Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Dobro ja znam to, ali može se svakako protumačiti i na taj drugi način.
 
Fali mi samo 2080 Ti :d

Untitledrb.png Untitledcb.jpg Prime.png cachemem.png

Nego, svrbi me 350e, gledam Maximus X Apex, Maximus XI Gene i Maximus XI Apex, ne znam za koju bih se odlučio. :)

Ova ploča je kaka za neke ozbiljnije akrobacije. Možda nekad naleti dobar KS...
 
Evo ti moj apex X da probas da vidis jel ces imati nekog poboljsanja. Ako ides idi na apex XI ali ja mislim da za svaki dan neces nista dobiti tj dobices da mozes ram da zategnes ali za CPU tesko bas tesko
 
Poslednja izmena:
Kako misliš, tata dizajna, a Intel i dalje brzi u igrama?

Kellera su doveli da reši probleme u serverskom delu, gde imaju problem sa ovakvim AMD-om, koji može da skalira izgleda u nedogled.

koliko sam ja ispratio trenutno su egal, tj intel je brzi u igrama koje furaju single thread, AMD ce to lagano stici cim malo sazru sa proizvodnjom jer su dostigli intel u IPCu koliko sam ispratio samo ih *mjau**mjau**mjau**mjau* jos malo klok procesora, ipak Intel ima svoje fabrike gde se igraju :)

Intel radi na novoj arhitekturi jer su iz ove izvukli sve sto se moglo izvuci, a Jim gde god je otisao da razvija novu arhitekturu tu je razbio ... i AMD svojevremeno, i Apple, sad ponovo AMD ... pa na kraju i intel.

Nisam siguran da ce da radi optimizaciju postojece arhitekture i tako pomogne na serverskom planu jer jednostavno trenutne procesore ne mogu da skaliraju kao AMD.

Zivi bili pa videli ;) i pre par godina su mi pricali da nisam u pravu kad sam rekao da ce da razbiju sa novom arhitekturom u AMDu jer se vratio tata .... a sad jedino za sta se ljudi hvataju u te budjave igre koje su lose optimizovane
 
Upravo tako - i AMD je skoro pa stigao Intel u IPCu i za to im je trebalo bezmalo 10 godina, jedna propala arhitektura, i dva koraka unazad i dodatne optimizacije. Tako da, neko rešenje preko noći kada bi se stvari vratile na staro (da Intel bude 30-40% brži) jednostavno ne postoji niti je moguće. Biće dug put povratka, razume se da je IPC najteža moguća stvar za unapredjivanje i da je osnova kod Intela za istu, branch prediction praktično odbačena zbog silnih propusta i ranjivosti. A tako je svojevremeno Core 2 Duo i na taktovima ispod 2Ghz ubijao u pojam i Pentiume D na skoro 4 Ghz.
 
Bar ću posedovati izuzetan komad hardvera. :p Voleo bih da je čačnem, ali znam da je bacanje para, možda se i ohladim.

Nisam nista drugo koristio sem apex a tako ne znam da ti kazem razliku :D da si blize dao bi ti ja ovu moju posto meni stoji cekam procesor
 
Veruj mi, sve Strix Z370(E/F/G) su taman za 8600K/9600K ili slabije procesore i to plafon 1.3V vcore kada se klokuje. Kajem se što nisam uzeo Hero X kada sam kupovao.

Hvala ti, ali šta ima da je probam, znam da pri AVX small FFT i 180-200W load, VRM teško da će preći 50 stepeni.

Strix nije za preko 120W, čak i tad će VRM ići do 80 lagano, užas. Ne mogu ni non-AVX Prime da vrtim preko noći, to je 150-160W na 5.2GHz, da ne pominjem 5.3 @1.42V, nema pojma.

A ubeđen sam i da bi naponi bili niži na nekoj zverki.

Videću, možda nekad naleti polovna Hero X ili ću iskeširati do 350e za neku boleščinu kao što je Apex XI. Ne žurim nigde.
 
Poslednja izmena:
@d0minat0r

Small FFT AVX, stock CPU, samo uklonjeni limiti da ne trotluje, pogledaj VRM temp. :D

A procesor kulira na 50 stepeni. Kao što rekoh, 8600K/9600K plafon i da se ne prelazi 1.3V.

PrimeAVX.png
 
Rekoh ja odavno to, ništa od tih ploča nije za napon od preko 1.3v. Usijavaju se.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
U bogami lepo :D
@kolos
Seti druga da mu je vreme da prodaje 3770k kazi staro je to :d
 
AMD je skoro pa stigao Intel u IPCu

index.php


E sad, šteta što nema na slici još uvek Ice Lake (samo za prenosne).
 
Koja šteta. Ništa od ozbiljnog benchovanja tog Ivy-a :(

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Isti problem ja imam sa Asus PRIME Z270-A, od kako nemam tower cooler VRM ode i na 75C. Dokazano je da je moj CPU loš primerak, ali kapiram da i visoka temperatura VRM-a tu igra ulogu, nek me ispravi neko ako grešim. Pritom te temperature VRM-a nisu na 1.3v nego i ispod :D
 
I jeste preveliki krš, ustanovili smo to odavno. Batali egzibicije. :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Dig'o sam ruke ja odavno od njega, zato idem na siguricu sledeći put, binovano pa bog! :D
 
Ako ti je lakse znas sta je isto muka kada imas dobar primerak pa crkne. E onda bi prodao majku i oca za drugi dobar primerak :d

Hteo sam da pitam "kako da crkne škk" a onda pročitam username i bude mi jasno :d
 
Hteo sam da pitam "kako da crkne škk" a onda pročitam username i bude mi jasno :d

Razlika što se pomenuti Dominator bavi overklokovanjem, dok onaj lelemud sa Axe, ne zna ni u BIOS da uđe, a pravi se da zna sve.
 
Razlika što se pomenuti Dominator bavi overklokovanjem, dok onaj lelemud sa Axe, ne zna ni u BIOS da uđe, a pravi se da zna sve.

Pa zato sam i rekao, ko zna šta se desilo tom procesoru pri ekstremnom overkloku kad je vrisnuo, nisam pomešao 2 Dominatora :)
 
Pa kada moraš da radiš redelis posle svake sesije, dobro što i ostanu živi od toliko akanja. Zato treba lepo 9900K, oni se rade na azotu bez delida, mnogo lakša priča što se toga tiče. Nismo imali sreće sa Skylake, Kaby i Coffee procesorima nešto.
 
Samo vas posmatram ;) Posto sam prvi probio led i to sa famoznih 5.2 Ghz uskoro stize osvezenje nadam se na istim frekvencijama :)

Cisto da se podsetimo:

Prime95 Test.png

Pozdrav kolegama :smash:
 
55C u full loadu jel to realno :zgran:
 
Nazad
Vrh Dno