Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Sto znaci da je najzad srednji segment na istom nivou i da mozemo da biramo...
 
Samo da ostane ova cena za i5 8400 i prenese se na nase trziste uz + od 2k dinara i bice odlicno.
 
Manje-više jedina zaista bitna stvar je to što će na postojeće AM4 ploče da idu i Ryzen+ i Ryzen 2, dok će ova Intelova platforma najverovatnije da bude "zaključana" na ove Cofee Lake procesore. Ko ima AMD neće morati da menja ploču ohoho dugo, kod Intela će morati da pazariš novu ako budeš stavljao neki od drugih procesora...
Mada, ako ne šetaš sa generacije na generaciju čim se pojavi to i nije neki problem. Ja furam 4th Gen Intel na DDR3 ploči a izašla je osma, i apsolutno ništa ne gubim.

Razlog tome je što kad se gleda i5, ništa se nije ni dešavalo sve do ove generacije, samo su malo povećavali takt i terali na nove ploče. Ono što se zna, da će Intel već da pravi novi skok sa sledećom generacijom, pa neće biti kao 2-3-4-5-6-7 generacija.
Prešli su sa 4c na 6c, a sledeća generacija na 8c(bar i7).
Istovremeno am4 će podržavati 4 generacije zen procesora i još par apu generacija.
Tako da u naredne 4 godine, osim ako industrija ne digne ruke od silicijuma, am4 je best buy...bulletproof...
 
Bilo bi lepo da na 8700K legne brz ram ali od ovog sto imam sada ne treba brzi a i cene su skocile.
Gledam G.Skill na 4000 Mhz ali mi se ne isplati. Ova memorija sad bez dizanja napona radi na 3866 Mhz.
 
Ne isplati se da menjaš. Ja ću juriti 3200 CL14 pa ću ga nategnuti koliko može i to je to.
 
Najverovatnije Strix Z370-E kao kompromis između Hero i Prime Z370-A.

Strix VRM: "The CPU VRM is a 10 phase solution with 10 high-side (marked “RA14 GJ W72K”) and 10 low-side (marked “RA12 BE WE68K”) MOSFETs. The VRM controller is a repackaged ASUS chip marked “DIGI+ VRM EPU ASP1400BT A1717AS” which controls the 10 phases."
167ae0ff0dce6d839831baf18ccc9be4.jpg
 
Poslednja izmena:
167ae0ff0dce6d839831baf18ccc9be4.jpg
Kad vidim da stede na ovome a hoce pare, ne bi im dao ni dinara!
 
Bolja je, ali i skuplja koliko sam video. Strix ima 7 PCI-E slotova, ASRock samo 5, a na kraju će ploča koju kupim i izgustiram za šest meseci ili godinu završiti u mining rigu, pa je zbog toga Strix logičan izbor. :)
 
Poslednja izmena:
Nista ne fali Strix-u. Asus je logican izbor i siguran. Ja sam sa ploca kompletno presao i na karte i ako sam tu uvek ostavljao prostor za brendove poput Galax, Zotac i sl.
Za 8700k, cu ipak ici na Maximus Hero X. Uvek sam se vrteo kod ROG varijante, Maximus, Rampage itd. Sad su uveli Apex, lepo izgleda ali je cena jaka.
 
Šta je tu novo? Pričali smo o tome i u ovoj temi kad smo pokušavali da utvrdrimo da li su pojedini recezenti za 4.7Ghz koristili auto oc ili manualni, da bi utvrdili da li su naponi i temperature realne za 4.7 ili prenaduvane zbog auto oc funkcije. Naravno da je uvek bolji manualni oc od automatskog. :)
 
Poslednja izmena:
@rAMA, i cisto slucajno na vecini maticnih auto oc je ukljucen po default?
 
Nisu merodavni testovi ako je ta opcija ukljucena, a pise da se testira stock cpu, jer je to prakticno klokovan cpu na 4.7GHz.
 
Pa to smo znali od samog pocetka, i tako klokovan ima odlicne rezultate
 
Poslednja izmena:
Nisu merodavni testovi ako je ta opcija ukljucena, a pise da se testira stock cpu, jer je to prakticno klokovan cpu na 4.7GHz.

Takvi testeri bi izgubili kredibilitet za sva vremena. Ako neko radi profi recenzije, a ne zna šta koja opcija radi ili nije u stanju da pročita cpu-z ni ne treba da se bavi tim poslom :)
 
Poslednja izmena:
Ako su toliki naponi za turbo OC, onda terati preko 5 GHz mi ne deluje "naponski zdravo" ili gresim?
 
Ovaj i5 8400 je toliko dobar da je obesmislio sve sto Intel ima ispod 300evra. Ne moraju ni da izbacuju i5 8600/K. Razlike su bedne, osim ako vam ponos ne dozvoljava za imate "zakljucan" cpu. AMD da krene lagano u obaranje cena jer ovaj cpu je tu negde sa R5 1600. Verovatno najbolji Intel cpu sto se tice odnos cena/perf u proteklih hiljdadu godina! :d
 
Poslednja izmena:
Zna se da je stock 4.3GHz, zna se OC domet. Ta funkcija je meni lično nebitna jer je Auto napon viši nego što treba i obično dovoljan za 5GHz manual, a čisto sumnjam da je neko od recenzenata pokazao stock rezove, a da je procesor radio na 4.7GHz, bar ja nisam primetio.
 
Poslednja izmena:
Ponovo sam pogledao taj deo u videu i uvideh da sam pogresno razumeo taj deo... my bad...
 
Ovaj i5 8400 je toliko dobar da je obesmislio sve sto Intel ima ispod 300evra. Ne moraju ni da izbacuju i5 8600/K. Razlike su bedne, osim ako vam ponos ne dozvoljava za imate "zakljucan" cpu. AMD da krene lagano u obaranje cena jer ovaj cpu je tu negde sa R5 1600. Verovatno najbolji Intel cpu sto se tice odnos cena/perf u proteklih hiljdadu godina! :d

+1
Odlican!
 
Nisu merodavni testovi ako je ta opcija ukljucena, a pise da se testira stock cpu, jer je to prakticno klokovan cpu na 4.7GHz.

Tacno tako, a bilo je testova gdje su prikazani takvi rezultati da recimo pise da i7 8700K prakticno brzi od R7 procesora recimo u C15 testu, sto naravno nije moguce.
 
Ljudi, ima li negde već testova delid ultra 8700k? Ovaj special edition Silver Ultra procesor koji pravi Der8suer

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
8700k memorija samo do 2666Mhz?

Sent from my LG-H962 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno