Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Procesor kida Vol. 4.

8700K vs 1700X stock vs OC

JayzTwoCents real time test review:



Toliko o tome da frekvencija i IPC nije toliko bitan.
Dzabe i 8 jezgara.
Nije dzabe sigurno, koristice se to svakako. Kupovace ljudi sta im treba, bitno je da imaju izbora. Steta samo sto Jay nije testirao vise igara uporedo pa da se vidi razlika jos negde osim na Tomb Raideru ali odradice on go sigurno ovih dana. Nece biti bas tolika razlika kolika je ovde ispala. Da je i on toga svestan znas i sam ako cujes komentar na kraju.
Polako, koristice se vise jezgara u sledecem periodu sve vise. Amd je tu istrcao odmah, intel ce da stigne sledece godine i videces i sam koliko ce se situacija promeniti sledece dve godine sa aplikacijama i igrama. Sada SW treba da stigne HW. Cim je intel usao u tu pricu pogurace razvoj da bi mogli mozda vec sledece godine da prikazu 8-core kako je svuda iskoristen maksimalno i kako razvaljuje u testovima pa ce biti opet new king :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da smo mi zivi i zdravi a za dve,tri godine sta ce biti videcemo vidoviti nismo :D
 
Bice isto sto i danas samo sto ce graficke lagano da guraju igre u 2.5K, pa i 4K. :)
 
Poslednja izmena:
. Youtuberi su malo smireniji s prvim testovima pa i u poredjenju s ryzenom, naglasavaju da su oba odlicna i da se samo svodi na potrebe.

Naravno da su youtuberi "smireniji" sa intelom. Za razliku od AMD-a, Intel ih praktično ignoriše, čak ni oni najveći imaju gotovo nikakvu komunikaciju sa intelom, već sve rešavaju zaobilaznim putem preko proizvođača matičnih ploča. Za razliku od Intela, AMD ih vodi na druženja, daje im poklone na kilo, vodi na večere, stalno im je na raspolaganju, svaki region ima nekog AMD PR predstavnika sa kojim mogu da komuniciraju, pa čak i na ovom druženju u San Francusku vukli su ljude iz ovog našeg regiona, znači ljude koje prati šačica ljudi. Isto tako dešavalo se da ljudi koji ponekad pljucnu po AMD-u ne dobiju pozive za ta druženja, opremu itd. Ista praksa kao sa domaćim pilićarskim uvoznicima koji daju robu na test jedino ako dobiju uverenje da proizvod neće biti napljuvan. Sa druge strane od intela imaju zid, pa su uvređeni zbog toga. Naravno ima i onih koji misle da je Intel zao, AMD dobar, to su isti ti izgubljeni likovi koji recimo misle da su M$ i Apple zli, a Google dobar i slično. Ne shvatajući da nema razlika u neokapitalističkim mega kompanijama kojima rukovode akcionari koje interesuje samo profit.
 
Toliko o tome da frekvencija i IPC nije toliko bitan.
Dzabe i 8 jezgara.

Da nije bilo ryzena sa 8 jezgara po ceni intelovog sa 4 jezgra, ne bi bilo 8700K pa ne bih napisao "dzabe" kako si ti napisao. Pri tome ovo je zen1 koji je prilicno hladan dakle mogao bi da bude solidno brzi ali nisu jos uhodali proizvodnju, kad uhodaju eto nama zen 1.5

@all

Nego jel neko zna kad ce jeftinije ploce za CL i da li je ranije bilo ok itx B/H ploca? i5 8400 i neka jeftina itx ploca mi je bas privlacna opcija posto su itx ploce za amd retkost i dalje :wall:
 
Poslednja izmena:
. Youtuberi su malo smireniji s prvim testovima pa i u poredjenju s ryzenom, naglasavaju da su oba odlicna i da se samo svodi na potrebe.

Naravno da su youtuberi "smireniji" sa intelom. Za razliku od AMD-a, Intel ih praktično ignoriše, čak ni oni najveći imaju gotovo nikakvu komunikaciju sa intelom, već sve rešavaju zaobilaznim putem preko proizvođača matičnih ploča. Za razliku od Intela, AMD ih vodi na druženja, daje im poklone na kilo, vodi na večere, stalno im je na raspolaganju, svaki region ima nekog AMD PR predstavnika sa kojim mogu da komuniciraju, pa čak i na ovom druženju u San Francusku vukli su ljude iz ovog našeg regiona, znači ljude koje prati šačica ljudi. Isto tako dešavalo se da ljudi koji ponekad pljucnu po AMD-u ne dobiju pozive za ta druženja, opremu itd. Ista praksa kao sa domaćim pilićarskim uvoznicima koji daju robu na test jedino ako dobiju uverenje da proizvod neće biti napljuvan. Sa druge strane od intela imaju zid, pa su uvređeni zbog toga. Naravno ima i onih koji misle da je Intel zao, AMD dobar, to su isti ti izgubljeni likovi koji recimo misle da su M$ i Apple zli, a Google dobar i slično. Ne shvatajući da nema razlika u neokapitalističkim mega kompanijama kojima rukovode akcionari koje interesuje samo profit i da ih u nekom trenutku razlikuje samo trenutna pozicija u lancu ishrane.


Retki su youtuberi/sendvičari koji javno kažu šta sve izmuzu od kompanija, poput recimo ovoga sa NBA 2k druženja:


~ Negde oko petog minuta.
 
Poslednja izmena:
Nije dzabe sigurno, koristice se to svakako. Kupovace ljudi sta im treba, bitno je da imaju izbora. Steta samo sto Jay nije testirao vise igara uporedo pa da se vidi razlika jos negde osim na Tomb Raideru ali odradice on go sigurno ovih dana. Nece biti bas tolika razlika kolika je ovde ispala. Da je i on toga svestan znas i sam ako cujes komentar na kraju.
Polako, koristice se vise jezgara u sledecem periodu sve vise. Amd je tu istrcao odmah, intel ce da stigne sledece godine i videces i sam koliko ce se situacija promeniti sledece dve godine sa aplikacijama i igrama. Sada SW treba da stigne HW. Cim je intel usao u tu pricu pogurace razvoj da bi mogli mozda vec sledece godine da prikazu 8-core kako je svuda iskoristen maksimalno i kako razvaljuje u testovima pa ce biti opet new king :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Nije dzabe kao dzabe da nema svoju upotrebnu vrednost vec nedovoljno da u celoj toj prici pod tim okolnostima nadmasi 8700K.
Procesor stvarno razvaljuje i licno sam ovakav scenario ocekivao.
Nisam ocekivao jedino napredak IPC-a tako da se nisam ni razocarao, bilo bi dobro da je i tu napravljen progres, kakav bi to tek CPU bio ;)
Sve do sada sto sam rekao za ovaj CPU u onoj prethodnoj temi se obistinilo.
Oni koji su mantrali, mracili su sada uglavnom u misijim rupama, ili kako to KOLOS rece, prave se mrtvi.

Od svih sagovornika u temi (bar onih koji imaju AMD ili teze ka njemu) jedini si ti bio i ostao objektivan, to sam ti rekao i licno.
A evo i mog prvog posta koji sam postavio vezano za Coffee Lake, 8700K.

https://forum.benchmark.rs/showthre...essor-Leaked&p=5195825&viewfull=1#post5195825

A evo i komentara vezano za test od JayZ koji sam okacio :

https://forum.benchmark.rs/showthre...essor-Leaked&p=5213427&viewfull=1#post5213427

Dalje ne treba trositi reci. Svi moji postovi su tu. Dakle opet sam bio u pravu ;)
 
Gledam ovaj test od pre par strana i nije mi jasno otkud da je OC slabiji nego def? Trokira zbog temperature?

WatchDogs2_time_spent_16.png
 
@PCBeast

Ne zaboravi samo da proveris temperature 8700k na 5.0GHz OC, samo su malkice visoke :)

Posle delida ce biti ok :)
 
Poslednja izmena:
Za prvi problem se slažem, za drugi i ne baš:
http://www.guru3d.com/news-story/in...390-could-be-14-nm-coffee-lake-after-all.html

Ima ovde potencijala sve do Ice Lake-a (2019 godine verovatno drugi kvartal).

Tu nigde ne kaže da će taj CPU da bude kompatibilan sa Z370 već da će da ide na Z390...

@all
Nego jel neko zna kad ce jeftinije ploce za CL i da li je ranije bilo ok itx B/H ploca? i5 8400 i neka jeftina itx ploca mi je bas privlacna opcija posto su itx ploce za amd retkost i dalje :wall:

Evo šta ima za sada od malih ploča: [URL="https://pcpartpicker.com/products/motherboard/#s=30&c=128&sort=price&f=7,8[/URL]
Cene u Americi, ali čisto da vidiš šta ima od ponude. Slabiji chipsetovi (H i B) izlaze tek u prvom kvartalu iduće godine, krastavac...
 
Poslednja izmena:
Odlican je cpu, nema sta.
Recnuo bih ga bez razmisljanja, naravno toolom nekim.
Za high-end gaming konfu, prva liga. 8400 je bolji perf/$, mada njegovu kupovinu ne mogu da opravdam pored 1600X.

B ploce i zakljucani procesori ovde nemaju smisla, s obzirom da je DF pokazao u kojoj meri skaliraju performanse sa brzinom rama. S obzirom da je podignuta zvanicna podrska za brzinu na 2.666MHz, pretpostavljam da ce i B ploce imati podrsku za 2.666, to ce malo popraviti situaciju.

Nemam vremena trenutno da pogledam sve detaljno, u ponedeljak cu imati, pa cu se pridruziti diskusiji.
 
Voleo bih objasnjenje zasto vam je toliko bitno da budte u pravu i da se to istice kad se sklope kristalne kugle... ne mislim samo na Beast-a, ima ih dosta koji se vrte po ovim temama...
Kome je to stvarno bitno osim piscu i njegovim kontrasima? Ne vidim upotrebnu vrednost toga...
 
@Dogzilla

Da, to svi znamo, napomenuli smo vise puta. Mada da ti kazem, na tih 5.0 Ghz ako bude dobar primerak moze da se desi da ne treba
sa naprednijim vodenim sistemom kao moj npr. U kranjem slucaju, skalp ne gine.

Nazalost to je jedina mana, ne samo ovog procesora, vec par generacija unazad. Intel sto se tice toga nije fer.

@ DukeLander

Pogresno si protumacio. Stvar je druge prirode. Onu temu su us...i pojedinci sa njihovim mracenjem, trolovanjem prenosenjem, negativne energije a ponekad
se desi cak i sada isti slucaj. Namerno sam istakao sta je ko rekao iz razloga sto to utice na sam kvalitet komunikacije i polemike.
Razlika je u stavovima, nista vise.

Nadam se da si zadovoljan sa odgovorom? :)
 
Poslednja izmena:
Nisam pogresno protumacio i razumem ja tebe ali ponavljam, nema upotrebnu vrednost jer da im i zavaris cinjenice na celo opet ce trolovati i mraciti... tu samo "sila" resava stvar ( empirijski dokazano - Marti mi je svedok )
 
Dark Force ili GeForce? :D

Evo i kitguru:



P.S. Izgleda da je Gigabyte izasao skoro svima u susret, mahom je radjeno na Aorus plocama.
 
Poslednja izmena:
https://forum.benchmark.rs/showthre...essor-Leaked&p=5195825&viewfull=1#post5195825

A evo i komentara vezano za test od JayZ koji sam okacio :

https://forum.benchmark.rs/showthre...essor-Leaked&p=5213427&viewfull=1#post5213427

Dalje ne treba trositi reci. Svi moji postovi su tu. Dakle opet sam bio u pravu ;)

Cek linkovo si post u kome kazes
Boga mi na 5 Ghz bice to gusto sa R7 1700 koji se vrti na 3.9 - 4.0 Ghz. To treba proveriti. Fizicko jezgro poprilicno nosi ali ovde je
ipak unapredjen IPC
sto stvara jos veci skok u odnosu na AMD pored toga sto su visoku clock-ovi u pitanju. Mislim da skoro nije bio ovako dobar procesor u ponudi.
Pored 6600k ovo je odlican upgrade.

I ti danas nakon zvanicni testova i dalje kazes da si bio upravu? a onda nekoliko postova iznad kazes
Nisam ocekivao jedino napredak IPC-a

Zbunio bi lovackog kera :d svasta si ti pisao u onoj temi nema potrebe da se vracas na to, sve su bili rumori pisao je ko je sta htio, ne treba se vracat na to, pogotovo sad nakon sto je sve poznato.
 
Izvukao si iz konteksta ili si lose protumacio, odnosilo se na prethodnu pricu gde su govorili kako nema neke razilike u IPC-u i kako
je samo broj jezgara bitan. Bas u tom testu se vidi da je ipak IPC vazan kao sto jeste i visina clock-a sto je donelo pobedu u ukupnom plasmanu.

Moram da preciziram da opet ne bude zabune. Izmedju AMD-a i Intela..

Slobodno idi na svaki post jer ja znam tacno sta sam pisao i sta sam mislio.
Ne bih linkovao da je drugacije..

Doduse, povredio sam ti osecanja pa mi sada vracas, zaboravio sam da te pomenem pored Sajbera. Jesi, bio si dobar, poprilicno ;)
 
Poslednja izmena:
jel sad znaci da ce 8 core coffee lake raditi samo na z390 maticnoj? opet kupovina maticne za upgrade sa 6 na 8?
 
^
I ja sam tako razumeo.

Doduse, povredio sam ti osecanja pa mi sada vracas, zaboravio sam da te pomenem pored Sajbera. Jesi, bio si dobar, poprilicno ;)
Nisi svestan šta bi pisali da procesor nije odličan. :D
 
Poslednja izmena:
Nije dzabe kao dzabe da nema svoju upotrebnu vrednost vec nedovoljno da u celoj toj prici pod tim okolnostima nadmasi 8700K.
Procesor stvarno razvaljuje i licno sam ovakav scenario ocekivao.
Nisam ocekivao jedino napredak IPC-a tako da se nisam ni razocarao, bilo bi dobro da je i tu napravljen progres, kakav bi to tek CPU bio ;)
Sve do sada sto sam rekao za ovaj CPU u onoj prethodnoj temi se obistinilo.
Oni koji su mantrali, mracili su sada uglavnom u misijim rupama, ili kako to KOLOS rece, prave se mrtvi.

Od svih sagovornika u temi (bar onih koji imaju AMD ili teze ka njemu) jedini si ti bio i ostao objektivan, to sam ti rekao i licno.
A evo i mog prvog posta koji sam postavio vezano za Coffee Lake, 8700K.

https://forum.benchmark.rs/showthre...essor-Leaked&p=5195825&viewfull=1#post5195825

A evo i komentara vezano za test od JayZ koji sam okacio :

https://forum.benchmark.rs/showthre...essor-Leaked&p=5213427&viewfull=1#post5213427

Dalje ne treba trositi reci. Svi moji postovi su tu. Dakle opet sam bio u pravu ;)
Za gaming ce visok klok uvek zavrsiti posao jer igre ne koriste vise jezgara. To ce se vremenom menjati ali ne ide tako brzo. Aplikacije ce brze napredovati. Ako budu koristili sva jezgra prednost koju ima 8700K ce se istopiti tako da se to jos nece ni desiti. Do tada ce Intel imatu adekvatan odgovor. Meni je ovo moje vise odlicno, uzeo sam ga za sledecih 5 godina i radice bez frke toliko. Koristice se sva jezgra, bitno je da imam lufta.
IPC se ne menja 3 generacije ali hajde, nije ni moralo, samo je jezgara falilo. To smo i dobili na kraju. Jeste da su izbacili na moranje ali izbacili su. Zato kazem da smo na kraju svi pobednici ove godine. Fakticki ne postoji los izbor, oba tabora imaju sjajne proizvode u svim cenovnim rangovima i za sve namene. Ponuda je nikad bolja, za svakoga ima ponesto :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Razvoj situacije cemo svakako doziveti. Koliko znam, vecina danasnjih igara moze da iskoristi 8-10.
Za ostalo se slazem, ponuda je tu nek svako izabere sta zeli. To sam od samog pocetka govorio.
Cekam samo da se CPU negde pojavi u USA, ako ne onda cu da ga trazim u Germaniji. ;)

P.S. Ako neko vidi da ima na newegg ili amazon nek mi javi odmah, bio bih mu zahvalan.
 
Ima na newegg gotove konfiguracije od preko 1000 dolara sa i7 8700K pise da ima na lageru , dok sam procesor i7 8700K za sada je rasprodat.
 
Sjecam se prije nekoliko mjeseci da je internet zvonio od recenica tipa "Jao samo da nam je 6Core CPU sa IPC od 7700K"
Sad smo i to dobili, mislim da ce ovaj CPU biti dominantan bar 4-5 god. :)
 
Beast, nasao sam ti tj ima na lageru kod Case-a:
Core i7-8700K @ 5,1 GHz - Advanced Edition - cena 579,00e - garantovan OC do 5,1 GHz, laserska gravura der8auer, delidovan,zamenjena zvaka, imas u opisu detalje i sliku:

As a special feature, the Core i7-8700K @ 5.1 GHz - Advanced Edition is "headed", ie the Integrated Heatspreader (IHS) is removed from the Die. Subsequently, the thermal grease applied from the factory is replaced by Conductonaut liquid metal thermal grease from Thermal Grizzly before the heat spreader is reassembled. The liquid metal thermal paste has a better thermal conductivity so that lower temperatures can be reached under load 10 ° C to 20 ° C.

Screenshot-2017-10-6 der8auer Core i7-8700K 5,1 GHz - Advanced Edition.png
 
Ludilo :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
I cena... primerak sa garantovanih 5,2 i pastom od srebra "samo" 800+ e... ma idi... vataju prve vagone :)

Pratim ih vec 2+ god i iz ovog zakljucujem da uopste nije sve jedno kakav primerak dobijas, cim rebaju takve cene za garantovane klokove...
Ne zaboravimo da su testeri dobijali posebne primerke... obican moguce da skripi...
 
Poslednja izmena:
Sada gledam ima primerak sa 5.2ghz 869.90e sitnica :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno