Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Verujem da je Z370 ishitreno resenje zbog ryzen-a, nov socket sa redizajnom power pinova je bio potreban zbog vece potrosnje, samo su mi smesni oni sto non stop hatuju da moraju nove ploce kad se ja ne secam NI JEDNOG AMD procesora gde nisi morao ici na isto! pa cak i jos gore kad se pogledaju sve AM2 revizije, ali zato na AMD temama cute a ovde troluju ko mala deca

Mene sad samo interesuje 10nm proces da li ga vredi cekat ili ce 2018 ici samo na mobile, iskreno skylake/kabylake/icelake jezgro je vec matoro 2+ godine
To sto se ti ne secas ne znaci da nije bilo. Peglao sam i ja intela pa nisam pratio uopste godinama ali to ne menja cinjenicu da intel sisa ljude kako stigne. Mozda je morao nov socket, mozda nije ali suvise se cela prica uklapa u njihov kalup, nisam naivan da progutam to ;)
Znas kako, s jedne strane mi to ide na zivce s druge strane mi to apsolutno nikada nije bio problem. Samo jednom sam napravio upgrade procesora, u svim ostalim slucajevima se cela platforma menjala. Nisam siguran kako to drugi ali vecina ljudi koje znam menja plocu i cpu u kompletu.
S jedne strane i nemaju druge opcije nego da menjaju kad im Intel ne ostavlja drugu mogucnost a s druge sam svestan da i ploce jako brzo napreduju i da su posle hardova najkvarljivija stvar. Svakako bih jurio novu ako lova nije problem.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Cika Debauer malo sisa ovce. Tih procesora je uvek bilo na casekingu, probinuje covek brdo procesora i lepo zaradi. To su reject procesori, nisu dobro isli na ln2, pa ga prodaje po tim cenama, jer je isao dobro na vazduhu, vodi.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ne smatram da sisa/sisaju jer dobijas garantovane vrednosti, profi delid i garanciju 2 god.
U trenutnoj situaciji gde manjka stanje istih + uradi sam delid, pre bih dao vise para pa sam miran nego da sahranim cpu...

Na kraju krajeva, niko nas ne tera da kupimo, ne?
 
@Dukelander

U cemu je ona car kupovine ovakvog procesora ako sam sve ne uradis + neizvesnost kakv ces primerak ubosti?
 

Ja rekoh recenica-dve a on meni celu wiki dao... :)
Ukratko, pravi se custom heatspreder od srebra + srebrna pasta koja se super pokazala te to stavljaju na Ultra modele

@Dukelander

U cemu je ona car kupovine ovakvog procesora ako sam sve ne uradis + neizvesnost kakv ces primerak ubosti?

Da je ovo Beast napisao pa ok... lepo rekoh, stvar izbora... ja sam vec mator i znam sta tacno zelim i cenim garanciju na proizvod a ne da igram lutriju na cpu od 400+e + pogresan korak i kanta...
Da sam odradio 10+ cpu sigurno bih pokusao, ovako radije dam vise pa znam tacno sta imam sa sve garancijom... i naravno, to je moj ali mozda i ne ispravan stav...
 
Poslednja izmena:
Tacno tako dlied na ovim procesorima uopste nije jednostavan za nekog ko nema alat i nije uradio 10+ komada..... e sad ko zeli to a nece da rizikuje on ce da plati zavisno od ponude i potraznje, cena ce sigurno u pocetku biti veca
 
Poslednja izmena:
@Duke
Ma ista je stvar kod mene, ja sam samo da zavrsava posao i da bude maksimalno stabilno, nego zanajuci Beast i njegovu zelju da se dokopa istog pretpostavio sam da covek zeli sam sve da odradi, a ne da mu neko nesto drnda, a on da dodje na gotovo!
 
Tacno tako dlied na ovim procesorima uopste nije jednostavan za nekog ko nema alat i nije uradio 10+ komada..... e sad ko zeli to a nece da rizikuje on ce da plati zavisno od ponude i potraznje, cena ce sigurno u pocetku biti veca

Kakav crni alat, pa taj delid alat (ima ih raznih od kineza do profi nemačkih), je obična stega koja gura poklopac, teže je ekser zakucati. Isto je sve ko na Kaby, samo je jezgro veće.
 
Pa eto ti prilike za biznis kad si siguran u svoje ruke... jos da ljudima das garanciju a pre toga kupis iste i krenes u posao :d
 
Ma sta je tesko odraditi delid sa kvalitetnim tool-om? Da, meni je ideja da to uradim sam, jer cemu entuzijazam onda?
U krajnjem slucaju dobio sam ponudu od jednog user-a da to odradi on uz novcanu nadoknadu razume se :d

@Duke

Mozda jesam entuzijasta ali imam uvek neku meru, ne rasipam bas novac. Postavio sam limite jos na samom pocetku.
350-360$/350-360€ za CPU i do 250-260€ za plocu. Deset evra sam dao lufta za svaki slucaj na plocu.

Posto je stanje za CPU takvo kakvo jeste, jos uvek promatram situaciju pa cu odluciti.

P.S. Koji je najbolji brend za tecni metal? Coollaboratory Liquid Pro? Obicna pasta? Thermalright Chill Factor 3? Thermal Grizzly Kryonaught?
Tool, onaj Rockit?
 
Poslednja izmena:
I3 8350k 25k u gigatronu. Nevezano za cenu, kakav je ovo fail od procesora, koja je njegova svrha postojanja, osim popunjavanja ponude....
 
Da li ce Asus ploce davati podrsku za Windows 7 pitanje je , za Windows 10 je podrska zagarantovana:

Untitled.png
 
@PCBeast Thermal Grizzly Conductonaut ti je najbolji tečni metal sa preko 70 čuda dok ta druga krajonaut je obična pasta tj 12.5 joj je ta termalna provodljivost. Lik na forumu ivde iznajmljuje i tool i tu Conductanaut chepo.
 
Treba mi i tecni metal i obicna pasta. Zato sam napisao sve to sto stoji u postu. Zasto je bolji Medved od Coollaboratory Liquid Pro?

P.S. Nadam se da cete mi oprostiti sto ovo pitam u ovoj sekciji, sa jedne strane sve je vezano za 8700k pa mi treba mala pomoc? :)
 
Poslednja izmena:
Stvarno dobrih ploca za pristojne pare. Nista skuplje nego za Ryzen. Cak i ko ide na najjeftiniju i5-cu sad, nema neki preteran razlog da ceka B cipset...
 
Zar ne izlaze jeftine ploce tek posle nove godine?

Sent from my CUBOT_NOTE_S using Tapatalk
 
i3-8100 u radnji na G....... 16.000 dinara pretpostavljam da ce kod madjara biti par hiljada jeftiniji? Evo jos neke cene u toj radnji:


i7-8700 - 44.000 dinara.

i3-8350K - 25.000 dinara.

Ostali procesori za sada jos nisu stigli(barem ja nisam nasao u pretrazi na njihovom sajtu).

Kod madjara(kp) stigle Z370 ploce tako da ko ne moze da ceka moze vec da sklapa konfu :)
 
Poslednja izmena:
Ma mogu da traze i 500e ako im stigne 2kom pa da se izivljavaju sami sa sobom :D
 
Ako bude nestasice, posto je potraznja velika, nemoj da te cudi da bude 500e ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ono što je mnogo bitnije, je recimo ovo:

Exploring the Price/Performance Advantage of BCLK Overclocking on Locked Coffee-Lake CPUs

Ukratko, pravi se custom heatspreder od srebra + srebrna pasta koja se super pokazala te to stavljaju na Ultra modele

Interesantno, vrlo interesantno.

caseking-der8auer-heatspreader-silber_509CF9B9D67E41588B10CA93707692A1.jpg


Na engleskom:

Intel Core i7-8700K Ultra Edition with silver IHS teased
 
Poslednja izmena od urednika:
i3-8100 u radnji na G....... 16.000 dinara pretpostavljam da ce kod madjara biti par hiljada jeftiniji? Evo jos neke cene u toj radnji

Konačno normalna cena za neki I5, a sada I3 procesor...Još da vidimo cenu I5 8400(po meni best buy,što se tiče intel ponude) , pa da se cifre polovnih I5, I7 prethodnih generacija malo više "stešu"....Trenutne ponude kao da su od zlata...
 
Nazad
Vrh Dno