Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Ukljucio preko nv exp i to je to.
Ko zeli profi stream i zaradjuje od toga, sigurno nece uzeti 9500 i 1080 :)
Za casual i standardne hoby radnje i vise nego dovoljan.


...riding on 720p...
 
Ukljucio preko nv exp i to je to.
Ko zeli profi stream i zaradjuje od toga, sigurno nece uzeti 9500 i 1080 :)
Za casual i standardne hoby radnje i vise nego dovoljan.


...riding on 720p...

Nvenc preko exp uzima samo resorse graficke, mozda malo cpu-a, ali to je ispod 20% recimo.
Ja tesko Apex da strimujem sa 1070ti, jer mi trebaju frejmovi, a cpu se skoro pa i ne koristi, zato strimujem preko OBS-a.
Profi stream nema nista bez posebne masine, sve ostalo je sviranje k.
Nvenc mozes za CS, ili tako neke starije igre koje idu na 500fps-a, ali novije tipa BF, Apex, COD nema sanse, mora OBS da radi.
Sa bilo kojim F Intelom, mozes da se oprostis od bilo koje od ovih igara, minimum sto ti treba je 8700k, i to za neki umeren stream, bez HT-a nema nista. U isti grupu spadaju i 9900k, 3700x, 3800x.

Ovo je samo varijanta za one koji hoce minimum umeren stream, a da ne stuca.
 
Poslednja izmena:
Zbog cega mora OBS?

ReLive i Shadowplay vrlo malo taksiraju GPU, ja kad sam probao to je bilo par %, CPU strimovanje je besmisleno osim za profi strimere.
 
Zbog cega mora OBS?

ReLive i Shadowplay vrlo malo taksiraju GPU, ja kad sam probao to je bilo par %, CPU strimovanje je besmisleno osim za profi strimere.

1080p 60fps 6000kb/s, tesko da je to nekoliko %.
 
Zbog cega je tesko? Ti frejmovi su vec izrenderovani, samo ih treba proslediti na jos jedno mesto. Ja sam Overwatch sve na max strimovao u 1080p 60fps sa RX 470, glatko kao puter :)

CPU strimovanje je samo za profi strimere, za casual nema smisla.
 
Poslednja izmena:
Mozda jeste glatko na 60 ili 75hz, na 144 nije.
Over nisam probao, ali Apex jesam, mada nisam probao sa zakljucanim frejmovima.
 
Nema to veze sa FPS-om, ako je jedna grafika opterecena maksimalno sa odredjenim fps-om, nebitno je da li je 30, 60, 75 ili 144.

U sustini, Shadowplay/Relive obaraju nekoliko % u vrh glave, cpu strimovanje je stvar proslosti za sve osim za profesionalce kojima su potrebna ona slilna podesavanja.
 
Nema to veze sa FPS-om, ako je jedna grafika opterecena maksimalno sa odredjenim fps-om, nebitno je da li je 30, 60, 75 ili 144.

U sustini, Shadowplay/Relive obaraju nekoliko % u vrh glave, cpu strimovanje je stvar proslosti za sve osim za profesionalce kojima su potrebna ona slilna podesavanja.

Probacu da zaklucam na 150, pa da vidim.
 
Ko zeli profi stream i zaradjuje od toga, sigurno nece uzeti 9500 i 1080

Ljudi itekako streamuju na takvim mašinama, čak i slabijim...nema svako para za 3900X i 2080. Mali streameri pogotovo, oni sa par desetinaili stotina gledalaca/followera...njima je takav setup dovoljan. Ako nisi Twitch partner, nema ni da vidiš 1080p ni 60 fps ni 6000 kb/s kvalitet. A i ako jesi, od broja pretplatnika će zavisiti koliko će ti davati opcija na kašičicu. C'est la vie.

Za takve ljude je NVEnc na Turingu Bogom dan, možeš da uzmeš mid-tier NVidia GPU i pokriven si, ne moraš da juriš jak procesor. No, to je neka druga priča...


Za casual i standardne hoby radnje i vise nego dovoljan.

Upravo to. Svaka čast AMD-u, Ryzen je odličan, ali nije sve i svja. Mnogi (uključujući i mene) bi rado platili isto za manje threadova ili više za isto broj ako bi time izbegli zezancije (pogotovo ako im Intel završava posao) a Ryzen ih itekako ima...
 
Inace, otiso pin na maticnoj i ajd reko da promenim proc, pa kreno od 8700K, pa reko ajd 9700K i tako zavrsim na 9900K :beat: ....kad je bal nek je maskenbal :party:

Jos da uzmem tu z390 AORUS PRO plocu i da ga nekako oladim. :exploder:

1.jpg 2.jpg
 
Možda zato što košta maltene 150€ više od K :D
 
Ali bolji je. :D

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ali bolji je. :D

Sent from my MI 9T using Tapatalk

A da li je 150€ bolji? :D
Šalu na stranu ja sam se opet podgrejao za 9900KS + Apex, ali kapiram da to ne vredi ni razmatrati sad kad treba da izađe nova generacija Intel procesora. (7700K već kreće da radi na 85%+ u određenim naslovima)
 
Morao sam negde da stanem, :).... nije mi ni ovo u sustini trebalo, i jedan 8700K zavrsava posao sa gtx2080Ti na 1440p i 4K rezolucijama,....ali eto, luda glava, :smack: :D ....a, i treba lova za neku 3080, racunam da ce biti oko 800E.
 
Ne znam za vas, ali ja cenim da je 9900K/S odličan futureproof, barem za gaming, naredne 3-4 godine si miran, ili grešim?
 
Ne znam kad nije bilo da je high end CPU dovoljan za minimum 3-4 godine? :)

Ako hoćeš da budeš maksimalno siguran onda sačekaj da vidiš koliko će nove konzole da pomere granice što se tiče zahtevnosti.
 
Ne znam kad nije bilo da je high end CPU dovoljan za minimum 3-4 godine? :)

Ako hoćeš da budeš maksimalno siguran onda sačekaj da vidiš koliko će nove konzole da pomere granice što se tiče zahtevnosti.

Mislim da to nije loša ideja uopšte, planirao sam barem da zamenim RAM za 4x8Gb ili 2x16Gb neke high-end memorije, mada čujem da će za uskoro i DDR5 pa ne znam da li to da radim.
7700K je bio high end svojevremeno i okej, idalje je više nego dovoljan, ali nekako mi se čini da mu vreme ističe polako, šta znam...
 
DDR5 po onome što sam ja slušao će 2021. tek u servere a koju godinu posle u desktop.

Ja lično mislim da neko ko već ima solidnu mašinu ne treba da radi upgrade pre novih konzola.
 
@Bizzardo
7700k ce jos dugo dugo biti dovoljan menjas jedino ako hoces se pogirdas sa novom platformom i da mislim da je bolje sacekati jos malo i preskociti 9900k ako te vec svrbi da menjas
 
Ne znam za vas, ali ja cenim da je 9900K/S odličan futureproof, barem za gaming, naredne 3-4 godine si miran, ili grešim?

Mislim da jeste, 8c/16t trebalo bi da je dovoljno, iako, evo recimo ovde 9 3900X Vs 9900K,....znaci 12c/24t Vs 8c/16t :

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_9_3900x_jeszcze_wincyj_rdzyniuf?page=0,41

Znaci, u svakoj igri 9900K je ipak nesto jaci od 3900X, ali u ovoj Sid Meier's Civilization VI - 20 Players :

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_9_3900x_jeszcze_wincyj_rdzyniuf?page=0,47

..3900X sa vise c/t dolazi do izrazaja u multiplayer koji je verovatno bas zahtevan procesorski. Jeste ovo bas extreman primer, ali mozda moze da nagovesti buducnost gaminga, pogotovo sto ce nove konzole i igre verovatno koristiti vise jezgara na tom AMD procu.

Ali, ako pricamo o 1440p i 4K rezoluciji i 2080Ti i 3080 i 3080Ti i slicne AMD kartice, onda je ovaj 9900K svakako future za nekoliko godina,....mislim da je i klokovan 8700K takodje odlican za sledecih nekoliko godina.
 
@Bizzardo
7700k ce jos dugo dugo biti dovoljan menjas jedino ako hoces se pogirdas sa novom platformom i da mislim da je bolje sacekati jos malo i preskociti 9900k ako te vec svrbi da menjas

Ne bih ni ja menjao ovo moje, ali silom prilika otisla ploca, inace bih jos malo cekao.
 
@Bizzardo
7700k ce jos dugo dugo biti dovoljan menjas jedino ako hoces se pogirdas sa novom platformom i da mislim da je bolje sacekati jos malo i preskociti 9900k ako te vec svrbi da menjas

Ovo je glavna stvar, u planu je i prelazak na 1440p pa bih svakako ispratio novu platformu novom grafikom itd. Strpiću se onda ja još, nema potrebe da silim ništa.

@reviewsrb to sam otprilike i ja skapirao do sada, mada sam ja uglavnom menjao hardver jer volim a ne zato što mi je nešto prekopotreban.
 
Nove konzole ce imati Ryzen 8c/16t procesore koji ce, prvenstveno zbog nizih clockova, biti slabiji od 9900K i 3700X.

Tako da ste zagarantovano mirni 5+ godina koji god da uzmete, a kamoli neki sa vise od 8c/16t i/ili jos jacim IPC-om...
 
Poslednja izmena:
Mislim da to nije loša ideja uopšte, planirao sam barem da zamenim RAM za 4x8Gb ili 2x16Gb neke high-end memorije, mada čujem da će za uskoro i DDR5 pa ne znam da li to da radim.
7700K je bio high end svojevremeno i okej, idalje je više nego dovoljan, ali nekako mi se čini da mu vreme ističe polako, šta znam...

Ne bih se baš složio - 7700k je Skylake na steroidima, ti procesori su postali jasan bottleneck za igre još pre 2-3 godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne bih se baš složio - 7700k je Skylake na steroidima, ti procesori su postali jasan bottleneck za igre još pre 2-3 godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne bih ja preterivao, do skoro maltene nijedan naslov nije znao da uposli CPU više od 50%, barem ja nisam primetio.
Jedino gde vidim da je 80%+ to je BF1, BF5 pa čak i ovaj novi NFS Heat.

8C/16T je postao must, barem meni ima poprilično smisla.
 
I batalite te priče o čekanju next-gen konzola. Ta priča ide na Benchu još od 2010.godine - pa eto vidimo kakav su kvalitativan pomak donele sve te konzole za jednu deceniju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ti procesori su postali jasan bottleneck za igre još pre 2-3 godine.

LOL, bravo za "samouverenu" generalizaciju.

Pozdravlja te velika vecina SP naslova iz 2018-2019: Shadow of the Tomb Raider, Forza Horizon 4, Resident Evil 2 Remake, Sekiro Shadows Die Twice, Mortal Kombat 11, A Plague Tale Innocence, Control, GreedFall, Borderlands 3, Gears 5, The Outer Worlds, Star Wars Jedi Fallen Order, Need For Speed Heat,...
 
Nazad
Vrh Dno