Šta je novo?

Intel Coffee Lake

^Upravo obrnuto, u USA/abogmeiostataksveta se lansiraju proizvodi/usluge pre ovaj period, niakvo ciscenje lagera tada, lageri se ciste pred letnju sezonu!
 
Ova cena je u Srbiji je taman takva da ce ostati na lageru do proleca. Fakticki nestasice i nema s tom politikom :d
Neko ce to da kupi, sto je najgore :d
Koliko ce da bude 8700k, 500€? Prsli su s mozgom. Najbolji launch ikada.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne znam o kakvoj nestašici govorite. Ovo je trenutno kod nas na stanju. i5 8400 i i7 8700k stižu za koji dan.
6e4030fe33196ae4fa419d41c179c661.jpg

Nema da nema... i3 preko 230€. :lupko:
 

Goreg smrada nisam video, gaming u 60fps znaci isti su u gamingu
za AMD stavi najgoru krsh plocu od 100$ a za intela od 150$ i jos kaze postoje i ploce od 120$ ali ih ne preporucuje.....

:smash:

A kad je dosao do memorije zakljucio je da mozete staviti bilo koju memoriju i da necete videti razlike osim u testovima tako da se ne opterecujete time :d

A tek kad je stogao do stock coolera e tu je krenuo da :banana:
 
Poslednja izmena:
Zasto jeftinije Coffe lake ploce ne izadju ranije,nego mora da se ceka januar :S
 
Zato sto intel nema dovoljnu proizvedenu kolicinu CPU-eva kako bi uz pomoc ploca odradio dumping cena i povecao market share
 
Zasto jeftinije Coffe lake ploce ne izadju ranije,nego mora da se ceka januar :S

Zato sto je ovo paper launch. Intel je ove godine izbacio previse platformi, cpu-ova, chipsetova. Jednostavno nisu ni oni svemoguci, nemaju neogranicene resurse za proizvodnju a na stranu sto ih je AMD uhvatio na spavanju. Moraju se odraditi potpisani ugovori sa proizvodjacima maticnih ploca, mora se ceo raniji ciklus ispostovati, pa tek onda nova generacija dolazi na red. Ovo je samo panic mode varijanta, jer AMD je uzeo ozbiljan deo trzista, ne samo na siromasnijim kao sto su nasa, vec i na najbogatijim a to je ono sto Intel najvise brine.
 
Obzirom da 8700K ima smisla u kombinaciji sa 1080ti ili nekim SLI i 144hz monitorom sa Gsync uz neki delid i ulaganje u ozbiljno vodeno hladjenje vrlo vazno sto je 50e skuplji od najavljene cene.
 
Upravo, to kupuju entuzijasti i spremni su da plate , bitno je da ga ima u ponudi, e sad sto je malo skuplji pa n emoze top klasa i da bude jeftino!
 
Pa bas da je razlika u ceni mala i nije. Od 360$/€ dosli smo na skoro 500€.
Vala niko nije lud da baca pare pogotovu ovde kod nasih koji bi da nam skidaju kozu sa ledja.

Doduse trenutno ni na zapadu nije preporucena cena ali je opet velika razlika nego kod nas.

Ja recimo ocekujem za mesec dva upravo preporucene cene. Ako je sada recimo tray u ponudi od 370 evra, dakle moci ce
verovatno da se nadje i za 350 evra sto varijantu sa cool-erom cini skupljom za 10 evra.
Madjari bi trebali da ispostuju iste cene. Jednostavno ko zeli da kupi CPU ne treba da zuri. Ni ploce a ni procesori apsolutno u ovom trenutku
nisu opravdano cenovno isplativi.
 
Ja recimo ocekujem za mesec dva upravo preporucene cene.

Cene ce se spustiti na preporucene kada ih bude dovoljno na trzistu, odnosno kada svako bude mogao da ih kupi bez cekanja. Ovo je zakon ponude i potraznje. Ja licno ne ocekujem da se to desi pre sredine decembra, kada je procesori i trebalo da pocnu da se polako isporucuju distributerima za prvobitno planirani launch (januar, pre nego sto su ga pomerili tri meseca unapred).
 
To sto ste ocekivali nize cene je zbog hajpa. Lepo je stojala cena za EU 380e i to ogoljena intelova bez poreza, znaci za ocekivati je bilo oko 400e neki minimum. A kod nas u prodavnicama je intel uvek bio skuplji u odnosu na taj msrp dok je kod amd nesto bolja situacija. Tako da ce kod nas biti 400-450 a na oglasima tu oko 400e kad se pojave, kasnije tek to moze pasti ispod 400. Niko nije kriv sto ljudi sami ishajpuju neke cene ili performanse tako da kad se sve to pojavi u prodaju tada se prica definitivno o tome. Obzirom da platis 1080ti, Z plocu, delid tool, pastu, vodu, 144hz Gsync nekih 1200-1500e vrlo vazno da li te na kraju procesor izadje 370(i da je to ocekivana cena) ili 450e kad ionako ide to preko 2000e za konfu.:d
 
Poslednja izmena:
Cene ce se spustiti na preporucene kada ih bude dovoljno na trzistu, odnosno kada svako bude mogao da ih kupi bez cekanja. Ovo je zakon ponude i potraznje. Ja licno ne ocekujem da se to desi pre sredine decembra, kada je procesori i trebalo da pocnu da se polako isporucuju distributerima za prvobitno planirani launch (januar, pre nego sto su ga pomerili tri meseca unapred).

Pa dobro, ja i rekoh okvirno mesec-dva. Mada, pratio sam cene na zapadu. Prva dva-tri dana su bile jace pa su kasnije malo spustili.
Recimo cene ploca su isto bile malo jace. Doduse, sada cene uglavnom stoje, mada sve je ovo jos sveze, tek je 6 dana proslo ukupno.
Videcemo sta kaze novembar-decembar. Odredjene radnje su postavile tacan datum za nov talas. Negde oko 20-tog oktobra stizu.
 
Poslednja izmena:


Pošteno poređenje i5 8400 vs r5 1600. 1600 i dalje najisplativiji procesor na tržištu. :D
 
Dok ne izadju H ploce

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam ja postavio video, drugo i ja preporucijem u svakom postu 8400 kao brzi i bolji, trece onaj test je smece!
Ako trolujem neka admin obrise post!

Dobro, ali si rekao da je realniji taj video, nego test sa onog sajta. Ja sam ti dao neke argumente zbog cega je taj video ipak fail i neobjektivan. Ti samo kazes da je test smece, moras bar neki razlog da das. Zbog toga sam misilio da trolujes.

Inace, evo, pogledaj sa tog sajta jedan test :

https://www.purepc.pl/minirecenzje/wiedzmin_3_dziki_gon_aktualizacja_wynikow_dla_amd_ryzen

Witcher 3 u Novigradu, gde dolazi do izrazaja vise jezgara, koliko su dobili AMD procevi sa dodatnom optimizacijom. Vidis kako su objektivni rezultati na ovom sajtu. Ili , pogledaj kako se rade testovi :

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_rx_vega_56_test_na_core_i57600k_i_ryzen_5_1600?page=0,3

Vidis, posebno se u svakoj igri izabira cpu bound ili gpu bound scena. Neki sajtovi na primer uzimaju gpu bound scene i testiraju procesore, sto je nonsens, ne mozes dobiti objektivne rezultate ( tako je radio i ovaj lik za video , sto ga hvalis da je realan ).

Necu vise da ti 'popujem', pogledaj sve testove sa tog sajta, ljudi imaju izgradjenu metodologiju testiranja. Tesko moze jedan sajt ili neki test da bude 100% objektivan, ali, ovi likovi su sasvim okey.
 
Postujete paralelno iste stvari u Ryz i Int temama... to se zove crossposting i kaznjivo je, tako da malo kontrole molim...
Licno nemam nameru ali nisam jedini admin/mod...
 
Postujete paralelno iste stvari u Ryz i Int temama... to se zove crossposting i kaznjivo je, tako da malo kontrole molim...
Licno nemam nameru ali nisam jedini admin/mod...

Pretpostavljam da si ti obrisao post koji sam napisao? Zasto? Video koji sam komentarisao je i dalje u temi tako da otpada offtopic jel da?!
 
Ako je Adored u pravu onda sto pre treba kupiti primerke iako su malo skuplji u startu!
 
Pretpostavljam da si ti obrisao post koji sam napisao? Zasto? Video koji sam komentarisao je i dalje u temi tako da otpada offtopic jel da?!

Napisao si nesto sto je vec xyz puta napisano... Toliko vam je bitno da kometarisete svaki video koji se pojavi i da vas koemtar stoji u analima Bench foruma?
 
Postujete paralelno iste stvari u Ryz i Int temama... to se zove crossposting i kaznjivo je, tako da malo kontrole molim...
Licno nemam nameru ali nisam jedini admin/mod...

Realno, kad su u pitanju stvari poput testova u kojima se direktno porede Intel vs. AMD ili NVidia vs. AMD, tiče se i jednih i drugih, i nema razloga da se test ne okači u obe teme. Logično je, čak. To su situacije u kojima je to crossposting pravilo totalno bezvezno, nije mi jasno što se uopšte forsira...ali ok, ti nisi admin niti si izmislio pravilo...
 
Poslednja izmena:
Ne odnosi se na test (sto bi stvarno bilo glupo) vec identicna pisanja istih ljudi u obe teme...
Npr ako hvalis R5 u njegovoj temi vezano za test ne moras i ovde isto pisati i kontra...
 
AMD je napravio sličnu brljotinu sa Vegom i reviewerima, pa ništa...svi brljave, niko nije cvećka.
 
@jurodivi
Pa ja mislim da je malo drugačije ovo, jer AMD ne može ni Polaris grafike da napravi u dovoljnim količinama. Za nestašicu Vega kartica imaju zasluge i majneri, kao i za nestašicu Nvidia kartica. Ovo sto je Intel napravio je svesna manipulacija sa svojim potrošačima.
 
Poslednja izmena:
Fail lunch po pitanju dostupnosti i to je to, pritisko ih Ryzen pozurili poletili da izbace procesore da fanovi pokupuju ploce pa nek cekaju procesore, -automatski nece preci u suprotni tabor. Ovo je lunch samo da se uspori prodaja konkurentski procesora.
 
Nazad
Vrh Dno