Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Ispada da 9900K uopšte nije loš kad mu se zauzda potrošnja...
Neko je proračunao na osnovu ovih grafikona iz Hardware Unboxed videa da 2700X u Hand Brake-u vuče 19% više struje dok je 9900K na 95W i tako "ograničen" još uvek 13% jači...
E sad, kad bi mu zauzdali i cenu...
 
Kad bi baba bila deda...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ispada da 9900K uopšte nije loš kad mu se zauzda potrošnja...
Neko je proračunao na osnovu ovih grafikona iz Hardware Unboxed videa da 2700X u Hand Brake-u vuče 19% više struje dok je 9900K na 95W i tako "ograničen" još uvek 13% jači...
E sad, kad bi mu zauzdali i cenu...
Naravno da je odlican, danas proizvodjaci za sve GPU-ove ili CPU-ove gledaju da izvuku maksimum na default-u(intel K, Ryzen X, CPU delovi u chipsetovima za telefone), u 99% slucajeva da bi u naslovu moglo da pise "<insert hyped chip> je bolji <insert percentage>% od <insert competition chip>", nevezano za to sto bi za vecinu korisnika bilo mnogo bolje da bude sporiji za 10/15/20%, a da se greje i trosi duplo manje.

Cist primer su Polaris kartice(neke cak imaju i "normalan" bios pored "OC" biosa, gde se za razliku od 50MHz, tj. manje od 5%, podize napon celih 0.2V), kao i odvrnuti Exynos chipovi u telefonima(i ostali nisu daleko), kao i 9900K koji je odlican i efikasan chip.

Ti naslovi mame vecinu, a vecina nije preterano tehnicki pismena(sto ni u kom smislu nije uvreda), zato je i takva praksa.
 
nevezano za to sto bi za vecinu korisnika bilo mnogo bolje da bude sporiji za 10/15/20%, a da se greje i trosi duplo manje.

Apsolutno netacno. 95% njih koji kupuju high end procesore bi pristala na duplu potrosnju i grejanje za 20% performansi. 20% performansi u high end segmentu su ogroman dobitak.

Sta je overklok nego menjanje 50-100% potrosnje i grejanja za 20-30% performansi...
 
Vecina njih koja kupuje 8700K i slicno ni ne zna koji je stock klok, koji je all-core boost, koji je ST boost, tako da se ne bih slozio. Pricam za masu, ne za ljude sa Bench foruma.

Auto-OC je najveca glupost, kome treba tih 20%(a vecini ne treba) lako ce manualnim OC-jem dostici, a ne da turbo tera napon i potrosnju u nebesa.

Mada okej, nekom je mozda bolje da na stock trosi 150+ W(a povecanje od 20 i vise % je uglavnom za work load), posto ocigledno svi imaju high end vodeno/vazdusno hladjenje :)
 
Poslednja izmena:
A sta cemo sa Z390 plocama cije su naponske djubre? :D Eno kazu da cela Maximus serija ima problema, malo faza. Navodno Apex će da ima bolju, pravu za OC. EVGA Dark Z390 je dobra, kazu i Gigabyte ploce imaju odlične naponske, za divno cudo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Isto se greje naponska, mada najbolja za sada za OC. Gase nam OC uskoro. :D Apex da osvetla obraz, nadam se.

Evo jedne legendarne ploce koja guta sve procesore. Z170 AsRock OC Formula Mini

79e05c2d4eee4d2f4fab6ffbed4738d6.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
DtUT_aIUcAAMugH.jpg
 
Stigao copper IHS, totalno ravan i ima 15% veću površinu u odnosu na Intel IHS. :)

001.jpg 002.jpg 003.jpg
 
+1

Treba mi ovo cudo (ako pasuje na 4790k) :)
 
Nasao, ima i za LGA 1150 :)

Hvala!

EDIT: Izvinjavam se sto skrecem sa teme, jedno pitanje: Delid Die Guard ili Copper IHS? :)
 
Poslednja izmena:
@d0minat0r

Ja sam za, ako cemo grupno da narucujemo mene racunajte za ovaj Copper IHS za LGA 1150 :)
Placam odmah :D
 
Nasao, ima i za LGA 1150 :)

Hvala!

EDIT: Izvinjavam se sto skrecem sa teme, jedno pitanje: Delid Die Guard ili Copper IHS? :)

Meni je sa direct die i sa IHS (doduše običnim) 7700k bio 3C hladniji sa prvom varijantom, pod EkwbP240. I dalje mi tako stoji, na konfi iz potpisa. Kačio sam slike neku stranu unazad...
 
mislio sam da posaljem na tamisvar pa da mi drug donese ali ovo sa rockit a jeste jednostavnije ali bratx znam sa HWBOT -a pa bi gledao od njega da narucim
 
Rockit ima poseban delider za 9900K i IHS jer je jezgro više nego kod predhodnih generacija.
 
Jako dobra ploca, ali napravljena za OC. Ima i podrsku za XP, sto je odlicno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
nesto preko 350e je ocekivana cena ali videcemo. Najbitnija stavka da na njoj treba CPU manje napona nego na Gene u ili extreme -u. Na cesu ce izaci Apex XI pa ce se videti finale.
 
Bilo bi super, ali malo je 300.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno