Šta je novo?

gtx 1070, i koji procesor?

prleva

Poštovan
Učlanjen(a)
10.04.2014
Poruke
24
Poena
54
e ovako ljudi u subotu sam uzeo zotacovu gtx 1070 i imam problem u igrama jkao sto su nba 2k18 i gta v fps mi je veoma los imam oko 15 20 frejmova o cemu se radi
 
Necemo da zalazimo u plateznu moc covek, mozda on moze da kupi i 3 najskuplja procesora, ali poenta je da nece videti nista bolje da mu igre rade sa 8700k nego sa 7700k, pa bilo to full hd koji je vec overkill za tu rezoluciju ili 2k koji je vec preporucljiv za ovu konfiguraciju.

Jedino kada ce videti je posle 3 godine kada bude do tada promenu jednu ili dve graficke u medjuvremenu.

Ali ako ja sa i5 2500k jos uvek mogu da se nosim sa najnovijim igrama uz korekciju detalja i podesavanja i 1060 6 gb sto onda on sa 7700k i 1070 8 gb ne bi kroz 3-4 godine sa svojom konfiguracijom da igra najnovije igre naravno uz zamenu graficke jer je to najslabija karika u konfiguraciji i posle 2 ipo godine da je zameni za jacu.
 
Poslednja izmena:
@pistaljka tih 300e mu se odnosilo koji R5 i B350 da uzme a ne celokupan budzet tako da ne znam ko ne cita. Hvala bogu covek ima net pa je gledao cene a cim kaze da bi se otvorio za i7 7800x bolje da uzme i7 8700k. Mrtvi kaby ima smisla samo ako se nadje polovan za neke pare a vidim evo po oglasima svi se utrkuju da ih daju za 200e. Tek kad pocnu da prelaze na nove intele moze se ocekivati da se pojave.
To sto se taj tvoj 2500 nosio toliko dugo je zbog intela i amd tj slabog cpu napretka gde se prodavalo isto godinama sa par % ipc razlike. Sada kada su i jedni i drugi spustili 6 i 8 core procesore u desktoo segment ispratice i softver to brzo tako da ce,se razlika uvecavati na racun jezgara i tredova u buducnosti. Vec postoje igre koje koriste ove tredove a i tek ce ih biti.
 
Poslednja izmena:
Ne razumes, i da uzme 7700k on ce se u narednih 3-4 godine naigrati sa tim proceosrom, ono sto ce da mu bude usko grlo za 2 godine je graficka drugo nista nece da ga toliko koci.

Niko ne kaze da postoje igre koje koriste sva jezgra i tredove ali takvih igara je jos uvek malo i ne ocekuj da ce preko noci programeri krenuti da prave igre za sva jezgra. Mozda ih uposle kroz neke peceve, bar ove igre koje sada izlaze.

Prave optimizovane igre za ryzen i za 8700k mozemo ocekivati tek sledece godine da ce da se pojave, a i kada se pojave takve igre ne ocekuj sada da ce da to bude razlika u 100 fps-a opet kolikogod da ti procesori budu bolji i sam 7700k ce da bude bolji u igrama. Tako da je generalna razlika u igram se svodi na svega 20-30 fps-a trenutno i to verovatno ce da ostane i u buduce.

Jer dogod on sa 7700k i 1070 bude u 2k rezoluciji imao vise od 60 fps-a to je odlican posao. Jedina mana 2k rezolucije je to sto ce je 4k ubiti u pojama sa svojim forsiranjem tacnije forsiranjem korisnika koji imaju para pa izmisljau neke trendove. Isto kao sto se sa 1280x1024 skocilo na full hd a preskocilo se 1680x1050 koji su prvi wide monitori koristili.
 
Poslednja izmena:
7700K će sigurno još koju godinu da bude relevantan. Ljudi se igraju na i7-2500K/2600K i ništa im ne fali...što reče čovek, za 2-3 godine će pre grafička karta da mu postane usko grlo nego 7700K, on ima dovoljno sirove snage. Što se jezgara tiče, koliko godina već slušamo priče o optimizaciji igara na više jezgara, bla, bla, i šta? Gro igara još uvek ne iskorišćava ni 4 kako treba.

Elem, koliko god da je 7700K dobar za igre, bezveze ga je uzimati sad kad izlazi 8. generacija. Kad bih sada kupovao CPU, ili bih išao na Ryzen, ako je hitno, ili bih sačekao mesec-dva-tri da se stabilizuje ponuda novih Intela i izađu jeftinije ploče...
Upravo sam naleteo na jedan preliminarni test Intela i7-8700K i i5-8600K (ostaviću link u Coffee Lake temi), ne deluju loše. Pitanje je samo koliko će koštati sa sve pločom...
 
Poslednja izmena:
prijatelj ima 2500k oc na 4.5,uzeo gtx 1060 gaming extreme i na skoro svim igrama cpu mi je zakucan na 95-100% a graficka ne prelazi 50-60%,pre neki dan je presao na r5 1600 i grafa je na 90-100% i vece frejmove nego sto je imao sa 2500k. 2500k/2600k su u 2017/2018 bottleneck za graficke jacine gtx 1060 pa na gore,ko god kaze drugcije je u teskoj zabludi.
 
ja samo prenosim kakav je slucaj bio,katra pocela u fulu da mu radi kad je presao na r5 1600, od igara igra gta online,witcher 3,battlefield 1,battlefront 2,rise of tomb raider itd... mozda za te igre sandy vec ne moze da se izbori.
 
Poslednja izmena:
To da. Samo sam ispravio tvoju netacnu tvrdnju: "2500k/2600k su u 2017/2018 bottleneck za graficke jacine gtx 1060 pa na gore". :)


4/4 procesori (nebitno da li je Sandy ili Skylake i5, FX ili R3) ce se pokazati koliko su upotrebljivi u narednih godinu - godinu i po. Mislim da cemo bas u tom periodu videti da li igre masovno prelaze na 4+ threada.
 
Poslednja izmena:
FX sa 4 jezgra se ne moze porediti sa navedenima, osim ako nije maksimalno nasviran sa nasviranim NB-om i nekim odlicnim ramom-sto je neisplativo.
Cak i tad ce biti primetno losiji od navedenih, cenu na stranu.
Osim ako ne racunas 83xx u quadove jer je tehnicki 4 modula :D

BF1 i Gta V su bas cpu intenzivne, u njima je sigurno osetio napredak.
Takodje i Witcher 3 po gradu.
Battlefront 2, RotR ne znam, nisam igrao niti pratio.
 
Poslednja izmena:
Sa stock FX 6100 na top-end i7, kakav upgrade [emoji4]

Nek te lepo sluzi.
 
Ja na primer do sada nisam primetio da ni cpu bottleneck konfa iz potpisa.
 
Nazad
Vrh Dno