Šta je novo?

Printer štampa isključivo pdf fajlove

Zoxvel

Slavan
Učlanjen(a)
15.04.2008
Poruke
32
Poena
304
Moja oprema  
Laptop
ASUS K55VJ
Mobilni telefon
XIaomi Redmi Note 9 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kupio sam nedavno multifunkcijski uređaj HP LaserJet Pro MFP M26a. Tokom upotrebe, otkrio sam da štampa samo i isključivo *.pdf fajlove, dok ostale ne. Znači - ne štampa fajlove rađene u Wordu, Excelu, CorelDRAW-u, Photoshopu. Sve prethodno moram konvertovati u pdf. Reinstaliranje drajvera nije promenilo ništa. Inače, OS je Windows10 Pro. Šta raditi?
 
Sta se desava sa ostalima, jel ih posalje u print spooler ili prijavi gresku? Najlogicnije je da ti nije podesen kao default printer u ostalim programima.
 
Podešen je kao defaultni printer, u spooleru nema ništa. Stoji 0 (nula), znači - kao da i nisam dao komandu za štampanje. U mreži mi je nekoliko računara, probao sam razne varijante: i sa šerovanim printerom, i da nije šerovan, i sa instaliranim drajverima koje sam dobio uz štampač, i sa generičkim drajverima i to na svakom računaru posebno. I dalje mi štampa samo pdf. Sinoć sam na HP forumu video da se još par njih žalilo na istu stvar ali je samo jedan lik rešio problem jer je otkrio - pazi sad ovo - da se u kućištu njegovog Envy5000 nalazi neka druga "mašina" i kada je instalirao te druge drajvere sve je radilo kako treba!
 
Kako "druga masina" jbt...?
Ja bi TO vratio kao neispravno a oni (prodavci, serviseri, uvoznici, hp predstavnici) neka se "misle", naravno AKO imas zamenu jer cini mi se da je neka poslovna primena...
 
Da li se isto desava i na Ubuntu/Linux i na Windows 7?
 
Sa HP foruma...


Holy friggin crap

 

I actually figured it out.

Well, I gave up on HP support. Clearly, this was too difficult for you guys. No problem, tho.

Anyway, I asked an actual IT pro to help me out and after three hours finally figured it out.

The problem was that our Temp folder was blocking print files from appearing in the printing queue. Basically, after going headfirst into the Temp folder properties we were able to enable all files and now it prints like a charm.

Cool printer by the way.

 

Anyway, this is all figured out.

 

Thanks for sticking with me for so long, Cbert 


E, sad... Šta je tačno uradio sa Temp folderom.... Nemam pojma.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kako "druga masina" jbt...?
Ja bi TO vratio kao neispravno a oni (prodavci, serviseri, uvoznici, hp predstavnici) neka se "misle", naravno AKO imas zamenu jer cini mi se da je neka poslovna primena...

Hm, plasim se da je Zeha ovde u sustini u pravu, uredjaj ocito ne radi dobro out-of-the-box na OS koji se smatra jednim od najosnovnijih.
 
Možda neki antivirus sprečava normalan rad. Probajte da ugasite AV.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne bih rekao, jer pdf fajlove i mejlove mogu normalno da štampam. Problem su druge aplikacije (Office, Photoshop, Corel)
 
Probao. Ne radi uopšte. Sistem vidi štampač, dokumenti se nalaze u Spoolu, ali ništa ne štampa.
Mislim da će štapač od nedelje ići natrag u prodavnicu.
 
Poslednja izmena:
Probaj instalirati stampac na drugom racunaru jer to sto je printer serovan nista ne znaci ako print ne radi na racunaru na kom je instaliran printer. Ja bi rekao da je problem sa drajverima ili AV. Avast npr zna da blokira fajlove i drzi ih u spooleru pa se spooler mora staviti u exclusions. W10 zna da brljavi sa drajverima pogotovo nakon update-a. Za linux treba da instaliras HPlip da bi ti radio stampac.
 
Probaj instalirati stampac na drugom racunaru jer to sto je printer serovan nista ne znaci ako print ne radi na racunaru na kom je instaliran printer. Ja bi rekao da je problem sa drajverima ili AV. Avast npr zna da blokira fajlove i drzi ih u spooleru pa se spooler mora staviti u exclusions. W10 zna da brljavi sa drajverima pogotovo nakon update-a. Za linux treba da instaliras HPlip da bi ti radio stampac.

TO JE TO!!!

Temp folder sam stavio u Exclude i sada RADI! Inače, AV je ESET SmartSecurity.

Zahvaljujem se svima koji su ponudili pomoć.
 
Pa to sam ti rekao pre nedelju dana... Pogledaj post #11.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Tako je, rekao si. Ali baš i nisam bio za opciju da isključujem AV kad hoću da štampam *.docx.
Pokušao sam sa raznim drugim opcijama dok nisam nabasao na informaciju da je neki lik isti ovakav problem sa HP štampačem rešio na ovaj način, a on koristi Avast.
 
Nazad
Vrh Dno