Šta je novo?

Photoshop CS6 neće da PAMTI velike fajlove

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
382
Poena
320
Koleginica koja radi kao dizajner ima problem sa Photoshopom CS6, naime posle otvaranja i rada na fajlu Photoshop nece da saveuje velike fajlove (oko2gb) i govori da je Scratch disk pun, sajvovanje se yaustavi na nekih 70% i ne ide dalje. Ovo se desava i sa Save i sa Save As opcijom.

Dok radi u Photoshopu pokazuje se da su disk c i disk d skoro puni,iako nisu , posle restarta to se isprazni na normalno,a prilikom rada vrati se ponovo taj problem.

Posto nisam poznavalac Photoshopa moram da pitam. Komp je sledecih karakteristika i5-4460,16gb ddr3,ssd 128gb plus 1tb hdd, graffika neka slaba r5 230 ili sl. Paging File je podesen na vrednost 2-16gb na disku C (ssd disk)
 
Poslednja izmena:
Nadjoh ta uputstva, postoji opcija da se kreira posebna particija za Scratch disk,pretpostavljam dabi bo bilo najbolje uzeti prostor od C particije koja je na SSD-u?
 
Da li je to 32bit verzija photoshopa? Ako jeste, to je problem. 32bit aplikacije ne mogu da iskoriste više od 4gb ako rade u 64bit OS. Ako je slika prevelika Photoshop ostane bez memorije i to je kraj.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Scratch particija bi idealno bila na zasebnom ssd drajvu, nekom jeftinom polovnom 60/120gb drajvu, muljanje po c particiji moze da zagorca zivot . Takodje, particionisanje ssd-a nije nesto preterano preporucljivo.
 
Nije u pitanju 32 bitna, vec 64-bitna verzija i Photoshopa i Ilustrator. grfafika je procesorska intel HD630 (i5-7400).

Takodje, u Photoshopu se desava da moze da se radi na fajlu, ceka se da se zavrse procesi malo duze, ali funkcionise sve dok ne dodje do momenta sejvovanja fajla, kada dodje do izmedju 70 i 80 odsto fajl pukne i dolazi do ovog obavestenja da ne moze da se sejvuje fajl koji je veci od 2bg ili da ne je scratch disk pun, to se desava i kada je fajl od 1,5gb u pitanju.
Photoshop greska 2gb.jpg

Sto se tice zasebnog ssd diska, mogu jednino u narednom periodu neki da pozajmim pa da ga isprobam kao scratch disk.
 
Poslednja izmena:
Pozjami ako mozes i obican hd disk pa probaj, verujem da ce biti bolje, jednostavno razdvajas dve veoma intenzivne operacije barem sto se tice diska. Ja radim sa fajlovima koji su do 800-900mb, doduse i nisam imao probleme, ali meni istovremeno rade i PS, LR i jos gomila programa.
 
Napravio sam zasebnu particiju uyevsi od ssd'a oko 20gb, ali je vrlo brzo pokazao da je scratch disk pun, pa sam vratio da bude ponovo deo c particije, a C particija da mi bude scratc disk jer ima oko 70gb free, medjutim sejvovanje fajla u PSB formatu je resilo problem.

Sad joj jos ostaje da se pozabavi sa Ilustratorom koji se zakucava ozbiljno. Nisam bas kompetentan pa da pitam ima li kakve veze grafika u ovoj situaciji, koristi se integrisana procesorska Intel HD 630 grafika (i5-7400 cpu),kad sam sklapao komp imali su i neki r5 230 sa 1gb ddr3 grafiku, ali sam se odlucio da je ne ugradjujem posto sam izguglao da mi je ova integrusa jaca, da li bi jaca grafika ovde uopste necemu pomogla?
 
Korišćenje podržane GPU u Illustratoru omogućava animirani zum, bolji prikaz tankih linija i tome slično, i pri tome, korišćenje kartice mora da bude omogućeno u preferencama (samo 64-bitne verzije aplikacija imaju ovu mogućnost), tako da ti druga grafika najverovatnije neće rešiti problem.

Kod svih Adobeovih aplikacija, prvi korak kada imaš probleme ti je uvek da obrišeš preferences fajl, ili "ručnim" brisanjem iz odgovarajućeg foldera, ili držanjem Alt+Control+Shift dok se Illustrator (PSP, InDesign...) podiže. Ovo će obrisati preferences fajl i kreirati novi, sa defaultnim podešavanjima. Probaj, vrlo često zna da reši problem sa mušičavim ponašanjem programa. Ako ne pomogne, probaj apdejt - u zavisnosti od CC verzije, mnoga ažuriranja možeš i ručno da skineš sa Adobe sajta (zahteva samo Adobe ID) i pokreneš oflajn. Na kraju, uninstall + clean pa reinstal, ako ništa drugo ne pomogne.

Nadam se da sam bar malo pomogao.
 
@Kluzo, a zasto ti je folder /radni na c particiji? Imas li jos neki disk u kompu, mislim bas nije preporucljivo da sve radis na sistemskom disku/particiji.
 
@Kluzo, a zasto ti je folder /radni na c particiji? Imas li jos neki disk u kompu, mislim bas nije preporucljivo da sve radis na sistemskom disku/particiji.

Ma ne radim ja u Photoshopu, ja sam taj komp sklopio i instalirao za dizajnerku. U kompu imam dva diska ssd 120(ili 128gb) i 1tb hdd, logicno da scratch disk bude na ssd-u.
 
Mislim da bi u Save prozoru trebalo da promeni format, verovatno stoji Photoshop a za tako velike fajlove trebalo bi da se koristi Large Document Format

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Mislim da bi u Save prozoru trebalo da promeni format, verovatno stoji Photoshop a za tako velike fajlove trebalo bi da se koristi Large Document Format

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
.PSD >> .PSB

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Pa kakvi su to fajlovi od 2GB, jel to nužno?
PSB onda da, to je rešenje mada bih voleo da vidim te fajlove šta tu ima da je 2GB kakav je to rad :)
 
Poslednja izmena:
Nikakav problem u PS nabiti da bude fajl preko 1gb, ocas posla!
Npr - TS objektiv i FF, spajanje vise fotki iz shifta, pa par lejera i ode fajl u nebo! :d
 
Nazad
Vrh Dno