Šta je novo?

Full-Stack developer - (NE)Moguce?

meni samo nije jasno zasto se ovde ljudi gnusaju novih tehnologija i radili bi nesto zastareo, pa makar crkli

java polako prestaje da se uci na americkim univerzitetima u korist js, a na mobilnom polju polako pocinje da je zamenjuje kotlin
ne mogu se vecito stare tehnologije drzati na aparatima samo zato sto je odredjeni kadar odrastao uz njih i ucio te tehnologije

svet se menja, zahtevi su drugaciji, trziste je drugacije

eno veliki broj klijenata hoce kompletan projekat da bude odradjen u js i na frontu i na beku... hocete li im reci: "Slusaj baki, to ti nije pravi projekat, veruj ti meni, samo java i php je istina, sve ostalo je laz."
 
Poslednja izmena:
Sumnjam da ce Java skorije da umre (nazalost)...

Sto se tice novih tehnologija svaka ima svojih mana - cak i php i java imaju neke(mnoge) prednosti u odnosu na js, kao i js u odnosu na njih. Da neka tehnolgija nema prednost, umrla bi (RIP pascal itd)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je cuo neko za Nim , ja slucajno cuo na IRCu , koliko sam video ima perfomanse skoro ko c++ , a deluje ko phyton , cak ima opciju za retardirane ljude ko ja koji hejtuju whitespaces da koristim zagrade :)
 
Vidim da postoje nedoumice oko backend "jezika". Jako je vazno zapravo sta se radi. Za neku aplikaciju koja treba "brzo" da se podigne i nece imati prekomplikovane strukture moze se pricati o Node.JS/Python.... JAVA i .NET se najvise koriste za enterprise aplikacije zbog nacina na koji njihovi framework rade odnosno daju jako dobru strukturu, jer kad krene da se gomila kod struktura postane presudan faktor. Naravno sve se moze uraditi u svemu, ali treba razmisliti o USE-CASE-u.

Takodje sto se tice fullstack programera, definitivno je moguce, ali uvek ce vam nesto bolje ici pa cete verovatno u vecem projektu raditi ono sto vam vise lezi. Naravno vredi napomenuti da treba jako puno posla. Ja licno sam krenuo da ucim HTML, CSS jos sa 13 godina, sada zavrsavam faks "za programera" i radim sve vreme od kako sam krenuo da ucim i mogu reci da ne bih smeo da kazem da "znam web". Tako da embrace yourself :D
 
Nazad
Vrh Dno