Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Pre 15 i vise godina tehnika je bila jos skuplja nego danas. Tako da, nije tehnika skupa nego su bedne plate.

Pa sada zavisi koja...Spektrum je koštao 800 usd na primer ja kupio u uk 1982....to je oko 2100 usd današnjih a to nije ni blizu 4000 evra....amigu sa komodor monitorom 1988 za nekih 1300 usd što dođe oko 2800 usd današnjih...opet ni blizu...ono što je bilo skuplje nego danas su recimo Hi FI sistemi, televozori i slično ali ne i računari.
 
Tada je dolar imao daleko jaci kurs nego danas
 
Doqk7ibVAAAymWY.jpg:large


PCB je toliko tanak da se providi: (mislim da je u pitanju 8700)

https://www.hkepc.com/forum/viewthread.php?fid=61&tid=2464484&extra=&page=1

181003135377750655943d53d1.jpg
:D
 
Koliko shvatam, OP je sam napisao u temi da je 8700.
 
Razmišljao o prelasku na 8700, pre par meseci je bio oko 41k u domaćoj radnji sada vidim 55k, a moj 8400 je na 36000, šta se ovo dešava, kao da sam izašao iz skloništa? :)
 
Razmišljao o prelasku na 8700, pre par meseci je bio oko 41k u domaćoj radnji sada vidim 55k, a moj 8400 je na 36000, šta se ovo dešava, kao da sam izašao iz skloništa? :)[/QUOTE

Monopol je čudo. Kažu "problemi" u proizvodnji. Možda možeš da razmisliš o 2700x.

Prosto sam iznenadjen cenama ali šta je tu je. Vidim da je 2700x odličan ali bi prelazak na njega zahtevao i promenu matične ,tako da mi je 8700 delovao kao neki budući iskorak (pošto nisam uspeo odmah da ga uzmem te sam išao na jeftiniji 8400), ali ove cene su nerealne.. no ne gori nigde, na tržištu procesora je uvek zanimljivo, ko zna šta će stići uskoro :)
 
Poslednja izmena:
Sa ovim dizanjem cena ce lagano opravdati cenu 9900K, bice mu na izlasku cena sigurno 600€ ako ovako ostane.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Problemi sa proizvodnjom svakako postoje, ostali su bez partnerskih ugovora čija se vrednost meri u milijardama jer nisu u stanju da isporuče ugovorene količine.

Sa ovim količinama ni oni ne kupe kajmak sa ovakvim cenama, već dobavljači i trgovci. Ista situacija kao sa rudarenjem.
 
Hahaha.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pre 4 meseca u SK je i7 8700 bio 246e nov, trenutno je 360e.

Ryzen 2600 je 150e, sto u prevodu znaci da za jedan i7 8700 moze da se uzme Ryzen+B450 ploca i 8GB DDR4 memorije na 3000/3200MHz.

Ko sklapa nov racunar, msm da je racunica veoma prosta.
 
Ne pratim cene komponenata u zadnje vreme, ali danas pogledam cenu i3 8100 kad ono 23 hiljade kod domacih trgovaca! Jel sam ja nesto prolupao ili mi se cini da je pre 5-6 meseci kostao 13-14 hiljada!?
 
Ne pratim cene komponenata u zadnje vreme, ali danas pogledam cenu i3 8100 kad ono 23 hiljade kod domacih trgovaca! Jel sam ja nesto prolupao ili mi se cini da je pre 5-6 meseci kostao 13-14 hiljada!?
Nisi ti, oni su !!!
 
Nestasica gura cenu gore a Intel je izgleda provalio da svi i ovako kupunu ryzen pa im se vise isplati da dignu cenu duplo i prodaju s istom zaradom mnogo manju kolicinu. Prsli ljudi s mozgom. Oni i nV se takmice u kolicini ludila.

Tapatalk from Poco loco
 
Mislio sam da se pred novaka ponovim sa nekom intel konfom, ali ako ostanu ove cene, vidim da ce pasti neki Ryzen/Nv kombo.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko su cene tacne, cak i sada ima da se uzme 8700k za 360-370 evra (kod Madjara) dok je u nasim radnjama preko 500 evra.
Nazalost, pregledah nemacku scenu, tamo je oko 400 evra +. Ni EU cena nece biti ispod 500 evra za 9900k.
Generalno se u to ne uklapam jer ne zelim. Dao bih 400-450 evra, tu sam postavio granice!

U srecna vremena smo mogli da nabavimo procesore preko veze :) To su bili dani. ;)
 
Poslednja izmena:
I kod Mađara je 8700K oko 410e, cene na KP nisu merodavne. Skuplji je nego 8086K kada sam ga kupovao.
 
Ok. Ako nisu tacne onda u redu ali su opet jeftiniji nego u radnjama. Kod nas deru!
Ja sam mislio da cu jos losije proci kada sam ga uzeo kad se tek pojavio. Ispade da sam prosao odlicno :)

A ovaj 9900k mi bas zapao za oko da ga ubodem u plocu i ohladim vodom ;)

P.S. Kod tebe KOLOS-e ne radi reputacija. Nikad mi ne da da ti upisem. Zasto?
 
Predvidjanja su da ove nenormalne cijene ostaju do iza NG :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sačekaće se i to, da li se zna zvanićan intelov msrp za 9900k?
 
Ja sam hteo da kupim neki proc i ploču ovih dana, ali izgleda da mi nije pametno jer ništa ne bi dobio, a nije vredno ni para ni cimanja.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam hteo da kupim neki proc i ploču ovih dana, ali izgleda da mi nije pametno jer ništa ne bi dobio, a nije vredno ni para ni cimanja.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka

Pa novi AMDovi bi ti sigurno dodali na brzinu u odnsou na tvoj CPU iz potpisa...naravno to ako želiš da prelaziš na AMD....i to za bar 40% manje para.
 
Da, to sam i ja pomislio ali posle čitanja iskustva ovde, zaključio sam da ko zna da li bi to radilo uopšte, sa ili bez update biosa, a i imam jako sporu ram memoriju, minimum je 2600,a ja imam samo 2400MHz ako bi isprobao tu integrušu.
Pašće cene jednoga dana od intela pa ću povećati brzinu i sa i3 8100, ali čim je ubodem u novu ploču ona će da radi što i očekujem od novih stvari

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Da, to sam i ja pomislio ali posle čitanja iskustva ovde, zaključio sam da ko zna da li bi to radilo uopšte, sa ili bez update biosa, a i imam jako sporu ram memoriju, minimum je 2600,a ja imam samo 2400MHz ako bi isprobao tu integrušu.
Pašće cene jednoga dana od intela pa ću povećati brzinu i sa i3 8100, ali čim je ubodem u novu ploču ona će da radi što i očekujem od novih stvari

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka

Kojih iskustava 2400 mhz je ok...update biosa je laka priča ako je potrebna, a često nije...i ne da radi uopšte nego radi kao zmaj...ovde ima mnogo ljudi koji su entuzijasti pa mnogo pričkaju ali radi i bez prčkanja meni je sve na auto...
 
Nazad
Vrh Dno