Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Procesor kida..

JSPqQENb5AWX7fZjTWzbuS-650-80.png
2dAXvZxKG23dBt7dFCJsMZ-650-80.png


U mnogih testovima, cak i overall rezultatima gaming/pro sam primetio da je iznad 1800X.

ATFouYaxBChqM5WYv4jWP8-650-80.png

Review:

http://www.pcgamer.com/intels-8th-g...source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamerfb
 
Kralj (7700k) je mrtav! Živeo KRALJ (8700k) :D
 
Sto se gaminga tice ok 10% ispred i7 7700k sto je ok, ima vise jezgara i threadova. Sa druge strane, ioako ne volim ove testove procesora od 200e sa kartama od 750e++ pod izgovorom eliminicije gpu bottlenecka, jer niko zivi to nece kupiti, na testu su jasno vidi (kao i u drugim) kakva je zver (jedina prava) i5 8400. Za 200e i sigurno uskoro manje, smo dobili i7 7700k, cak i nalo brzi....bruka.

Mali osvrt na cene ploca, z370 krecu od 120e, pristojnih ima za 150e, jako dobrih za 180e sto je ok, slicno kao i za kaby. Sad bih lagano dodao 20e, u odnosu na ryzen 5 1600+b350 ploca( msi tomahawk ili asus prime plus) i uzeo ovaj i5 8400+najjeftinija z370 ploca, za pure gaming bolji deal. Iako ne mogu da klokam cpu, niti mi to realno treba na coffee lake.
Fin launch za sada, osim dostupnosti.
 
PC Gamer testovi!!?? Dajte malo ozbiljnosti, nemojte da se srozavate toliko... :d :d
 
Sto se gaminga tice ok 10% ispred i7 7700k sto je ok, ima vise jezgara i threadova. Sa druge strane, ioako ne volim ove testove procesora od 200e sa kartama od 750e++ pod izgovorom eliminicije gpu bottlenecka, jer niko zivi to nece kupiti, na testu su jasno vidi (kao i u drugim) kakva je zver (jedina prava) i5 8400. Za 200e i sigurno uskoro manje, smo dobili i7 7700k, cak i nalo brzi....bruka.

Mali osvrt na cene ploca, z370 krecu od 120e, pristojnih ima za 150e, jako dobrih za 180e sto je ok, slicno kao i za kaby. Sad bih lagano dodao 20e, u odnosu na ryzen 5 1600+b350 ploca( msi tomahawk ili asus prime plus) i uzeo ovaj i5 8400+najjeftinija z370 ploca, za pure gaming bolji deal. Iako ne mogu da klokam cpu, niti mi to realno treba na coffee lake.
Fin launch za sada, osim dostupnosti.

+1 i5 8400 je dobra zamena za moj i5 4460 kad se stabilizuju cena i ponude ploča :)
 
Ja sam dao na drugoj strani a ako treba da se ponovi, nije problem. Hardware.fr je superobjektivni sajt, nije americki, nije vezan ni za koga, ljudi su, sto se mene tice referenca u svemu. Slicno kao i Sweclockers sajt. Sve je vrlo ocekivano, gejming odlican, aplikacije tu su negde egal...

aplikacije.jpg igre.jpg
 
"Mali osvrt na cene ploca, z370 krecu od 120e, pristojnih ima za 150e, jako dobrih za 180e sto je ok, slicno kao i za kaby"

Upravo tako. Svi smo mislili da će cene ploča da budu prevelike, a one su uporedive sa prethodnom generacijom i sa AMD-ovim X370 pločama. Procesori su dobri, dostupnost će se popraviti...ima samo 2 problema.
Prvi - jeftiniji čipsetovi će se pojaviti tek u prvom kvartalu iduće godine, to nikako ne valja.
Drugi - Z370/s1151 je platforma bez budućnosti., ako kupiš Z370 ploču, verovatno si zaglavio sa ovim procesorima. Čisto sumnjam da će Intel za godinu-dve da izbaci devetu generaciju koji će da ide na ove ploče, pre će biti da će da izbace novi socket za njih...A AMD je najavio da će Ryzen+ i Ryzen 2 da pasuju na postojeće AM4 ploče. Ako nekom ne smeta da fura isti CPU 2-3 godine, nije veliki problem...
 
Neko je dobio na silikonskoj lutriji... :)
 
Poslednja izmena:
Procesor sa testa legiteviews-a. Hladjen Corsair AIO ali na tim clock-ovima su prevelike temperature. Mora delid.

Poenta je da procesor kao sto sam i nagovestavao ranije u onoj temi ima fantastican potencijal. Sve je odlicno osim dela sa pastom za zube.
Tu nema izgovora.

Inace, neko ce primetiti da u nekim igrama 8400/8600k imaju cak i bolji frame rate. To je zato sto uticaj HT-a u odredjenim situacijama nekad gusi i bolje
performanse se dobijaju bez. Licno sam testirao i a i o tome smo pricali davno.
 
Poslednja izmena:
Sto se mene tice 8700K kida. Kad se skalpira otkljucava se pun potencijal procesora. Bez delida je dobar ali ne svidja mi se nikako ideja da mi cpu radi na tim temperaturama. To je nesto sto bi kod mene donelo prevagu da kupim ryzen kao sto je donelo prevagu da kupim nV umesto vege jer trosi kao djavo.
Ono sto je najbitnije je da mi imamo sjajan izbor posle ko zna koliko godina. Ne secam se kada su obe strane zadnji put imale ovako dobre procesore. Sto se mene tice pobednik je jasan. Mi smo pobednici :)
Jedino bih sada voleo da vidim neki test gde se porede procesori s ne bas onoliko jakim grafikama. Cisto da vidim sta 99.5% ljudi moze da ocekuje u realnosti. Ali sto se izbora procesora tice: 8400/8600k/8700/8700k ili pak 1600(x),1700(x)... Svakome od njih vidim mesto i sve dok ljudi izaberu cpu za ono sto ima treba mislim da ne mogu da pogrese sa kupovinom. 2017-ta je sjajna godina za menjanje platforme, ja sam prezadovoljan ponudom ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
"Mali osvrt na cene ploca, z370 krecu od 120e, pristojnih ima za 150e, jako dobrih za 180e sto je ok, slicno kao i za kaby"

Upravo tako. Svi smo mislili da će cene ploča da budu prevelike, a one su uporedive sa prethodnom generacijom i sa AMD-ovim X370 pločama. Procesori su dobri, dostupnost će se popraviti...ima samo 2 problema.
Prvi - jeftiniji čipsetovi će se pojaviti tek u prvom kvartalu iduće godine, to nikako ne valja.
Drugi - Z370/s1151 je platforma bez budućnosti., ako kupiš Z370 ploču, verovatno si zaglavio sa ovim procesorima. Čisto sumnjam da će Intel za godinu-dve da izbaci devetu generaciju koji će da ide na ove ploče, pre će biti da će da izbace novi socket za njih...A AMD je najavio da će Ryzen+ i Ryzen 2 da pasuju na postojeće AM4 ploče. Ako nekom ne smeta da fura isti CPU 2-3 godine, nije veliki problem...

Za prvi problem se slažem, za drugi i ne baš:
http://www.guru3d.com/news-story/in...390-could-be-14-nm-coffee-lake-after-all.html

Ima ovde potencijala sve do Ice Lake-a (2019 godine verovatno drugi kvartal).
 
Kako je Intel presao na brutalno sisanje ovaca i skupljanje kesha sa ovim novim cipsetovima, uskoro ce standard biti Intel cipset koji se samounisti nakon 6 meseci! Sta povuce sa sobom u ambis, povukao je... :d
 
Stiže i Z390 pa da Deda Mraz ponese dobroj deci koja se strpe.
Edit:
@PCBeast bilo je reči o tom klipu. Na stock se primeti razlika. Pri OC takođe nije išao do limita. Vrteo je test ili na stock ili posle na 5GHz za 8700k i 4.8GHz za 7700k. Mislim meni je super da su unapredili top procesor sa dva nova jezgra i ko voli da streamuje će to sve lakše i da renderuje itd, šta god. Ima više snage po nebitno višoj ceni. Ali u samim igrama još nema dovoljno testova da se pouzdano može tvrditi jel tu ima nekog (velikog) napretka (u opšte) ili nema. Često su i kontradiktorni rezultati, od fps preko maksimalnog kloka. Trebaće još par dana ili nedelja da se slegne lepo utisak. Sve u svemu, kao što sam rekao, dete 1700 i 7700k, best of both worlds. Ovi slabiji su isto ok mada mi nisu interesantni kada se nešto limitira, osim što su povoljniji.
 
Poslednja izmena:
Kako je Intel presao na brutalno sisanje ovaca i skupljanje kesha sa ovim novim cipsetovima, uskoro ce standard biti Intel cipset koji se samounisti nakon 6 meseci! Sta povuce sa sobom u ambis, povukao je... :d
A koji se to amd cpu ikad mogao nadograditi na istoj ploci

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Igraci koji imaju 6700K ili 7700K mogu slobodno da preskoce ovu generaciju procesora, evo rezultata min. fps-a u 1080p:

bf1_1920_1080_min.png hitman_1920_1080_min.png farcryprimal_1920_1080_min.png deusex_1920_1080_min.png dishonored2_1920_1080_min.png
 
Ja planiram tamo sledece godine mada ima vremena ne zurim se a sto se tice izbora zna se 8700 (k).
Odlican cpu razbija sve kao od sale nema ko da mu pridje :D
 
Ovaj lik im se kompletno .. u život. Samo neka izbacuju svi šta imaju, neko će se već ovajditi u celoj toj ponudi, ništa loše.
 
Odakle izvlačite više ove yt pajace? :d
 
Gle ovaj nije ni odgledao ceo klip ali vec je zalepio etiketu yt pajac.! :d
Covek rekao istinu, narocito u poslednji 3-4 minuta, Intel bez pilota... :d
 
"Mali osvrt na cene ploca, z370 krecu od 120e, pristojnih ima za 150e, jako dobrih za 180e sto je ok, slicno kao i za kaby"

Upravo tako. Svi smo mislili da će cene ploča da budu prevelike, a one su uporedive sa prethodnom generacijom i sa AMD-ovim X370 pločama. Procesori su dobri, dostupnost će se popraviti...ima samo 2 problema.
Prvi - jeftiniji čipsetovi će se pojaviti tek u prvom kvartalu iduće godine, to nikako ne valja.
Drugi - Z370/s1151 je platforma bez budućnosti., ako kupiš Z370 ploču, verovatno si zaglavio sa ovim procesorima. Čisto sumnjam da će Intel za godinu-dve da izbaci devetu generaciju koji će da ide na ove ploče, pre će biti da će da izbace novi socket za njih...A AMD je najavio da će Ryzen+ i Ryzen 2 da pasuju na postojeće AM4 ploče. Ako nekom ne smeta da fura isti CPU 2-3 godine, nije veliki problem...

Ja mog ivicu (msm na cpu:d) furam dobre 4 godine i onako, polako bih trebao za neke igre da razmisljam u upgrade-u, za SP naslove apsolutno ne, tera to lepo sa gtx 1060 sve. Tako da ono, ko nece da ceka, 310-320e i teraj odmah, odnosno kad stignu kod nas.
 
Gle ovaj nije ni odgledao ceo klip ali vec je zalepio etiketu yt pajac.! :d
Covek rekao istinu, narocito u poslednji 3-4 minuta, Intel bez pilota... :d

Pogledao nazive njegovih prednodnih klipova, ovaj na preskoke, dovoljno zaključiti da je u pitanju sendvičar. Čovek preporučuje čak i Vegu, a kao pod izbor ostavlja 1080 ti :d, R5 1600 mu je najbolji gaming cpu, a CL mu je mediokritet. Još jedan iz niza advokata. Pametnom dosta.
 
Poslednja izmena:
Ma izbacio covek klip da bi skupljao preglede dosadno mu je pa ajde da se pravi pametan malo :D
 
Gle ovaj nije ni odgledao ceo klip ali vec je zalepio etiketu yt pajac.! :d
Covek rekao istinu, narocito u poslednji 3-4 minuta, Intel bez pilota... :d
Nije bas da mu je realnost najjaca strana ali nije ni slagao. Covek samo istice ono sto se potpuno zanemaruje. Mislim, hajde da budemo realni, odakle su se sada u 2017-oj pojavili testovi u 720p?!? Izvadice iz naftalina bilo sta samo da prikazu kako je brzi. Jeste skuplji, jeste grejalica, jeste da ga trenutno nema... Odlican je CPU ali... Za sada u testovima vidim samo hvalospeve. Youtuberi su malo smireniji s prvim testovima pa i u poredjenju s ryzenom, naglasavaju da su oba odlicna i da se samo svodi na potrebe. Perf/$ testovi i uporedna poredjenja ce tek izlaziti pa ce se malo bolje kristalizovati situacija pa ce i ljudi moci malo lakse da se opredele kad vide sve.

Pogledao nazive njegovih prednodnih klipova, ovaj na preskoke, dovoljno zaključiti da je u pitanju sendvičar. Čovek preporučuje čak i Vegu, a kao pod izbor ostavlja 1080 ti :d, R5 1600 mu je najbolji gaming cpu, a CL mu je mediokritet. Još jedan iz niza advokata. Pametnom dosta.
Preporucuje vegu ali samo iz jednog razloga to ima smisla. Vega bolje komunicira s ryzenom nego nV pa daje malo bolje rezultate. Ako je preporucio ryzen onda je nekako vega opcija iz koje se malo vise dobija. To je jedini razlog. S druge strane ja ne bih isao na 7700K nikada pored 1600x npr. Meni doduse to nije smetalo da pored ryzena uzmem 1070-ku. Realno, 10% performansi nikome nista ne bi trebalo da znaci. ako imam 100fps-a svejedno mi je dali cu imati 110 jer mi je dosta. Ako imam 50fps, ne znaci mi ni 55 jer mi je to malo.

Ma izbacio covek klip da bi skupljao preglede dosadno mu je pa ajde da se pravi pametan malo :D

Ima i toga. Covek zivi od pregleda a sebe je nasao u tome da bude kriticar umesto da bude u moru onih koji pisu hvalospeve. Na korisnicima je da odluce sta je prava istina ;)
 
Poslednja izmena:
Procesor kida Vol. 4.

8700K vs 1700X stock vs OC

JayzTwoCents real time test review:



Toliko o tome da frekvencija i IPC nije toliko bitan.
Dzabe i 8 jezgara.
 
Beše Phanteks PH-TC14PE ima mount koji pasuje za Z370?
 
Nazad
Vrh Dno