flet kabl određenog tipa i u vrh glave odgovara za nekoliko modela Toshiba laptopova (možda i neke modele drugih proizvođača u zavisnosti koji je tip konektora na ploči).

Idi na kupujemprodajem, kucaj "Toshiba C55D" i obično ima ljudi koji za 1000-1500 dinara prodaju fletove.

Rasklopiti to sve, promeniti deo i vratiti nazad je neretko pipavo, ali nije nemoguće.

edit: Kako god, ekran se mora rasklopiti, pa bi bilo poželjno pre kupovine flet kabla ili displeja, da po otvaranju istog, probaš da proveriš da li je flet kabl na svom mestu. Ako jeste, izvuci ga, pa ga vrati u konektor. Možda je veza samo loša, pa pravi problem.

Ok videcu danas da odradim ako ne buraz zna tipa koji se razume pa cu odneti kod njega pa javljam . Hvala na odgovorima .
 
Otisao ekran popravka 80 evra ..... Jos se razmisljam da li vredi popravljati ( jos plus odavno riknula baterija na njemu) .
 
Ako neces da popravljas nakacis ga na tv i koristis kao htpc.
 
Nazad
Vrh Dno