Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Vuče skoro 200A.

Not bad, not bad. :D

Koje je to napajanje, ako je napon zaista toliko opao na 12V+ grani?
 
Poslednja izmena:
PRvo ne treba se drzati ko pijan plota tih vrednosti da su tacne bog zna sta on tu cita. Drugo 200A vuce ali na naponu od 1.227V sto tu onda dodje tih 240W potrosnje sve to iz tih probrama mora da se prekontrolise i potvrdi mernim uredjajima pa da se zna da li su tacni ili ne.
 
PRvo ne treba se drzati ko pijan plota tih vrednosti da su tacne bog zna sta on tu cita.

Naravno.

Nisam ja od onih, niti sam ikad bio, koji misle da je softver sve, u smislu da softver čita sve, pa one senzore, koji čak i hardverski ne postoje. Što je smehotresno samo po sebi i što je slučaj danas kod laika.

Napisao sam, ako.

Drugo 200A vuce ali na naponu od 1.227V sto tu onda dodje tih 240W potrosnje sve to iz tih probrama mora da se prekontrolise i potvrdi mernim uredjajima pa da se zna da li su tacni ili ne.

Apsolutno.

Postavio sam gore video gde su kinezi koristili vatmetar za 9600K i tu je bilo oko 240W iz zida. Čak je i da je vatmetar toliko razdešen, tipa klasa tačnosti +10%, opet je tu približno, tj. sigurno više od 200W, kako god okreneš.

Takođe verujem da veliki broj recenzenata obično koristi HWinfo podatke, kao relevantne, a ne merne instrumente. Iako i sam VRM može da da verne podatke, barem u laboratorijama proizvođača uz odgovarajući softver, ne prave oni to džabe.
 
Valjda cu uskoro da nabavim neki iz devete serije pa se javljam sa rezultatima :) sada sam jos uvek na 8700k
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2018-10-17 at 12.25.43 AM.jpeg
    WhatsApp Image 2018-10-17 at 12.25.43 AM.jpeg
    155.4 KB · Pregleda: 136
200 Amperma?!?! baš me zanima kako je to moguće kada moderna napajanja daju oko 100 amepra po svim granama....200 amepra je ogromna struja...čisto da znate motor od 22 kW kada se startuje vuče oko 160 A a u radu oko 40....nešto tu nije kako treba.
 
Posao za VRM na ploči, pretvara napon od 12V i recimo 20A jačine u 1.2V i 200A.

12V x 20A = 240W, pretvara u 1.2V x 200A = 240W.
 
 
Kod nas nema šanse da ovaj procesor bude ispod 650 Evra (pričam o radnjama o švercu ne pričam :)..mada ni tu nema šanse da bude ispod 550-600 )...kada se na to doda još i kuler od min 60 evra dođe se do cifre od 700-720 evra....

Koliko vidim u proseku je brži od Ryzena za nekih 20-25%....a AMD kaže u Aprilu povećanje brzine za 13% tako da opet dolazimo do odnoso koji je bio i sa 8700k...i tako u krug u kug idemu Intel i AMD drug :)..jedino na žalost cene idu stalno u jednom pravcu na gore...
 
Poslednja izmena:
Ko nema vodu neka ne razmislja o 5ghz. Na 1.35v ne moze da ohladi vazdušno hladjenje. Top primerci ce mozda ici na 5.2 i to je pitanje da li ce moci.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Intel stavio PL2 za peak all-turbo na 210w, u igrama ide do 220-230w, < sa anandtech-a.

Sto potvrdjuje techpowerup sa 336w ceo system u gaming-u, i 378w na all core 5.0Ghz overclock.

AMD FX-9590 je skinut sa trona, the king is dead, all hail the kind.

Stvarno mora neko da natera AMD i Intel i NVidiu da pocnu da pisu TDP i TDP-peak, posto vec imaju interne vrednosti za peak turbo, ...
 
Poslednja izmena:
Ko nema vodu neka ne razmislja o 5ghz. Na 1.35v ne moze da ohladi vazdušno hladjenje. Top primerci ce mozda ici na 5.2 i to je pitanje da li ce moci.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

https://hexus.net/tech/reviews/cpu/123209-intel-core-i9-9900k/?page=9

https://hexus.net/tech/reviews/cpu/123209-intel-core-i9-9900k/?page=10

Sad bas gledam ovo. Uz iskustvo sa 8700k rekao bih da u opsegu od 1.35v-1.40v u mom slucaju mogu da se postignu frekvencije od 5.1-5.2 Ghz.
Naravno jos ako te bas okine pa ubodes bolji primerak napon moze da bude i nizi. Ja bih zeleo negde oko 1.35-1.36v za 5.2 Ghz ;)
Zeljno iscekujem da ga ubodem u plocu i da krene borba :D
 
https://hexus.net/tech/reviews/cpu/123209-intel-core-i9-9900k/?page=9

https://hexus.net/tech/reviews/cpu/123209-intel-core-i9-9900k/?page=10

Sad bas gledam ovo. Uz iskustvo sa 8700k rekao bih da u opsegu od 1.35v-1.40v u mom slucaju mogu da se postignu frekvencije od 5.1-5.2 Ghz.
Naravno jos ako te bas okine pa ubodes bolji primerak napon moze da bude i nizi. Ja bih zeleo negde oko 1.35-1.36v za 5.2 Ghz ;)
Zeljno iscekujem da ga ubodem u plocu i da krene borba :D

Samo sto ovaj ne mozes da delidujes, to je velika razlika. Neces ni sa cim ohladiti procesor, em ima dva jezgra vise i to je to. 5ghz na vodi, eventualno 5.1 i to ce mu biti maksimum. Jedino ako se ne nadje primerak koji na 1.25v radi na 5.2ghz, ali to nema ni 8700K nijedan, a kamoli ovaj koji ima dva jezgra vise. Tako da se otprilike vec sve sada zna sto se tice OC dometa.
 
Poliranje kao u stara dobra vremena + tečni metal bi trebalo da pomogne.
 
Eventualno malo to da pomogne. Jel poliranje bese ubija garanciju?
 
Dzaba to onda. Delidom nije moralo. Za svaki dan meni ovo i nije neki napredak, sta znam, pogotovo kada vidim kolika im je cena.
 
Meh launch, jedini interesantan je 9900K za entuzijaste, za mainstream korisnike(ukljucujuci gaming masine) nista novo. Nema naslednika i5 8400, koji je bio verovatno najbolji mainstream CPU za ~150e, a njemu cena skocila. Nema ni naslednika i7 8700 koji je kostao ~270e.

U sustini, za sve osim entuzijaste, intel ponuda je losija nego sto je bila pre par meseci, a izasla je nova generacija.

Analogno i5 8400 MSRP i maloprodajnoj ceni pre 2 meseca, trebalo je da puste "zakljucan" 8/8 za 230-240e, oni prodaju "otkljucan" 6/6 za 260e, smor.
 
Poslednja izmena:
Kakva zver od procesora. Prvo treba 550+ eur za cpu, pa onda jedno 300+e za plocu, pa jedno 300+e za vodeno hladjenje, jedno 200+e za napajanje koje moze da ga izgura i na sve to DELID + LAPPING znaci narode ovaj put morate i da smirglate procesor ahahaha i to sve za jedno 10% vece performanse u odnosu na 8700k, bogme odlican CPU :D

 
Poslednja izmena:
9-a serija definitivno skip, soldered 9700k topliji od 8700k sa pastom xD


a i9 je tek prava ''furuna''


 
Delid nece da moze malo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno