Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Sad mi je jasno. Kad si na tapatalk-u, onda njega vidiš.

Kad si na desktop-u, njega ne vidiš, već slike od CPU-Z, to je sve.

Pašće nečiji pečat na nas, ako nastavimo. :d
 
Poslednja izmena:
Jel probao neko da instalira Win 7 i jel mu poslo za rukom? Meni instalacija prodje i tek na kraju kada treba da ukucam ime i da posle udje u sistem tu zakuca i mis i tastatura. Ploca ima opciju da emulira ps2 ali ni to ne pomaze.
 
Ima integracija drajvera u instalaciju i ide lagano sve. Kao i na Kaby, kao i za Skylake.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da probam da ti izvucem ISO sa mog flesa spremljenog za kaby i sky
 
Poslednja izmena:
Na Skylake sam instalirao bez problema samo je platforma trazila opticki drive.
@d0minator

Ako mozes i ako ti nije tesko. Do tad cu da probam sa ovim tool-om sto jeo okacio ericm.

Hvala svima na pomoci.
 
Jel probao neko da instalira Win 7 i jel mu poslo za rukom? Meni instalacija prodje i tek na kraju kada treba da ukucam ime i da posle udje u sistem tu zakuca i mis i tastatura. Ploca ima opciju da emulira ps2 ali ni to ne pomaze.

Kada se to desi, pokusaj preko tastature sa Tab-om da prebacis do upisnih polja, normalno upises podatke pa opet Tab do Next, Space za potvrdu.
Tako sam resio kod Kaby
 
Poslednja izmena:
Evo pravim iso pa cu ga okaciti. Ali cenim da taj asus tool radi ja sam ovo pravio kada toga nije bilo.
 
taj asus tool radi provereno ;)
 
ja vec duze vreme samo ovo koristim i kacio sam u par tema. isprobao sam na sky i kabylakeu ali verujem da je isto i za coffe jer sluzi samo da doda usb drajver i nvme kome treba. slicno radi i izgleda kao rufus, bez ikakvog cimanja...
 
Kada se to desi, pokusaj preko tastature sa Tab-om da prebacis do upisnih polja, normalno upises podatke pa opet Tab do Next, Space za potvrdu.
Tako sam resio kod Kaby

Znam i ja za taj trik ali ne mere :)

"Meni instalacija prodje i tek na kraju kada treba da ukucam ime i da posle udje u sistem tu zakuca i mis i tastatura"

By the way, radi lepo Win 10 Pro, Win 7 sam hteo da instaliram zbog uporednih testova koje radim, ali ok, moze i ovako.
 
pa jesi li probao nesto od ovoga sto smo kacili da javis da li je proslo ili si onako pitao?
 
ma ok, ajd srecna takodje i lep provod ;)
 
Da li se zna kad se očekuje nova generacija Intel procesora?

I kada će jeftinije matične za ovu generaciju?
 
I hoće li ta nova generacija imati meltdown/spectre bug :p
 
I hoće li ta nova generacija imati meltdown/spectre bug :p

Sasvim sigurno da hoce, verujem da tek negde krajem 2019 (mozda cak i 2020) godine mozemo ocekivati arhitekturu koja ima ovo zakrpljeno kako treba.
 
Da li se zna kad se očekuje nova generacija Intel procesora?

I kada će jeftinije matične za ovu generaciju?
Uopšte se ništa ne zna.....zato što Intel još nije doveo u red svoj 10 nm proizvodni proces.

Moje neko nagađanje, ništa pre jeseni. Onaj čipset Z390 moguće u junu.

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
Da li sada uzimati 8700k ili cekati (i koliko dugo)?
Koju maticnu i ram uzeti uz proc (upario bih ga uz 1080ti), ako ne planiram neki ludacki OC ?
 
Da li sada uzimati 8700k ili cekati (i koliko dugo)?
Koju maticnu i ram uzeti uz proc (upario bih ga uz 1080ti), ako ne planiram neki ludacki OC ?

sigurno neces pogresiti, novi rayzen nece biti mnogo brzi od proslog rayzena (to su vec nijanse ), a sto se intela tice pitanje je da li uopste imaju sta da ponude bolje u narednih 2,3 godine....ja sam uzeo ASROCK Sli KIller maticnu i 2x8gb ddr3200gskill pise ti sve u moja masina...
 
Poslednja izmena:
Zar nije bilo najave da ove godine izbacuju seriju sa hardverski ispravljenim Meltdown/Spectre i više jezgara?
 
Ako mu trebaju performanse koja pruža 8700k, nije baš da ima puno izbora. Tako da čekanjem ništa nećeš dobiti, niti je bilo šta jače na vidiku.
 
Ako mu trebaju performanse koja pruža 8700k, nije baš da ima puno izbora. Tako da čekanjem ništa nećeš dobiti, niti je bilo šta jače na vidiku.
Sa 8700 k je miran kako god okrene, bar pet godina [emoji41] a realno uvek negde pogrešimo, najveća je što smo se rodili tako da ako pogreši na računaru nije strašno [emoji3]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam prosle sedmice kupio Gigabyte Aorus Z370 Gaming 5 i Intel i5 8600K i mislim da cu sa tim biti miran makar 5 godina. Jos cekam ram memoriju. Ti ces tek biti miran ako uzmes 8700.
 
Ja sam prosle sedmice kupio Gigabyte Aorus Z370 Gaming 5 i Intel i5 8600K i mislim da cu sa tim biti miran makar 5 godina. Jos cekam ram memoriju. Ti ces tek biti miran ako uzmes 8700.

Kupio su 6/6 cpu, a sledeće godine će za te pare biti 8/16 ili 10/20 sa sličnim klokom. Tako da će vrlo brzo taj procesor da bude kao sadašnji pentium.
 
Pre ce biti kao trenutni 4/4 procesori, ali svakako daleko vise upotrebljiv.
 
Nazad
Vrh Dno