Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Da li je iko naletio na podatak da li Multicore enhancement radi na i5 8400 tj da li moze radit konstantno na 4ghz zanimljivo ce biti i5 8400 vs R5 1600 iste su manje vise cijene / mislim prije svega gaming performanse, logicno MT pokidace ga Ryzen

Msm da ne, odnosno siguran sam da sam juce procitao negde, ne znam gde sam gledao.
Dakle jesno jezgro n 4.0ghz, six core boost na 3.8ghz, po prvim testovima, brzi je od r5 u igrama.
 
Nisi razumeo u biosu ploce imaju opciju "Multicore enhancement" na K procesorima ovo dovodi do toda da ako temperatura dozvoljava procesor radi uvek na 4.6-4.7ghz za sva 6 jezgra, da li je ova opcija omogucena za ne K modele i da li reaguje isto to jos niko nije odgovorio
 
Nisi razumeo u biosu ploce imaju opciju "Multicore enhancement" na K procesorima ovo dovodi do toda da ako temperatura dozvoljava procesor radi uvek na 4.6-4.7ghz za sva 6 jezgra, da li je ova opcija omogucena za ne K modele i da li reaguje isto to jos niko nije odgovorio

Pa o tome pricam, po onome sto sam citao i neke testove gledao kazu sve aorus i asus ploce koje su imali na testu, 4-5 modela, ne mogu sad da nadjem oznake su automatski dizale i5 8600k i i7 8700k na 4.7ghz.
Kazu/pisu, nije omoguceno za non K modele. Ali svejedno su lockovani na 3.8/4.3ghz za sva jezgra.

Sad ako sam prevideo, lose procitao i preneo nek eko ispravi.

@Exodusbg
Ok cene za launch, sad i5 jeste svakako sweet spot, samo koji ;) Pre bih, bar ja licno, rekao da je to i5 8400.
 
Poslednja izmena:
Nisam video da je neko linkovao cene iz DE:

Core i5-8600K € 268,95
https://geizhals.de/intel-core-i5-8600k-bx80684i58600k-a1697344.html?hloc=at&hloc=de

Core i7-8700K € 383,95
https://geizhals.de/intel-core-i7-8700k-cm8068403358220-a1699932.html?hloc=at&hloc=de

8600K je sweet-spot, već ga vidim kao svoj sledeći proc.

Bukvalno su preslikali cene u US, samo u evrima...

I dalje "bale" pod poklopcem?

I dalje, avaj.
 
I najzad finalne cene na MF:

200e 8400
400e 8700K
340e 8700
270e 8600K
190e 8350K

Skontali da su cene bile niske pa podigli malo... 8700K vec 100 kom prodato a ni sat vremena kako su postavili cene...

Meni nekako 8600K sweet spot...
 
Poslednja izmena:
Nisam baš ispratio sve kako treba ali pričalo se nešto u vezi podrške starijih ploča, pa me zanima sledeće:
Da li i3-8100 može na bilo koju 1151 ploču ?
 
Poslednja izmena:
Definitivno se slazem za 8600k, ima sve sto je potrebno da bude raazbijac za gejming, ni cena nije prejaka, a dodatna dva jezgra u odnosu na prethodnu generaciju je bas ono sto mu je trebalo + je odlican kloker!
 
@vegeta Ne moze ipak. I ja sam se nadao da ce moci taj ili 8400 pa da bocnem u B250 ali ipak mora 300 cipset.
 
Poslednja izmena:
Ne ginu nam nove maticne ako hocemo ovu seriju ali sudeci po igranci pre zvanicnih cena, izgleda da necemo tako jeftino proci... doduse i iznenadio bih se da nije tako, ipak je rec o intelu...
 
Nesto su preterali sa cenom. 8600k ~ r7 1700, 8350k ~ r5 1600. 8400 deluje ok sa cenom, ali takt osakatili nacisto.
 
Pa da... 8600k mi je preskup unodnosu na 1600 mada je i dosta brzi tako da se ni ne vredi porediti... A izmedju 8400 i 1600... Ne znam... S obzirom da b350 ploce nece pre nove godine...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Sacekao bih da vidim jos testova sa i5 8600k u igrama narednih dana, ovo do sada, apsolutno neisplativ u odnosu na lockovan i5 8400, maksimum 10% vise fps-a po prvim testovima i to klokan na 5.2ghz....Average fps, u minimalnom koji je mnogo vazniji i manje od toga skoro nista. Da li je posledica sto cpu sad ima vise resursa kroz jezgra i threadove ili je ovo tek pocetak, videcemo.

Npr:
https://www.pcgamesn.com/intel-core-i5-8400-review-benchmarks
Pogledajte samo te razlike u min fps, 1-2 frejma....

Kazem opet, moguce da je trenutno zbog dosta vise resursa i da ce vremenom biti bolje, videcemo vec i videcemo vec u narednim danima vise testova. Ono gde sad realno ima smisla su emulatori (citaj CEMU) koji voli da vidi sto vise gigaherza. Ali opet 70e za cpu, dobrih 45-50e(minimum za kvalitetan hladnjak ili CM Lite blok), eto ozbiljne razlike. Da ne govorimo o plocama, posto su samo Z370 trenutno dostupne, ali realno uz B360 ili H370 (ili pak h310, sta ce im faliti kao i h110?)kada stignu, ta razlika vec postaje bas ogromna, a i ovako je.
 
Poslednja izmena:
Evo i jedan review sa 1080Ti

http://techreport.com/review/32642/intel-core-i7-8700k-cpu-reviewed/6

Hitman_average_fps.png

The i7-8700K doesn't leave me much to say. In both gaming performance potential (as measured by average FPS) and in delivered smoothness (as measured by its 99th-percentile FPS figures), literally nothing else on the market can touch this chip for high-refresh-rate experiences. Simple as that.

Takodje na jednom forumu su mi potvrdili da se multicore enhancement ne moze ukljuciti na ne K verzijama
 
Poslednja izmena:
Fini testovi. Vidim da se naponi iz ovih testova krecu od 1.28-1.45V. Malo mi je samo to nejasno ali bice jos testova, daleko konkretnijih. Vidim da su uspeli da probiju 1700 na R15 sa malo manje od 5200MHz sto je odlicno, racunao sam da ce mu trebati 5300. Ocekivao sam vise gaming testova ali bice prilike, znam da im treba vremena.
 
Evo i jedan review sa 1080Ti

http://techreport.com/review/32642/intel-core-i7-8700k-cpu-reviewed/6

Pogledajte prilog 237856



Takodje na jednom forumu su mi potvrdili da se multicore enhancement ne moze ukljuciti na ne K verzijama

Watch Dogs 2 je još ubitačniji, obratiti pažnju na frame times :)

isPyN74.jpg


A evo ga i DF, nisam primetio da je neko okačio:
 
Poslednja izmena:
Mozda ostavise ukljucen igp :D

H6X
 
@rAMA e to je već prvi test gde se vidi velika razlika kod 8700k u odnosu na 7700k. Baš je zverka novi king cpu.
 
Koliko vidim, 8700K je prakticno svuda out of stock, bez delivery date-a (tj. nemaju pojma kada ce dobiti nove kolicine). Bez cekanja u EU je moguce kupiti 8350K (~200EUR), 8400 (~210) i 8700 (~350).
 
Jel ima nekih testova za Intel® UHD Graphics 630 graficku?
 
Kida procesor. Ima li gde da se kupi?

Sent from my LG-H962 using Tapatalk
 
Koliko vidim, 8700K je prakticno svuda out of stock, bez delivery date-a (tj. nemaju pojma kada ce dobiti nove kolicine). Bez cekanja u EU je moguce kupiti 8350K (~200EUR), 8400 (~210) i 8700 (~350).
Pa dobro, ocekivano, dobro je da nisu razgrabili i5 8400 tako brzo, koji je najbolji deal u ponudi, i sigurno najzanimljiviji za siroke narodne mase.
 
Pa dobro, ocekivano, dobro je da nisu razgrabili i5 8400 tako brzo, koji je najbolji deal u ponudi, i sigurno najzanimljiviji za siroke narodne mase.

Bice kada bude jeftinijih ploca, trenutno i nije toliko primamljiv (kupujes OC cipset i opcije za CPU gde to ne mozes iskoristiti).

Moje licno misljenje, ako se stanje ne popravi posle vikenda, ovo ce vrlo, vrlo smrdeti na paper launch.
 
Poslednja izmena:
A evo ga i DF, nisam primetio da je neko okačio:

'Ladno vise znaci 3K memorija od 5GHz OC-ja.

U gomili igara vidi da je 8700K drasticno bolji od 7700K, toliko o tome da su danas 4 jezgra sve sto ti treba.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je ovo jedan fantastican procesor, samo da se malo cijene ustabile, bar na nekih 330€-350€ i ovo bi mogla biti odlicna kupovina.
 
Polako sa zaključcima, treba videti na kojem je tačno kloku držao procesore DF. Po ovome kada se pogleda video se vidi da je 4.8GHz koristio za 7700k a 5GHz za 8700k. Treba videti još testova, ima puno materijala da bi se sada sve znalo.
 
Bice kada bude jeftinijih ploca, trenutno i nije toliko primamljiv (kupujes OC cipset i opcije za CPU gde to ne mozes iskoristiti).

Moje licno misljenje, ako se stanje ne popravi posle vikenda, ovo ce vrlo, vrlo smrdeti na paper launch.

Pa ovo i jeste paper launch, cilj je bio da se što pre izbaci bolji procesor od Ryzen-a, i da se skrene pažnja na CF. Malo je reći da im je uspelo u tome, bez obzira što nemaju količine koje mogu da isprate tražnju. Dakle, svesno su išli na kartu odličnog procesora koji je nemoguće nabaviti odmah i sada. To odlično pali kod potrošača,)

Sa druge strane, Intel ima nemerljivo veći broj fabrika pod svojom kontrolom (da ne kažem podružnica). Stoga, mu je lakše da obezbedi neophodne količine nego AMD-u.

Koliko vidim najveća je kriza za 8700k, za ostale modele manje-više. Ako je neko poručivao neki od nižih modela neka svakako javi kakva je situacija.
 
Nazad
Vrh Dno