Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Mislio sam da ima jos slika vezano za to pa sam zato pitao. Mozda jednog dana vidimo i takve slike :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nešto nije u redu sa mojim postom. Barem kod mene, jer je drugi link postao deo mog potpisa?!?!? Post mi je izobličen, iako izgleda ispravno u edit-u. Verovatno zbog znakova.
 
Nista kao Sandy Bridge :)

Sent from my S6 Edge
 
Nije ni ovo losa prica, svakako ne na yom nivou, ali opet za mesec-dva najbolji cpu u liniji (i5 8400) plus jeftinija ploca(h310 ili b360)=250e, koji evro gore-dole. Jako, jako dobar dil za ono sto taj kombo nudi(ce nuditi), mozda nesto najbolje u srednjoj klasi u vreme launch-a, posle sandy-a. Uz naravno ryzen 5.
 
Uvek ce te negde pogresiti, kaze mi drugar cekaj ovo cekaj ono, necuu ljudi vise da cekam muci se 2500k i to je to vreme je, a uvek mogu uzeti 8700k na ovu plocu ako zatreba ali mislim da nece skoro jer se igram na 2560x1440p, nemojte zaliti pare( znam da para u Srbiji nema) ali ljudi ode zivot ocu da uzivam bar u racunaru, ovo je ljubav svi mi znamo sta kupujemo kad dajemo ovoliki novac (u normalnoj zemlji kupis racunar i ne osetis ) i znam da je ******, evo ja kupio racunar al zato mi Zlatko slabije jede 226763_112042312215132_5749640_n.jpg, krastavac moras negde da ustedis :D

Kazite mi stavio sam napon 1.250v i cpu na 4.5 tu je stabilno testirano, gledam po sajtovima da na ovaj napon ide i do 4.8ghz pa me zanima da li je iko klokovao 8600k pa da mi kaze realni klok itd...i koje temperature su ok kad je cpu na 100% usage...
 
Poslednja izmena:
"Prodo" si keta zbog racunara?! Mene bi bilo sramota.:D
 
Haha, ovo treba prijaviti društvu za zaštitu životinja :whip:

Back to business - koliki boost mogu očekivati sa 8700 (non-k verzija) u odnosu na i5-7500?

Komp je za rad, tek na svakih par nedelja odigram koji minut nešto. U pitanju je heavy office rad - u svakom trenutku imam 4-5 otvorena browsera sa 60-100 tabova u svakom. Browseri su nafilovani ekstenzijama čiji procesi funkcionišu u pozadini, plus standardno Word/Excel u pozadini, pa mi zauzeće procesora ne silazi ispod 60-80%.
 
Veliki, bas veliki. Dosta vise resursa dostupno, plus jaci si gle thread. Deugar je uzeo i skok sa i5 doduse skylake, mu jr bio ogroman. Radi net framework, python i excel.

Sad pitanje je da li ti je potreban, odnosno da li ti to postojece zavrsava posao. Cim si pitao verovatno nedovoljno dobro?
 
8a816d8376123f15b6d791f337aa8632.jpg

Pa neka igre počnu [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala!! Nazalost jesam, prosto nisam bio siguran u tog proizvodjaca a jurio sam to sto si spomenuo, seasonic focus 750w ili evga g2 650w ali ni u jednoj radnji ni za lek. Uzimao sam sve na jednom mestu na rate a ovo napajanje je bilo dostupno pa sam na kraju prelomio sa ovim izborom..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iju:

Capture.JPG
 
Uvek ce te negde pogresiti, kaze mi drugar cekaj ovo cekaj ono, necuu ljudi vise da cekam muci se 2500k i to je to vreme je, a uvek mogu uzeti 8700k na ovu plocu ako zatreba ali mislim da nece skoro jer se igram na 2560x1440p, nemojte zaliti pare( znam da para u Srbiji nema) ali ljudi ode zivot ocu da uzivam bar u racunaru, ovo je ljubav svi mi znamo sta kupujemo kad dajemo ovoliki novac (u normalnoj zemlji kupis racunar i ne osetis ) i znam da je ******, evo ja kupio racunar al zato mi Zlatko slabije jede Pogledajte prilog 241948, krastavac moras negde da ustedis :D

Kazite mi stavio sam napon 1.250v i cpu na 4.5 tu je stabilno testirano, gledam po sajtovima da na ovaj napon ide i do 4.8ghz pa me zanima da li je iko klokovao 8600k pa da mi kaze realni klok itd...i koje temperature su ok kad je cpu na 100% usage...

Uz solidan AiO od 240mm mozes uglavnom bez delida da ga nateras na 5GHz da radi za svaki dan uz napond od 1,3 do 1,38V, zavisno od primerka. Ocekivane temeprature u Aida64 posle par sati ti je oko 75C, u igrama dosta manje.

I moram se sloziti sa prvim delom posta, ode zivot u cekanju, ako mozes da priustis, vozi Misko i sa srecom da sluzi :D
 
Evo ja nemam gladnog psa, ali bih da se prikljucim
coffee.jpg
 
Uz solidan AiO od 240mm mozes uglavnom bez delida da ga nateras na 5GHz da radi za svaki dan uz napond od 1,3 do 1,38V, zavisno od primerka. Ocekivane temeprature u Aida64 posle par sati ti je oko 75C, u igrama dosta manje.

I moram se sloziti sa prvim delom posta, ode zivot u cekanju, ako mozes da priustis, vozi Misko i sa srecom da sluzi :D

Za tako nesto se ipak uzima Noctua za 100 jura, sigurno ne AIO, em jeftinije, em nesto hladnije. Jedino sto je stvarno preglomazan, pa nije za gomilu kucista i ploca.
 
Za tako nesto se ipak uzima Noctua za 100 jura, sigurno ne AIO, em jeftinije, em nesto hladnije. Jedino sto je stvarno preglomazan, pa nije za gomilu kucista i ploca.
Drzim ga ja na 4.5, 1.250v i zadovoljan sam sa cm 212 evo...

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Drzim ga ja na 4.5, 1.250v i zadovoljan sam sa cm 212 evo...

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Pa dobro to je ok, nego pricam o 5.0ghz ili vise. Ja da kupujem ne bih dizao na vise od 4.7ghz npr. uzeo bih tu Asrock plocu i ni u snu ne bih dao vise od 5k dinara za hladnjak.
 
Nazad
Vrh Dno