Šta je novo?

Intel Coffee Lake

@Beast, sta je ono na ploci na 123c? Pogledaj sliku. Sta god da je ne deluje zdravo :S:

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Eventualno ako pokazuje vise, minimalna je bila 62. Ako je bilo sta sa 62 doguralo do 124 max to nije dobro. Ne verujem da je bugg jer je slikano u toku testova. Samo da nije naponska. 1.44V je napon, ako je stavljena voda mozda nije imalo sta da duva preko ploce pa se nesto usijalo.
Mozda je i bugg ali obzirom da se radi o tako ekstremnim klokovima moram da priznam da pomalo skeptik. Ne znam koji bi to senzor trebao biti ali to je jedina cifra koja mi bode oci.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da vec je bilo da masa ploci na high end jako loshe hladi VRM-ve.... pogotovo ako predpostavljaju da mora biti tu stock cooler koji duva u njih, custom cooleri (kako koji) i voda defintivno ne duva u predelu VRM-a!
 
Eventualno ako pokazuje vise, minimalna je bila 62. Ako je bilo sta sa 62 doguralo do 124 max to nije dobro. Ne verujem da je bugg jer je slikano u toku testova. Samo da nije naponska. 1.44V je napon, ako je stavljena voda mozda nije imalo sta da duva preko ploce pa se nesto usijalo.
Mozda je i bugg ali obzirom da se radi o tako ekstremnim klokovima moram da priznam da pomalo skeptik. Ne znam koji bi to senzor trebao biti ali to je jedina cifra koja mi bode oci.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Sada sam obratio paznju i na druge testove svugde na tom mestu prikazuje vecu temperaturu.
Ali ja opet mislim da je bug mada zavisno od ploce preko senzora hwmonitor iscitava vrednosti.
Kod mene je skroz drugacije, taj deo prikazuje drugim oznakama, mada su temeprature niske (u tom odseku) ali zato mi brlja na core, tu prikazuje da mi je po jezgru 70+ u load.
Nesto tu nije u redu sa tim vrednostima.

Ja sam slicne probleme recimo imao sa Asus Probe, izbacivao mi je isto neke sumanute temperature i napone.
Nekad 4 i vise razlicita programa pokazuju drugacije. Core Temp, Real Temp, HWMONITOR, Asus Probe, pa AIDA64 (tadasnji Everest)
Niko od njih nije u testu nista pomenuo tako da misterija ostaje :p
 
Poslednja izmena:
Koliko vecu temp? Daj mi neke cifre da ne trazim bzvz.
Stvarno sam posumnjao na naponsku, nista drugo nema razloga toliko da se greje. A to stvarno ima smisla ako bukvalno nista ne duva preko nje. Mada iskreno, nigde nisam video da je iko spomenuo naponsku na bilo kom testu. Mozda i baguje nesto ali voleo bih i to da vidim na nekom testu :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
@Sajber

Cak i taj sektor za koga mislis da je maticna ploca (VRM) verujem da su vrednosti za jezgra procesora,tako mi deluje.
6 stavki mada kod mene ima ukupno 8 stavki. Umoran sam za neku analizu, cak i da jeste VRM to bi bio propust u dizajnu same ploce.
Ja sa Rampage sa procesorom koji je bio furuna za ovaj, plus na 1.44v takodje nisam imao preko 40c temp VRM, poslednji put kada sam gledao je bilo toliko,
sad ne znam jer nije vise kod mene :) Ipak je ono Gigabyte :D

Meni je razlika u 40c :) Odoh da spavam a zagonetku cemo resavati sutra. Laku noc ;)
 
Na plocu i mislim, nema to veze s procesorom.
Gledajuci test vidim da se temp povecavala s naponom i clockom. Kad su presli na vodu i temp je presla stotku. Kad su probali max clock sa 1.44V temp je odlepila na 124c. Onako, sumnjivo mi to. Bojim se da nesto nije uredu s tom plocom s testa. Nije ni prvi ni poslednji put da fejluju hladnjakom na vrm. Imao je i asrock neki model na x370 ili B350, ne secam se. Pratio sam forum pa se ispostavilo da su stavljali uzasno debeo termalni pad koji je vise stete pravio. Posle su zamenili te hladnjake i stavili panje pedove i sve je bilo ok. Ne bi me cudilo da je nesto slicno problem. Naravno, sve pod uslovom da nije problem u ocitavanju.

Edit: bacio sam im mail. Videcemo dali ce odgovoriti.
 
Poslednja izmena:
Ako na H plocama turbo bude radio ko na Z plocama sto verovatno nece biti slucaj doduse vredi sacekati ako nista drugo tad ce i zen+ biti iza coska pa ce biti i pad cene kod R5 1600.

Zasto turbo ne bi radio na H plocama, kada sve ove godine radi na prethodnim generacijama - H61, H81, H110...
 
Verovatno je mislio na multicore enhancement.
 
U Švajcarskoj 8700K je 334€ :D
Do +10€ da biraš radnje iz koje da uzmeš...

Nego koja memorija bi bila "best buy" za njega?
Gledam nešto na 3.000/3.200 računam da je to najbolja kupovina, samo ne znam šta da kucam u pretragu da vidim kako se kreću cene.
Sajt na kome možete videti cene tamo je: https://beta.toppreise.ch
 
Poslednja izmena:
U Švajcarskoj 8700K je 334€ :D
Do +10€ da biraš radnje iz koje da uzmeš...

Nego koja memorija bi bila "best buy" za njega?
Gledam nešto na 3.000/3.200 računam da je to najbolja kupovina, samo ne znam šta da kucam u pretragu da vidim kako se kreću cene.
Sajt na kome možete videti cene tamo je: https://beta.toppreise.ch

Pratim Svicarske online shopove posto tamo imam mogucnost da uzmem i na linku koji si okacio ni u jednoj radnji nema i7 8700K, nije dostupan niti ima na stanju.
 
U Švajcarskoj 8700K je 334€ :D
Do +10€ da biraš radnje iz koje da uzmeš...

Nego koja memorija bi bila "best buy" za njega?
Gledam nešto na 3.000/3.200 računam da je to najbolja kupovina, samo ne znam šta da kucam u pretragu da vidim kako se kreću cene.
Sajt na kome možete videti cene tamo je: https://beta.toppreise.ch

Ja kupio G.Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz CL14 prosle godine jos. Ukiselio se do sad :d
 
k1LhBWj.png


Ovo mi je ostalo upečatljivo sa novog videa koji je Jay postavio. Kada MCE postoji kod Intel-a onda se javlja ekspert AdoredTV da ukaže na prevaru, a kod Ryzen-a kad postoji onda ništa :)

Zapravo je ovde glavni krivac ASUS kome je ova opcija po defaultu uključena (GamerNexus je privi obradio ovu temu). Mada okreni obrni niti ima značajnijeg uticaja na stock rezultate niti se 8700k kupuje da bi blejao na stock vrednostima.
 
Poslednja izmena:
Zapravo je ovde glavni krivac ASUS kome je ova opcija po defaultu uključena (GamerNexus je privi obradio ovu temu).

Tačno, inače "Asus multicore enhancement" nije novost i postoji godinama. Siguran sam da na Gigabyte ili MSI Z370 pločama nema slične opcije, nikada je nije ni bilo.
 
Sto se memorije tice, dobici u realnim uslovima su mizerni na Intel platformi. Eno vam testa na TechpowerUp-u, 8700K sa memorijom na razlicitim brzinama i tajminzima, po meni se ne isplati ici iznad neke srednje klase sem ako juris rekorde.

Inace, pojavio se 8700K u radnji na G, ~465 za kes, ~515 redovno. Ali ga ima na stanju ;)
 
@KOLOS

Cudi me da ne komentarises rezultate sa hardocp?
5.3 Ghz za 8600K je 5.1 Ghz za 8700K kao paralela.

Naravno zavisi i od toga kakav je njima primerak kao i od ploce.
Licno nisam za Gigabyte, Asus je sigurnija varijanta.

Jasno je da je 5.0 Ghz vrednost koja ce se dobiti opusteno, sve preko zavisi od primerka
tj. od nas samih koliko smo voljni da to guramo. Ja bih na vodi isao do 1.45v bez nekog ustrucavanja.
 
Da li kupovina (Asus) Z370 ima nekog smisla za zaključane modele, imajući u vidu MCE?
 
Pa ne znaci ti to mnogo, zapravo ne znaci nista, konketno mislim na MCE.
Ti sa zakljucanim CPU-om imas odredjen domet i to je to, stim sto sam ja vise za Z370 varijantu
ako bi hteo da ga malo OC-ujes, vise bi tu iscupao. Ukoliko hoces da radi u fazonu "sipaj i vozi" onda
nema potrebe za Z370. Vidim da vec sada ima onih koji takve kombinacije prave i OC ih ne zanima.

P.S. Dobio si zvezdicu za onaj post gore, za informaciju. Ni ja to nisam znao.
 
Ja gledam ovako: 3200 sa latencom 16 je ~160€ a 3200 sa latencom 14 je 190€.
Ne znam koliko je ta razlika isplativa ako su rezultati ovakvi kao na TechpowerUp testu
 
Cudi me da ne komentarises rezultate sa hardocp?
5.3 Ghz za 8600K je 5.1 Ghz za 8700K kao paralela.

Jasno je da je 5.0 Ghz vrednost koja ce se dobiti opusteno, sve preko zavisi od primerka
tj. od nas samih koliko smo voljni da to guramo. Ja bih na vodi isao do 1.45v bez nekog ustrucavanja.

Sam si odgovorio.

Nego...nađoh ovo:

4.9GHz pre delida
1.jpg

4.9GHz(sa višim naponom od potrebnog) i 5GHz posle delida
2.jpg 3.jpg

Sa 240mm AIO kulerom, korišćen je TG tečni metal.
Na osnovu ovoga, 5.0-5.2GHz za ozbiljan custom loop nije nikakav problem, naravno sve zavisi kakav primerak dobijemo. :)
 
^ To je to. Razumemo se u potpunosti. Sto se tice primerka, jedna cinjenica je jasna da kakav god da je ici ce na 5.0 Ghz. Sve preko toga kako nas sreca osine ;)
Ja osecam da cu da ubodem opet dobar, nek bude kao ovaj 6600k sto znaci nekih 5.2 Ghz :D ja sam zadovoljan :p
 
Na 5 sigurno, samo je pitanje da li sa 1.3V ili recimo 1.45V. :D

U prvom slučaju će biti moguće 5.1-5.2 za 24/7 lagano.
 
Nazad
Vrh Dno