Šta je novo?

Intel Coffee Lake

U teoriji da, u praksi H310 nema leba bez problema, za novi i7, kao za trenutne. Takodje i B360 one jeftinije, koje su u stvari H310 ploce sa ponekim dodatim konvertorom i m.2 slotom. Pristojne B360 ploce sa hladnjacima na VRM-u teraju i7 8700(K) bez problema na stock vrednostima. Ne vidim sta bi na njima bio problem, posebno neki novi i5 8c/8t. Takve plojke su oko 80e.
 
Poslednja izmena:
Moje licno misljenje je da je ovo sarena laza!Evo i zasto, upotrebljivost 8700k na 4K videu je osrednja i u celoj prici je render manje bitan, iako naravno da ta Intel integrusa radi neki deo posla sa nekim video materijalima tj. nekim video kodecima, jednostavno ne moze da izadje na kraj sa quadro kartama ili kartama tipa 1080 ili 1080ti.
Za h264 hardverska akceleracija je izuzeto mala, tako da je verovatno tu Intel nasao malo prostora da ubrza render, ali 5x???Mozda u odnosu na pomenutu karticu u ovom slucaju gtx980, ali sa nekom mocnijom karticom nema sansi! Drugo ova masina moze da se izbori sa nekim delovima 4K videa ali u onim veoma bitnim kao sto su multicam u 4K nema sta da trazi, jednostavno je nesposobna da pusti materijal, a cak se i jedan treadripper 1950x muci sa tim!Novi update u PP vise je okrenut Ryzen procesorima jer sa tek njihovo multi procesiranje dolazi do izrazaja.
8700k nema sta da trazi u profi masini za montazu videa + stara bolja i bug Intela da pojedine procese ne moze da zavrsi sto mozes i sam da proveris tako sto uzmes 50-ak kadrova u trajanju do 5 min i pustis stabilizaciju slike, 99% da sa Intel masinom neces zavrsiti i PP ce puci, ovo govorim za Adobe aplikaciju ostale programe kao FK ili Vegas ne koristim!
Drugo porediti 6700k sa 8700k, pa izracunaj sam tu koliko je ubrzanje, pa u tom procesoru je ubrzanje a ne u nekoj otuznoj integrusi!!!
 
Poslednja izmena:
Gamers Nexus je imao video i test na ovu temu pre nekih mesec i kusur dana.

 
Kao sto vidis testirali su sa CUDA i bez CUDA pomoci, obzirom da recimo I9 ili treadripper nemaju integrusu njih su testirali bez CUDA akceleracije , znaci samo softer rendering, ali CUDA akceleraciju ce ti dati bilo koja 1060, 1070 ili 1080-ka i rezultat ce se pomeriti na stranu I9 ili 1950x u odnosu na 8700k!
Znaci ni obde test nije vrsen sa istim procesorom kad ima karticu koja je CUDA sistem, evo primer kako bi trebalo:
8700k + 1080 bez upaljene integruse, 8700k + 1080 sa upaljenom integrusom pa onda meriti koja je razlika, a ja tvrdim da je nema!
8700k + integrusa je dobitna kombinacija samo ako imas masinu sa grafickom karticom koja ne podrzava CUDA render sistem!
 
Hvala svima na odgovorima.

@FILIP St.
Ovo znaci da je Intel dobio na performansama, a AMD nije nista izgubio. Onda je, rekose mi iz Bencha, bolja opcija i5 8400/8500/8600 od 2600/2600x. Trenutno. Da li ovo IGPU resenje radi samo na Z plocama ili to zavisi od mogucnosti ploce bez obzira na kategoriju? Imam vec jednu konfiguraciju baziranu na Intelu, a drugu sam, pre ovoga, zeleo da koristim iskljucivo za video obradu, mozda i strimovanje i zato sam razmisljao o AMD. Znam da se ovde nista ne menja po pitanju strimovanja, samo mi je vazniji rad u Adobe. Nevazno mi je da li je Intel ili AMD, vazno je samo da pruza najbolje performanse.
Ne zamerite posto se ja nesto ne razumem bas.
 
Poslednja izmena:
Ne Intel nije dobio nista, performanse su iste, osim ako imas zastarelu graficku karticu ili je nemas uopste!
 
Šta bi bila pametnija kupovina:R5 1600X ili i5 8400 za Adobe aplikacije,naročito mi je bitan After Effects.Upario bih CPU sa 2x8GB 2666MHz i GTX 1060 6GB OC?
 
Tu su negde, nazalost After Effect je skoro potpuno izgubio podrsku za GPU, snazne kartice imaju veoma mali ucinak, tebi je vaznije da imas vise RAM-a jer je 16 gb malo da bi imao dobar RAM preview.
 
Danas se najčešće za pro upotrebu koristi dnxhd/dnxhr ili xavc. U slučaju uhd i 4k ide se na 10 ili 12bita po komponenti. Npr za uhd se koristi dnxhr 980mbit ili 300mbit xavc na 50fps.
Najčešće se koristi avid ili ređe premier.
Probajte to da testirate. Niko ozbiljan ne koristi h264 kao source video... Možda samo kao proxy.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
ZAto sto h264 ima najmanju podrsku za hardversku akceleraciju, ali se ipak dosta koristi. Ako ga uporedis na primer sa mpg koji je jadan ali ima 100% hardversku akceleraciju onda vidis koliko h264 nije merodavan za testove, a svi ih vrte! Drugo ne mogu gejmeri da benchuju Premere Pro jer ne shvataju sta je bitno u realnom radu, a na kraju kraje sve je bitnije od rendera, jer sta ti vredi brz render ako imas problem da pustis video na timeline da uz par efekata , malo kolor korekcije on ispali zutu lampicu.
XAVC savrsen , ali kod nas ga slabo koriste!
 
U redu dakula74. Meni je jasno sta si rekao, ali, molim te samo potvrdi radi drugih koji zele da sastave novi racunar za video editovanje, strmovanje, Adobe pakete i druge programe, da li je nakon komparacije bolje ici na AMD Ryzen 2600 i 2600x ili Intel i5 8400 i 8500? Hvala ti. Drugi procesori ne dolaze u obzir jer su budzeti vec jako tanki.
 
U redu dakula74. Meni je jasno sta si rekao, ali, molim te samo potvrdi radi drugih koji zele da sastave novi racunar za video editovanje, strmovanje, Adobe pakete i druge programe, da li je nakon komparacije bolje ici na AMD Ryzen 2600 i 2600x ili Intel i5 8400 i 8500? Hvala ti. Drugi procesori ne dolaze u obzir jer su budzeti vec jako tanki.

Evo da pojasnim, ako kupite Intel procesor sa najnovijim update za Premiere pro sto se tie Intel integrisane grafike dobija se ubrzanje koje je evidentno, od 30 do 22% u zavisnosti od procesora i koju integrusu koristi, e sad ako imate kombinaciju da imate recimo 8600k + neku Amd karticu tipa rx470 ili 480 ili jacu, dobijate pristojno ubrzanje aktiviranje Intel integruse.
Ako imate AMD procesor uparen sa nekom dobrom Nvidi-om recimo 1060 ili nekom 1080 karticom ili nekom Quadro karticom (kod mene testiran primerak K4200 i K5200) koriscenjem NVENC H264 encoder plugin-a, dobijate ubrzanje od 50-60%!!! Znaci opet zavisi od grafike, ako je nekom komplikovano da koristi NVENC H264 kodek , koji je zaista lako instalirati, ili ima graficku kartu koja nema dobre performanse ili se cak i ne nalazi na listi podrzanih kartica od strane Adobe-a (ima nacin da se doda kartica tvikovanjem) on treba da uzme Intel procesor, jer ce upotrebom integruse dobiti ubrzanje, ali to opet dovodi do pitanja graficke kartice, jer sa slabom grafickom karticom nije moguce editovanje video materijala, pa se onda opet vracamo na kupovinu skuplje, ozbiljnije graficke kartice!
Sto se tice kombinacija AMD procesor + AMD kartica bazirana na open Cl-u, i AMD je izbacio svoj kodek, ali ja nisam u mogucnosti da testiram jer nemam adekvatnu karticu.
Suma sumarum svi proizvodjaci grafickog hardvera su izbacili kroz pluginove ili u saradnji sa MRTVIM Adobeom podrsku za svoj hardver, samo otuzni Adobe nije uradio nista vec je cekao da to drugi urade za njega, ovu podrsku je mogao izbaciti jos pre bar 4 godine , a nije jer je JADAN i drzi monopol, Ryzeni su tek sad dobili podrsku da mogu da udaraju punom snagom (ne bas punom ali upotreba ide do za budjavi Adobe na oko 85%).
Tako da kombinaciju treba prilagoditi licnim afinitetima, s'tim da ako zelis da montiras 4K video , ni jedan od pobrojanih procesora nije dovoljan da adekvatno odradi sve zadatke, za HD su ok, izborice se sa svakom zadatkom.
 
Evo ga 8700k na ASUS Apex IX Z270 u domacoj radinosti :D :wave:
 

Prilozi

  • apex.png
    apex.png
    551.9 KB · Pregleda: 183
Prema onome što se sada zna. Optimistički oktobar, možda do kraja godine, a moguće i početak 2019...
 
najbitnija stavka, sta ce ti Coffee ako ne radi XP. :D
 
Nazad
Vrh Dno