Šta je novo?

Intel Coffee Lake

The Intel Core i7-8086K Review

Turbo-Freq-3.png
 
"For anyone interested about the upper limits of our chip, 5.1 GHz was the realistic maximum. I could not get 5.2 GHz to be stable with Blender for more than about 30 seconds without it throwing an error, and as the voltage in the BIOS rose up to 1.425 volts, the system was showing peak temperatures at 100C, well beyond a comfortable limit. Speaking with Alva and his nice chip, he stated that with a delid, 5.2 GHz should be possible."

"As for absolute maximum that we could load into Windows with, I was able to see 5.4 GHz."

Binovani su, to je sigurno. Bez delida je glupo pričati o max OC-u, što važi i za 8700K.
 
Pa, da... Očekivano. S druge strane, cenovna razlika u odnosu na 8700K je prevelika. Bacanje para, praktično.
 
Skuplje je igrati lutriju dok se ne nađe 5.2GHz @1.4V ili bolji 8700K primerak, a i ne zove se 8086K...i to se plaća. :)
 
Poslednja izmena:
Posto je u realnom radu bitno da li ce doci do 5.2GHz ili ne :D

Realno, procesor je cista glupost, bolje da su pustili otkljucani Pentium kao sa G3258, vise bi smisla imalo.
 
Skuplje je igrati lutriju dok se ne nađe 5.2GHz @1.4V ili bolji 8700K primerak, a i ne zove se 8086K...i to se plaća. :)

Tačno, ali ako je Anandtech-ov primerak a taste of things to come, onda se baš i nisu proslavili. Naravno, kome je i nomenklatura bitna, platiće više. :)
 
@ivanbass1

Nećemo o tome. :)
Postoje ljudi kojima je bitno, jer da ne postoje niko ga ne bi ni kupovao, niko ne bi radio delid itd. Dakle, nije namenjen onima koji bi da klokuju jeftin Pentium.
Ako tebi lično ili većini nije bitno, to vam ne daje za pravo da se podsmevate i prevrćete očima. :p
 
Onaj ko kupuje 8086K ne gleda $, to pokušavam da kažem. Njima ta kupovina ima smisla i to je jedino bitno.
 
Kupio si na vreme, zbog toga si ubo. :p

L728, L729, L730 su uglavnom 5GHz @1.25-1.3V lagano. Novih teško da sada negde ima. Npr. L733 su uglavnom loši, 4.7-4.8 plafon, mada naleti i tu neki izrod.

Ovi sada batch-evi su užas, dok ne dođe opet neka dobra nedelja iz 2018.

Ovaj moj i5 je L745D. Neki lik ima isti batch i radi mu na 5GHz sa 1.23V AVX. Taj ide na 5.4GHz sigurmo. Ja se ponadao, ali avaj. :)
 
Najverovatnije vec neko vreme skupljaju najbolje primerke za 8086K tako da ce biti bas sreca naleteti na 8700K koji se slicno klokuje.
 
Lično mislim da je ova generacija procesora završila priču...to je što je ne može ni bolje ni gore...kome se ne žuri treba da sačeka kraj godine da Intel izbaci nove procesore... 8700K koji može da radi na 5 GHz će verovatno da se jako teško nađe jer je to sada 8086...
 
Poslednja izmena:
Lično mislim da je ova generacija procesora završila priču...

Jok.

10 nm je toliko u kanalu, da intel brže menja planove svega i svačega, nego devojka momke.

Dodajmo na to i Spectre i sve moguće varijante iste.
 
Jok.

10 nm je toliko u kanalu, da intel brže menja planove svega i svačega, nego devojka momke.

Dodajmo na to i Spectre i sve moguće varijante iste.

Nisam mislio na novi proizvodni proces nego na Coffee lake u ovoj formi...dakle biće neki COfee Lake 2 ali ovakav je završio priču...što se tiče 10 nm to možda ali tek krajem sledeće godine...
 
Kupio si na vreme, zbog toga si ubo. :p

L728, L729, L730 su uglavnom 5GHz @1.25-1.3V lagano. Novih teško da sada negde ima. Npr. L733 su uglavnom loši, 4.7-4.8 plafon, mada naleti i tu neki izrod.

Ovi sada batch-evi su užas, dok ne dođe opet neka dobra nedelja iz 2018.

Ovaj moj i5 je L745D. Neki lik ima isti batch i radi mu na 5GHz sa 1.23V AVX. Taj ide na 5.4GHz sigurmo. Ja se ponadao, ali avaj. :)

Znaci ja vazda neki izrod izvucem :d 8700K L752D151 batch, kupljen u Monitoru zajedno sa Hero X :) Hteo je na 5GHz sa 1,31V da prolazi AIDA64 FPU, Blender i Cinebench R15 pre delida sa temp oko 95C na vodi. Delidovan davno, odradjen update BIOS-a i od tada stoji na default. Najvece opterecenje sto je video zadnjih mesec dana je WoT i Foxit reader :D Ne stizem da ga utegnem, ma da na vidiku je par dana za igranje :D
 
Kupio si na vreme, zbog toga si ubo. :p

L728, L729, L730 su uglavnom 5GHz @1.25-1.3V lagano. Novih teško da sada negde ima. Npr. L733 su uglavnom loši, 4.7-4.8 plafon, mada naleti i tu neki izrod.

Ovi sada batch-evi su užas, dok ne dođe opet neka dobra nedelja iz 2018.

Ovaj moj i5 je L745D. Neki lik ima isti batch i radi mu na 5GHz sa 1.23V AVX. Taj ide na 5.4GHz sigurmo. Ja se ponadao, ali avaj. :)

Sada citam ovaj tvoj post i gledam kod mene na kutiji sta pise. Kod mene je upitanju L731C645, jesi mozda cuo kakvi su ovi? Ja sam onda negde izmedju, mada nisam u prilici da ga klokujem i da zezam jer ne poznajem maticnu i opcije pa mi je sve nepoznato sta da cackam a sta da ne cackam a i hladnjak koji imam nije bas za neko extremno klokovanje.
 
Ako uhvatis vremena probaj, pa nam javi. Realno nista te ne kosta, sem malo vremena, a bice ti lakse da znas na cemu si :)
Nema neke velike mudrosti za OC Coffee Lake ( bar ne za ovaj svakodnevni :d )

Upali XMP.

Cepi VCCSA ( System agent Voltage ili IMC Voltage ako se tako zove ) na 1.0V, toliko i VCCIO, za pocetak.

VCORE control podesi na manual, napon podigni na oko 1,25-1,3V ako dozvole temperature.

CPU multiplier na 4,7-5,0GHz, zavisno od primerka pa prilagodi.

Pronadji u opcijama CPU Load Line Calibration i podesi na nekih 6 do 3, zavisno koliko opada vcore tokom stress testa.

Przi u zeljenom stress test programu na tihoj vatri jedno 20-30 minuta.

Kad utvrdis neophodan napon, podesi Vcore mode u adaptive. Ne valja bas da se vozi manual svakodnevno.
 
Mozda nije za temu ali kontam da cu ovde pre da dobijem odgovor, sada sam ubacio zadnji bios za plocu i dobio sam prilikom restarta ovu poruku.

iC9yVxl.jpg


Ovo je slika sa neta a kod mene su slotovi oznaceni a1 i b1 a treba da prebacim u a2 i b2. Memorija iz podpisa.
 
Pa prebaci, koji je problem? :D
 
Nije problem da prebacim nego zelim da znam sto je odjedared tu poruku izbacio? A memorija inace radi najnormalnije na 3000 MHz sa ukljucenim XMP modom.
 
Program te savetuje da pratis jelte preporucena podesavanja :) Ne moras ako neces.
 
Kupio si na vreme, zbog toga si ubo. :p

L728, L729, L730 su uglavnom 5GHz @1.25-1.3V lagano. Novih teško da sada negde ima. Npr. L733 su uglavnom loši, 4.7-4.8 plafon, mada naleti i tu neki izrod.

Ovi sada batch-evi su užas, dok ne dođe opet neka dobra nedelja iz 2018.

Ovaj moj i5 je L745D. Neki lik ima isti batch i radi mu na 5GHz sa 1.23V AVX. Taj ide na 5.4GHz sigurmo. Ja se ponadao, ali avaj. :)

Nemoj sad tako.. Jesam li ja Beast sa onim PC ili nisam? :)

Cekam osmojezgarnu zver da se pojavi pa da i to probam :p
Tu cu biti optimisticniji, nekih 5 Ghz, bicu zadovoljan ;)

Cisto da ispratim trend :D

Mada, ko zna, mozda i ostanem na ovom, dok Intel ne izbaci neki sa naprednijim IPC-om. Videcemo.
 
Juče je stiglo novo napajanje, pa sam sinoć i jutros čeprkao po BIOS-u. Kako ne planiram delid-ovanje procesora, cilj je bio 4.7GHz uz temperature ne više od 80°. Na kraju, zaustavio sam se na VCORE od 1.235V, tj. pod opterećenjem 1.232V uz LLC level 6 i AVX NO od 2. (Na trenutke 1.216V / 1.248V.) Temperature su se kretale oko 70°, dok je maksimalna temp. bila 78°. Ambijentalna temp. je 25°. Prime95 26.6, custom test (Min. / Max. FFT na 1024, in-place...) sat vremena. Provrteo sam IBT na kraju, iz zezanja. :) Ah, da, batch number je L807D597.

So far, so good. Ima li smisla vrteti non-AVX Prime95 satima kao nekada, ili je ovih sat vremena dovoljan indikator stabilnosti, za sada? :)
 

Prilozi

  • rTnBcDy.png
    rTnBcDy.png
    218.6 KB · Pregleda: 85
Nazad
Vrh Dno