Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Nove tehnologije, nema zajebancije. ( :
 
Obrazloženje ili je u pitanju kiselo grožđe zbog toga što izlazi nešto bolje? :d

I pri tome imajte na umu da polovne matične ploče bolje drže cenu ako su vezane za jednu generaciju (neke matične ploče iz takvih generacija koštaju koliko su koštale kao nove) tako da je sa te strane doplata uglavnom minimalna.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Hoćeš da kažeš da 8700K nije samo 7700K sa 2 jezgra više, a da Z370 čip set nije samo Z270 čipset sa novim imenom? U pogledu striktno procesora, ako izuzmemo Ryzen do negde (mada je i FX bio nova tehnologija, ne dobra, ali nova), poslednjih 10-ak godina nismo dobili ništa. Recikliraju se jedni te isti procesori, malo bolji IPC se ostvaruje kroz bolji proizvodni proces i to je to. Ugradila se podrška za DDR4 čime su ostvarene malo bolje performanse u nekim situacijama, ali je diskutabilno koliko promena memorijskog kontrolera može uopšte da se računa kao razvoj procesora. AMD je postao konkurentan Intel-u (što je odlična stvar), ali ga nije dostigao, niti je uveo nešto novo.

Tako da ne znam baš o kojoj to CPU tehnologiji i brzom razvoju govoriš.
 
Pa sta bi inace mogli da ocekujemo na tehnoloskom polju razvitka CPU-a osim bolji, ili napredniji IPC i mozda neke nove instrukcije
koje su u vecoj meri neiskoriscene ili potpuno nepotrebne kada je rec o gaming-u. Za neke profesionalnije namene i kud i kamo.

Svi ste kriticki nastrojeni, ukljucujuci i mene, delim isto razmisljanje ali ne valja sto se provlaci ona Srpska nota, stalno se nesto kuka,
stalno nesto fali i ne valja a kada dodje to za cim smo kukali onda opet ne valja i tako u krug.

Vi ako mislite da stanete Intel-u ili bilo kom proizvodjacu mikrocipova na rep od tog posla nema nista. Citava IT industrija se danas zasniva na hiperprodukciji.
Ili pratis korak ili jednostavno okrenes ledja i pozdravis se sa IT svetom. U prirodu pa u zelenu travicu, sa pticama i cvrccima. :)
 
Ma ko šta kuka? Ja stvarno ne vidim da neko kuka ovde, čak i ovi najgori AMD fanovi. Ni jedan ,,hw brend fan" mi nije jasan, ali ovde pojedinci stvarno preteruju. Naravno da ću da budem kritički nastrojen prema ovakvoj zajebanciji, šta bi trebalo drugo da komentarišem i šta je tu kukanje? Da dižem u nebesa i hvalim jedno te isto prodavanje magle kao neki ovde?

I kakva crna hiperprodukcija i praćenje koraka u istoj rečenici? Hiperprodukcija je masovna produkcija jednog te istog, nema tu šta da se prati korak.
 
Poslednja izmena:
Meni je u svemu ovome nejasno da li će na z390 ploče moći da se ubode Coffee Lake i, ako to bude moguće, koja je onda poenta boljih z370 modela, ako na njih neće moći da se ubode taj 8 core, koji će biti predstavljen za koji mesec.
A u priču o tome što su se ljudi zaleteli da kupuju 8700k kao najbolji procesor za igre, a on će tu titulu po svemu sudeći izgubiti već nakon dva meseca, ne želim da ulazim.
 
Poslednja izmena:
A u priču o tome što su se ljudi zaleteli da kupuju 8700k kao najbolji procesor za igre, a on će tu titulu po svemu sudeći izgubiti već nakon dva meseca, ne želim da ulazim.

Ta priča apsolutno nema smisla, cpu ne postaje gori samo zato što je izašla bolja platforma, ne gubiš performanse koje su ti bile potrebne i koje si platio. Isto kao što nema smisla kukanje kada nvidia 4-6 meseci posle Titana izbaci GTX x080 Ti kartu koja u gejmingu daje indentične ili čak i bolje performanse, a košta 40-50% manje, ovi što su kupili Titana znaju zašto su ga kupili, ili bi barem to trebalo da znaju, a to je da dobiju odmah ono što im je potrebno.
 
Poslednja izmena:
Kome komponente služe za pokazivanje prestiža zreo je za Lazu. Nije to iphone pa da možeš da ga pokažuješ u kafiću ili neko nemačko auto, ovo kriješ od ljudi kada dođu u posetu :d
Sa 8600 k miran 6 godina ko i sa 2500 k [emoji3]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ja ni sam ne znam sta da radim.
Bio sam siguran da uzimam 8770k, ali cene nikako da dodju na meni prihvatljiv nivo, a i situacija oko ploca mi bas ide na zivce.
Verovatno bih mogao da se strpim jos jedno pola godine, ali jedva cekam da ovaj i5 posaljem u penziju.
 
U svakom slučaju sačekaj januar, da se stabilizuju dostupne količine, samim tim i cene. Do tad ce se verovatno više znati i o tome šta donose z390 ploče, a i cela ova zezancija sa Cannon Lake procesorima će biti jasnija.
 
Poslednja izmena:
Pa, po onome što piše u toj vesti koju sam postavio na prethodnoj strani i ovi 8 core procesori će biti deo osme generacije. Tom je rekao da po informacijama koje on ima, z370 nije trebao ni da postoji, izbacili su ga samo zato što im se žurilo da što pre izbace Coffee Lake. Z390 je ono što je trebalo da se zove z370 I bilo bi logično da podržava i Coffee Lake i Cannon Lake. Onda z370 ispada totalno nepotrebna platforma. Ali poštoe je to Intel, i jedino u što možeš biti siguran s njima je da im je bitan samo profit, možda će ispasti da je z390 kompatibilan samo sa 10 nanometarskim procesorima. Ko će znati šta su smislili da izvuku pare od ljudi.
 
Ne verujem da novi 8C procesori neće moći na Z370. Verovatno će Z390 imati neke novine poput više PCIe linija, unapređenog USB-a ili nečeg sličnog, ali bi trebalo da će svi procesori moći na oba čip seta. Poprilično sam siguran da je ta glasina (da će za 8C morati Z390) bila netačna. Između ostalog, ,,novi" soket 1151 se tobože razlikuje od starog upravo po tome što može više snage da isporuči, a ovi novi 6C procesori nemaju nešto značajno veću potrošnju od predhodnih 4C varijanta.
 
Postovanje sa komentarima kako neko i na sta trosi svoj novac kao i ismejavanje necijeg materijalnog stanja dovodi do banovanja bez presedana.
Niste u kafani... mada ponekad imam utisak da je tamo kultura na visem nivou...
 
A i ako hoces iskreno dao si mi bodove bez iakvog razloga , "jer svako ko je postavio sliku nekog najjaceg proizvoda" ispada provokacija za sav ostali normalan svet koji to nemoze da priusti, i sta cemo sad? onda lepo ukini benchmark overclock teme, ukini sve ono superiorno na ovom forumu i resen problem.
 
Ukinuo sam...
 
Ja ni sam ne znam sta da radim.
Bio sam siguran da uzimam 8770k, ali cene nikako da dodju na meni prihvatljiv nivo, a i situacija oko ploca mi bas ide na zivce.
Verovatno bih mogao da se strpim jos jedno pola godine, ali jedva cekam da ovaj i5 posaljem u penziju.

Zasto ne uzmes i7 8700? Dostupan odmah, ne gubis u praksi, nista a stedis fin kes, za bolju grafu, veci ssd, ili prosto aranzman (pristojan) na moru sledece leta sa tih 250-300e ustede.:d
 
Nesto ne bih uzimao cpu bez slova K :).
 
Ne verujem da novi 8C procesori neće moći na Z370. Verovatno će Z390 imati neke novine poput više PCIe linija, unapređenog USB-a ili nečeg sličnog, ali bi trebalo da će svi procesori moći na oba čip seta. Poprilično sam siguran da je ta glasina (da će za 8C morati Z390) bila netačna. Između ostalog, ,,novi" soket 1151 se tobože razlikuje od starog upravo po tome što može više snage da isporuči, a ovi novi 6C procesori nemaju nešto značajno veću potrošnju od predhodnih 4C varijanta.

Ne bih se slozio. I5-8600K kada navijes napon na 1.4V+ masina je u renderu vukla 250W, dok je predjasnja generacija i5 na istom naponu bila za bar 50W pitomija.
 
Ima raznih testova i upoređenja na netu, po njima je upravo pohvalna relativno manja potrošnja na istom taktu u odnosu na veći broj jezgara, što ukazuje na bolji proizvodni proces. Na koji test konkretno misliš?
 
Radio sam nekoliko i prilicno je konzistentno. U Cinebench R15, povray, blender i HWBot X265 1080p i 4K benchmark. Potrosnja je tako reci linearno povecanje u skladu sa trenutnom potrosnjom po jezgru Kaby Lake procesora.
 
Naravno, Kaby potrosnja sa 6 jezgra, to je Coffee.

Sent from my S6 Edge
 
Radio sam nekoliko i prilicno je konzistentno. U Cinebench R15, povray, blender i HWBot X265 1080p i 4K benchmark. Potrosnja je tako reci linearno povecanje u skladu sa trenutnom potrosnjom po jezgru Kaby Lake procesora.

Trubili su na sva vrata kako je potrošnja značajno smanjena (po jezgru), na nekim testovima su to isto tvrdili (doduše, testirane su samo igre). Ništa me ne čudi. Jesu procesori bili na istom taktu?
 
Potrošnja je manja, ali na manjim taktovima. Tipa 8700k na 4.4Ghz troši manje od 7700k na 4.4Ghz, kad su jeda ni drugi blizu oc granice CL naravno troši više.
 
Poslednja izmena:
Radio sam nekoliko i prilicno je konzistentno. U Cinebench R15, povray, blender i HWBot X265 1080p i 4K benchmark. Potrosnja je tako reci linearno povecanje u skladu sa trenutnom potrosnjom po jezgru Kaby Lake procesora.

Trubili su na sva vrata kako je potrošnja značajno smanjena (po jezgru), na nekim testovima su to isto tvrdili (doduše, testirane su samo igre). Ništa me ne čudi. Jesu procesori bili na istom taktu?

Kaby Lake 7600K 5GHz 1.38V vs Coffee Lake 8600K 4.9GHz 1.38V, i Coffee Lake trosi 50W vise. Nisam mogao da izvucem 5GHz iz primerka ni za zivu glavu, ni sa 1.47V a tada je masina vukla 300W.
Ta razlika se vidu i po temperaturi naponskih sekcina. Isti dizajn i komponente su bar 10C toplije u odnosu na proslu generaciju.
 
Imaaa, imaaa ;) (doduše i5-8400 i i7-8700)
 
Onda i nema neke priče o značajnije boljem proizvodnom procesu. Jeste malo bolji, ipak ima 2 jezgra više (što je velika razlika), ali ne baš kao na reklami. ( : Biće verovatno nekog testa sa novim i3 i starim i5 na istom taktu i u OC-u, tu bi moglo lepo da se uporedi sve.
 
juce malo natezao max 5,1 na 1,4v,samo jos da ga Skalpiram::d
 
Poslednja izmena:
Covece, skuplji 8700k kod Madjara nego u radnji :).
Moze preporuka za plocu i memoriju koju bih uklopio sa 8700k i 1080ti?
Ne bih vijao neki ludacki OC, bio bih prezadovoljan sa 4.7 na svim jezgrima uz Noctua14 kuler.
 
i 8600k i 8700k. preterao je sa cenom
 
Nazad
Vrh Dno