Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Ko zeli max OC i niske temperature samo custom za ostalo dobri su pomeniti d15 Phantex itd
 
Da li bi LC-CC-120 bio dovoljna zamena za stock cooler na 8700 non-K procesoru? Za igranje.
 
Zahvaljujem se svima na pomoci oko vodenog ili vazdusnog hladjenja.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Jos jedan glas za Dark Rock Pro 3, 8700K na 4.8 sa 1.245v maksimalna temperatura 81 stepen, a ne cuje se
 
Meni i9 7980xe lepo radi OC na 4ghz. Koristim stari Corsair AIO h110, doduse metno sam 2x industrijska noktau kulera od 2000 obrtaja. Idla na 32 stepena a max na full load je 60 stepeni. Isto koristim cosmos c700p, i meno je zbog airflowa bolja varijanta AIO jer stavim radiator na top i samo izbacujem vruc vazduh napolje, u kucistu je svo vreme milina sto se temperature tice.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Sto da ne radi, nije to neki visok OC, tako da je to lagano.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imamo naslednika Phenom-a x3. :D

 
Ljudi kad stignu uskoro novi pentiumi nece trebati update na h310m plocama?da li ce moci da se klokuje ram tj da li je moglo na h110m?
 
Ako ploče dođu znatno ranije od procesora, logično je da treba update. Ako prvo izađe procesor, pa onda ploče, onda ne treba. Mada, izgleda da će u isto vreme, što će reći da će H i B ploče biti spremne. Možda će na Z pločama morati da se ažurira BIOS. Ali ne verujem da će neko kupovati Z ploču i Pentium. Doduše, biće slično i za ostale i3 i i5 modele.

Što se RAM-a tiče, mislim da H i B pločama nema klokovanja. E sad, da li će maksimum biti kao i do sada (2400 MHz) ili veći, to ćemo videti. Logično bi bilo da puste bar 2666 MHz, ali ko zna
 
Sto je mnogo..

Ili delid ili delid i custom water cooling pa tek onda razmisljati o nekom zadovoljavajucem OC-u za svaki dan.

Drugar dobio masinu 8700k, neko vodeno hladjenje nisam video jos o cemu se radi, e sad pitanje, nindza koji mu je prodao masinu ga je vec odvrnuo na 5ghz, procesor nije delidovan, a drugar se bavi video montazom, kolika je opasnosta da ga drzi tako naklokovanog bez delida?
 
Ako su temperature dobre i radi na 5hhz na nizem naponu, nikakav problem.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Drugar dobio masinu 8700k, neko vodeno hladjenje nisam video jos o cemu se radi, e sad pitanje, nindza koji mu je prodao masinu ga je vec odvrnuo na 5ghz, procesor nije delidovan, a drugar se bavi video montazom, kolika je opasnosta da ga drzi tako naklokovanog bez delida?

Morate temperature da proverite. Ali evo uzevsi moj primer sa custom water sistemom koji kida nisam hteo da ostavim na 5 Ghz (bez delida) jer se i tu pregreva.
Zakljucak je da bi tvoj drugar imao svakako losije temperature od mene ali evo da ne generalizujem 100%, nek bude da postoji mogucnost da je bas dobar primerak.

Ono sto ja mogu da tvrdim je sledece. 4.7 Ghz ce izdrzati solidno AIO hladjenje ili neko jace vazdusno poput Noctua NH D15 ili Dark Rock Pro 3 ili po meni najboljoj varijanti Silver Arrow IB-E-Extreme.
Ovo je varijanta koju bi mogao da preporucim tvom drugaru za neki svakodnevni rad.
 
Poslednja izmena:
Ma on se slabo razume, pa da ne unisti komp od 2000e, bolje da mu kazem o cemu se radi, obzirom da si ti vec sve istestirao i proverio licno, tako da imam poverenja u tvoje procene!Prenecu mu , ionako nije gejmer pa da juri neki FPS, mislim komp mu je za posao i radice pod renderom bar 5-6 sati dnevno, tako da smatram da je suludo da ga przi nekim OC-om kad nema potrebe.
 
Sad vidim svuda kod nas izbacili pentium g5500. Cena od 9500din pa naviše.
A od jeftinih ploča ni traga još uvek.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nece ploce pre kraja aprila, taman kad i Ryzen 2. Sto se pentiuma tice, skoro 10k za dual core?! Ne hvala:d
 
Gde se kod nas mogu pronaci najjeftinije I5 procesori ? I5 8400, 8500, 8600 i 8600k ? Da li se i dalje kupuje preko KP-a ? Zadnji put sam kupovao 2012 i potpuno sam neupucen u sadasnje cene. Hvala.
 
Pogledaj na itsvet-u, PC berzi, eponuda, ekupovina...
Kupuje se i sa oglasa ali je nekad cena tamo veća nego kod nas u radnjama pa treba proveriti cene svuda pre kupovine.
 
Eto, konačno je "zvaničnije". :)
 
Gde se kod nas mogu pronaci najjeftinije I5 procesori ? I5 8400, 8500, 8600 i 8600k ? Da li se i dalje kupuje preko KP-a ? Zadnji put sam kupovao 2012 i potpuno sam neupucen u sadasnje cene. Hvala.

Naravno da se isplati, samo treba pratiti cene, neke stvari ipak ne. Sto se Coffee Lake procesora tice i5 8400 ima na kp za 160e u nasim radnjama je tipa 185-190e, i5 8600k je na kp 230e u radnjama 270e, moze fino tu da se ustedi. Recimo i7 8700 (non k) je na kp 270e, dakle koliko i i5 8600k u nasim radnjama. Bolji izbor bez ikakve diskusije.
 
Poslednja izmena:
Evo live varijante.

https://youtu.be/l1dHa2F3fvw

Sto se tice testa sa i7, zavisi od ploce do ploce oxigledno. Msi b360 gamig plus pravi iste rezultate sa i7 kao i z370. Opet najjeftinija u ponudi (vd) sa dosta tanjim vrm-om pravi throtling, jasno plocica je za i3 i i5.

Treba sad videti ponudu drugih proizvodjaca. Ja licno ocekujem da Asrock odradi top pricu, kao sto su i sa z370.

Sve u svemu konacno match za i3 i i5. I3 8100 combo sa nekom jeftinijom plocicam ce biti tipa 150-155e sto jr bruka deal.
 
Poslednja izmena:
Na koju foru su dobili tako mali rez u cinebenchu? Meni je rez oko 970. Nije valjda zbog memorije na 2666?
 
Pa moguce, to je ta razlika, tebi kako kazes 970 oni na 870....

Jos jedna stvar koja je jako interesantna i7 sa b360 (kvalitetnijom, gde nema throtlinga) trosi 20w manje nego combo sa z370. Sto je jos bitnije i5 8400 sa b360 trosi 30w++ manje sto je dobrih 25%. Nikakav game changer naravno, ali fina stvar svakako. Takav combo trosi manje nrgo amd pandan, dok je sa z370 plocom situacija prakticno obrnuta.

Jasno pocetne cene ovog prvog dana prodaje nisu bas najbolje, npr. Asrock B360M Pro 4 je u Engleskoj oko 85e, ATX model tipa 95e, koliko je i Asus Prime. To su recimo ploce koje imaju 10 Power Phase Design, dakle na kojima i7 (8700) sigurno out of box radi kao i na Z370 plocama, neke od njih. Od drugih proizvodjaca su jos skuplji. MSI modeli skuplji od onih entry level z370 ploca:d

Jeftiniji modeli sa slabijim VRM, dakle nesto za i5 8400 vec ih ima za 60-70e.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno