»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 79 PrvaPrva ... 345678910111757 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 1181

Tema: Intel Coffee Lake

Member Avatar korisnika [SAJ]ber Kurajber
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        14.564
      2. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1700 @3.9GHz - Noctua NH-D15 SE
        • MoBo: Asrock x370 Killer SLI
        • RAM: 4x8GB G-skill Trident Z 3200MHz cl14 @3066 cl14
        • VGA: Zotac 1070 Amp Extreme
        • MON: 40" Samsung LE40C530
        • HDD: Samsung Evo 850 M.2 500GB, Crucial C300 120GB, Samsung F3 1TB, Samsung F4 2TB
        • Case: Corsair 600T, Seasonic 760XP2
        • SND: Logitech G51 / Sennheiser HD 515
        • TV: Samsung LE40C530, 49" Grundig VLE6621
        • INET: DSL
        • Ostalo: G15, MX518.
      3. Citat Citiram korisnika: PCBeast Pogledaj poruku
        Procesor kida Vol. 4.

8700K vs 1700X stock vs OC

JayzTwoCents real time test review:

Toliko o tome da frekvencija i IPC nije toliko bitan.
        Dzabe i 8 jezgara.
        Nije dzabe sigurno, koristice se to svakako. Kupovace ljudi sta im treba, bitno je da imaju izbora. Steta samo sto Jay nije testirao vise igara uporedo pa da se vidi razlika jos negde osim na Tomb Raideru ali odradice on go sigurno ovih dana. Nece biti bas tolika razlika kolika je ovde ispala. Da je i on toga svestan znas i sam ako cujes komentar na kraju.
        Polako, koristice se vise jezgara u sledecem periodu sve vise. Amd je tu istrcao odmah, intel ce da stigne sledece godine i videces i sam koliko ce se situacija promeniti sledece dve godine sa aplikacijama i igrama. Sada SW treba da stigne HW. Cim je intel usao u tu pricu pogurace razvoj da bi mogli mozda vec sledece godine da prikazu 8-core kako je svuda iskoristen maksimalno i kako razvaljuje u testovima pa ce biti opet new king

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
        Onome kome ima svrhe objasnjavati, nema potrebe. Onome kome ima potrebe objasnjavati, nema svrhe jer su ograniceni - "Ja"

Member Avatar korisnika voki88
        Na forumu od
        Nov 2014
        Poruka
        1.364
      5. Moja mašina
        • CPU: Caseking i7 6700k@4.6Ghz Noctua NH-D14
        • MoBo: Asus Z170 Pro Gaming
        • RAM: 2x8gb ddr4 2400mhz kingston HX
        • VGA: 980Ti gigabyte G1 zajebana :)
        • MON: Asus MX259h 25"
        • HDD: SSD Kingston UV400 240gb+HDD wd blue 1tb
        • Case: MS TITAN pro , Chieftec 700A8
        • SND: QPAD Qh-90 pro , Creative 2.1
        • LAP: imam
        • Ostalo: v8m bloody
      6. Da smo mi zivi i zdravi a za dve,tri godine sta ce biti videcemo vidoviti nismo

VIP member Avatar korisnika DeRadicci
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        5.982
        Bice isto sto i danas samo sto ce graficke lagano da guraju igre u 2.5K, pa i 4K.
        Menjao DeRadicci : 06.10.2017. u 18:22

Member Avatar korisnika rAMA
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        9.508
      9. Moja mašina
        • CPU: i7 6700k + NH-D15
        • MoBo: Maximus VIII Ranger
        • RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
        • VGA: GeForce® GTX 1080 G1 Gaming 8G
        • MON: Acer Predator XB271HU 27" G-Sync @150Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + SEAGATE BarraCuda 3TB ST3000DM008 + 1.5TB Samsung EcoGreen F2 + WD6400AAKS
        • OPT: ...?
        • Case: Fractal Define XL Titanium Grey
        • SND: Creative Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100, Sennheiser HD 598, Presonus HD7
        • TV: Sony KDL-50W756C
      10. Citat Citiram korisnika: [SAJ]ber Kurajber Pogledaj poruku
        . Youtuberi su malo smireniji s prvim testovima pa i u poredjenju s ryzenom, naglasavaju da su oba odlicna i da se samo svodi na potrebe.
        Naravno da su youtuberi "smireniji" sa intelom. Za razliku od AMD-a, Intel ih praktično ignoriše, čak ni oni najveći imaju gotovo nikakvu komunikaciju sa intelom, već sve rešavaju zaobilaznim putem preko proizvođača matičnih ploča. Za razliku od Intela, AMD ih vodi na druženja, daje im poklone na kilo, vodi na večere, stalno im je na raspolaganju, svaki region ima nekog AMD PR predstavnika sa kojim mogu da komuniciraju, pa čak i na ovom druženju u San Francusku vukli su ljude iz ovog našeg regiona, znači ljude koje prati šačica ljudi. Isto tako dešavalo se da ljudi koji ponekad pljucnu po AMD-u ne dobiju pozive za ta druženja, opremu itd. Ista praksa kao sa domaćim pilićarskim uvoznicima koji daju robu na test jedino ako dobiju uverenje da proizvod neće biti napljuvan. Sa druge strane od intela imaju zid, pa su uvređeni zbog toga. Naravno ima i onih koji misle da je Intel zao, AMD dobar, to su isti ti izgubljeni likovi koji recimo misle da su M$ i Apple zli, a Google dobar i slično. Ne shvatajući da nema razlika u neokapitalističkim mega kompanijama kojima rukovode akcionari koje interesuje samo profit.
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A█ N ██▓▒Mi ćemo stvarati, drugi neka ruše, mi ćemo ulepšavati, drugi neka ruže▒▓██ █ █ ██▓▒

Member Avatar korisnika mean_machine
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        1.212
      12. Moja mašina
      13. Citat Citiram korisnika: PCBeast Pogledaj poruku
        Toliko o tome da frekvencija i IPC nije toliko bitan.
        Dzabe i 8 jezgara.
        Da nije bilo ryzena sa 8 jezgara po ceni intelovog sa 4 jezgra, ne bi bilo 8700K pa ne bih napisao "dzabe" kako si ti napisao. Pri tome ovo je zen1 koji je prilicno hladan dakle mogao bi da bude solidno brzi ali nisu jos uhodali proizvodnju, kad uhodaju eto nama zen 1.5

@all

Nego jel neko zna kad ce jeftinije ploce za CL i da li je ranije bilo ok itx B/H ploca? i5 8400 i neka jeftina itx ploca mi je bas privlacna opcija posto su itx ploce za amd retkost i dalje
        Menjao mean_machine : 06.10.2017. u 18:24

Member Avatar korisnika rAMA
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        9.508
      15. Moja mašina
        • CPU: i7 6700k + NH-D15
        • MoBo: Maximus VIII Ranger
        • RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
        • VGA: GeForce® GTX 1080 G1 Gaming 8G
        • MON: Acer Predator XB271HU 27" G-Sync @150Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + SEAGATE BarraCuda 3TB ST3000DM008 + 1.5TB Samsung EcoGreen F2 + WD6400AAKS
        • OPT: ...?
        • Case: Fractal Define XL Titanium Grey
        • SND: Creative Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100, Sennheiser HD 598, Presonus HD7
        • TV: Sony KDL-50W756C
      16. Citat Citiram korisnika: [SAJ]ber Kurajber Pogledaj poruku
        . Youtuberi su malo smireniji s prvim testovima pa i u poredjenju s ryzenom, naglasavaju da su oba odlicna i da se samo svodi na potrebe.
        Naravno da su youtuberi "smireniji" sa intelom. Za razliku od AMD-a, Intel ih praktično ignoriše, čak ni oni najveći imaju gotovo nikakvu komunikaciju sa intelom, već sve rešavaju zaobilaznim putem preko proizvođača matičnih ploča. Za razliku od Intela, AMD ih vodi na druženja, daje im poklone na kilo, vodi na večere, stalno im je na raspolaganju, svaki region ima nekog AMD PR predstavnika sa kojim mogu da komuniciraju, pa čak i na ovom druženju u San Francusku vukli su ljude iz ovog našeg regiona, znači ljude koje prati šačica ljudi. Isto tako dešavalo se da ljudi koji ponekad pljucnu po AMD-u ne dobiju pozive za ta druženja, opremu itd. Ista praksa kao sa domaćim pilićarskim uvoznicima koji daju robu na test jedino ako dobiju uverenje da proizvod neće biti napljuvan. Sa druge strane od intela imaju zid, pa su uvređeni zbog toga. Naravno ima i onih koji misle da je Intel zao, AMD dobar, to su isti ti izgubljeni likovi koji recimo misle da su M$ i Apple zli, a Google dobar i slično. Ne shvatajući da nema razlika u neokapitalističkim mega kompanijama kojima rukovode akcionari koje interesuje samo profit i da ih u nekom trenutku razlikuje samo trenutna pozicija u lancu ishrane.

Retki su youtuberi/sendvičari koji javno kažu šta sve izmuzu od kompanija, poput recimo ovoga sa NBA 2k druženja:

~ Negde oko petog minuta.
        Menjao rAMA : 06.10.2017. u 18:28
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A█ N ██▓▒Mi ćemo stvarati, drugi neka ruše, mi ćemo ulepšavati, drugi neka ruže▒▓██ █ █ ██▓▒

OC Guru Avatar korisnika PCBeast
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.764
      18. Moja mašina
        • CPU: Intel 8700K@5.2 Ghz/ Swiftech XT/MCP655,Danger Dan Triple Xtreme x2,6600K@4.9 Ghz
        • MoBo: Asus Maximus X Hero/Asus Maximus VIII Hero
        • RAM: G.Skill 3866 Mhz
        • VGA: Asus GTX 1080 Ti Strix OC SLI/ GTX 1080 Ti Zotac Extreme
        • MON: Dell UltraSharp 2709w OC 64 Hz :) Dell S2715H
        • HDD: Samsung 850 Evo 512/Western Digital VelociRaptor/Hitachi 2TB/Samsung 1TBx2/Samsung 850 Pro
        • OPT: Liteon
        • Case: Cooler Master Stacker 832 Black Edition/Enermax Revolution 1050w/ CM MasterCase Pro/eVGA G2 850w
        • SND: Creative Titanium HD
        • LAP: Apple MacBook Pro, Apple Ipad Air 2
        • TV: Samsung UE40D5000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech MX Revolution/G9/Logitech QuickCam 4000 Pro ,Logitech RumblePad 2 Double Vibration
      19. Citat Citiram korisnika: [SAJ]ber Kurajber Pogledaj poruku
        Nije dzabe sigurno, koristice se to svakako. Kupovace ljudi sta im treba, bitno je da imaju izbora. Steta samo sto Jay nije testirao vise igara uporedo pa da se vidi razlika jos negde osim na Tomb Raideru ali odradice on go sigurno ovih dana. Nece biti bas tolika razlika kolika je ovde ispala. Da je i on toga svestan znas i sam ako cujes komentar na kraju.
        Polako, koristice se vise jezgara u sledecem periodu sve vise. Amd je tu istrcao odmah, intel ce da stigne sledece godine i videces i sam koliko ce se situacija promeniti sledece dve godine sa aplikacijama i igrama. Sada SW treba da stigne HW. Cim je intel usao u tu pricu pogurace razvoj da bi mogli mozda vec sledece godine da prikazu 8-core kako je svuda iskoristen maksimalno i kako razvaljuje u testovima pa ce biti opet new king

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
        Nije dzabe kao dzabe da nema svoju upotrebnu vrednost vec nedovoljno da u celoj toj prici pod tim okolnostima nadmasi 8700K.
        Procesor stvarno razvaljuje i licno sam ovakav scenario ocekivao.
        Nisam ocekivao jedino napredak IPC-a tako da se nisam ni razocarao, bilo bi dobro da je i tu napravljen progres, kakav bi to tek CPU bio
        Sve do sada sto sam rekao za ovaj CPU u onoj prethodnoj temi se obistinilo.
        Oni koji su mantrali, mracili su sada uglavnom u misijim rupama, ili kako to KOLOS rece, prave se mrtvi.

Od svih sagovornika u temi (bar onih koji imaju AMD ili teze ka njemu) jedini si ti bio i ostao objektivan, to sam ti rekao i licno.
        A evo i mog prvog posta koji sam postavio vezano za Coffee Lake, 8700K.

https://forum.benchmark.rs/showthrea...=1#post5195825

A evo i komentara vezano za test od JayZ koji sam okacio :

https://forum.benchmark.rs/showthrea...=1#post5213427

Dalje ne treba trositi reci. Svi moji postovi su tu. Dakle opet sam bio u pravu

Member Avatar korisnika Uruk
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        4.995
      21. Moja mašina
        • CPU: i5 8400 / Frio 14
        • MoBo: Asrock z370 pro4
        • RAM: CMK16GX4M2B3000C15R
        • VGA: GTX 1060 6GB AMP!
        • MON: ViewSonic VP2250wb
        • HDD: M.2 240GB KC1000 / Toshiba 2TB
        • Case: Carbide 400c / EVGA SN 550 G3
        • SND: Creative
        • LAP: ASUS Eee PC
        • Ostalo: Logitech
      22. Gledam ovaj test od pre par strana i nije mi jasno otkud da je OC slabiji nego def? Trokira zbog temperature?

Do not believe anything they say. Keep your eyes open!

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        87
      24. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 965@3.8Ghz + Prolimatech Megashadow Push-Pull Enermax Magma
        • MoBo: Asus Crosshair IV Formula
        • RAM: 4x4GB Exceleram Black Sark @ 1600Mhz
        • VGA: Gigabyte 5850 OC
        • MON: BenQ XL2411T
        • HDD: Samsung Evo 840 250GB + WD Black 2TB
        • Case: Cooler Master HAF 932
        • SND: Creative Soundblaster Z
        • Ostalo: PSU 760W Seasonic x-760
      25. @PCBeast

Ne zaboravi samo da proveris temperature 8700k na 5.0GHz OC, samo su malkice visoke

Posle delida ce biti ok
        Menjao Dogzilla : 06.10.2017. u 18:37

Member Avatar korisnika jurodivi
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        1.199
      27. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4670K @4.4GHz + Phanteks PH TC-14PE
        • MoBo: Asus Z87 Pro (V Edition)
        • RAM: 2x4GB DDR3 Patriot Viper 3 2400MHz CL11
        • VGA: MSI GTX 660Ti PE OC 2GB
        • MON: BenQ GW2750HE 27" MVA
        • HDD: Samsung 840 Evo 120 GB + 850 EVO 120 GB + WD Black 1TB + ext. Verbatim 4TB
        • Case: Fractal Design Define R4 (white) + ThermalTake SPS-730M
        • SND: SMSL SD-793II + Takstar HI2050
        • Ostalo: Redragon Usas + CM Xornet II
      28. Citat Citiram korisnika: vatrogasac53 Pogledaj poruku
        Za prvi problem se slažem, za drugi i ne baš:
        http://www.guru3d.com/news-story/int...after-all.html

Ima ovde potencijala sve do Ice Lake-a (2019 godine verovatno drugi kvartal).
        Tu nigde ne kaže da će taj CPU da bude kompatibilan sa Z370 već da će da ide na Z390...

Citat Citiram korisnika: mean_machine Pogledaj poruku
        @all
        Nego jel neko zna kad ce jeftinije ploce za CL i da li je ranije bilo ok itx B/H ploca? i5 8400 i neka jeftina itx ploca mi je bas privlacna opcija posto su itx ploce za amd retkost i dalje
        Evo šta ima za sada od malih ploča: [URL="https://pcpartpicker.com/products/motherboard/#s=30&c=128&sort=price&f=7,8[/URL]
        Cene u Americi, ali čisto da vidiš šta ima od ponude. Slabiji chipsetovi (H i B) izlaze tek u prvom kvartalu iduće godine, *mjau**mjau**mjau*...
        Menjao jurodivi : 06.10.2017. u 18:44

Member Avatar korisnika ivanbass1
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        4.671
      30. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1300X@3.8GHz, LC-CC-120 Push/Pull
        • MoBo: Msi X370 Krait Gaming
        • RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8GB@2933MHz CL15
        • VGA: RX 470 Sapphire Nitro+ 4gb
        • MON: LG 23MP68VQ-P 75Hz
        • HDD: Patriot Ignite 240GB, WD Blue 500GB
        • OPT: Izbaceno zbog beskorisnosti
        • Case: MS Falcon 2x Arctic F14, 3x Arctic F12, Chieftec CTG-600-80p
        • SND: Microlab M300(zamenjeni sateliti sa Genius), HyperX Cloud II
        • LAP: Asus K501LX
        • Ostalo: Redragon Usas K553+Logitech g400s, Sandberg XXXL
      31. Odlican je cpu, nema sta.
        Recnuo bih ga bez razmisljanja, naravno toolom nekim.
        Za high-end gaming konfu, prva liga. 8400 je bolji perf/$, mada njegovu kupovinu ne mogu da opravdam pored 1600X.

B ploce i zakljucani procesori ovde nemaju smisla, s obzirom da je DF pokazao u kojoj meri skaliraju performanse sa brzinom rama. S obzirom da je podignuta zvanicna podrska za brzinu na 2.666MHz, pretpostavljam da ce i B ploce imati podrsku za 2.666, to ce malo popraviti situaciju.

Nemam vremena trenutno da pogledam sve detaljno, u ponedeljak cu imati, pa cu se pridruziti diskusiji.

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.284
        Voleo bih objasnjenje zasto vam je toliko bitno da budte u pravu i da se to istice kad se sklope kristalne kugle... ne mislim samo na Beast-a, ima ih dosta koji se vrte po ovim temama...
        Kome je to stvarno bitno osim piscu i njegovim kontrasima? Ne vidim upotrebnu vrednost toga...

Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.764
      34. Moja mašina
        • CPU: Intel 8700K@5.2 Ghz/ Swiftech XT/MCP655,Danger Dan Triple Xtreme x2,6600K@4.9 Ghz
        • HDD: Samsung 850 Evo 512/Western Digital VelociRaptor/Hitachi 2TB/Samsung 1TBx2/Samsung 850 Pro
        • Case: Cooler Master Stacker 832 Black Edition/Enermax Revolution 1050w/ CM MasterCase Pro/eVGA G2 850w
        • Ostalo: Logitech MX Revolution/G9/Logitech QuickCam 4000 Pro ,Logitech RumblePad 2 Double Vibration
      35. @Dogzilla

Da, to svi znamo, napomenuli smo vise puta. Mada da ti kazem, na tih 5.0 Ghz ako bude dobar primerak moze da se desi da ne treba
        sa naprednijim vodenim sistemom kao moj npr. U kranjem slucaju, skalp ne gine.

Nazalost to je jedina mana, ne samo ovog procesora, vec par generacija unazad. Intel sto se tice toga nije fer.

@ DukeLander

Pogresno si protumacio. Stvar je druge prirode. Onu temu su us...i pojedinci sa njihovim mracenjem, trolovanjem prenosenjem, negativne energije a ponekad
        se desi cak i sada isti slucaj. Namerno sam istakao sta je ko rekao iz razloga sto to utice na sam kvalitet komunikacije i polemike.
        Razlika je u stavovima, nista vise.

Nadam se da si zadovoljan sa odgovorom?

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.284
        Nisam pogresno protumacio i razumem ja tebe ali ponavljam, nema upotrebnu vrednost jer da im i zavaris cinjenice na celo opet ce trolovati i mraciti... tu samo "sila" resava stvar ( empirijski dokazano - Marti mi je svedok )

Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.764
      38. Moja mašina
      39. Dark Force ili GeForce?

Evo i kitguru:

P.S. Izgleda da je Gigabyte izasao skoro svima u susret, mahom je radjeno na Aorus plocama.

Strana 7 od 79 PrvaPrva ... 345678910111757 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •