Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Pa zato sam i rekao, ko zna šta se desilo tom procesoru pri ekstremnom overkloku kad je vrisnuo, nisam pomešao 2 Dominatora :)

Losa serija Kingpin paste u kombinaciji sa tecnim azotom ga je nacelo i posle je samo crkao na vazduhu pri nekom najbezazlenijem restartu.
 
Poslednja izmena:
meni deluje kao da je komp bio napolju :)
 
I dobra ambijentalna verovatno. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Apropo mojih rezultata.. Cudi me vasa zaboravnost a jos vise zacudjuje lenjost :) Testove sam jos odavno radio. Tema :

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?415880-Intel-8700k-User-Test-Review-i-rezultati!

Zimski period, mada ambijentalna temeperatura nije bila niska. Grejalo se. Balaburin je upoznat, bio licno.
Dobro custom vodeno hladjenje, delid, tecni medved...


Nazalost svi moji testovi zbog pucanja servera nemaju vise slike. Moderatora Duke-a sam zamolio da to obnovimo ali mi nista na tu temu nije odgovorio.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
46C na 1.4v u prajmu nije moguce da bude a te teme se ne secam niti sam video
 
Postoje oscilacije po jezgrima. Kod Intela je to poznata stvar. Tu su realnije temperature od oko 55c.

Posle toliko godina na ovom forumu i truda i rada koji sam ulozio hoces da kazes da ja lazem ili sta?
Da li je to uopste potrebno?
 
Video ili ništa. :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Necu ja nista da tvrdim samo da kazem drugim ljudima kao sto je bizzardo na primer da je to tesko moguce zato sto se on sada aktivirao ili sam to barem sada primetio od kada juri 7700K na 5Ghz i on decko da pomisli da moze sa 1.4V da bude 55C u prajmu to sta si ti radio da napravis taj SS to ne znam ali da je to skoro pa nemoguce jeste. Uvek je problem kada je se prica o vodi rezulatima gomilu problema je bila na HWbotu kada je u pitanju ambient temp takmicenje jer ljudima stvarno prodje svasta kroz ruke i onda se pojave tako nestvarni razulati na vodi koji su maltene tehnicki ne izvodljivi.
Rezime:
Ljudi nije to samo stavis tecni metal ispod IHS i na IHS i dobijes te temp ima tu svega u uzimete sa rezervom to sve ne ocekuj te to.
meni na 7740x na 1.4V na 5.4Ghz u 3dmark 06 dostigne vece temp jeste da je kod mene temlana pasta nije metal ali opet mogu ja da se igram sa montazom bloka i menjanjem dizne u bloku ali sve to moze da donese 5C daj boze.
Daleko od toga da sam ja ljubomoran meni je drago kada vidim dobar rez i dobar CPU ali ne treba loziti ljude
 
Poslednja izmena:
Meni je po malo neozbiljno da se moj kredibilitet dovodi u pitanje pogotovu posle toliko godina i testova i gomile review-a koje sam postavljao.

"Ne treba loziti ljude" znaci isto kao da ih lazes sto ti opet skrecem paznju da na taj nacin mene predstavljas u pogresnom svetlu razumes? Shvatam ja da ti nemas tu nameru ali tako ispada.

Nemoguce je imati 55c na dobrom custom vodenom sistemu uz delid u zimskom periodu na normalnoj ambientalnoj temperaturi? Da ne zaboravim da zavisi i od primerka CPU-a.
Onda sam ja izgleda bio u Sibiru a ne u svom stanu i svojoj sobi. :d

Evo jos jedan od rezultata iz one teme.. Ne bih dalje..

P.S. Gulftown, ima te tamo u mojoj temi :p


XTU The Best.png
 
Poslednja izmena:
Ne znam, kada pogledam rezultate kako smo radili na 7740X na 5.4ghz i na nekom sličnom naponu recimo, temp su više. Ako sada tečni metal može u odnosu na Kingpin pastu donese 20 stepeni boljitka, onda ok.
Mislim svakako ako ti je to mašina za svaki dan, lagano možeš da snimiš video.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ostali su na zalost YT analiticari.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nisam ja ništa tražio, daleko od toga. Pa jel se ti takmičiš sa nekim ovde da bi išta dokazivao? Opusti se, lagano.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Izgleda da je bio balkon test :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
ma ja muljaza neka sad dosao ovde da se hvali, lozi ljude bezveze, ko fol on ima neki kredibilitet :p nema sanse da snimi video :d
 
Izgleda da je bio balkon test :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Za balkon bi mu bila jos manja minimlana temp ne bi bila 20C nego tipa 10 15c. Fora je u tome sto obicno imas taj najveci prvi skok temp kada pustis neki load koji nema sanse da bude samo 20 25C razlike a napon je 1.4V koji nije mali. Proslo mi je kroz ruke dva 8700k koji su vrv bolji primerci od ovog njegovog i znam sta se desavalo. Skrenuo sam paznju zbog drugih ljudi ne treba niko nista da dokazuje.

Kada je rec o kredibilitetu evo ga rezulat
https://hwbot.org/submission/4009501_
cetvrto mesto na svetu za XTU za 8700k ne pricam ni ja bas napamet :wave:
 
Poslednja izmena:
Necu ja nista da tvrdim samo da kazem drugim ljudima kao sto je bizzardo na primer da je to tesko moguce zato sto se on sada aktivirao ili sam to barem sada primetio od kada juri 7700K na 5Ghz i on decko da pomisli da moze sa 1.4V da bude 55C u prajmu to sta si ti radio da napravis taj SS to ne znam ali da je to skoro pa nemoguce jeste.
Nisam baš bio u OC vodama ranije, tako da nisi pogrešio kada kažeš da sam se skoro aktivirao. Međutim toliko mi je loš primerak da mi je OC maltene preseo :D
 
@d0minat0r

Generalno ovako kada citam sta pises cini mi se da si malo izgubio dodir sa overclocking-om za svaki dan.
Takmicarski OC i OC za 24h/7 nisu isti to znas. Izgleda da moram da te podsetim da Prime95 ne opterecuje nesto vanserijski sistem, pogotovu blend stress.
Tacnije od svih tih programa koji se trenutno koriste za testiranje stabilnosti Prime95 je najfleksibilniji u smislu opterecenja i zagrevanja.
Drugo, zavisi i koja je verzija Prime95 da li sa AVX ili bez, to takodje pravi razliku. Jos nesto jako bitno, bez obzira na napon, opet zavisi sve i do primerka.
Neki primerci su se na manjem naponu vise grejali a neki na vecem naponu manje. Sa tim sam se susretao poprilicno. No, i tih 1.4v je peak jer je tako podesen LLC.

Moj primerak nije gold ali je sasvim dobar i svi rezultati su postignuti u realnim kucnim uslovima.
Moj setup je uvek radio odlicno jer su mi komponente prvoklasne, konkretno vodeni sistem + delid i tecni metal, itd.

Tvoj kredibilitet niko nije ugrozio, ti tvrdis nesto sto nije tacno a da mene pri tom predstavljas kao nekog ko iznosi pogresne informacije.
Mogao si lagano da kazes da sam lazirao testove. Tako ispada. Jos test koji sam radio pre godinu dana.

Sto se tada niko ne seti da kaze kako tu nesto nije u redu, pa ni Gulftown koji mi je tada cestitao na dobrom primerku i odlicnim temperaturama. Ima post ;)

Takmicarskim OC-om se ne bavim vec dugo, ponekad izbacim na hwbot kada napravim neki dobar setup. Uostalom tu si, ispratio si sve.

Inace, davne 2008-me godine sam bio neko vreme na drugom-trecem mestu na svetu za Intel Pentium D - 5.1 Ghz. CPU-Z validacija.
Rezultat postignut na vazduh. Nikola kada je cuo nije mogao da veruje. Za takve frekvencije ide LN2. Verovatno i to nije moguce?! Koliko si tada imao godina?
Ja te se secam jos dok si bio klinac, dolazio si kod Space-a da posmatras sesije.
Tu smo svi mi bili zajedno.. Ipak sam ja malo stariji ;)

Evo ga rezultat stim sto sto je to posle 11 godina pregazeno i vise nema nikakvog smisla.

https://www.hwbot.org/submission/688413_pcbeast_cpu_frequency_pentium_d_935_5119.85_mhz/

Na vama mladjim svet ostaje, uostalom, nazalost, entuzijazam je skoro pa zamro, za OC tog tipa gotovo vise niko nema interesovanja nit volje sto mi je zaista krivo. Nekada su bila lepsa vremena.
 
@d0minat0r

Generalno ovako kada citam sta pises cini mi se da si malo izgubio dodir sa overclocking-om za svaki dan.
Takmicarski OC i OC za 24h/7 nisu isti to znas. Izgleda da moram da te podsetim da Prime95 ne opterecuje nesto vanserijski sistem, pogotovu blend stress.
Tacnije od svih tih programa koji se trenutno koriste za testiranje stabilnosti Prime95 je najfleksibilniji u smislu opterecenja i zagrevanja.
Drugo, zavisi i koja je verzija Prime95 da li sa AVX ili bez, to takodje pravi razliku. Jos nesto jako bitno, bez obzira na napon, opet zavisi sve i do primerka.
Neki primerci su se na manjem naponu vise grejali a neki na vecem naponu manje. Sa tim sam se susretao poprilicno. No, i tih 1.4v je peak jer je tako podesen LLC.

Moj primerak nije gold ali je sasvim dobar i svi rezultati su postignuti u realnim kucnim uslovima.
Moj setup je uvek radio odlicno jer su mi komponente prvoklasne, konkretno vodeni sistem + delid i tecni metal, itd.

Tvoj kredibilitet niko nije ugrozio, ti tvrdis nesto sto nije tacno a da mene pri tom predstavljas kao nekog ko iznosi pogresne informacije.
Mogao si lagano da kazes da sam lazirao testove. Tako ispada. Jos test koji sam radio pre godinu dana.

Sto se tada niko ne seti da kaze kako tu nesto nije u redu, pa ni Gulftown koji mi je tada cestitao na dobrom primerku i odlicnim temperaturama. Ima post ;)

Takmicarskim OC-om se ne bavim vec dugo, ponekad izbacim na hwbot kada napravim neki dobar setup. Uostalom tu si, ispratio si sve.

Inace, davne 2008-me godine sam bio neko vreme na drugom-trecem mestu na svetu za Intel Pentium D - 5.1 Ghz. CPU-Z validacija.
Rezultat postignut na vazduh. Nikola kada je cuo nije mogao da veruje. Za takve frekvencije ide LN2. Verovatno i to nije moguce?! Koliko si tada imao godina?
Ja te se secam jos dok si bio klinac, dolazio si kod Space-a da posmatras sesije.
Tu smo svi mi bili zajedno.. Ipak sam ja malo stariji ;)

Evo ga rezultat stim sto sto je to posle 11 godina pregazeno i vise nema nikakvog smisla.

https://www.hwbot.org/submission/688413_pcbeast_cpu_frequency_pentium_d_935_5119.85_mhz/

Na vama mladjim svet ostaje, uostalom, nazalost, entuzijazam je skoro pa zamro, za OC tog tipa gotovo vise niko nema interesovanja nit volje sto mi je zaista krivo. Nekada su bila lepsa vremena.

Cenim tvoj rad i trud ali mislim da preozbiljno shvatas svoj hobi/zanimaciju.
I naravno da je entuzijazam mrtav kada krstena grafa kosta 600+ evrica, cpu do nedavno 500+ ( a gde su ostale komponente da to isprate)... jos da ga delidujes i eksperimentises... to jako, jako mali broj ljudi moze sebi dopustiti pogotovo u Srbiji.
Plus uglavnom se 5ghz postize bez vece igranke tako da magicna brojka je postignuta bez mnogo naprezanja i to je vecini vrh i cao...
Kao sto kaze Glufi, opusteno, niko te ne proziva, ne uzimaj sve k srcu sto se ovde pise i bice ti zivot lepsi :)
 
Cenim tvoj rad i trud ali mislim da preozbiljno shvatas svoj hobi/zanimaciju.
I naravno da je entuzijazam mrtav kada krstena grafa kosta 600+ evrica, cpu do nedavno 500+ ( a gde su ostale komponente da to isprate)... jos da ga delidujes i eksperimentises... to jako, jako mali broj ljudi moze sebi dopustiti pogotovo u Srbiji.
Plus uglavnom se 5ghz postize bez vece igranke tako da magicna brojka je postignuta bez mnogo naprezanja i to je vecini vrh i cao...
Kao sto kaze Glufi, opusteno, niko te ne proziva, ne uzimaj sve k srcu sto se ovde pise i bice ti zivot lepsi :)

Duke, jako je tesko u pisanoj formi voditi konverzaciju a da to ostavi zeljeni rezultat.

Nisam se nicim uvredio vec uvek direktno i precizno vodim polemiku ukazujuci na greske ili na propuste.
Volim da budem temeljan.

Kao sto si rekao, hobi, pa kao takav i ne shvatam previse ozbiljno. Ako tipujes na to sto sam pomenuo kredibilitet, to se nije odnosilo na ego stanje vec na istinu,
na to da sam uvek iznosio legitimne rezultate kroz mnogobrojne testove i review-e. Stoga je bez veze dovoditi u sumnju ili me direktno optuziti, svesno ili nesvesno
da to sto sam izneo nije moguce. Kao klinci smo se mozda i lozili na to, ko ima kakav status na forumu, ali odredjeni nivo postovanja, da jedni druge cenimo je osnovni vid kulture, to treba da postoji.

Reci mi, jel ima neko od moderatora da sredimo one moje teme ili i nema vise potrebe? Mada za nove i mladje clanove ce i dalje da koristi.
 
Moderatori ti ne mogu pomoci, samo admini.
Postovanje odavno ne postoji u internet formi, uvek ces imati minimum jednog koji ce da pljucne bez obzira na date podatke. Zato kazem opusteno, ne vredi...
A sto se tice preciznosti, mnogi pa ni ja nemamo vremena da merkamo svaku rec vec generalno pises, jer i da pises precizno, opet ces biti pogresno shvacen :)
 
dođeš kod mene u Sjenicu na -20 sobne temperature i bićeš prvi u svetu :D
Koja je poenta "paliti" procesor od 300 ili koliko već evra za "glupost"
ljudi kupuju kompove za testove umesto da imaju neku svrhu, recimo video igre obrada video snimaka programiranje i sl... jel to ono ima se može se ili šta ne kapiram foru...
ja koristim i5 9400f, najjeftinije što sam mogao da uzmem za trenutni budžet, ono nije jak koliko meni lično treba, ali funkcioniše nekako...predlagali su rajzen al to ne bih uzeo džabe da mi daju intel je intel koliko god da ga hejtuju (što se tiče gejminga za obradu video-a ne znam)
 
Ne hejtuje niko Intel zato sto proizvod ne valja, nego sto su bezobrazni.
Nebitno je uopste 14nm ili 7nm,koliko trosi, koliko se klokuje, ono sto je bitno je cena kada su procesori priblizno (+-5%) istih performansi.
Intel jeste bolji za igranje citavih 5%, a kosta bezmalo 50% vise, slucaj 3700x naspram 9900k.
Ono sto vecina ne razume, jeste da za razliku u ceni, mozes bolju grafu da kupis, koja ne samo da ce da nadoknadi tih 5%, nego ce da doda jos 15-20% vise.
Gledam iz ugla prosecnog kupca, znaci ispod 1000e kupovina.
Sam kazes da ti 9400f nije jak, a kupio si ga skoro, sto znaci da si bacio pare.
r2600 mozda je nekoliko % losiji, ako je uopste u igrama, ali zato kosta opet 40e manje ili tako nesto, sto bi u tvom slucaju bila neka 1070 polovnjak, naspram 1060, a 1070 je poprilicno jaca od 1060, nekih 30% mislim.
To je ta razlika koja se gleda, a koju mnogi od vas ne vide, ili pak ne zele da prihvate.
 
Poslednja izmena:
Ili nije hteo da rizikuje igranku sa eventualnim problemima.
Kod mene je 9500f i savrseno mi odradjuje i igre i cad programe i c++ i eventualni rendering. Cak smo iz zezanja probali streaming i nisam nesto osetio pad perf u igrama.
Da se profesionalno bavim, sigurno bih ozbiljnije razmotrio ryzen, mislim da je tu absolutni pobednik osim ako ne koristis izrazito intel oriented programe.
Ovako je intel no brainer, nabodes u bilo koju plocu sa bilo kojom memarom i to radi, ako ne merkas budzet u paru.

...riding on 720p...
 
Ili nije hteo da rizikuje igranku sa eventualnim problemima.
Kod mene je 9500f i savrseno mi odradjuje i igre i cad programe i c++ i eventualni rendering. Cak smo iz zezanja probali streaming i nisam nesto osetio pad perf u igrama.
Da se profesionalno bavim, sigurno bih ozbiljnije razmotrio ryzen, mislim da je tu absolutni pobednik osim ako ne koristis izrazito intel oriented programe.
Ovako je intel no brainer, nabodes u bilo koju plocu sa bilo kojom memarom i to radi, ako ne merkas budzet u paru.

...riding on 720p...

Za igranje igara koje nisu CPU bound, 6 jezgara je više nego dovoljno.
Što se strima tiče, ne znam šta si probao, ali 1080p neku FPS igru tipa BF, Apex, pa čak i CS, 6 jezgara nema šanse da radi kako treba, 6/12 možda, 6/6 nema šanse.
Pričam o CPU strimu, ne preko nvenc, jer jedno nema veze sa drugim.
 
Nazad
Vrh Dno