Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Čudi me da ti vrsni ocer ne vidiš poentu... Pitao sam o 8700 non K oc potencijalu, ne planiram da kupim nov cpu...

Samo se skine metalni bracket oko socketa, oljuštiš ivice po Z osi da nema interference sa kulerom, staviš kupovni spacer i/ili dodap još malo trake "u visinu", probaš sve jedno 3-4 puta dok ne ubodeš Z visinu i odnos sile zatezanja i to je to. 2h posla. A poenta je 68C na Linxu na 5.2 i mnogo manje u realnom radu.

Zbog toga pitam, da li se neko igrao sa directdie.
 

Prilozi

  • 11.jpg
    11.jpg
    63.8 KB · Pregleda: 159
  • 12.jpg
    12.jpg
    25.1 KB · Pregleda: 151
  • 13.jpg
    13.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 158
  • 14.jpg
    14.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 154
  • 15.jpg
    15.jpg
    26.2 KB · Pregleda: 149
Poslednja izmena:
Vidim ja poentu za nas ocere, ali ne vidim za tebe. :)



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
WS mi radi 14h u toku dana na 80-100% opterećenja. Gde ćeš veću poentu...

Nego 8700 non K sa sa ovom higer low segment pločom? Isplati li se čačkati ili prodati odmah?

Koliko može non k inače da se potera? Nisam u Coffe priči, zbog roga i pitam... Možda bih i ploču zamenio ako može na 4.8... Tu bih video neko poboljšanje u odnosu na 5.2 4/8
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo 2700x čak i ako se cene vrate opet će AMD biti jeftiniji za bar 20%, a performanse su lošije realno samo u igrama za nekih 5-15 %....mada naravno zavisi šta ćeš sa tim da radiš...

hteo bi i da poigram neku igru naravno.glavna stvar je sto sklapam nov komp a intel ima integrisanu graficku tako da na moram da kupujem gpu odma nego kad skupim kintu.a i amd mi je dosadio uvek sam imao amd, hocu da promenim
 
hteo bi i da poigram neku igru naravno.glavna stvar je sto sklapam nov komp a intel ima integrisanu graficku tako da na moram da kupujem gpu odma nego kad skupim kintu.a i amd mi je dosadio uvek sam imao amd, hocu da promenim

Ja sam isto tako razmišjlao ali crče stari amd u međuvremenu..sudbina :)....a za tih 20% razlike u ceni možeš da kupiš mnogo mnogo bolji GPU nego što je intelova integrisana grafika...
 
Čudi me da ti vrsni ocer ne vidiš poentu... Pitao sam o 8700 non K oc potencijalu, ne planiram da kupim nov cpu...

Samo se skine metalni bracket oko socketa, oljuštiš ivice po Z osi da nema interference sa kulerom, staviš kupovni spacer i/ili dodap još malo trake "u visinu", probaš sve jedno 3-4 puta dok ne ubodeš Z visinu i odnos sile zatezanja i to je to. 2h posla. A poenta je 68C na Linxu na 5.2 i mnogo manje u realnom radu.

Zbog toga pitam, da li se neko igrao sa directdie.

igrao sam se ja sa direct die-om, nisam video neki benefit. dodushe bilo je to poodavno, 4790K.
poruchio EK direct mount kit. sasvim je dovoljno da se odradi skalp, eventualno lap i neka zver pasta ispod haube.
 
Poslednja izmena:
+1 sa 3770K i custom loop, nikakav osetan benefit nije bio, mada nisam nešto ni merio baš u identičnim uslovima jer sam promenio i blok i dobar deo loop-a, ali su temp ostale manje više iste, možda koji stepen niže što se moglo pripisati i drugom bloku i ostatku sistema koji je zamenjen, tako da ni po meni nije vredno cimanja.
 
meni je bilo loshije sa direct mount, pa sam morao lapovati vodeni blok da bi dobio isto kao sa IHS.
 
Obican delid odraditi lepo i nema potrebe za tim akcijama.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
igrao sam se ja sa direct die-om, nisam video neki benefit. dodushe bilo je to poodavno, 4790K.
poruchio EK direct mount kit. sasvim je dovoljno da se odradi skalp, eventualno lap i neka zver pasta ispod haube.

Imam i ja kit, ne znam, da li si video slike... Doduše, morao sma još malo trake da dodam. Imam 3C razliku sa i bez heat spreadera (nisam IHS polirao doduše), tako da sam mirninji sa 67-68 nego sa 70-71.

Nego ajde još jedanput, tj 7 sreća...

Koliko preko BLCK-a mogu da roknem 8700 non K verziju? Internet ne daje nešto puno saveta sa stabilnim podešavanjima.
 
Poslednja izmena:
Max do 4500 bi mogao i to ako imas srece, moozda 4600mhz.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^
Malo kasnimo, a? :D

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?409074-Intel-Coffee-Lake&p=5589760&viewfull=1#post5589760


oSSgdsE.png


AD65XmL.png
 
Poslednja izmena:
Max do 4500 bi mogao i to ako imas srece, moozda 4600mhz.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Uspeo sam na 3.9 sa ovom pločom. Nije stabilno. Pregreva se čip treba delid. Ići će na doboš. Na 4.1 se budi ali sa skoro 1.35V. Shity primerak. Preko toga neće ni sa većim naponom. All core naravno. Možda ploč vrljavi. LLC sam isključio jer ide nenormalno gore dole..
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da je toliki krs primerak, verovatno ploca ne moze to.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ako 9900k bude mogao da se nadje do 450 evra kod Madjara uzimam.
Sad sam i ja pogledao cene 8700k, suludo koliko je otislo. Cak se krece do 600 evra u nekim radnjama :mad:
 
i7 8700K gotovo 50% skuplji u odnosu na cenu od pre nekoliko nedelja. Slična priča i za i7 8086K. Jako, jako nepovoljan trenutak već sada za kupovinu računara za one koji insistiraju na Intel-u... A, govori se kako će nestašica potrajati.
 
mene vise zanima kako misle da ih uopste bude (po bilo kojoj ceni) ako imaju problema sa 10nm.
 
mene vise zanima kako misle da ih uopste bude (po bilo kojoj ceni) ako imaju problema sa 10nm.

Intel i AMD su oligopol tako da postoji velika šansa da je sve to dogovoreno kako bi se izbegle priče oko monopola. U principu AMD postoji samo zato što je nekada davno IBM insistirao da ima dva dobavljača za predmetne komponente....u svakom slučaju ne brinem se ja ni za jedne ni za druge..Malo Intel pusti AMD pa malo AMD pusti Intel i tako u krug...a cene su svakom iteracijom sve više i više...i to važi za sve komponente...jer konkurencije nema nigde...ima samo fingirane...
 
Poslednja izmena:
Izlazak 9 serije neće doneti ništa spec ako cene za i9 budu po 600/700e. To cpuovi treba da budu do 400e, ako misle da se takmiče sa Ryzenom. Ovako ispadaju TR cenovni rang...
 
Izlazak 9 serije neće doneti ništa spec ako cene za i9 budu po 600/700e. To cpuovi treba da budu do 400e, ako misle da se takmiče sa Ryzenom. Ovako ispadaju TR cenovni rang...

nazalost, Intel je klasa za sebe i mogu da stave cenu koju 'oce. bukvalno koju 'oce. Ryzen i TR su dobri za 1% ljudi koji mogu uposle brdo jezgara, malom djokici je i3 bolji za igre od 2990WX.
 
Poslednja izmena:
Nisam primetio da je Ryzen neupotrebljiv za igranje bas. A davati toliko vise para za Intel, zbog malo fps-a vise je suludo.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
nazalost, Intel je klasa za sebe i mogu da stave cenu koju 'oce. bukvalno koju 'oce. Ryzen i TR su dobri za 1% ljudi koji mogu uposle brdo jezgara, malom djokici je i3 bolji za igre od 2990WX.
Mogu ali to ne znaci da ce se prodavati. Ryzen je vec dokazao koliko je konkurentan. A to sto se cena tice... Jel vas ne brine ni malo sto boljih telefona vise nema ni blizu 500e, sto sada top graficka kosta koliko top konfiguracija pre par godina? Otislo je sve, potpuno ludilo.

Tapatalk from Poco loco
 
Mogu ali to ne znaci da ce se prodavati. Ryzen je vec dokazao koliko je konkurentan. A to sto se cena tice... Jel vas ne brine ni malo sto boljih telefona vise nema ni blizu 500e, sto sada top graficka kosta koliko top konfiguracija pre par godina? Otislo je sve, potpuno ludilo.

Tapatalk from Poco loco

Sve nas brine :)...telefoni 1000 evra....računari 4000....ee a u moje vreme sve je to bilo drugačije :)...ali eto "konkurencija" čini svoje...
 
Pre 15 i vise godina tehnika je bila jos skuplja nego danas. Tako da, nije tehnika skupa nego su bedne plate.
 
nazalost, Intel je klasa za sebe i mogu da stave cenu koju 'oce. bukvalno koju 'oce. Ryzen i TR su dobri za 1% ljudi koji mogu uposle brdo jezgara, malom djokici je i3 bolji za igre od 2990WX.

Čak i na kilavih 4GHz ryzen se dobro drži na 1440p ultra i non 144Hz 4K gamingu plus streaming. Kao neko ko ima i i7 i Ryzena slažem se da je intel za nijansu bolji za igre, ali ne toliko da bih pored 1700x za 250e, dao 650 za 9900k.

Ja sam celu ploču i socket morao da raskupusam da bih ohladio 7700k za profesionalnu primenu (ne za gaming). Čim se dignu taktovi 3 seriji Zena na 4.5-4.8GHz i ako ostave (a sva je prilika da hoće) zalemljnei IHS, nema svrhe kupovati Intela ni za semi profi upotrebu. ST perf će već biti ok na tim taktovima, pa ni tu neće biti neka razlika. Uostalom, 9900K će doneti unapređenje u ST perf isto koliko je 8700k doneo naspram 7700k, tj gotovo nula %.

Još im ovaj pičvajz sa 10nm proizvodnim procesom ne olakšava stvari...ako je uopšte i istina, a ne patka da dižu cenu

EDIT: PLus nakon ovih cpu patcheva, perf u kakulacijama su mi opale za 10%, a negde i 15%. Sad treba dodatno da se diže takt
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno