Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Samo još da su izbacili B i H ploče koje su i po 2x povoljnije od Z, pa da se potuku za value opcije.
 
Nije tema ali AMD ama bas nikad nema precizne informacije ni o performansama ni o datumu izlaska

Lako je Intel-u da ima precizne informacije, izbace danas nove procesore i sledećih par godina izbacuju iste te sa novim imenom. Posle desetak godina dodaju po dva jezgra. ( :
 
Nije tema ali AMD ama bas nikad nema precizne informacije ni o performansama ni o datumu izlaska, to je nesto sto vec odavno znamo, realno bolje da cute i izbace kad nesto konkretno imaju.......
Realno ako zele da udju u rat za market share sad je vreme
Pa oni i ne pricaju nista. Oni su svoj posao odradili muski. Intel sada sigurno mora da razmislja malo unapred, nema potcenjivanja. Cim izvuku petozilni kabl direkt iz stekera za procesor izbacice 8 core, naravno sa novim chipsetom. Zezam ja malo ali Intel je sada taj koji mora da juri. To je ono sto nama odgovara ;)
IHS moraju da srede na 8 core, to ce se sigurno desiti jer drugacije nece moci da pariraju. Steta sto to jos sada nisu uradili.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
IHS je lako srediti samo je pitanje cene... 8 core je takodje kad se sredi IHS realno moguc cak i ocekujem isti OC na oko 5Ghz za 8 core na istom 14++ procesi... vece je pitanje gde je 10nm+ proizvodni proces i koliko je bas ice lake jaci, jer se najavljuje veci skok u IPC-u
 
Ako odu na 10nm nadam se da ce iz prve moci na 5GHz. To sa IHS je moranje! Drugacije nema sanse da to uspeju. Neodrzivo je s ovom temperaturom.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Samo da se klokuju sto vise na ln2, za ostalo me boli uvo. :D Lako se deliduje procesor, ali opet lose za korisnike koji hoce da kupe procesor i da se ne akaju sa tim.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Samo jos da dodju jeftine plojke oko nove godine i i3 8100 moze da se pazari s integrusom uhd630 koju ima u sebi moze da se cepaju dosta igre na na medium i low :D dok se ne sakupi kes za gtx1060 :D
 
Za sada najjeftinija Z370 ploca kod madjara je 121 evro(14415 dinara) i najjeftiniji i3 8100 u jednoj radnji u Cacku 15340 dinara , ukupno skoro 30.000 nije jos isplativo kupovati i davati za plocu skoro isto kao za non K procesor jedino ako neko planira da kupi za pocetak i3 pa kasnije da radi upgrade na i5.
 
Za sada najjeftinija Z370 ploca kod madjara je 121 evro(14415 dinara) i najjeftiniji i3 8100 u jednoj radnji u Cacku 15340 dinara , ukupno skoro 30.000 nije jos isplativo kupovati i davati za plocu skoro isto kao za non K procesor jedino ako neko planira da kupi za pocetak i3 pa kasnije da radi upgrade na i5.

Što nas dovodi do čuvenih ~50evra razlike između 2 platforme, tj. sve vodi ka tome. Intel-ov kupac uvek daje taj dodatni novac radi performansi.
To dobro zna i Intel i AMD, zato su im strategije osvajanja tržišta različite.
 
Jeste, i AMD kupac uvek daje manje para zbog manjih performansi... Fuck logic!

Svako daje para koliko ima i kupuje ono što je najbolje za taj novac. Samo (manje inteligentan) fan bi dao više para zbog nalepnice brenda. Za 50 evra više uvek možeš bolje nešto da kupiš.
 
Poslednja izmena:
Što nas dovodi do čuvenih ~50evra razlike između 2 platforme, tj. sve vodi ka tome. Intel-ov kupac uvek daje taj dodatni novac radi performansi.
To dobro zna i Intel i AMD, zato su im strategije osvajanja tržišta različite.

Veca glupost ovde nije bila napisana danima! :d

Inace, i5 8400 ce biti totalni bestseler, ostali onako! :)
 
Poslednja izmena:
i3 8100 u Americi je oko 120 dolara to je oko 12.000 dinara ne treba ocekivati kod madjara neku zlatnu cenu kao sto mnogo misle , bice oko 13-14 hiljada dinara(moje misljenje).
 
Što nas dovodi do čuvenih ~50evra razlike između 2 platforme, tj. sve vodi ka tome. Intel-ov kupac uvek daje taj dodatni novac radi performansi.
To dobro zna i Intel i AMD, zato su im strategije osvajanja tržišta različite.

Pa nema bas razlike ako uzmes u obzir da na intela bocnes bilo koju memaru i radice a kod AMD performase direktno zavise od vrste rama tako da ti dodje na isto...
 
I kod amd bocnes bilo koji ram i podesis na 2666MHz (cak i na a320 ploci), ako imas malo vise znanja i kvalitetniji ram tu je 2933+. + cak i na nasem trzistu ima jeftiniji (u poredjenju sa ostalima) patriot viper 4 kit 3000MHz cl16 2*8gb (razlika citavih 25-30e sa najjeftinijim 2*8gb stapovima). Kvalitetniji ram smanjuje razliku u ceni, ali takodje i razliku u perf izmedju dve platforme.
i5 8400 trenutno izgleda dobro, ako ne zatvore oc preko bclk. i3 me ne zanima, kao ni r3/r5 ispod 1600. Ali ruku na srce - i3 8100 ce sahraniti r3 cim izadju jeftinije ploce.
 
Manje-više jedina zaista bitna stvar je to što će na postojeće AM4 ploče da idu i Ryzen+ i Ryzen 2, dok će ova Intelova platforma najverovatnije da bude "zaključana" na ove Cofee Lake procesore. Ko ima AMD neće morati da menja ploču ohoho dugo, kod Intela će morati da pazariš novu ako budeš stavljao neki od drugih procesora...
Mada, ako ne šetaš sa generacije na generaciju čim se pojavi to i nije neki problem. Ja furam 4th Gen Intel na DDR3 ploči a izašla je osma, i apsolutno ništa ne gubim.
 
Intel I3-8100, kaže podrška za memoriju 2400Mhz.
Hoće li raditi npr 3200Mhz bez problema ili ne?
 
Radiće na 2400MHz, odnosno oboriće takt. Viši taktovi samo sa k propcesorima i Z pločama pošto se i to računa u OC po Intel-u.
 
Poslednja izmena:
Da, 2400 za i3 na non Z pločama(2666 za i5-8400). Za sve preko treba Z ploča, mada mislim da će sa ovom generacijom na svakoj ploči, tj. čipsetu moći 2666 RAM.
 
Poslednja izmena:
To sam i ja mislio dok ne vidoh info za i3-8100. Memorija je ograničena procesorom pre svega. Tako i na H110 pločama sa KL procesorom memorija standardno radi na 2400MHz, ne na 2133.
 
Koliko znam uz non-K procesore na Z SL i KL plocama radi ram na preko 2.400?
 
Koji je razlog sastavljnja konfe sa i3 8100 i jurenjem 3000mhz++ memorije?
 
Jel moguće da je 3200MHz i dalje problem tj da se izvlači samo 2933MHz, to mi nema smisla baš sa obzirom da je prošlo pola godine od izlaska?
@djokosrb možda je overkill sa obzirom na visoku cenu, samo treba videti sve testove pa ako se isplati tj ako se vidi nekakva razlika možda je i ok, verovatno ne.
 
Pa nema bas razlike ako uzmes u obzir da na intela bocnes bilo koju memaru i radice a kod AMD performase direktno zavise od vrste rama tako da ti dodje na isto...

Ovo si dobro rekao, praktično da u CF platformu ubodeš najveću krdžu od DDR4 RAM-a opet će da radi isto, dok Ryzen traži bolje module (veća brzina i niže latencije). Tako da se
cenovna razlika između dve platforme skroz gubi.
 
Ryzen ne traži bržu memoriju i niže latencije, frka je sklepati kombinaciju da radi na većim brzinama od 2400MHz, mada gotovo sve idu na 2666MHz. Intel to u startu ograniči na top procesore i ploče, tako da mu dođe da je tu stanje u stvari još gore.
 
Loše sam se izrazio, Intel ograničava memoriju procesorom. Na istoj ploči će, ako nastave po starom, sa 8100 memorija raditi na 2400MHz, dok će sa 8400 raditi na 2666. Kao što danas na istoj (ne K) ploči sa CL procesorom memorija radi na 2133MHz, a sa KL procesorom na 2400MHz. Doduše, očekivao sam da sa svim CL procesorima memorija radi na 2666, kad su već ,,menjali" soket da ne može na starije ploče, mogli su ovo da puste.
 
Poslednja izmena:
Ryzen ne traži bržu memoriju i niže latencije, frka je sklepati kombinaciju da radi na većim brzinama od 2400MHz, mada gotovo sve idu na 2666MHz. Intel to u startu ograniči na top procesore i ploče, tako da mu dođe da je tu stanje u stvari još gore.
Jeste offtopic ali ajd da odgovorim...
Nije nikakva frka i da, sa brzom memorijom pristojno brze jezgra komuniciraju. Vecina ploca dobija redovne update tako da je podrska odlicna i memorije se fino klokuju. Doduse klok memorije zavisi malo i od procesora, barem su tako prijavljivali oni koji su izmenjali par primeraka.
Frka je izvuci klok sa 4 stapa, sa 2 ide bez frke.
Intelove platforme tu jesu u prednosti mada samsungovi b-die cipovi se lepo klokuju tako da stvarno nije potrebno davati neke vece cifre za memaru ali istina je da se razlika u ceni platformi smanjuje. krastavac, arhitekture su takve kakve su. Treba sve baciti na papir pre kupovine.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno