Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Pa za sat vremena, treba jedno 30 min najmanje da CPU odstoji u tool-u da se lepak malo stvrdne i osusi.
Onda ubacis u socket i przis do mile volje.

Jedino je problem sto si ti iz NS-a.
 
Poslednja izmena:
Postoji prenos toplote i rasipanje toplote. Prenos rasipanja toplote (prenos disipacije) ne :)

Treba uložiti onda dosta u vodeno hlađenje. Da li i oni traju kao i vazdušna hlađenja (recimo menjaš samo kačenje ili ploču koja naleže na novu generaciju procesora) ili sa svakom generacijom idu veća ulaganja?

Da li si mozda poredio temperature (ili video neki test jer kažeš da ne koristiš vazdušna) sa nekim boljim vazdušnim (D15 recimo)?
Davno sam gledao neke testove i tada i nije bila neka razlika između njih.
 
krastavac. Kod mene postoji :d
Tebi bas stalo da isteras "pravdu"? :-devil-:

Rekoh ti da je sve ulaganje i ta AIO nisu nista posebno.
Koliko je dobar vazdusni cooler? Oko stotinak evra jel tako? Ni to nije malo ulaganje ako posmatras iz tog ugla.

Vidi, sva ta vazdusna hladjenja, i ono najbolje ne moze da se poredi sa custom vodenim sistemom. Oni su u rangu sa AIO manje vise, nekad bolji nekad malo losiji.
Ovo je sasvim druga prica.

Naravno da samo menjas platforme. Pa evo ovo sto ja imam sada u moja masina godinama nisam menjao ali sam zato izmenjao platforme.
Sa dobrim vodenim u startu nema vise ulaganja. Dovoljno ti je recimo da uzmes jedan triple radijator, xtreme varijantu, ne onaj tanji, i dobar vodeni block, pumpu i zavrsio si ulaganja za
period od recimo 5 godina a i vise, to zavisi od tebe. Kod vodenih block-ova dobijas clip da mozes da zakacis na razne socket-e. Ranije je to bilo ipak dizajnirano samo za odredjenu namenu.

Po meni nije nuzno ali recimo za 8700k i OC bi bilo super ako neko moze da priusti ili zeli da se opredeli na taj korak. To je fantasticno, resio je jedan veliki problem.
 
Poslednja izmena:
Ma bolo mi oči [emoji14]

Tu si u pravu. Ako već traje toliko, a za dobar vazdušni hladnjak idu solidne pare onda može i da se doda za custome (ili mogu sebi da opravda trošak :p).
Samo da ne procuri, to me najviše plaši. Ne znam koliko se to često dešava kod custome varijanti?
 
Ko ima vise strpljenja, ja ili ti? :d Ponavljas se a ja sam ti vec sve sazvakao.
Hajde ponovo. Koncentrisi se sad :D Ne postoji cesto, desi se ali u jako malom procentu i verujem
da je to najvise do nepaznje korisnika tj. njihova licna greska. AIO je druga prica, tu ima propusta.

Imas pumpu, vodeni block, radijator. Creva koja idu na te elemente. Samo na fitinzima moze da procuri ako slucajno crevo spadne ili je labavo a
ako si bas u tolikoj paranoji i strahu vezes vezicama, stavis selnu i problem resen a ti mirno spavas narednih 5 ili vise godina dok ti to vodeno ne dosadi ;)

P.S. Odlutasmo malo od teme.
 
Poslednja izmena:
Pa ako je disipacija rasipanje energije koja se pretvara u toplotu onda ta temperatura treba da se sprovede ili prenese dalje, zar ne?
Jeste malo konfuzno ali nije toliko strasno.

Sto se tice hladjenja ja ne volim combo sisteme. A ta naprednija combo AIO su dovoljno skupa da za ulozen novac vec mozes da ides na custom odabir.

https://www.aquatuning.de/ ili https://www.ekwb.com/shop/

Pumpa, rezervoar, triple radijator, creva i fitinzi pa racunaj koliko treba. Nije jeftino ali nisu ni ta malo bolja AIO jeftina jer si vec vise od pola puta ka ozbiljnom sistemu.
Ne postoji rizik od izliva tecnosti, bar ja to nisam doziveo sa ozbiljnim vodenim sistemima jer prosto nema gde da se izlije kada sve dihtuje kako treba.
Na creva mozes da stavis dodatno ili selne ili vezice.

Sa tecnim metalom do 20c nize u load-u, za idle nisam toliko ni obracao paznju ali 10-tak sigurno. Ne znam sad na pamet.

@Gulftown

Osim ako intel ne stavi tecni metal poput Thermal Grizzly Conductonaut i tako fabricki ponudi ili neka slicna resenja.
Tesko da ce se to desiti jer se ovaj problem razvlaci jos od Haswell-a ako se dobro secam?
Tecni metal i ln2 ne idu zajedno, sta mi onda da radimo. :D

Od Ivy-a je ovaj problem.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Lagano ce ovaj pro4 model biti best buy, kao i stariji i skuplji brat ;)
 
Ja sam uzeo u e...ju. 8400, pro4, 16gb na 3000 i ssd m2 240gb
 
Poslednja izmena:
Koliko te ispalo sve zajedno?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ja mislio da mislite na H310 ploce da ste narucili. Njih nema koliko vidim. To bi bio best buy mozda.
 
Tako bi i ja nesto gledao, osim z370 ploce, bih sacekao B360. Dakle 550e za upgrade. Ozbiljna svota, a opet miran na duze staze.
 
jel zna neko kako da podesim 8400 da radi na 4GHz? Probao sam igre i tu ide na 3.8
 
A razlika izmedju 3.8GHz i 4GHz bi bila kolika?
 
B i H intel ploce se striktno pridrzavaju Intel specifikacija, osim ako proizvodjac ne radi nesto ispod stola. Nekad i K procesori nece da rade na svojoj max turbo frekvenciji dok se bocnu u Z seriju ploca.
 
niko ni ne garantuje da ce raditi na max turbo kloku, to je up to, znaci mozda hoce a mozda i ne, svakako ne 24/7, zavisi od samog procesora i ko zna cega jos.
 
Uspeo sam da ga nateram na max 3.95 u onom cinebenchu, ali preko blk-a. Samo sa turbo opcijom ide na 3.81.
KC: D klizi, ni da štucne :)
 
Nazad
Vrh Dno