Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Napon samo za slikanje :p

Untitled.png

Sada ću da testiram koliko mu treba za 5GHz...rock stable.
 
Prvi i7 8086K na forumu? Lepo, lepo. :)
 
RealBench 35min, na brzinu pred spavanje.
5GHz, 0 AVX Offset, 1.28V, mislim da će moći i sa malo nižim naponom.
Water temp 33°C, ambijentalna oko 25, dakle delta oko 8 stepeni, što je odlično.
Idle water temp 27°C, samo 2 stepena iznad sobne. :)

Untitled2.jpg

Posle delida i na boljoj ploči tipa Hero ili Apex, napon ide dole najmanje 0.03V, oko 1.248V max za 5GHz, verovatno i niži.

Untitled1.png

Ovde sam lupio 1.4V, znao sam da je napon i više nego dovoljan.

001.jpg 002.jpg

Nije još uvek gotov build, fali još nekoliko sitnica, moram par kablića da utegnem i sakrijem itd.
Kupio sam i Fractal Venturi HF14 koji će biti rear exhaust, a top i front radijator intake...double intake. :)
 
Poslednja izmena:
Znaci nista preko 5.2ghz za svaki dan?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Izgleda da je tako, sa ovom pločom sigurno ne.
 
Jednostavno staju procesori i dzabe ti i Apex, kada se dodje do wall-a nista ni napon ne vredi. Ali dobar takt svakako, fino za svaki dan.
 
Tek posle delida bih znao kakav je, sada ne mogu da ga stresiram sa naponom preko 1.3V, kuva mukica.
Ali 5.2 sa naponom ispod 1.4V bi trebalo da može za 24/7.
 
Poslednja izmena:
Na kolikom naponu najmanjem butuje na 5ghz?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
jedno pocetnicko pitanje-planiram da uzmem i5-8600, u specifikaciji pise Max PCI Express lanes: 16, zanima me kad ubacim graficku u 16x slot jel ce da joj opadnu perfomanse zbog recimo 2 ssd-a i 1hdd pa ce da radi 8x modu?
 
Sve u svemu, jedna skupa nepotrebna igračka. Jedino ostaje u amanet da si imao prvi 8086k na Benchu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mozda, za vecinu. Za njega ocigledno nije.

Merak nema cenu :)
 
Ovako ja gledam na to: za 4 meseca popušim cigareta u vrednosti ovog procesora.
Gledano sa te strane, procesor je jeftin.
Maximus ploča 250e - jeftina.
Top grafa 700e - jeftina.
Sve zajedno ode kroz cigarete za godinu dana, a trajaće bar 10 god. :D

A gde su izlasci? Ždranja po restoranima? Gorivo za vozikanje pozadine? Telefoni od 500e?
Sve je to nepotrebno.

Hardver nikad jeftiniji! :d
 
Lololol, psiholozi ovo zovu projektovanje :D

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ako je cpu i dalje ne delidovan koliko sam shvatio sasvim fino ide nije ko 3570k sto si imao ali dobar je :)
 
Nije delidovan, za sada je u igrama i RealBench v2.56 stabilan na 5GHz sa 1.264V, 4.5 cache, 0 AVX Offset, LLC lvl6, RAM 3600 16-16-16-36 2T 1.35V, CPU VCCIO 1.1V i System Agent 1.16V.
Temp do 80°C u igrama dosta niže.
 
ajde ako budes ima zelje da vidsi za koliko minimum napuna moze da odradi CB15. Inace za ambinet cooling ne bi nista dobio sa Hero ili Apex plocom, nemam dokaze ali mislim da nema tu razlike sto se tog dela tice :wave:
 
Poslednja izmena:
Mnogi koji su uradili delid prijavljuju 0.03V niži napon za isti clock pre delida, lupam sa 1.396V na 1.364V.
Ali svi uglavnom imaju top ploče.
Ubeđen sam da bi bilo razlike u potrebnom naponu i sada bez delida kada bih imao Hero, Taichi, Gaming 7 ili Apex.
Bar 0.016V :) Strix je srednja klasa, taman za 8600K.
 
Isti batch kao moj procesor na Apex ploči.

screenshot25zykju.png

@nenad 970
Neću ga menjati narednih 5 god.
1 od 50.000, Limited Edition... :d

@ivanbass1
:D
 
Poslednja izmena:
Ako ne doteras do 5.2GHz, pao si u mojim ocima :D
 
Mnogi koji su uradili delid prijavljuju 0.03V niži napon za isti clock pre delida, lupam sa 1.396V na 1.364V.
Ali svi uglavnom imaju top ploče.
Ubeđen sam da bi bilo razlike u potrebnom naponu i sada bez delida kada bih imao Hero, Taichi, Gaming 7 ili Apex.
Bar 0.016V :) Strix je srednja klasa, taman za 8600K.

OD delida ces dobiti manji napon zato sto je hladiniji ali od ploce ne da si blize mogli da probamo da li ima razlike ali sam prilicno ubedjen da ploca nece napraviti razliku
 
Nazad
Vrh Dno