Šta je novo?

Laptop + SSD upgrade do 50k

Dusan_93

Cenjen
Učlanjen(a)
21.07.2010
Poruke
416
Poena
169
Pozdrav ljudi. Potrebna mi je pomoć u vezi odabira laptop-a. Uzeo bih u ww-u na rate, a budžet 50k dinara. Treba mi kao zamena za desktop koji zauzima mesta u sobi i sve više smeta. Koristio bi se za surf, filmove, svakodnevno obično koriscenje, ako bude uslova, tj. konfiguracija dobra, igraće se možda ponekad neka igrica, sad se na ovom desktopu ne igraju nešto baš. Isprva sam mislio da odmah odradim nadogradnju RAM memorije da bi bio miran narednih godina, ali sam naišao na par mesta da ljudi preporučuju SSD umesto HDD-a a on na mesto optike i da je to bolji upgrade. Koliko sam gledao ima i laptopova samo sa SSD-om. Radnik u jednoj prodavnici mi je rekao da oni koji dolaze samo sa SSD-om imaju slabije konfiguracije od onih koji dolaze sa HDD-om i da je bolje to da uzmem i odradim gore pomenuti upgrade. Ne razumem se više, odavno ne pratim šta se dešava na tom polju pa molim za pomoć. Unapred zahvalan.
P.S. sve bi se uzimalo u gore pomenutoj prodavnici.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ljudi šta je bolje od procesora u laptopovima, dual core i3 ili quad core pentium ili ovi amd quad core? I jel su ove integrisane graficke nešto dobre što dolaze sa i3 procesorima?

MI Max 2
 
Poslednja izmena:
Samo da znas da sad vecina dole nemaju slot za HDD i ako ga sam otvaras gubis garanciju jer je nalepnica na srafu....
Bas sam pitao ni prodavci nece da ubacuju SSD, kazu samo da se salje u ovlascen servis ako nema vratanca za isti........

Danas sam gledao Lenovo v310 na netu ima 2x vranaca i na youtube-u ova verzija kod nas isti naziv dole nemaju NISTA

Samo mi nije jasno zasto ljudi kupuju laptpove sa HDD i koji smard to uvozi!? (proizvodi/sklapa)
 
Poslednja izmena:
^
Katastrofa je, drug uzeo laptop 6300HQ, 8GB ddr4, laptop se vuce zbog nekog lesa od hdd-a u njemu..
 
U trenutku naručivanja taj je bio oko 45k dinara a možda ga nije ni bilo(nisam siguran), mada ništa još nije plaćeno, čeka se da laptop stigne u prodavnicu i odobravanje kredita. Tražiću ipak njega kada me pozovu.

MI Max 2
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno