Šta je novo?

Intel Coffee Lake

Pozdrav,

jurim nov cpu+ploču+16GB RAM, imam par varijanti u glavi,
što se tiče intel kombinacije, uz i5-10400F koju bi mi najeftiniju ploču i neki jeftin ram (štap od 16GB) preoporučili?
 
uzmi 2x8gb najjeftinije pc 2666mhs zbog dual chanel, a ploča prema potrebi nema poente ništa skupo...
 
@vetar :
Takodje pravim slican kombo, plocu sam vec dobio MSI H410M-A PRO, pogledaj cene po radnjama.
I cekam CPU 10400F.

Nemoj 1 stap vec 2 od 8 GB, a totalno je svejedno koju ces memoriju na 2666MHz, jer ploca ne podrzava brze uz i5.
Znaci neku najjeftiniju
 
Imam i3 9100F i box kuler, dosta mi bruji, nisam navikao bas se cuje. Dajte mi preporuku za meni veci hladnjak, bolji koji se ne cuje mnogo. Hvala
 
Ako moze pomoc ubijam se vec. Bio je neki kurslus pa sam ponovo podesavao maticnu MSI gaming pro z390 i 9900k. Uspeo sam da postavim da drzi 5.0ghz za sva jezgra ali ne uspevam da podesim da u idle ne drzi na 5. Sta moze biti sto ne vidim?
Menjao sam samo cpu ratio na 50, ring ratio na 47. Cpu ratio mode je na dynamic. Windows je na balanced.. sta moze da bude razlog da drzi konstantno na max sva jezgra?
 
Svi procesori sa KA (Avengers) oznakom, postali su EOL (End of Life):

https://qdms.intel.com/dm/i.aspx/9B5F3D86-3357-43F1-A19F-3BE8800B0A43/PCN117894-00.pdf

EphjddBU0AEyl3E.png
 
Moguce da su imali neki problem (s’ kutijom :p) posto sam u zadnja 2 mjeseca vidio 2kom 10900K koji su bilo DOA.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ako moze pomoc ubijam se vec. Bio je neki kurslus pa sam ponovo podesavao maticnu MSI gaming pro z390 i 9900k. Uspeo sam da postavim da drzi 5.0ghz za sva jezgra ali ne uspevam da podesim da u idle ne drzi na 5. Sta moze biti sto ne vidim?
Menjao sam samo cpu ratio na 50, ring ratio na 47. Cpu ratio mode je na dynamic. Windows je na balanced.. sta moze da bude razlog da drzi konstantno na max sva jezgra?
C1 (C states) i SpeedStep (EIST) on u biosu

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno