Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Sta bi na kraju? Nesto cak i intelu tesko da napravi 8 core na svojih savrsenih 14nm da se ne pregreva na high freq cak i uz lemljenje? Joj, jos i trosi.. Au, i perf nisu nesto. A na sve to i slag na tortu - overpriced paperlaunch :D
 
Poslednja izmena:
5ghz izgleda kao realnost, za sve preko treba dobar primjerak izuzetno ohladjen, ali treba isto i priznat da je 5ghz za 8c/16T uz ovakve performance izvrstan rezultat, utisak kvari naravno visoka cijena, ali kome to nije problem i9 9900K je odlican procesor.
 
Ako je bilo nedoumica, više za mene nema.

9900k definitivno moj naredni procesor. Konačno dovoljno jezgara, a da ne silazim sa konja na magarca što se tiče ST i gejming performansi.

Sad samo da se smire i napune rafovi kod severnih suseda. :)
 
The same here ;) Sto rece goldi, ma i 5 Ghz ja zadovoljan ali sam siguran da cu na mom vodenom sistemu izgurati vise ;)
Sad samo da se cena smiri i Here I go again (Whitesnake) :D
 
Kao i obicno. Plakali bi ali ne mogu, zato moraju bar malo da pljucnu :d

Nego, kakvo kidanje au..

JUU7PJQiSGB2QhRvsj4XNB-650-80.png



https://www.pcgamer.com/core-i9-990...source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamerfb
 
Bas ga je pokidao 20mposto vise za 100 posto vecu cenu :)....ko ima paa naravno go for it..pa u aprilu opet dolazi nivi amd a se vracamo na staro...i takonu krug
 
Dok je ljudima 15% vise performansi za skoro duplo vise novca kidanje, Intel moze da sedi na lovorikama i dalje :D
 
Kojih 20, 16% razlike u odnosu na 2700X, 20% nije ni u odnosu na 2600X. Jedino sto ovaj slajd govori jeste koliko je zapravo besmisleno ulagati u procesor za gaming, izmedju CPU-a od 150e(R5 2600) i CPU-a od 500-600e razlika 23% uz 1080Ti.

Razlika nije ni celih 10% u odnosu na i5 8400 koji je kostao 150-160e, toliko o tome.
 
Poslednja izmena:
Dok se vi mlatite sa procentima fps odradjuje svoje.
Ja bar govorim o sirovoj snazi, nisam pomenuo nigde isplativost ovog CPU-a, to je verovatno
izgovor of The Dark Side :D.
Procesor je generalno skup, to smo valjda apsolvirali. Ne treba vise ni pominjati!

@ filipos

Pa pise ti, overall. Imas i za 1080p, i tu je razlika u fps znacajna tj. osetna.
Recimo:

CTZ6LJ8cBK2LtEUPGr8HeB-650-80.png
MoQUJrneGWJDXesSjPdmQB-650-80.png
 
Poslednja izmena:
@PCBeast

To je overall u 1080p. Ne izvlaci iz konteksta vadeci naslove u kojima je najveca razlika. Zakljucak samog sajta, sa kog se ovde izvlaci iz konteksta:
Does it really matter? In general, no. A Core i5-8400 is still within 10 percent of the 9900K in average gaming performance, and that's even running settings that are more likely to emphasize differences between the CPUs.
A faster GPU like an RTX 2080 Ti would increase the separation a bit at 1080p, but that's clearly a graphics card intended for 1440p and higher resolutions. If you already have a 6-core AMD or Intel processor, you're still fine on gaming performance. 

Na 1440p i 4K nema razlike, mozda neka mala razlika na 1440p iskljucivo sa 2080Ti.
 
Poslednja izmena:
@PCBeast

Ako naletiš na rezultate sa Rtx 2080Ti, šibni ih ovde. Interesuje me koliko je 9900k future proof. U gužvi sam pa ne stižem.

P. S. Mante se 2700X u temi, to u gejming u gazi i moj vremešni 6700k :d
 
Poslednja izmena:
@ filipos

Ima ali su znatno manje. Tu procesor ima manji uticaj, graficka vuce veci deo posla.
Svakako ko ima za dobru hi end graficku poput GTX 1080 Ti ili sad GTX 2080/Ti on onda i ne treba
da razmislja o uskracivanju procesorske snage. Ja recimo to nikad ne bih radio. Isao bih da uskladim komponente
koliko god je moguce u tom trenutku. Miran san je neprocenjiv ;) Ali dobro, svako nek bira svoj put.

@rAMA

Cini mi se da sam vec negde video, ima razlike. Ako naletim opet okacicu, nema problema.

@ ivanbass1

Sta izvlacim iz konteksta?

A to sto si citirao, to je floskula koja se uvek provlaci skoro na svakom testu, cisto da ona druga strana ne bude zapostavljena ili ti potcenjena.

FPS je taj koji sve govori. Na tu tema nema sta da se prica. AMD je poprilicno iza!

Za QHD mi takodje nista ne govori jer sam gomilu testova izvrteo i tek od UHD pocinje da biva da se razlike gotovo ne primecuju ali i to zavisi od igre do igre.
QHD i te kako pokazuje uticaj procesora, samo manje od 1080p. To da nema razlike su price za malu decu.
 
Poslednja izmena:
Razlika u prosecnom fps-u je 16% na 1080p, ne vidim u kom svetu je to poprilicno, ali okej, ljudi imaju razlicita shvatanja. 10% u odnosu na CPU koji trosi ~duplo manje pod opterecenjem, od istog proizvodjaca.

Cak i da izbacimo faktor cene, razlika je gotovo neprimetna, osim ako se koristi trenutno najbolji consumer GPU na rezoluciji za koju nije ni napravljen da se koristi.
 
Poslednja izmena:
5-7-10-15-20 i preko FPS-a pravi 8700k u odnosu na 2700x zavisno od igre i setovanja. Postotak me apsolutno u toj prici ne zanima!
9900k pravi jos vecu razliku. Neprimetno je samo onima koji nose naocare. ;)
I da, naravno da ce na vrh ponude i skupe komponente ici odgovarajuca graficka karta ako govorimo o gaming-u a ne nesto u rangu daleko ispod.

Trosi duplo manje? Gde to?

f5a4d6e6-f4f5-4aa6-aa2b-0e426524dcc1.png
 
i5 8400 trosi duplo manje od i9 9900K..

Nema veze, svaki intel launch je isti na Benchu, nekolicina entuzijasta pise hvalospeve, iako je razlika u odnosu na trenutnu/proslu/pretproslu generaciju prakticno nepostojeca i/ili su procesori zacenjeni kao da su od zlata(Skylake, Skylake-X, Kaby Lake, Kaby Lake X, sada i ovaj refresh).

Postaje monotono vise :)

U jednom se slazemo barem-treba biti napretka i 9900k jeste trenutno apsolutno najbolji procesor koji se moze staviti na bilo koju mainstream platformu.
 
Poslednja izmena:
5-7-10-15-20 i preko FPS-a pravi 8700k u odnosu na 2700x zavisno od igre i setovanja. Postotak me apsolutno u toj prici ne zanima!
9900k pravi jos vecu razliku. Neprimetno je samo onima koji nose naocare. ;)
I da, naravno da ce na vrh ponude i skupe komponente ici odgovarajuca graficka karta ako govorimo o gaming-u a ne nesto u rangu daleko ispod.

Trosi duplo manje? Gde to?

f5a4d6e6-f4f5-4aa6-aa2b-0e426524dcc1.png


Mogao bi da budes ipak malo realniji i da naglasis da se taj postotak odnosi samo na 1080p rezoluciju. Ovako ispada da samo prezentujes ono sto tebi odgovara.
 
ne znam zasto bi neko dao 2x vise para za manje vise iste performanse u 1440p i 4k (napominjem u ovom trenutku).

Nekome je svejedno da li ce dati x ili 2x para na komponentu.
Jeste neracionalno, ali nekima itekako nebitno. :D


(cekamo da dodje G@W i nesto izfilozofira o potrosackom drustvu :d)
 
Poslednja izmena:
Mogao bi da budes ipak malo realniji i da naglasis da se taj postotak odnosi samo na 1080p rezoluciju. Ovako ispada da samo prezentujes ono sto tebi odgovara.

Nije lepo sto me tako optuzujes i etiketiras.
Okacio sam sliku sa hexus-a gde je radjen kompletan review a ne samo za 1080p. Stoga je ovo overall rezultat u gaming-u.
A sto se tice tvog aludiranja na potrosnju, ako mislis na 4k, pa tu ce CPU manje da trosi jer je manje uposlen ;)

I da, tebe niko ne nagovara da kupis ono sto ne zelis tj. ono za sta smatras da ti vise odgovara, tj. prija tvom novcaniku, bilo to AMD ili Intel to
je samo stvar licnog odabira.

@ivanbass

Ne secam se da sam ovde izneo nesto sto nisu cinjenice.
Vama koji bas ne mirisete Intel ocigledno vise odgovara da se sve u kompletu pljuje.

Jel procesor bolji i brzi od 8700k? Jeste. Kraj price.

Da li je skup? Jeste. Kraj price.

Ja ga sigurno po ovoj ceni necu uzeti jer ne vredi te pare!

Ne znam sta vise da kazem a da se usaglasimo svi konacno?
 
Pri svakom izlasku nekog novog procesora uvek ista prica...

Ko god spomene u buduce "intelovci" i "amdeovci"i sl prozivke, odmah dajem ban, ne zanima me vise, dosta je bilo moljakanja.

Beast: na sva zvona uzdizes i9 i naravno, kada dobijes komentar odmah "ne mirisu intel"... pa nece moci...

Hocu normalnu, mirnu i realnu diskusiju a to nije hvaljenje intela na sva usta ili kontra.
Naravno da treba uporediti sa amd, sa svim prednostima i manama te kada dodje neko sa strane i cita temu, da se nadje u nekoj svojoj REALNOJ racunici a ne usred prepucavanja vecito zaracenih strana/clanova.
Tezak zadatak za mene, ali ima da ga isteram makar banovao pola foruma.
Naravno, to vazi i za amd teme.

Na vama je ostalo.

TT over 6X
 
Poslednja izmena:
Evo vam, lajv 9900k Delided sa LM OC

@dukelander, bravo za komentar, stop provokacijama vise, prozivkama i etiketiranjem.

 
Poslednja izmena:
Evo moje mišljenje kao čoveka koji je poslednjeg AMD-a imao veoma davno, negde 2005. U 4 masine imam Intel(5820k, i7 950, G3258, 6700K), pa i u laptopu. Ovaj procesor tj. neki iz ove serije ce dopasti HW Gurus ekipi u ruke isključivo zbog Extreme OC-a kao i svaka prethodna serija do sada.
Da li bih ga uzeo za svaki dan? Svakako da ne bih. Igre sam prestao da igram pre vise godina, tako da se ne razumem tu. Ali voleo bih da mi neko objasni, da li je realno potrebno imati 140fps umesto 110 ili 120fps i zbog toga kupiti 9900k za igranje, jer daje 20 ili 10fps-a vise? Ja sam mislio da je najlepse zakljucati na 60 fps, opaliti V-sync i vozi Misko. Ispada da se samo zbog igranja kupuje ovaj procesor.

Ako je tih 20 fps-a, ne znam ni koliko toliko presudno u gamingu, onda ok, kontam. Valjda je i dalje najbitnija grafika za igranje, a CPU je tu da isprati grafiku. Znam da igrana vise odgovara Intelov visi radni takt, ali opet, neka mi neko ukratko objasni to za fps i gaming.

Meni zanimljivije deluje 9700k za gaming, 8 cores sasvim dovoljno za gaming. Nije valjda dotle došlo da mora i taj HT da bi igre radile u jakim podesavanjima.
Mozda cak i 9600k sasvim solidan izbor.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako ćemo tako, meni je od svih aktuelnih procesora najbolji R5 2600X. Bez zezanja. :)
 
Nazad
Vrh Dno