Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Pa to je šatro nestašica da razlika u ceni između novih i starih procesora ne bude suviše velika...mislim ako bi recimo 8700k bio 350 a 9700k 450 teško da bi se 9700k lepo prodavao...ovako ako je ovaj 400 a drugi 450 to već manje bode oči....šta ti je monopol...a što se tiče Mađara pa kada bi plaćali carinu i pdv teško da bi isti bili konkurentni....tj. jeftiniji od radnje.

Kada malo bolje razmislim, moguće da se to krije u pozadini. Ima logike, to je kapitalizam pa još i monopol postoji.
 
Samo mi nije jasno sto sad AMD ne izbaci 2800X i lepo zavrsi posao za ovu godinu.
 
 
i5-8600 sa 27.000 din na 36.000 u zadnjih meswec dana.svakih 7 dana menjaju cene ima da ga kupim od madjara u inat
 
I tamo je skočilo, ja spremio lovu za 8400, kontaktirao čoveka, cena sa 145 otišla na 218.
 
Hvala bogu pa je tu AMD.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
e onda necu da ga kupim u inat..nestasica pa digli cene.stvarno su bezobrazni
 
To je jos dobra cena, u ger otisla na 240e, verovatno ce ici jos malo gore...

TT over 6X
 
60 evrica kod madjara promena cene za 1 dan na 8700k, kod nas 4000 dinara.

Sjajno :). Samo neka ovako nastave sa nestasicama i posle ce da bude kako se AMD vratio da im dise za vratom.
 
Kakve su ovo vesti - intel se vraca na prozvodnju u 22nm procesu :mad: ima li tu istine? Cak i nove verzije ploca najavljuju... Bas sada kada sam razmisljao da sastavim neku i3 konfu oni krenuli da se raspadaju :crash: nestasica procesora, zadnji put kad sam kupovao komp bilo je posle one krize 2008 bas znam da ubodem vreme :d
 
Juče sam kupio i3 8100 za 13665 dinara, danas u istoj radnji 19035.
 
Ma neka rade šta hoće, tržište će pokazati novčanicima šta može a šta ne može.
 
DnspOPvUYAA3lOL.jpg:large
 
ako do novembra bude bilo ovako, moracu da uzmem amd.ne pada mi na pamet da kupujem po ovim cenama
 
ako do novembra bude bilo ovako, moracu da uzmem amd.ne pada mi na pamet da kupujem po ovim cenama

Ja sam uzeo 2700x čak i ako se cene vrate opet će AMD biti jeftiniji za bar 20%, a performanse su lošije realno samo u igrama za nekih 5-15 %....mada naravno zavisi šta ćeš sa tim da radiš...
 
Isto. Pre neki dan kupio 2700x.
 
Plus te razlike su realno bitne samo ko se igra na 144hz, ko locka na 60fps, sa ovakvim cenama nista preko r5 2600(x) nije potrebno.
 
Plus te razlike su realno bitne samo ko se igra na 144hz, ko locka na 60fps, sa ovakvim cenama nista preko konzole koja košta 400$ nije potrebno.

Mala ispravka :d

Ali apsolutna istina, kome ne trebaju 144Hz g-sync/freesync, imaju jeftin izbor koji lokuje tih 60fps-a.
 
Ma da, posto PC gaming ne postoji osim 144Hz FreeSync/GSync gaminga :D

Minimum 1070 grafike i 6-core procesori takodje :D
 
Poslednja izmena:
Postoji, ali se ne razlikuje se od konzolnog. A one zaista prave PC igre, poput Papers Please, Factorio i slično, tera i tetris :)
 
Ma da, samo sto su konzole hardverski slabije pa u vecini igara ne mogu da izdrze 60fps, sto strategije/fps/mobe/mmorpg i generalno eSports igre nema smisla igrati na konzolama, sto ne postoji Humble Bundle, Kinguin i ostali sajtovi za cheapo nabavljanje igara, ne postoji opcija nadogradnje dela po dela, ne mogu da se igraju online igre koje su kupljene ako se nema neka izmisljena pretplata, izbor igara je generalno manji, mogucnost emulacije drugih konzola..

Osim toga, PC gaming se ne razlikuje od konzolnog :)

A zamisli, neke od tih stvari ne rade na tosteru, a ne zahtevaju minimum 6-core na 4.5GHz i 1070 da bi moglo da se uziva, odnosno postoji i srednja klasa :)
 
Poslednja izmena:
U nekoj idimidođimi varijanti, dao xbox one s i dobio 8700 non k sa pločom... Da li je neko radio on (direct) die mounting kulera kao što je bila fora sa 6700/7700k? Mrzi me da se igram i rasturam moj komp, pa ne dobijem ništa.. Koliko ocom može da se dobije sa non k na gigabyte z370p d3 ? Vredi li cimanja uopšte? Imam direct die 7700k sa CL LM pro i teram na 5.2 Linx/CAD/Simulia stabilno. Koliko bih mogao da izvučem? Pitam s'obzirom da mi je klok bitniji, pa tek onda jezgra...
 
Ne vidim poentu montiranja kulera na direct die, previse je rizicno. Ako ti je bitan takt, narucis birani procesor koji normalno radi na 5.3, 5.4ghz i teraj.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno