Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Ma razumemo se. Nisam tebe ni ispravljao samo sam dopunio. Koliko bukvalista ima ne bi verovao pa i na koje sve nacine ljudi mogu da tumace nesto.
Eto cisto, da se neko ne tripuje posle kako CPU ne valja. Samo je kao primerak slabiji za OC. Podrska za kolegu KOLOS-a i da ga udomi sto pre a da mu dodje neka nova
zverka ;)
 
Za nekog ko je casual gamer ili rookie ili gamer njemu su i i3 8100/i5 8400 CPU-ovi sasvim ok.

Ispravljeno ;)

8700K je zmaj, kako na stock, tako i na 4.5GHz, tako i na 5GHz. Sve ostalo je mjaumetrija koja nije za ovu temu, vec za OC podforum :)
 
Poslednja izmena:
Sto izvuce iz konteksta? Govorili smo o 8600k i perspektivi kao licnom dozviljaju odredjenih individua koje bi taj CPU kupili.
Sta je kome dovoljno i kakvi su mu afiniteti to je posebna prica koja je vec ispricana mnogo puta ovde.

Ukoliko bi KOLOS svoj prodao, onaj ko bi ga kupio imao bi performanse bez kompromisa kako god okrenes.

Polemika u vidu informisanja vezana za OC domete nije striktno vezana za OC podforum pa ni rezultati cinebench nisu dok uticaj memorije i sl. to vec jeste ;)
 
Zato sto ce ljudi steci pogresan utiska citajuci temu.
 
Podrska za kolegu KOLOS-a i da ga udomi sto pre a da mu dodje neka nova zverka ;)
Nac'e on,stari je to lisac :p

Hvala na podršci, razmišljam da naručim 8700K, možda ću imati više sreće. :)

Ovo je max što se ovog 8600K tiče, stabilan je u igrama, nisam ga mučio test programima, visok je napon. Vadi ga malo brza memorija.
Da je ovaj napon potreban za 5.2GHz bio bih zadovoljan... Na vazduhu verovatno ne može preko 4.7-4.8GHz, zavisno od kulera.

Untitled.png
 
Kad ste vec pomenuli gigabyte, zasto je za zaobilazenje? Ja imam gigabyte model i nisam naisao na neke probleme...
 
na ovaj klip sam naleteo pre neki dan. ne znam koliko je ozbiljno jer ne OC-uju svi masine ali eto poznato je da postoji problem sa ovim modelom i takodje sa 2.0 revizijom:

https://www.youtube.com/watch?v=0wuT7cCgOCg
 
Najava od strane Vijetnamaca.

CPU Intel Core i7 8086K (6 Cores 12 Threads/ 12MB/ Coffee Lake S) - 40th Anniversary Limited
26232_Intel-nuc-hades-canyon-8i7-hvkCPU-intel-core-i7-8086k-5ghz-40th-anniversary-edition-7.png


26232_Intel-nuc-hades-canyon-8i7-hvkCPU-intel-core-i7-8086k-5ghz-40th-anniversary-edition-1.png


26232_Intel-nuc-hades-canyon-8i7-hvkCPU-intel-core-i7-8086k-5ghz-40th-anniversary-edition-6.png
CPU Intel Core i7-9700 (8 Cores 16 Threads/ 16MB/ Coffee Lake S)

CPU Intel Core i7-9700K (8 Cores 16 Threads/ 16MB/ Coffee Lake S)
 
Pokušaj br. 2 :)

Untitled.png Untitled1.jpg

Ovaj hoće da sarađuje. :p
 
Ovo je vec korektnije mnogo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovaj nije loš. Možda probam i treći ili ću prodati oba i kupiti i7, pa kakav bude...
 
do koliko vam stepeni ide 8700K u nekom gejmingu i da li drzite ukljucen onaj asus multicore enhancement u biosu?

juce sam ga namontirao pa ga poredjujem sa prethodnim 6700 koji je bio bas hladan, mada je i logicno da je hladniji od ovog...

ah da, ukljucen mi je XMP profil za ram na 2666 pa ne znam da li i to malo utice na temperaturu.

moram sutra lepo da testiram ovaj svoj pa da uporedim...
 
Kada uključuješ XMP, na pitanje da li da dodatno tvikuje odgovori sa NO.

MCE Disabled(ne moraš, ali Auto napon će biti niži ako ugasiš), a zbog XMP ručno namesti default vrednosti za CPU VCCIO(0.950V) i System Agent(1.050V) i biće hladniji procesor.
 
Poslednja izmena:
hvala, jako sam slab oko ovih podesavanja ali poigracu se malko sutra pa da vidim ima li promena.

mada pre toga cu da izvrtim neki benchmark neke igre pa da okacim rezultate i vidim da li je stvarno alarmantno ili ja nisam navikao da bude malo topliji od 6700 non-K.

primetio sam da mi je par puta dostizao oko 65C u radu, jednom je bio 68C dok je malopre u handbrake renderingu sa zakucanim cpu-om na 100% dogurao do 76C sto je bas dosta. moram sutra da vidim po biosu oko ovoga sto si napisao.
 
Poslednja izmena:
istekao mi edit, odradio sam ipak sad ove 3 stavke koje si napisao i u istom handbrake renderingu je sada max dostigao 69-70C za razliku od prethodnih 76C.

ako moze jos nesto da se cacne i spusti jos koji stepen zahvaljujem unapred jer se uopste ne razumem u ovo i ne znam zasto se greje ovoliko. u idleu je oko 33C i to je skroz ok.
 
U CPU-Z vidi koliki je napon dok radi Handbrake.
I dalje je Auto napon visok za stock clock, što je i očekivano, jer ploča uvek daje viši napon od potrebnog.
U BIOS-u prebaci Core Voltage na Adaptive, a ispod za Additional Core Voltage unesi 0.05V manje od onog što je pokazao CPU-Z.
Ako je bilo npr. 1.3V, upiši 1.25V. Verovatno može i niže, ali ne znam kakav je primerak, jer ne radi se to ovako napamet, ali može za prvu pomoć. :)
Edit:
Pošto se sad koristi Adaptive mode, nađi Internal CPU Power Management i u poslednja dva polja(IA DC Load Line i IA AC Load Line) upiši 0.01 i to je to.
 
Poslednja izmena:
nesto mi je malo cudno ovde. pokrenuo sam rendering i u prvih par sekundi je krenuo bas da se topi nakon cega se smirio, opalo je zauzece cpu-a, voltaza i temperatura. tako se ponasa na win 7 i na macOS-u tako da nije do sistema.

ovo su merenja u tih prvih par sekundi:

hwm1.png cpuz1.png

i evo ih posle tih par sekundi i ovako traje bez promena i variranja:

cpuz2.png

jos uvek nisam odradio ovo iz tvoje druge poruke jer ne znam sta da radim za Core Voltage jer stoji na 1.232.
 
Ono prvo je validno, ploča daje 1.35V i preko, ono posle 1.23V je jer trotluje procesor pa obori clock na svim jezgrima na 4GHz i napon na 1.23V.
Kako ne znaš? Prebaciš sa Auto na Adaptive i dalje redom sve što sam napisao, u Additional upiši 1.25V i ono odradi za DC i AC Load Line.
 
Poslednja izmena:
sve si jasno napisao nego nisam siguran koju vrednost da uzmem jer je u prvih par sekundi bila na 1.344V pa se posle toga spustio na 1.232V.

odradicu sad sve kako si napisao pa da opet testiram.

hvala puno za ovo, citao sam i po drugim forumima ali dzaba kad ne znam u sta gledam i sta treba da diram.

ovo mi mnogo olaksava.
 
1.35V je za 4.3GHz na svim jezgrima, posle je niži napon za 4GHz. Power je problem, zato je trotlovao, nije zbog temp. Ti probaj sa 1.25V.
 
jasno je sve sad, noob sam totalni za cackanje ovakvih stvari u biosu ali cu da arhiviram ovo sto si napisao jer sam napokon resio problem :)

ne renderujem nista i ovo je neki najgori scenario koji ce se kod mene desiti ali znam da handbrake ume da ga skuva pa sam zato poterao njega.

evo novih rezultata i kapiram da je ovo skroz korektno (odradjeno sve po uputstvu):

test2.JPG
 
Poslednja izmena:
Ok je ako se ispostavi da je stabilan. Možda može i niži napon, možda ćeš usled nestabilnosti morati da povećaš. Sad pokazuje 1.1V zato što nismo dirali LLC i veliki je Vdroop. Možeš da se igraš sa naponom dok mu ne nađeš meru, 4.3GHz mora uvek da drži na svim jezgrima kao sada jer to je clock po Intel specifikaciji na stock.
 
pokazao je 1.1V bas u trenutku kad sam uslikao, inace je bio na 1.25V koliko sam ispratio.

meni je najbitnije da je masina stabilna i da ne moram da pazim na temperature ma sta da radim kao sto sam morao stalno da gledam na iMac-u.

ako je drzao handbrake verujem da ce biti ok i u svakodnevnom radu.

poteracu do veceras i neku igru pa da vidim kako se ponasa. ako se nesto bas desi javljam ovde.


inace je chipset drajver neka beta verzija jer su ga tek napisali za win 7 koji koristim ali ne verujem da je tu neki problem pa su vise temperature...
 
Te dropove ima jer je LLC na Auto. Možeš slobodno i sada Load Line Calibration da namestiš na lvl 6 i ostaje ti samo fino podešavanje napona u zavisnosti kako se procesor bude ponašao u narednon periodu u smislu stabilnosti.
Po meni je 1.25V i previše za 4.3GHz, ja bih odmah probao 1.2V, kako hoćeš. Ali prvo podesi i LLC u Digi+ se nalazi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno