Šta je novo?

Intel Coffee Lake

vala i necu vise nista da diram, dosta je bilo za sada :)

ovo sad je vec ozbiljna zverka, kao da sam novi cpu kupio.
 
Uzeo plocu gigabyte z370p d3. Vase misljenje, jel da pazarim i5 8600 ili da cekam 9 generaciju za ovaj socket? Da li ce biti skuplji od i5 8600?
 
Deveta generacija izasla davnih dana :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Да али тренутно на цпу упгрејд, плоча не подржава девету генерацију иако постоји упдејт за биос.
 
Uzeo plocu gigabyte z370p d3. Vase misljenje, jel da pazarim i5 8600 ili da cekam 9 generaciju za ovaj socket? Da li ce biti skuplji od i5 8600?

Bolja i jeftinija varijanta ti je i5 9400f.
Kod mene sa GTX1080 odlicno radi.
Mala potrosnja samim tim se i ne greje nesto posebno.
Imas testove na YT-u i videces da je razlika par frejmova,u nekim igrama je i nema.
 
Bolja i jeftinija varijanta ti je i5 9400f.
Kod mene sa GTX1080 odlicno radi.
Mala potrosnja samim tim se i ne greje nesto posebno.
Imas testove na YT-u i videces da je razlika par frejmova,u nekim igrama je i nema.

Kada ispitujes dva procesora, ne gledas samo sta se desava u igrama. :)
 
Malo sam se igrao danas, namestio 8700k na 4.8ghz @1.29v.

U idle temperatura je 40°, kada ga stresiram sa Aida64 i IntelBurnTest u pikovima poneka jezgra odu na 80°, ali ono što je najvažnije - tokom rada je prosek oko 60°.

Koja je max sigurna voltaža za ovaj proc? Sutra imam još malo vremena, planiram da probam 5ghz za 24/7. Da napomenem da nije delidovan.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
izvrti prime95 na sat vremena, to je neki reper za stabilan klok. sve zavisi od primerka i ploce. ja drzim na 4.9 @ 1.33v. pokusavao sam 5GHz ali je trazio preko 1.38v dokle sam isao pa sam batalio jer mi 100Mhz nista ne znaci. moj 8700k je delidovan i drzim negative offset: 0 tako da uvek radi na 4.9 rock stable.
80C je visoka temperatura, u prime-u bi bila sigurno jos visa tako da nemoj da ides preko toga bez delida.
 
Malo sam se igrao danas, namestio 8700k na 4.8ghz @1.29v.

U idle temperatura je 40°, kada ga stresiram sa Aida64 i IntelBurnTest u pikovima poneka jezgra odu na 80°, ali ono što je najvažnije - tokom rada je prosek oko 60°.

Koja je max sigurna voltaža za ovaj proc? Sutra imam još malo vremena, planiram da probam 5ghz za 24/7. Da napomenem da nije delidovan.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Temperature skroz ok, pogotovo što nije delidovan.
Sledeći korak je 1.35v, pa na 4.9Ghz eventualno 5Ghz. Obično smatraju tu vrednost "sigurnom".
 
Znam ja za Prime, ali su veoma oprečna mišljenja oko njega po netu - po mnogima je bespotrebno zahtevan torture test...

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Od 80 do 90 stepeni u Prime-u bez AVX to je neki ok rezultat. Sa AVX može da se progleda i malo preko 90. TjMax je 110. Bitno je da u radu ne prelazi 80 (šta god taj rad bio)
Nisu oprečna mišljenja, mislim da ga jedno 90 posto klokera koristi za proveru stabilnosti.
 
Ok, će ga pržimo sutra onda... [emoji41]

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Nemoj ići preko 1.4V, ukoliko je 24 / 7 OC u pitanju. :)
 
Ako može da ga ohladi ako je naponska dobra, što da ne.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ok, izgleda nema ništa od 5ghz. Krenuo od 1.32v pa podizao za 0.01v - konstantno je vreo, preko 90 stepeni čim upalim Prime.

Stabilan je na 4.9Ghz @ 1.30v nakon sat vremena Prime95 stresiranja (bez AVX-a) i to je to - neću ga cimati više. Ne planiram da ga delidujem, jer jednoga dana trebam da ga prodam kada padnu cene 9900k.

Prime_zpslndd1abn.jpg
 
Poslednja izmena:
Prime95 je nadrealno mucenje procesora, stvarno mu ne vidim neku shvrhu..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Blend mi je uvek bio merilo stabilnosti procesora.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ok, izgleda nema ništa od 5ghz. Krenuo od 1.32v pa podizao za 0.01v - konstantno je vreo, preko 90 stepeni čim upalim Prime.

Stabilan je na 4.9Ghz @ 1.30v nakon sat vremena Prime95 stresiranja (bez AVX-a) i to je to - neću ga cimati više. Ne planiram da ga delidujem, jer jednoga dana trebam da ga prodam kada padnu cene 9900k.

Ja bih otišao nešto niže. Po mom mišljenju, non-delidded 8700K ne treba 'siliti' preko 4.8GHz. (Iako je u pitanju Prime95, temperature su za moj ukus prilično visoke.) U mom slučaju, 4.7GHz na 1.235V, max. temp. 78° (Prime95 26.6, non-AVX version.) Naravno, delidded 8700K je potpuno druga priča. :)
 
Blend mi je uvek bio merilo stabilnosti procesora.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Slazem se, ja i dan danas koristim Prime iako je nerealno jer nikad nece biti takvog opterecenja.

Ako izdrzi sat ipo P95 bez pucanja/pregrevanja, sto se mene tice stabilan je za svakodnevno koriscenje. Mazohisti testiraju i vise dana Blend test, to sam i ja radio nekad, sad me mrzi :D
 
Pored novog drivera za postojeću platformu, dodata je podrška za narednu:

Kod:
PCI\VEN_8086&DEV_34D3&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 400 Series Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_38D3&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 400 Series Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_3DD3&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 400 Series Chipset Family SATA AHCI Controller"
PCI\VEN_8086&DEV_02D3&CC_0106.DeviceDesc = "Intel(R) 400 Series Chipset Family SATA AHCI Controller"

Što bi znaćilo, da će uskoro.
 
jedno glupo pitanje znam da ne može al ono...
1151, e sad ima više generacija 6,7,8,9...
ako je ploča 9 generacije, da li bi to funkcionisalo sa procesorom 6 generacije
recimo z370 je 8 generacija a na njoj koriste i5 9400f koji je 9 generacije, one oznake H,B,Z kontam kao home (osiromašene ili office) B kao basic (ili biznis, ili srednja klasa) i Z za overklokovanje (z kao zezanje XD)
 
mozes da kombinujes 6. i 7. generaciju i 8. i 9. uz sveziji bios koji to omogucuje.
 
163733j95ixi4q2xc5gn54.jpeg


163733njv268zgtg26t687.jpeg
 
Sve je ovo super, ali morace cena mnooogo ispod cene 9900k da bi ovo imalo smisla.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Dok to izadje, AMD ce vec da izbaci 7nm+, ili pak saceka da vidi intel, pa onda ih ubije cenama.

Da bi Intel bio konkurentan, mora da izbaci malo bolji 9900k po ceni 3700x. I to je pitanje, jer ce cena ploce potrebne za taj cpu i za 3700x da bude preko 100e razlike.
 
Nazad
Vrh Dno