Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Pa naravno da nije nego su klipovi cudo i ovi sto ih prave.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ne, nego vi kao da ne vidite da nije koriscena 1080Ti ili Titan.

Naravno da je na 1070 i slabijim karta razlika zanemarljiva ili nepostojeca.
 
Sve zavisi od rezolucije i podesavanja koja se koriste.

Ili postoji ili ne postoji GPU bottleneck, ako postoji, logicno da ce biti isti fps sa 2600K i 8700K ako je GPU bottleneck dovoljno veliki.
 
Pa mogu glavu na panj da stavim da nije tako glatko igranje na 2600k, msm FPS skoro isti, ali glatkoca igranja je ono sto 6c/12t daje.

Maskimum je GTX 1070 i to kada je CPU masno overclock-ovan. Sa GTX 1080 vec stvara usko grlo a o SLI da ne pricam, nisam hteo uopste da se cimam. Govorim o 2600k!
Sa 3930k na 4.7 Ghz koji sam imao, u poredjenju sa 6600k u datim okolnostima, igrama, scenama u nekom benchu ili live gaming-u, prosto osetis da karta bolje dise a to
se vidi i po fps-u. Dakle, 8700k mora da da jos bolji ucinak obzirom da sam i to testirao, koliko broj jezgara utice na performanse, HT itd..

Ko zna kako je radjen taj test, uostalom danas svi zivi prave te klipove a pitanje je koliko su strucni.
 
@PCBeast, ipak 4/4 se malo gusi cak uz oc u poredjenju sa matorim 6/12?
 
Kontra. Sa 6600k sam imao negde bolje rezultate. IPC ipak ima uticaj ma koliko se to zanemarivalo.
Zato sam i naglasio, sa 8700k sa dva dodatna jezgra + HT (u poredjenju sa 6600k) to mora dodatno da brije.
Probao sam sa mojim 3930k, ucinak jezgara. 4/4, 4/8, 6/6, 6/12. Osete se fino dva jezgra vise, cak i HT odradi svoj deo mada
je prica oko HT po malo i diskutabilna jer nekad ume i da obori performanse. Sve zavisi.
 
Poslednja izmena:
Pa mogu glavu na panj da stavim da nije tako glatko igranje na 2600k, msm FPS skoro isti, ali glatkoca igranja je ono sto 6c/12t daje.

Teško je to reći jer čak i dva kompa sa istom igrom ekran do ekrana ti zamaže oči razlika u FPS. Ne bi znao koji je smoother, da li 4/8 ili 8/16 procesor. Svaka čast onome ko to vidi, neka mi napiše scenario rado ću da isprobam sa bf1,gta V, witcher 3, doom. Kako da vidim ja taj smoother experience?
 
@PanonskiNS
99th-percentile frame times ?
 
Ok videću i tako večeras da izmerim sa frapsom pa u Excelu izbacim donjih 1% frame time i izvadim prosek pa uporedim, mada sam više za to da ja očima vidim i kažem aha vidim razliku tu i tu.
 
Pa mogu glavu na panj da stavim da nije tako glatko igranje na 2600k, msm FPS skoro isti, ali glatkoca igranja je ono sto 6c/12t daje.

Teško je to reći jer čak i dva kompa sa istom igrom ekran do ekrana ti zamaže oči razlika u FPS. Ne bi znao koji je smoother, da li 4/8 ili 8/16 procesor. Svaka čast onome ko to vidi, neka mi napiše scenario rado ću da isprobam sa bf1,gta V, witcher 3, doom. Kako da vidim ja taj smoother experience?

Osim ako je seckanje vidno na jednoj od njih, neces videti razliku. Ja sa radio poredjenje FX 8350 4.5GHz, i5-7600K5GHz, i5-4670K 4.4GHz, 6900K 4GHz i 1800X 4GHz u kombinaciji sa GTX 1070 na 2GHz. Jedini cpu koji je ispoljio neku formu stutera je FX u GTA V, sve ostale igre i na ostalim procesorima su radile kao po loju. Razlike u FPS-u su bile nekad i po 20 FPS u average, ali dzabe, ako ne gledas u brojac i uzivis se u igru, neces primetiti. Najbitnija stavka je min fps i devijacija average vs min, ako FPS padne kao stena sa 100 na 40 to ces osetiti itekako.
 
GTA nije igra gde ce se manjak fps-a primetiti tek tako. Ako poredis neki online multiplayer FPS onda ce itekako primetiti razliku u 20 frejma ;)
Nisu sve igre iste a nisu ni svi korisnici isti.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nije prob imam BF1 oriđi pa ću da propustim istu mapu sa istim brojem igrača, što više igrača to bolje da vidim kako frame time kuca. Pa taman da može da se uporedi sa 8xxx da se vidi kako stoji stvar. I treba izbacivati što više raznih poređenja sa tim novim Coffee modelima da ljudi vide jel im vredi upgrade ili je bacanje.
 
Ili postoji ili ne postoji GPU bottleneck, ako postoji, logicno da ce biti isti fps sa 2600K i 8700K ako je GPU bottleneck dovoljno veliki.

U principu, ovde u ovom video testu, je gpu bound situacija.

https://www.youtube.com/watch?v=gMFd0aVhVKU&t=41s

Prvo, Doom ( Vulkan ) i Ghost Recon Wildlands odmah mogu da se uklone, jer su gpu bound igre i sa nekom 1080Ti bi bile neke male razlike ( koje ne pokazuju realnu razliku izmedju proceva ).

B1, Deus Ex: Mankind Divided u vecini testova pokazuje veliku razliku. ( kod video testa nije neka velika ). Witcher 3 u Novigradu pravi bas veliku razliku sa vise threadova. ( kod njega minimalna ). WD2 takodje trazi vise threadova i lepo skalira. Recimo, samo u Overwatch ( 23% ) i GTA V ( 34% ) su neki objektivni rezultati. ( za minimum fps )

Pa, kod 8700K, IPC je minimalno visi za 20%, plus visi default klok ,plus brza memorija, plus vise kesa ( koji takodje utice na gaming ), plus vise threadova ( koji takodje mnogo znace u odredjenim igrama ).

I, onda, ovaj decko dobije onakve rezultate, Skroz nerealno. Ovo su ipak mnogo objektivniji rezultati :

http://techreport.com/review/32642/intel-core-i7-8700k-cpu-reviewed/6

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i7_8700k_premiera_coffee_lake?page=0,11

https://www.gamersnexus.net/guides/2867-intel-i7-2600k-2017-benchmark-vs-7700k-1700-more/page-3
 
Poslednja izmena:
ekupi , postarina je je 250 dinara tako da opet izadje oko 15100 kao u nekim drugim radnjama gde je besplatna dostava i par stotina dinara visa cena.
 
Itsvet ima cene po radnjama, mislim da sam video u amaze da ima za te novce.

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
Evo nesto zanimljivo..

https://www.techpowerup.com/237957/...uld-be-compatible-with-intel-coffee-lake-cpus

Naturally, if Intel were to allow backwards compatibility, that would eat into sales of current-gen Z370 boards, so the company decided to increase the Z370 platform's attractiveness by locking all Coffee Lake processors behind it. It's not much of a platform sale point to say that it will be eventually compatible with unannounced 8-core CPUs.
And let's be honest: ASUS and all other motherboard manufacturers probably love this game themselves, since they do get to sell more motherboards this way.
 
Poslednja izmena:
^To se sve znalo od starta.
 



i5 8400 apsolutni gaming best buy. Jos samo da su tu jeftine 60-70 evra ploce...
 
Na dva mesta imate grešku, stavili ste 1000 stepeni (sigurnosna granica) umesto 100.
 
AMD je dovoljno da napravi ccx od 6/8 jezgara i intel ce se opet lose osecati (ma da ocekujem i da ce oni preci na takav tip arhitekture)... Pretpostavljam, to ce se i desiti sa ryzen 2 (uz smanjenje procesa do 7nm - taman se oslobadja mesto)... Dok ryzen+ ce doneti peglanje infinity fabric, povecanje takta cpu i ram, kao i doradjen avx blok - i to ce biti sasvim dovoljno da se suprostave i7 6/12 i buducem i7 8/16.
Nego da li je moguce da najjeftinija z370 ploca kosta kod nas 17k din?
 
Poslednja izmena:
Na internetu se pominje naslednik EPYC-a na 7nm sa kodnim nazivom Starship, 48c/96t po socketu. Ovo može da znači da su dodali još dva dual CCX na EPYC socket ili da je 7nm CCX hexa core. Pre će će biti ovo drugo obzirom da bi šest dual modula prilično zakomplikovalo stvari na polju memorijskog kontrolera, mozda zahtevalo novi socket... Bilo bi lepo da dobijemo 6-core mainstream, 8-core performance, 12-core enthusiast i 16-24 core HEDT.
 
Lagano i5 8400 best buy. Samo ostaje problem sa plocama....
 
Jel ima negde zvanicno kad ce ploce otprilike?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno