Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Mene interesuju cisto igre, imam ovu staru Noctua NH-U14S sa jednim ventom i proc bustuje na default na 4,7 - 4,8gzh tokom gaminga i temperature dosad su maximum oko 50 - 60C, sa ventom na oko 1000 - 1100rpm (moze na oko 1500rpm) i to na ovim temperaturama od oko 25-30C, dok je proletos bila oko 45-55C.

Kada sam radio par testova za 4,7gzh bilo je potrebno na default oko 1,17v i za AVX oko 1,19 i temp. oko 60 - 65C i vent je bio automatic po biosu,ne znam koliko. Racunam, da bi rucni overklok malo smanjio voltaze za 4,7gzh jer bios uvek dodaje nesto malo ili vise voltaze i da bi za recimo 5,0ghz trebalo izmedju 1,25 - 1,3v, sto za gaming mislim da neka Noctua ND15 sa dva venta moze da ohladi do nekih 65 -70C.

@Kolega, sta znam, meni to kod tebe nesto deluje nejasno, da si za gaming imao tolike temperature, koliko sam video po net-u, do 1,25 -1,3v sa nekom Noctua NHD15 temperature su u proseku maximum oko 60-70C. Koju pastu koristis izmedju proca i hladnjaka i kako je nanosis ?

Recimo, meni je sad u ovim malo vrucim danima temp. u idle oko 27 -30C i vent na oko 650rpm, koliko je kod tebe?


Idle temp su dobre, i gaming temp su dobre, cak i uz overklok. Pricao sam iskljucivo o Realbenchu... Mogao sam verovatno da se igram sa avx offsetom i da tako jurim mozda i 5.0, ali realno to onda nije ni OC, nego OC sa posebnim potrebama. :D

Ako Zen3 stvarno bude brzi od 9900K u gamingu i zadrze postojece cene 3000 serije, Intelu se ne pise dobro. Pa vec se spominje izlazak 11. generacije za kraj godine (nesto odpr. kao Kaby Lake i Coffee Lake), i ni govora o manjoj potrosnji. A glasine oko Zen 3 su 15% veci IPC i smanjene latencije. Ode i gaming kruna Intelu... mada dobro, bolje po nas potrosace.
 
AVX na 9900k = -300mhz klok

Nije vise intel za ta mrcvarenja torture testovima. Nadjes mu klok i voltazu koji su stabilni za ono zasta ti koristis komp, i to je to

A o kakvoj smanjenoj potrosnji pricas za novu generaciju Intela kad je to i dalje 14nm...da bi postigli manju potrosnju, morali bi da rezu klokove, i onda ne bi bili konkurencija ni ryzenu 2xxx kamoli novijima
 
Ovo je uzas koliko se greju noviji procesori. Skoro sam uzeo 9600k i z390 aorus pro maticnu, stock sve temp ide preko 80c prilikom gejminga, msm da je to previse. Nisam se igrao jos sa OC bukvalno se plasim da ne izadje magma iz procesora.
 
koji je napon, kuciste, kuler?
 
stock napon tj 1.116V max, npr kada pustim AIDU temp ide max 78c ali ako pokrenem nesto jace ide preko 80 instant, kuler je rajintek ereboss. Planiram da uzmem Fumu 2 samo da ih nabave madjari.
edit: evo upravo sam pustio i FPU stress u AIDI temp je 93c.
 
Poslednja izmena:
to jeste visoko. jesi proveravao da li je lepo nalegao kuler i dobro naneta pasta?
koje je kuciste i ima li normalnog protoka vazduha?
 
Kuciste je Bitfenix Shinobi, doduše nisam proveravao da li je sve lepo naleglo jer deluje da jeste, msm ne stavljam taj kuler prvi put. Msm da kuler nije dovoljno snazan da ohladi ovo, zato ga i menjam, cak se razmisljam i pod vodu da ide.
 
to kuciste deluje kao da nema skoro nikakav intake napred. mislim da je ono najveci problem.
proveri kako je nalegao kuler za pocetak i zameni pastu.
taj kuler nije uopste slab, posebno za stock podesavanje tog cpu-a.
 
Nemam nista od dodatnih kulera u kucistu sem jednog pozadi koji izbacuje vazduh. Uzeo sam od drugara neku pastu Halnziye tako nesto, koliko zapravo moze pasta da napravi razliku? Kulerom cu da se pozabavim sutra, deluje dosta stabilno ali provericu.
 
skini skroz taj prednji panel nekako pa vidi kakva ce situacija biti.
makar jedan intake fan napred bi ti napravio ogromnu razliku.
ne mozes taj cpu u takvom kucistu da drzis bez ijednog fana i da se zalis na temperature.
 
Probacu, koliko znam, napred mogu dve 12ce da se stave, videcu i to da ubacim.
 
Uzeo sam ND15 i iskreno, osim tisine - nisam dobio nista u poredjenju sa Core Frozr XL-om. 9900k je nemoguce ohladiti (u stress testovima), overklok je nezamisliv osim ako nemate zlatni primerak (moj to svakako nije) a situacija prema naponima i temperaturama je ovakva:

Stock+Auto voltaza: I ND15 i CFXL u srednjih 90-kama, peak temperatura 99C na jezgru, voltaza varira izmedju 1.19v i 1.23v (VROUT senzor). Vcore ide do 1.28.
Stock + undervolt 1.2v u biosu - oba kulera u srednjim 80kama, peak temp posle sat vremena 88C ne jezgru, VROUT 1.14v, VCORE 1.18v.
Overclock na 4.9 uz VCORE 1.35V u biosu - oba kulera throttluju na 100C. U slucaju da se TJMAX poveca na 110, nema throttla ali temperature su u 100kama.

U pitanju je iskljucivo Realbench, uz 8GB RAM zauzeca. Kucite je ASUS TUF GT510, sveze ocisceno. U poslednje vreme vozim CPU na auto podesavanjima (odkad mi se desio onaj random bsod pri bootu na 1.235v 4.8ghz) i tako ce i ostati. Undervolt se ne isplati za 10 stepeni nize (u Realbenchu, u igrama nema razlike svakako), a overklok je jednostavno nezamisliv osim ukoliko se iskljucivo ne koriste igre kao test stabilnosti ili se prihvati throttlovanje u Realbenchu.

Moja poenta: ili je moj cip medju najgorima po pitanju lutrije, ili dosta ljudi koristi game-stable klokove kao reper. I naravno, htedoh samo da kazem da Core Frozr nije ni izbliza toliko los koliko su me neki prvobitno ubedili. Da, bucniji je i da, verovatno ja 2-3 stepena topliji kada bi se precizno merilo, ali je ujedno u 5000 jeftiniji od Noctue. Naravno, Noctua je fantasticna ali 9900k je jednostavno previse ako sam cip nije zlatna koka. Nadam se da ce Intel konacno resiti probleme sa proizvodnim procesom i da nece vise pakovati dodatna jezgra u arhitekturu koja je pravljena za 4... jer 11900K ima da zahteva mini zamrzivac oko kucista.

Citam ovo i mislim da si proizveo pogresan zakljucak. Pre ce biti da nisi dobro namontirao Noctua hladnjak ili da je nesto drugo problem(airflow, montiranje, pasta) nego da su svi review-ovi gde kazu da je MSI-ev hladnjak za skoro 10 stepeni gori od Noctuinog pogresni. Proveri i da li si dobro naneo pastu. Srecno sa troubleshootingom problema.
 
Uzeo sam ND15 i iskreno, osim tisine - nisam dobio nista u poredjenju sa Core Frozr XL-om. 9900k je nemoguce ohladiti (u stress testovima), overklok je nezamisliv osim ako nemate zlatni primerak (moj to svakako nije) a situacija prema naponima i temperaturama je ovakva:

Stock+Auto voltaza: I ND15 i CFXL u srednjih 90-kama, peak temperatura 99C na jezgru, voltaza varira izmedju 1.19v i 1.23v (VROUT senzor). Vcore ide do 1.28.
Stock + undervolt 1.2v u biosu - oba kulera u srednjim 80kama, peak temp posle sat vremena 88C ne jezgru, VROUT 1.14v, VCORE 1.18v.
Overclock na 4.9 uz VCORE 1.35V u biosu - oba kulera throttluju na 100C. U slucaju da se TJMAX poveca na 110, nema throttla ali temperature su u 100kama.

U pitanju je iskljucivo Realbench, uz 8GB RAM zauzeca. Kucite je ASUS TUF GT510, sveze ocisceno. U poslednje vreme vozim CPU na auto podesavanjima (odkad mi se desio onaj random bsod pri bootu na 1.235v 4.8ghz) i tako ce i ostati. Undervolt se ne isplati za 10 stepeni nize (u Realbenchu, u igrama nema razlike svakako), a overklok je jednostavno nezamisliv osim ukoliko se iskljucivo ne koriste igre kao test stabilnosti ili se prihvati throttlovanje u Realbenchu.

Moja poenta: ili je moj cip medju najgorima po pitanju lutrije, ili dosta ljudi koristi game-stable klokove kao reper. I naravno, htedoh samo da kazem da Core Frozr nije ni izbliza toliko los koliko su me neki prvobitno ubedili. Da, bucniji je i da, verovatno ja 2-3 stepena topliji kada bi se precizno merilo, ali je ujedno u 5000 jeftiniji od Noctue. Naravno, Noctua je fantasticna ali 9900k je jednostavno previse ako sam cip nije zlatna koka. Nadam se da ce Intel konacno resiti probleme sa proizvodnim procesom i da nece vise pakovati dodatna jezgra u arhitekturu koja je pravljena za 4... jer 11900K ima da zahteva mini zamrzivac oko kucista.


Imao sam vise komada 9900k, trenutno imam z390 gaming edge AC plocu, 9900k , 4x8gb rama, i kuler sam swapovo sa Noctua u12a i sa U14S, fakticki isto rade, 4.7-4.8 na 1.2-1.22v, i 4.9ghz na 1.25v, inace tek na 4.9ghz kad pokrenem aidu i ostavim jedno 15min, ode u 79-80c na najtoplijem jezgru.

na 4.8ghz retko prelazi 75c...

Meni nije jasno sta vi ljudi radite sa svojim masinama... d15 treba da ti pruzi 5ghz na do ili oko 80c na najtoplijem jezgru.
 
Samo da vam bude jasno, postoje procesori koji na 5ghz rade na 1.1v-1.15v naponu i tu nije nikakav problem ohladiti, ali većini treba veći napon i onda je teško ohladiti.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
pa imao sam jedan 9900k koji je radio na 5ghz na 1.25v na z390-i strix. Doduse , ne zalazim u zlatne primerke ili 9900ks. Pa na GN imaju 9900k na 5ghz kojem treba 1.35v...

na 9900k nije tolko ni do napona,kolko do kloka, bukvalno svakih 100mhz iznad 4.8ghz je po 5c u proseku gore kod mene na u14s.
 
Poslednja izmena:
Imao sam vise komada 9900k, trenutno imam z390 gaming edge AC plocu, 9900k , 4x8gb rama, i kuler sam swapovo sa Noctua u12a i sa U14S, fakticki isto rade, 4.7-4.8 na 1.2-1.22v, i 4.9ghz na 1.25v, inace tek na 4.9ghz kad pokrenem aidu i ostavim jedno 15min, ode u 79-80c na najtoplijem jezgru.

na 4.8ghz retko prelazi 75c...

Meni nije jasno sta vi ljudi radite sa svojim masinama... d15 treba da ti pruzi 5ghz na do ili oko 80c na najtoplijem jezgru.

80C na najtoplijem jezgru imam na stock voltazi i podesavanjima u RAINBOW SIX SIEGE-u. Jako retko, ali HWINFO nakon 2-3 sata igranje ne laze. Cak i manuelni undervolt na 1.2v u Biosu je najtoplije jezgro u Realbenchu dovodio do 88C, dok je prosek bio oko 80-82.

Evo i gore se lik zali na 9600K. Ipak su ovi Intelovi procesori zamena za grejalicu zimi...
 
pa imao sam jedan 9900k koji je radio na 5ghz na 1.25v na z390-i strix. Doduse , ne zalazim u zlatne primerke ili 9900ks. Pa na GN imaju 9900k na 5ghz kojem treba 1.35v...

na 9900k nije tolko ni do napona,kolko do kloka, bukvalno svakih 100mhz iznad 4.8ghz je po 5c u proseku gore kod mene na u14s.
Naravno da ima veze i sa naponom, ima veze i sa frekvencom. Poznato je da se na istom naponu ne greje isto na 4.8 i 5.0ghz. Greju se mnogo, za bilo koje ozbiljnije napone voda je obavezna.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
I ja stvarno ne znam sto su tolike temperature u gamingu, pre nego sto sam uzeo ovaj 9900K nema sta nisam pogledao na net-u u vezi temperatura za ovaj proc. u gamingu i negde do oko 1,25 - 1.3v najbolji vazdusni kuleri mogu da ohlade na oko 50 - 70C u najzahtevnijim igrama.

I meni dosad temperatura nije presla 50-60C u gamingu, bustuje 4,7 - 4,8gh na oko 1,2v i sa starom Noctua U14S i jednim ventom na oko 1000 - 1100rpm (max je oko 1500rpm). Pasta isto neka stara MX4 nanesena tanko celom povrsinom procesora i onda montiran kuler onako kako je Noctua tehnicki propisala. I otvorena stranica kucista. Znaci sa nekom novom ND15 sa dva ventilatora, pretpostavljam da ne bi imao problema sa temperaturama do 1,3v.

Mislim da bilo koji 9900K ili 9600K do 1,25v i neki ND15 ili slicno i temperature ne bi trebale da budu max. iznad 60-70C u najzahtevnijim igrama. Koliko sam video dosad najzahtevniji je onaj Assassin's Creed Origins (Odyssey) i tamo ima mesta gde pikuje max. temp. do tih oko 70C, dok u drugim igrama je manja temperatura.
 
I ja stvarno ne znam sto su tolike temperature u gamingu, pre nego sto sam uzeo ovaj 9900K nema sta nisam pogledao na net-u u vezi temperatura za ovaj proc. u gamingu i negde do oko 1,25 - 1.3v najbolji vazdusni kuleri mogu da ohlade na oko 50 - 70C u najzahtevnijim igrama.

I meni dosad temperatura nije presla 50-60C u gamingu, bustuje 4,7 - 4,8gh na oko 1,2v i sa starom Noctua U14S i jednim ventom na oko 1000 - 1100rpm (max je oko 1500rpm). Pasta isto neka stara MX4 nanesena tanko celom povrsinom procesora i onda montiran kuler onako kako je Noctua tehnicki propisala. I otvorena stranica kucista. Znaci sa nekom novom ND15 sa dva ventilatora, pretpostavljam da ne bi imao problema sa temperaturama do 1,3v.

Mislim da bilo koji 9900K ili 9600K do 1,25v i neki ND15 ili slicno i temperature ne bi trebale da budu max. iznad 60-70C u najzahtevnijim igrama. Koliko sam video dosad najzahtevniji je onaj Assassin's Creed Origins (Odyssey) i tamo ima mesta gde pikuje max. temp. do tih oko 70C, dok u drugim igrama je manja temperatura.

Ako hoces apsolutno worse case scenario za IGRE, onda idi ovim redosledom:

1. crysis 3, welcome to the jungle nivo (temp divlja jer se zestoko koriste avx instrukcije, to vidis tek kad probas offset
2. Bf1/bf5 mp na bar 144hz
3. R6 siege na 240 hz - ovo pricam iz iskustva. Temp su nesto vise uz Vulkan ali je i framerate bolji. Na vulkanu nikad ne pada ispod 237 izuzev end game screena, na dx12 je padalo na 200-215 s vremena na vreme (2070 super i 9900k stock)
4. Ac oddysey tek onda. U odiseiji sam imao ispod 80c i sa 1.36v... crysis 3 se na tom naponu sa 80c otvori nivo.

O stress testovima ne vredi pricati


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako hoces apsolutno worse case scenario za IGRE, onda idi ovim redosledom:

1. crysis 3, welcome to the jungle nivo (temp divlja jer se zestoko koriste avx instrukcije, to vidis tek kad probas offset
2. Bf1/bf5 mp na bar 144hz
3. R6 siege na 240 hz - ovo pricam iz iskustva. Temp su nesto vise uz Vulkan ali je i framerate bolji. Na vulkanu nikad ne pada ispod 237 izuzev end game screena, na dx12 je padalo na 200-215 s vremena na vreme (2070 super i 9900k stock)
4. Ac oddysey tek onda. U odiseiji sam imao ispod 80c i sa 1.36v... crysis 3 se na tom naponu sa 80c otvori nivo.

O stress testovima ne vredi pricati

Da, slazem se za strees testove, to ne moze ohladiti nijedan vazdusni kuler na 1,25v i vise.

Da, slazem se za sve sto si naveo za ove igre, Assassin's Creed Odyssey sam vec video da pumpa temperature, kao i ovo za Crysis 3 i Wellcome to the jungle,.... tu djunglicu :smoke: sam vec nesto testirao na procu 4790K - 4,9ghz i ukljucen HT i bukvalno upregne svih 8t jezgara i jos ako ima AVX, to je zurka. :exploder:

Skidam upravo Crysis 3 i veceras ili sutra probam i javljam, i stavio sam AVX u BIOSU na broj 0 (nula), to stoji.

Imam jedno pitanjce. Koristim HWInfo64 za monitoring voltaze na procesoru i koliko sam procitao real ocitavanje voltaze je na VR VOUT senzoru, ali ima i onaj Vcore (ITE IT8792E) senzor :

VR VOUT.png Vcore 1.png

Kazem, koliko sam video na net-u kazu da su na ovom VR OUT senzoru real voltaze za Gigabyte Z90 Aorus ploce. Da li znas nesto vise o tome koji senzor meri realne voltaze ?

Recimo, ovako mi meri taj VR VOUT :

1 a.jpg
 

Prilozi

  • 1a.jpg
    1a.jpg
    162.3 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
moja D15s hladi klokovani 9900K na 5Ghz @ 1.30v u itx kucistu. prime95 small test sat vremena avx off, najtoplije jezgro je bilo na kratko 95C.
verovatno sam dobio super primerak ako se vasi greju toliko bez oc-a u duplo vecim i praznijim kucistima.
 
Naso sam ovo :

https://www.reddit.com/r/intel/comments/af0gy6/hwinfo_which_vcore_sensor_to_trust_9700k_oc_to/

VR VOUT bridges the power input pin on the CPU socket to ground and measures the voltage in between. Since it measures so closely to the CPU pins, this gives a more accurate representation of actual voltage supplied to the CPU, as there is little to no resistance between what the sensor sees and what the CPU receives.

Both measure the same power reading, they just do so at different locations. VR VOUT is more accurate, but again, not every board has it. As a result, you may notice some significantly different voltage numbers than your own when comparing online (For example, all Z390 ASUS boards use VR VOUT exclusively as their VCore value, and do not natively report the normal 'VCore' value), so this is just something to be aware of.

To je valjda onda to. Ali, mi onda nije jasno zasto VR VOUT u Idle ocitava voltazu od oko 1, 1,17v, kada u svim drugim aplikacijama imam ocitavanje oko 0,70v ?

1,170.png
 
Poslednja izmena:
Nista od Crysis 3, izgleda da je napajanje polako oslabilo.

Primetio sam to jos i sa 4790K na 4,9ghz koji takodje vuce dosta struje, jednostavno u mnogim igrama mi se posle nekog vremena zamrzne racunar i slika i mora jedino restart. Secam se u Crysis 3 vrlo brzo se zamrzne komp. Izgleda da je bas zahtevna igra i za cpu i gpu i onda i ove komponente vuku dosta struje, narocito ova Aorus Extreme 1080 Ti koja ima 2X8 pin napajanje i Bios je nastelovan za veliki Power limit.

I, narocito sad kada se doda ovaj 9900K koji takodje vuce dosta snage i struje iz napajanja, a ovo moje napajanje ima vec dosta godina (ne znam tacno, ali jedno 6-7 godina sigurno). I, vec sam imao u par igara isto zamrzavanje, ali nisam obratio paznju. I, kad sam pokrenuo Crysis 3, vec na pocetku na 1080p imao sam mali fps 40 - 50fps, a sa 1080Ti treba da bude minimu 80 - 100fps na 1080p rezoluciji :

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/crysis-3-2013-retro-test-gpu-cpu

I, kada sam povecao Power limit za graficku na 150% i u NV Panel stavio Power na Maximum perfomance,..... samo sto sam usao u igru, sve je puklo i nije se samo zamrzla slika, nego je pocrneo ekran i mora restart na dugme.

Tako da, mislim da je napajanje polako oslabilo i moram da uzmem drugo. Nemam pojma o napajanima, pa cu da pitam tamo u temi za kupovinu za savet.
 
Poslednja izmena:
Nista od Crysis 3, izgleda da je napajanje polako oslabilo.

Primetio sam to jos i sa 4790K na 4,9ghz koji takodje vuce dosta struje, jednostavno u mnogim igrama mi se posle nekog vremena zamrzne racunar i slika i mora jedino restart. Secam se u Crysis 3 vrlo brzo se zamrzne komp. Izgleda da je bas zahtevna igra i za cpu i gpu i onda i ove komponente vuku dosta struje, narocito ova Aorus Extreme 1080 Ti koja ima 2X8 pin napajanje i Bios je nastelovan za veliki Power limit.

I, narocito sad kada se doda ovaj 9900K koji takodje vuce dosta snage i struje iz napajanja, a ovo moje napajanje ima vec dosta godina (ne znam tacno, ali jedno 6-7 godina sigurno). I, vec sam imao u par igara isto zamrzavanje, ali nisam obratio paznju. I, kad sam pokrenuo Crysis 3, vec na pocetku na 1080p imao sam mali fps 40 - 50fps, a sa 1080Ti treba da bude minimu 80 - 100fps na 1080p rezoluciji :

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/crysis-3-2013-retro-test-gpu-cpu

I, kada sam povecao Power limit za graficku na 150% i u NV Panel stavio Power na Maximum perfomance,..... samo sto sam usao u igru, sve je puklo i nije se samo zamrzla slika, nego je pocrneo ekran i mora restart na dugme.

Tako da, mislim da je napajanje polako oslabilo i moram da uzmem drugo. Nemam pojma o napajanima, pa cu da pitam tamo u temi za kupovinu za savet.

Rekoh ti ja da C3 moz da prodje skoro kao stress test [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nista od Crysis 3, izgleda da je napajanje polako oslabilo.

Primetio sam to jos i sa 4790K na 4,9ghz koji takodje vuce dosta struje, jednostavno u mnogim igrama mi se posle nekog vremena zamrzne racunar i slika i mora jedino restart. Secam se u Crysis 3 vrlo brzo se zamrzne komp. Izgleda da je bas zahtevna igra i za cpu i gpu i onda i ove komponente vuku dosta struje, narocito ova Aorus Extreme 1080 Ti koja ima 2X8 pin napajanje i Bios je nastelovan za veliki Power limit.

I, narocito sad kada se doda ovaj 9900K koji takodje vuce dosta snage i struje iz napajanja, a ovo moje napajanje ima vec dosta godina (ne znam tacno, ali jedno 6-7 godina sigurno). I, vec sam imao u par igara isto zamrzavanje, ali nisam obratio paznju. I, kad sam pokrenuo Crysis 3, vec na pocetku na 1080p imao sam mali fps 40 - 50fps, a sa 1080Ti treba da bude minimu 80 - 100fps na 1080p rezoluciji :

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/crysis-3-2013-retro-test-gpu-cpu

I, kada sam povecao Power limit za graficku na 150% i u NV Panel stavio Power na Maximum perfomance,..... samo sto sam usao u igru, sve je puklo i nije se samo zamrzla slika, nego je pocrneo ekran i mora restart na dugme.

Tako da, mislim da je napajanje polako oslabilo i moram da uzmem drugo. Nemam pojma o napajanima, pa cu da pitam tamo u temi za kupovinu za savet.

A sto si toliko siguran da je napajanje ja bih pre rekao da je nesto drugo nestabilno mozda ti je procesor degradirao pa nece vise da radi na 4.9Ghz
 
A sto si toliko siguran da je napajanje ja bih pre rekao da je nesto drugo nestabilno mozda ti je procesor degradirao pa nece vise da radi na 4.9Ghz

Mislim da nije, malo sam i dodao napon i sljakao je dobro, ali sam u poslednje vreme spustio na 4,7ghz i opet je zamrzavao komp. I, to je cini mi se pocelo sa ovom Aorus Extreme 1080 Ti kada sam je zamenio za 980Ti i koja ima te 2x8 pin i extremni Bios i Power limit i vuce struju ko luda.

Sad sa ovim 9900K, cudo jedno. :cigar:
 
Ne mora znaciti da je do napajanja. Za pocetak, ucitaj default postavke u biosu, pa testiraj.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne mora znaciti da je do napajanja. Za pocetak, ucitaj default postavke u biosu, pa testiraj.

Pa, jesu default postavke, samo je AVX stavljen na broj nula(0), sto znaci da procesor vuce jos vise stuje i snage iz napajanja u igrama koje imaju jake AVX instrukcije (negde sam procitao da mogu da budu vrlo slicne po snazi sa nekim test programima sa AVX).

Jos, vrlo slicno mi se ponasao komp. i sa 4790K procem i drugom maticnom. I, to je krenulo sa promenom grafike na ovu 1080Tu Aorus Extreme koja vuce mnogo vise struje od predhodne 980Ti.

I, znaci i sada se isto ponasa komp. sa 9900K, ide zamrzavanje slike u gamingu i mora restart, isto kao i za 4790K i druga maticna. Dok sam primetio da u nezahtevnim igrama nemam zamrzavanje, recimo PES mi nije zamrznuo komp. ni jednom dosad, a igram dosta sa drugarima.

Stvarno ne znam sta onda moze da bude drugo. Ako se isto komp. ponasa sa potpuno drugom maticnom i procem i memorijom, a napajanje ostalo isto, jedino logicno jeste da je do napajanja.

Ako neko ima neku drugu ideju sta moze da bude, pa da vidimo i ispitamo.
 
Stavih noctuu nt h1 pastu, razmazao je po procesoru, stavio 2 kulera napred, procesor sa 90 u peaku pao na 55. E sad ili kuler nije lepo legao prosli put ili je ona stara pasta tezak shit ili kombinacija ta 2. Uglavnom sad su temp kakve treba da budu. Jedino sto mi se dasava kada pokrenem linx stress test dobijem bsod, nisam trenutno kod kuće ali mislim i da se isto desi i kada pustim prime.
 
Nazad
Vrh Dno