Šta je novo?

Intel Coffee Lake

 
^ Znači i Intel se počeo ugledati na AMD sa muljanjima sa recezentima, još da počnu da dele procesore "poštenim" yt cirkuzantima i čitav krug su napravili, sramota...
 
Poslednja izmena:
@rAMA, intel se ugledao na amd i poceo da mulja :D al ga odvali ahahaha
intel koji od postojanja mulja ne samo sa recenzijama (ne, nikad nisu slali cpu na testove), medijama, nego i sa oem proizvodjacima sad odjednom (jer je inace bezgresan, kako da ne) se ugledao na amd i "pojeo jabuku" :D You make my day lol
 
Poslednja izmena:
https://www.chiphell.com/thread-1916926-1-1.html

173128p7k1jm9zhmygc66k.jpeg
 
@rAMA, intel se ugledao na amd i poceo da mulja :D al ga odvali ahahaha
intel koji od postojanja mulja ne samo sa recenzijama (ne, nikad nisu slali cpu na testove), medijama, nego i sa oem proizvodjacima sad odjednom (jer je inace bezgresan, kako da ne) se ugledao na amd i "pojeo jabuku" :D You make my day lol

Pls...znam da je sad u trendu da se kaka na Intel (zasluženo) ali ni AMD nije cvećka...korporacije su to. Svi su pravili gluposti.
 
Automatski OC, lol :D

Memorija na 2133, cache clock nepoznat i opet 2138cb.

Kao što rekoh, između 2200 i 2300 lagano.
 
Slabo računaš te procente. :)

Još ne znamo OC potencijal(cenim da većina može na 5.2GHz bez problema), ali po meni je najmanje 25% brži u MT, a kada se stabilizuje cena posle nekoliko meseci, biće do 50% skuplji. To je ok što se mene tiče.

MT rez je samo jedan deo priče, 9900K je overall prilično bolji procesor, normalno je da će biti i skuplji, ali realno ne vredi više od 500-550e(u odnosu na trenutnu cenu 2700X), dakle kupovina tek sledeće godine.
 
Slabo računaš te procente. :)

Još ne znamo OC potencijal(cenim da većina može na 5.2GHz bez problema), ali po meni je najmanje 25% brži u MT, a kada se stabilizuje cena posle nekoliko meseci, biće do 50% skuplji. To je ok što se mene tiče.

MT rez je samo jedan deo priče, 9900K je overall prilično bolji procesor, normalno je da će biti i skuplji, ali realno ne vredi više od 500-550e(u odnosu na trenutnu cenu 2700X), dakle kupovina tek sledeće godine.

2300/1820=26,4% 2200/1820=20,8%...tako da ne računam sorry :)...ako hoćeš baš precizno 20-25% brže za 100% skuplje :)..za 500-550 evra nema šanse da se nađe bar na početku 600 je minimum kod nas verovatno i 650..tako da moja konstatacija stoji...ako se doda i kuler u igru još je skuplji...i to samo ako gledamo procesor a i ploče će verovatno biti neki procenat skuplje za sličnu klasu...


Tako da čak i sa tih imaginarinih 500 evra cene je skuplji za bar 70%...kada se sve doda i oduzme, ah da za 20 do 25% bolje performanse :)...nije malo al nije baš impresovno...krenuli su stopama nvidie...ili je nvidia krenula njihovim stopama misterija jedna :).

A pošto pominješ sledeću godinu dolazi i novi AMD procesori tako da neće biti razlika 20-25% nego manje...tj vratiće se na 10-15%...i tako u krug bez kraja.....

Moj zaključak je ko hoće brzo brže najbrže a nema problema sa novcima Intel...ko gleda optimalnu varijantu što se tiče performanse/cena ili nema dovoljno para taj ide AMD...uvek je tako bilo...
 
Poslednja izmena:
Slabo računaš te procente. :)

Još ne znamo OC potencijal(cenim da većina može na 5.2GHz bez problema), ali po meni je najmanje 25% brži u MT, a kada se stabilizuje cena posle nekoliko meseci, biće do 50% skuplji. To je ok što se mene tiče.

MT rez je samo jedan deo priče, 9900K je overall prilično bolji procesor, normalno je da će biti i skuplji, ali realno ne vredi više od 500-550e(u odnosu na trenutnu cenu 2700X), dakle kupovina tek sledeće godine.

Neki osnovni OC od 5.2Ghz je definitivno za očekivati. Biće zanimljivo videti kako će se ponašati sa GTX 2080 Ti, koju koči i 8700k.
 
Slazem se. Takav OC je nesto sto ce biti normalno. A za dalje, ih, otvaraju se neke nove dimenzije :)
Sto se tice uskog grla, hm, pa nekima i 2500k gura GTX 1080 Ti u punom potencijalu :d

I mene interesuju testovi sa RTX-ima sa 9900k u kombinaciji.

P.S. Full ne moze da se napise, forum ga cenzurise!
 
Poslednja izmena:
Procenti se uvek menjaju zavisno od osnove. I ako je lepo sracunati postotak i znati koliko je sta od cega procentualno bolje tj. brze,
ja sam recimo iz licne perspektive uvek vise obracao paznju na fps. Razlika u fps cini ono sto je realan napredak.
Kada je razlika samo na CPU-u 10 fps recimo u korist Intel-a, tu se sva prica zavrsava.
Tada meni ti procenti nisu vise bitni, vec sirove performanse, realan dobitak. Svaki frame rate je bitan, bar meni, a vec od 4-5 pa na dalje a negde se
ta razlika vidi i kroz 20 fps-a i vise zavisno koja je karta recimo u sastavu sistema, tu je sve jasno.

Generalno sto se tice 9900k bez sumnje da ce biti najbolji CPU za skoro sve namene. Za gaming pre svega jer se tu najvise reklamira a onda
i za sve ostalo redom. 8/16 nije mala stvar pogotovu kada radi na visokim frekvencijama od preko 5 Ghz.

Ovde kvari pricu cena, ona je uvek poslednja karika koje moze da odbije kupca.
Meni recimo, po ovoj ceni sad, uopste nije interesantan ovaj CPU, govorim o 9900k i ako planiram da ga uzmem.
 
Poslednja izmena:
9700k + OC sasvim dovoljan za igre trenutno, nista nece mnogo pomoci thread-ovi na 9900k
 
Plus je eliminisana svaka mogućnost upotrebe HT propusta.
 
Poslednja izmena:
Nastavak:
ChMkJluspXiIDmkhAAg-iFjwsq8AAsFugOidGUACD6g546.jpg


ChMkJluspXiIThrNAAgADfFHl3EAAsFugOaCycACAAl800.jpg


ChMkJluspXmIZn5tAASYO5PYUCsAAsFugOuMp4ABJhT702.jpg


ChMkJlusqTeIYRnPAAPdo6Hkc8cAAsFvwLltRcAA927969.jpg


ChMkJ1uspXqIVQxlAAFQCO2cDZ0AAsFugO0gQIAAVAg274.jpg


ChMkJluspXyITZFWAAazXmZ0axwAAsFugPO2y4ABrN2817.jpg


ChMkJ1uspXyIVHoQAAcB4fe1L-EAAsFugPWn88ABwH5460.jpg


ChMkJ1uspX-IFUWBAAef-XThYgUAAsFugPoRGMAB6AR889.jpg


ChMkJluspYGIec-VABDsecPjHi8AAsFuwAAAAAAEOyR821.jpg


ChMkJ1usqTmITTLWAAxpSwi91TkAAsFvwL0TFwADGlj640.jpg

Video (donekle) review 9600K: (CB, x264 FHD, CPU-Z, overklok, potrošnja...) Boost-uje na 4,3 GHz za sva jezgra. Overklokovani iz zida vuče oko 240W, temperatura oko 93°C.

https://www.bilibili.com/video/av33845261
 
Poslednja izmena:
Plus je eliminisana svaka mogućnost upotrebe HT propusta.
Bas tako, visestruko se pokazalo da je HT vise vremena problematican nego sto nije kod igara.

Da, uvek je bolje nemati, nego imati. Jedino ako nekad neko smisli način da se npr. u BIOS-u isključi HT. Onda možda možemo da očekujemo da na procesorima od 300-350 € bude omogućen HT, kad već postoji u arhitekturi i ništa dodatno ne košta.
 
Poslednja izmena:
Jedna realna slika.
 

Prilozi

  • 44345704_10212239450641619_4125420159160549376_o.jpg
    44345704_10212239450641619_4125420159160549376_o.jpg
    168.9 KB · Pregleda: 185
Nazad
Vrh Dno