Šta je novo?

WD black 3TB zaledi post screen

Marko94

Cenjen
Učlanjen(a)
16.10.2012
Poruke
103
Poena
170
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Koristeći Easeus Partition Master uradio sam resize particije sa 2 na 3TB, jedna je bila nealocirana. Pritisnuh apply i potvrdih restart sistema, nakon toga računar se restovao dva puta, nakon drugog automatskog restarta sve se zaledi na post screenu... Ne mogu ni u bios da uđem, ne reaguje ninašta. Kada otkačim ovaj disk sve je ok.
Služio za skladištenje podatak. Imam bekap, važno mi je samo da povratim disk u normalu. Da li postoji neko rešenje? Hvala :)

Edit: Disk je inače u top stanju, nekih 300 radnih dana, 100/100, ali garancija mu je istekla...
 
Poslednja izmena:
Otkači disk, stavi ga u enclosure, pa probaj da mu pristupiš kao eksternom disku i vidi šta se onda dešava.
Ako ti disk manager ne vidi disk, probaj pomoću namenskog softvera - dok sam koristio win pre nekih 10-ak godina dobar za to je bio Acronis Disk Manager.
Malo mi je nejasno zašto ti je softver tražio restart posle particionisanja, i to diska koji usto nije boot - čak i da je boot disk ne bi trebao da ide restart.
 
Otkači disk, stavi ga u enclosure, pa probaj da mu pristupiš kao eksternom disku i vidi šta se onda dešava.
Ako ti disk manager ne vidi disk, probaj pomoću namenskog softvera - dok sam koristio win pre nekih 10-ak godina dobar za to je bio Acronis Disk Manager.
Malo mi je nejasno zašto ti je softver tražio restart posle particionisanja, i to diska koji usto nije boot - čak i da je boot disk ne bi trebao da ide restart.

Hvala na odgovoru. Sutra ću nabaviti neko kućište za disk pa ću da probam. Dotle se nadam da će se javiti neko već koje imao sličnu situaciju
Što se tiče restarta ne znam zašto, baš mi je slaba koncentracija bila tako da nisam čitao već bukvalno mehanički kliknuh restart now. Bar naučih da čovek ništa ne treba radit pospan :D
 
Stavio sam disk u LC Power rack, formatirao ga i sve je rešeno bez problema. Verovatno Easeus nije odradio resize do kraja i ostavio neki boot fajl ili ko će ga znati šta je... :)
@Ringeraja hvala još jednom za ideju o pristupu preko usba :)
 
Poslednja izmena:
Nema na čemu, važno da nije bilo štete.
 
Meni se retko desavalo da sa easeus-om uspem da odradim resize kako treba, obicno bude ovakvih situacija. Zato ga vise i ne koristim :)
 
Mini tool partition wizard je sada najbolji alat za takve stvari u win 10.
Takodje da izbegnes takve probleme, mozes u njemu sve particije postaviti kao logicke.
 
Nazad
Vrh Dno