Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Da se upišem i ja sa i7 9700k. Dobar primerak, prolazi 8 sati Realbench / x264 / Prime 26.6, klok 5.0ghz na 1.23v.

Iz dosade sam sada izvrteo 5.3ghz na 1.360v, za slikanje. I gle čuda, prođe i to bez pucanja i grešaka. Neću više da ga mučim, nemam adekvatno hlađenje, a i ploča bii mogla da bude bolja. Neka ga na 5.0ghz ;)


Annotation 2019-01-31 175728.jpg
 
Prilično dobar primerak. Neka te lepo služi.

Edit - CPU-Z ga prepoznaje kao i7 7700... Huh? :)
 
Poslednja izmena:
Da se upišem i ja sa i7 9700k. Dobar primerak, prolazi 8 sati Realbench / x264 / Prime 26.6, klok 5.0ghz na 1.23v.

Iz dosade sam sada izvrteo 5.3ghz na 1.360v, za slikanje. I gle čuda, prođe i to bez pucanja i grešaka. Neću više da ga mučim, nemam adekvatno hlađenje, a i ploča bii mogla da bude bolja. Neka ga na 5.0ghz ;)


Pogledajte prilog 264908

Divno. Neka te sluzi zver. Lepo je videti da si se osvezio ;) I ja cekam da se upisem ponovo ;)

By the way, drugi put pisem post! Iz nekog razloga je prethodni nestao!!!
 
Mobilni osmokaFeni:

LpA50MN.jpg
 
Uh, vec mogu da zamislim u Lenovo masini sa 4k 100% aRBG, uparen sa 2080. Ostvarenje mojih snova :)
 
S obzirom na ovu činjenicu:

Core i5-9400F (6C die / U0)
Core i5-9600K (8C die / P0)

DyZtOHWUUAAefQz.jpg:large
Najverovatnije je ova lista istinita:

DzyE6YmUYAA-Jl8.png:large
Da se primetiti, da je na listi jedan Pentium bez integrisane grafike. Izgleda da moraju da prodaju ama baš sve od čega mogu da naprave CPU.

Stiže 9700T:
DzyB8aZWwAIumXq.jpg:large
Kao i najverovatniji 9900T: (s obzirom na takt, logično je)

O1CN01GjiJvh1afY4blfsQJ_!!428953357.jpg


O1CN01DLmQgn1yE78yjc2sG_!!79136546.jpg
 
@PCBeast Hvala, lepo radi 9700k, mada i 8600k mi je bio dovoljan jer nemam puno vremena za igrice u poslednje vreme, a razlike u FPS-u su i ovako minimalne, osim u pojedinim igricama...

Moje mišljenje je da nema potrebe da menjaš 8700k kad već imaš tako dobar primerak, razlika u fps-u je minimalna u odnosu na, recimo, 9900k... Jedino možda zbog SLI-ja, ne znam kako tu sada stvari stoje.
 
Khm khm, dolazi nam Commet Lake ove jeseni, jer su više programa za testiranje (Aida64 i slični) uveli poboljšanu podršku za njega, još uvek nepostojećeg procesora...

Ako je suditi po ranijem glasinama, 10 nm još uvek nije spreman za desktop, to što će se pojaviti krajem ove godine biće iz U i Y serija Ice Lake procesora....Stoga će Kommet Lake imati 10 jezgra na desktopu, a 10 nm desktop će nam doći negde tokom 2020, verovatno oko kasnog proleća, ranog leta....



edit: https://wccftech.com/intel-gpu-iris...hics-benchmarks-leak-faster-than-amd-vega-11/
 
Poslednja izmena:
i5-9400F na oglasima od 172e.
Gledajuci testove u igrama jaci od Ryzen 5 2600.
Tek na 4.2 ga stize Ryzen ali uz dosta vecu potrosnju.
Taman sam se zaleteo da uzmem po prvi put AMD procesor ali treba razmisliti o ovom i5.
 
Veoma lepo ako bude ta cena..

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
i5-9400F na oglasima od 172e.
Gledajuci testove u igrama jaci od Ryzen 5 2600.
Tek na 4.2 ga stize Ryzen ali uz dosta vecu potrosnju.
Taman sam se zaleteo da uzmem po prvi put AMD procesor ali treba razmisliti o ovom i5.

To ti je priča bez kraja...uskoro izlaze i novi rajzeni...tako da uzmi kada ti treba šta ti treba...ako čekaš večno ćeš da čekš jer se generacije smenjuju sumanutom brzinim...
 
To ti je priča bez kraja...uskoro izlaze i novi rajzeni...tako da uzmi kada ti treba šta ti treba...ako čekaš večno ćeš da čekš jer se generacije smenjuju sumanutom brzinim...

Bas tako, oko mesec i po dana, mozda malo vise pre nego sto je krenula nestasica Intel procesora, 8400 je bio dzabe 140-150 evra, i absolutni best-buy, novi ryzen je tek bio izasao pa su cene bile naduvane. Tako da em jeftiniji od 9400F, ima integrisanu i odlican je izbor za nekog ko ne zeli da se bakce sa OC.

Da sumiram, nadam se da nema mnogo ljudi koji su propustili prvu priliku od 2500k da kupe Intel procesor sa dobrim odnosom cene/ulozenog xD. Ovakve prilike se retko desavaju.

S tim sto se ne slazem kompletno ni sa cekanjem, sve to moram balansirano da se proceni(kad ce sledece otprilike, da li meni odgovara, da li hocu i koliko hocu da cekam itd). Sad na primer je sumanuto ne cekati novi ryzen, odnosno barem najave kad ili preview krajem marta moguci. A dok je 8400 bio jeftiniji od 2600, je bilo sumanuto cekati bilo sta, jer su AMD sledeci su bili 11+ meseci daleko sta god da se desi. (Osim namerno ne uzeti 8400 i cekati da 2600 cena se unormali, radi podrzavanja AMD-a kao kompanije, to je sasvim validno razmisljanje).
 
Poslednja izmena:
Pa to sam i ja rekao uzmeš kada misliš da treba šta misliš da treba :)...
 
To ti je priča bez kraja...uskoro izlaze i novi rajzeni...tako da uzmi kada ti treba šta ti treba...ako čekaš večno ćeš da čekš jer se generacije smenjuju sumanutom brzinim...

Prica bez kraja je kad ima i5 8400 i cekas i5 8500. Prica bez kraja nije kad cekas novu liniju procesora koji silaze sa 12 ili 14nm u 7nm. Tako da tvoja generalizacija nije tacna, zavisi od slucaja do slucaja
 
A tebe kao korisnika briga jeln7nili 14 nm valjda te briga sta zelis satim da radisi da nadjes varijantu koja tebi odgova...dakle optimalnu varijantu za tebe....
 
Da li postoji neka razlika izmedju ta dva stepping-a?
 
Tek treba da vidimo.

D2vQ-JnU4AA5swq.jpg:large
 
izgleda da procesori sa R0 steppingom stižu negde tokom maja.
 
Ja sam pazario 9400f.Da cekam maj,pa onda da izadju novi Ryzen-i ko zna sta jos,ne mogu.
To ti je priča bez kraja kao sto rece niki999.
Kad stigne javljam rezultate.
 
malo kasnije ulazim u igru ali nema veze, bitno je da se igramo :)

da li je do primerka cpu-a ili ploce ali je moj 8700k rock stable na 4.9 uz 1.33v i Negative Offset=0
isao sam do 1.38v uz 5Ghz ali puca svaki Prime95 test vrlo brzo.

kao totalno OC noob svakako sam srecan sadasnjim rezultatima naspram stanja sa temperaturama i klokova pre delida.
vrteo sam RealBench, Cinebench R15/20, sve Prime95 testove i ovo je moja dobitna kombinacija.
mozda se jednog dana poigram malo visim naponom da dobacim do 5Ghz ako D15s bude mogao da izgura ali za 24/7 je ovako.

Annotation 2019-04-15 201951.png
 
Nista ne diraj vise, imas dobar takt, dobre temperature. Uzivaj :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno