Šta je novo?

Intel Coffee Lake

@DeRa
Molim te, ne poredi njesra na 60hz i PC gaming. Kada konzole budu 120hz(PS5), onda može neka vrsta poređenja da se napravi.
Lepo si rekao, SP igre, što znači da su ti procesori gotovi odavno. Čim se ograničen na SP, znaj da je vreme za više jezgara, nebitno da li ti igraš MP ili ne.
Kao pojedincu, tebi je možda dovoljan i 2/4, 60hz i rx560, ali na globalnom nivou, to je smešna mašina.
Nešto sam gledao u vezi druge teme, primera radi Apex Legends (battle royale) je u oktobru 2019. godine imao 70 MILIONA IGRAČA. To je jedna igra, gde su ostale MP igre.
Zaključak je da su MP igrači 99%, 1% SP, i da je 80/20, opet nebitno. Gejmeri koji igraju isključivo SP igre su nebitni za PC Gaming, da ne pričam kako max 10% od njih ustvari podrži developera igre samom kupovinom, dok 90% skine pirata, pređe igru i zaboravi na istu.
 
Poslednja izmena:
Ne, ne. Prodaja SP igara je odlicna i na PC-u.

Jer jelte, piratska Srbija (Balkan) je procentualno zanemarljiva stavka...
 
Ne bih se baš složio - 7700k je Skylake na steroidima, ti procesori su postali jasan bottleneck za igre još pre 2-3 godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Svaki intel desktop CPU je Skylake na steroidima.
 
Ne, ne. Prodaja SP igara je odlicna i na PC-u.

Jer jelte, piratska Srbija (Balkan) je procentualno zanemarljiva stavka...

https://forums.gearsofwar.com/t/gears-5-is-a-flop/27899
https://amp.reddit.com/r/TombRaider/comments/9vjmgl/shadow_of_the_tomb_raider_sold_1_million_copies/

Mrzi me dalje da tražim, ali smešno.
Nađi sp igru prodatu samo na PC-u u preko od 10 miliona primeraka u zadnje 3 godine. Računaj da je to 500 miliona evrica.

Toliko Steam zaradi samo na CS-u u 3 meseca na mikro transakcijama.

Speaking during a GDC 2018 panel, SteamSpy’s Sergey Galyonkin said the $800 million revenue increase over 2016’s $3.5 billion made 2017 Steam’s biggest year yet. And the $4.3 billion in revenue doesn’t take into account sales of DLC, in-app purchases or microtransactions.

Out of the over 21,000 titles available on the Steam service (7,696 were released in 2017), the biggest earner was PlayerUnknown’s Battlegrounds. According to Galyonkin’s estimates, PUBG has been purchased by 28 million Steam users,generating $600 million in revenue (thanks, Gamasutra).

The second best-selling game in 2017 was Counter Strike: Global Offensive with $120 million in revenue, followed by GTA 5 with $83 million.
 
Dosta off-a ljudi...

...riding on 720p...
 
Ne vidim Comet Lake temu, tako da ću okačiti ovde.
https://www.notebookcheck.net/Intel...ely-edges-out-the-Ryzen-7-3700X.454255.0.html
U principu 9900k bez gpu-a,Intelovih "65w", nižim frekvencijama. Ako cena bude kao 3700x, može to da bude lepa kupovina.
Sa druge strane, ukoliko cena bude kao 3700x, tek se sada vidi koliko je Intel drao za svoje procesore. Ostaje cena ploča takođe, gde ne verujem da Intel može da parira amd-u, pogotovu znajući da r3000 radi lagano na ploči od 100e.


Još jedno šuškanje, tiče se 10900k.
"At maximum load, we’ve heard whispers that the 10900K could demand 300W from the PC’s power supply".
 
Poslednja izmena:
Ne vidim Comet Lake temu, tako da ću okačiti ovde.
https://www.notebookcheck.net/Intel...ely-edges-out-the-Ryzen-7-3700X.454255.0.html
U principu 9900k bez gpu-a,Intelovih "65w", nižim frekvencijama. Ako cena bude kao 3700x, može to da bude lepa kupovina.
Sa druge strane, ukoliko cena bude kao 3700x, tek se sada vidi koliko je Intel drao za svoje procesore. Ostaje cena ploča takođe, gde ne verujem da Intel može da parira amd-u, pogotovu znajući da r3000 radi lagano na ploči od 100e.


Još jedno šuškanje, tiče se 10900k.
"At maximum load, we’ve heard whispers that the 10900K could demand 300W from the PC’s power supply".

Nek ide i na 400W ako može da se klokne na 5GHz+ na custom vodi, I don't mind :D
Btw, otvoriću ja Comet Lake temu, ionako mnogi žive u ubeđenju da sam Intel fanboy.
 
Poslednja izmena:
Najzad namestio plocu Aorus Pro i ovaj 9900K, Noctua NH-U14S u idlu ovako sljaka :

Untitled 1.png Untitled 2.png

Untitled 3.png

Inace nisam znao ploca ima 2x4 i 2x2 napajanje za procesor, i zanimljivo ovo moje staro Chieftec 850 modularno napajanje ima i 2x4 i (2X,....2x2), pa sam oba postavio 2x4 i 2x2, citao da kod nekog nije sljakalo, kod mene sljaka, :guitar: ... e sad moze i na jedno 6ghz da ga sprzim .... :D
 
Poslednja izmena:
ebo idle, daj neki load ili oc.
neka te lepo sluzi zverka.
 
You will mind kad ti stigne racun za struju. Mada opet sa ovim resavas i grejanje omanje sobe :D

Nadam se da je za sada samo glasina, svakako nećemo znati dok ne bude bio zvanični release.
Mada, 5GHz na 8C/16T i na 10C/20T sumnjam da će iziskivati identični power draw, pa ovaj rumor i ima logike, a i Intel je to, tradicionalno furuna :D
 
@reviewsrb
Ne postoji 2x2pin za cpu.
Postoji 1x8pin (2x4pin) i 1x4pin.
I naravno da ce da radi sa oba konektora, to je dodatno osiguranje za 5+GHz.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ovako malo na brzinu, bios kontrolise brzinu ventilatora, na default procesor, Cinebench R15, cujem da vent radi brze (moze do oko 1500rpm, koliko bios steluje nemam pojma)..... temperatura oko 55 - 60C,.... voltaza (ili kako ko oce da nazove...:D) oko 1.160v u CPUID HW Monitor (da li je tacno ocitavanje nemam pojma, probam posle sa HWinfo64), i klok je na konstatnih 4,7mhz :

1.png 2.png

3.jpg
 
Poslednja izmena:
dobro je to. pusti neki prime bez avx-a tako na defaultu cisto da vidis koliko ce da ide i kako se bori ta noctua. znaces i oc potencijal onda i treba li ti jaci kuler.
moj je isto na default kloku isao do 1.17v
 
Poslednja izmena:
dobro je to. pusti neki prime bez avx-a tako na defaultu cisto da vidis koliko ce da ide i kako se bori ta noctua. znaces i oc potencijal onda i treba li ti jaci kuler.
moj je isto na default kloku isao do 1.17v

Hocu, sutra imam vremena. Koliko treba voltaza za taj tvoj procesor na 5,0ghz?
 
1.30 da bi prolazio prime.
sa 1.25 vrti cinebench r20 bez problema.
 
bez avx-a. prelazio je 90C u peakovima za sat vremena prajma sto je po mom misljenju odlican uspeh sa vazdusnim kulerom u itx kucistu. sa avx-om bi vec izgoreo.

treba mu vise zato sto je to torture test a cinebench cisto benchmark.
 
bez avx-a. prelazio je 90C u peakovima za sat vremena prajma sto je po mom misljenju odlican uspeh sa vazdusnim kulerom u itx kucistu. sa avx-om bi vec izgoreo.

treba mu vise zato sto je to torture test a cinebench cisto benchmark.

Ok, hvala na informacion, probacu malo ovih dana kako se ponasa kod overkloka, nisam jos savladao sve postavke u biosu. Ima jedan noviji bios za ovu moju plocu F12b, dok je ovaj moj sada F11,.... da li da flashujem novi bios ?

Ali, zasad mi na default i 4,7ghz sa ovom 1080Ti i 2K i 4K gamingu savrseno odgovara i koliko sam video u gamingu su manje temperature nego u benchmark i test programima
 
pa flesuj, nece da skodi. procitaj i sta taj novi bios donosi.
meni je taj gigabyte bios bespotrebno zakomplikovan. dali su neke svoje nazive svakoj opciji pa treba da se protumaci sta je sta.
normalno je da ce vise da se greje u bench i torture testovima nego u igrama :)
 
Joj, please, jel moze neko da mi kaze kako da updejtujem bios za ovu Aorus Pro, zaboravio sam kako to ide, da nesto ne pogresim. :smash:
 
Odes na oficijelni sajt za maticnu plocu i tamo procitas uputstvo i nadjes sve ostalo sto ti treba.
 
Moj 9900k 5,1 Ghz sa silicon lottery trebao da stigne nocas ali drugaricu koja je trebala da ga donese vratili sa aerodruma u posto njenom decku istekao pasos :(
 
Nazad
Vrh Dno