Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

Sta da se ceka,jos se moze naci poneki novi slim sa 4.55,dok se ne procuje pa posle cao

Ja sam prosle godine jurio 4.05 slim, a kad raspakovao 4.55

Kupovao diskove , stekovao ga na 4.55 i sad profit


Kako je dobar osecaj,pustis igru,smori te i posle 20 minuta je obrises,stara dobra pc vremena
 
Poslednja izmena:
Naravno da treba jos malo da se priceka. Radice njima lepo i 5.50 samo polako.
 
Čitajući Gbatemp forum, stvari stoje ovako:

1) Kernel je zakrpljen sa 5.5 FW, što znači da svaki sledeća igra neće moći da se igra na hakovanoj konzoli jer ne postoji nikakav exploit za istu (osim ako neki Kinez ne dohvati šrafciger). Ostaje dilema za novi GoW, da li će biti na 5.5 ili na ranijem FW, sve ostale ekskluzive će ostati bezbedne što je donekle i u redu jer će razvojni timovi svakako dobiti novac koji im treba za razvoj budućih igara.

2) Sa druge strane, ako bi se pokrio period do poslednjeg FW (praktično poslednjih godinu dana, kada je izašlo dosta naslova) to bi zadovoljilo većinu pirata. E sad, dal će Rus objaviti taj hack ostaje da se vidi, to zavisi od toga koliko će Sony da plati taj trud :) Realno, momku je mnogo bolje da uzme koju paru, nego da open-sourcuje exploit.
Sećam se priče za Cemu emulator, ljudima su napušavali sve živo zato što nisu hteli da podele kod, al oni ostali tvrdokorni i danas imaju jedan od najboljih emulatora i redovne donacije.

Ukratko, postojeća situacija odgovara svima,
1) Piratima i PCMR elitistima koji nikada nisu ni planirali da kupe ps4, sada će to morati da urade,jer imaju značajnog razloga.
2) Igrači koji budu plaćali svoje naslove će to nastaviti rade u iščekivanju budućih naslova i ekskluziva (kojih ima dosta).
3) Konačno, ostaju nam igrači koji rade share, oni mu dođu negde između, imaju ps4 ali nikad ne plaćaju punu cenu igre već njen 10ti deo. Oni će nastaviti to da rade bez obzira na razvoj situacije.

Praktično win-win situacija i za Sony i za igrače.:d
 
Poslednja izmena:
Deseti deo? How yes no.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ja plaćam toliko, za druge ne znam.

To je naravno okvirna cena, oscilira od igre da igre i odakle se nabavlja.
 
Plaćaš 600din? Šta, guest-a starog 2-3 godine?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Daj podeli s nama gde uzimas za 400 din igru koja kosta 4000 [emoji16]

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Cekaj cekaj, ja na 5.05 iscupao mu lan kabl i izvuko konzolu iz struje, cami u tami [emoji23] nadam se ne jos dugo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja na mom akauntu imam 139 igara. 20tak kupljenih i ostale dobijene preko psn plus. Posto imam tri konzole jeda je uvek ghost, druga host a treca guest. Meni originali sasvim lepo igraju ulogu preko share-a.
 
Da, tu priču oko nabavke originala smo odavno ispevali ovde na forumu - da nabavka igara nije skupa ni za standard u Srbiji.

Ali je druga priča ako se uzima konzola i hoće odmah 20 eksluziva da se odigraju...

I rekao bih iz svog iskustva da je PS+ velika prednost zbog gratis igara i online igranja koje nekim igrama nude skroz drugačije i bolje iskustvo ( iz iskustva sa NBA Live recimo i Titanfall 2)
 
PS+ je bio trash u pocetku, davali su bukvalno lego igre i sl. Tek u zadnjih god. i nesto je 'ok'.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
I rekao bih iz svog iskustva da je PS+ velika prednost zbog gratis igara i online igranja koje nekim igrama nude skroz drugačije i bolje iskustvo ( iz iskustva sa NBA Live recimo i Titanfall 2)

Ali opet te uslovljavaju, da bi ti te igre igrao moras uvek da imas ps+ uplacen... koliko prednosti toliko i mane. Jer ljudima koji ne igraju online igre je to cisto bacanje para jer su u milosti i nemilosti koju ce sony igru da da. Ovako za pare koje bi uplatio godisnji ps+ mozes da kupis 3-4 igre na nalogu ili cak na disku. I kada igre predjes opet mozes da ih prodas ili menjas dok ono sto dobijes to ti je to.
 
Ja sam zvao turu pića celoj kafani kad sam ovo pročitao još kad je probijeno. Jednostavno nisam hteo da kupim ps4 dok ga ne probiju isto kao ni ps3, konačno sam dočekao. Ja verujem u slobodu i u "domaće" igre a i ne volim da plaćam nešto kad ima za dž ko i svi normalni. Online kad mi se igra odigram dotu ili lol. Ovo je revolucija 90% ljudi ce konačno moći da se igra za male pare. Daj bože da probiju i najnoviji ofw. Ko voli da plaća ono što može da ima za dž nek to radi i alal nek mu je, treba i Sony da jede nešto :) Ne realno bar na jugu se mnogo loše živi, većina radi za 200e a mnogi i za mnogo manje i jedva se živi

E sad pomognite da nadjem novi Sony ps4 sa 4.55 ili ko novi dok nisu provalili i ostali i digli im nerealno cene istim. Najbolje nov jer za 250e trenutno ne postoji bolja stvar za gaming. Iskreno ako ovo zaživi možda kupim i dva jedan za klinca jedan za sebe. Može i ovde a može i na PP informacija ako je zabranjeno likovanje i reklamiranje.

p.s. Sam bi se potrudio oko igara jer gledajuci i citajuci strane forume uopšte nije nešto teško mada kod nas će sigurno i to naplaćivati 30eura.
Hvala
 
Imam konzolu sa FW3.55.

FW4.05 ili 4.55, šta je bolje? Ripovi igara na koje sam naišao zahtevaju 4.05 u propratnim tekstualnim fajlovima. Ali možda je to zato što nije u trenutku kad su objavljeni nije bilo JB-a za 4.55?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ali opet te uslovljavaju, da bi ti te igre igrao moras uvek da imas ps+ uplacen... koliko prednosti toliko i mane. Jer ljudima koji ne igraju online igre je to cisto bacanje para jer su u milosti i nemilosti koju ce sony igru da da. Ovako za pare koje bi uplatio godisnji ps+ mozes da kupis 3-4 igre na nalogu ili cak na disku. I kada igre predjes opet mozes da ih prodas ili menjas dok ono sto dobijes to ti je to.

Uzevsi u obzir naslove koje sam dobio od avgusta kroz PS+ visestruko mi se isplatio (cak i pored igara koje sam imao a dosle su uz PS+, tipa MGS V i Ratchet & Clank).
NBA live recimo ne igram SP (osim ponekad Pro-Am Tour mode, 3v3 na "legendarnim" basket terenima sa izazovima), vec uvece odigram po koju partiju "live strike" ili 3v3 online. Tako da je online komponenta za neke igre odlicna i recimo NBA live 2019 bih uzeo samo zbog toga...

Da nisam u situaciji da imam dosta igara na nalogu i mozda jos 5-6 ekskluziva koje zelim da nabavim i odigram do kraja EOL-a konzole (i to verovatno da podelim sa ortakom) mozda bih i razmotrio JB.
 
E smoriste ljudi sa prepirkom oko PS+ pretplate i navlacenja da se isplati kupovati igre itd. itd.
Imate PS4 temu pa tamo spamujte, ne mora se i ovde provlaciti ista tema.
 
Imam konzolu sa FW3.55.

FW4.05 ili 4.55, šta je bolje? Ripovi igara na koje sam naišao zahtevaju 4.05 u propratnim tekstualnim fajlovima. Ali možda je to zato što nije u trenutku kad su objavljeni nije bilo JB-a za 4.55?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

To je licna odluka

Sve sto trebas https://www.psxhax.com/forums/ps4-jailbreaking.40/

Ovde su ti igre,ima preko 100 naslova(moras se registrovati ) https://www.psxhax.com/threads/ps4-pkg-repo.3722/
 
Hvala za linkove. Koliko sam razumeo na osnovu čitanja po netu, JB za 4.55 ne zaostaje ni za čim u odnosu na JB za 4.05. Verovatno ću odraditi update na 4.55.
 
Ja mislim da na onom spisku ima oko 400 500 igara,a ne vise od 100 :D Bas dugacka lista.

JA sam ugasio auto update konzole, pa kad/ako bude neka vest o JB 5.50 obavezo okcaite da propratim to i odmah odradim.
 
Citaj ovo pazljivo da se ne mucis mnogo,ja sam koristio ovo uputstvo za 4.55
https://playstationhax.xyz/forums/t...he-ps4-405-kernel-exploit-for-the-first-time/

Koristi druge 4.55 fajlove(imas tamo na psxhax),ovo je uputstvo za 4.05,bitan je nacin za prvo pokretanje i enable web brovsera

Prvi put je tesko,dok ne oslobodis web brovser

Posle je prosto ko pasulj,skini neki apk za wifi hot spot na telefonu,posle ovaj apk https://www.psxhax.com/threads/andr...d-payloads-by-stooged.4571/page-13#post-72260
 
Poslednja izmena:
Web exploit (treca prakticno faza) za 5.50 je gotov. Pitanje je samo vremena:d Jos malo.
 
Hmm, moracemo onda cekati da Sony izbaci novi fw(podrazumeva se da patchuje bug). Verujem da je onda 5.05 jos blize ako je s*eban i 5.50. [emoji7]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
1) Ako se uradi jailbreak, da li je moguce i dalje igrati original igre putem sharea?
2) Ako se uradi jailbreak na recimo 5.50 npr, da li to znaci da update softvera vise nije moguc? Recimo u buducnosti izadje Last of Us za neki 6.0 softver na primer, da li to znaci da od igranja te igre nema nista jer je jailbreak vec uradjen na 5.50? Ili je update ipak moguc? Na PS3 mi se cini da je sve radilo kad se jednom cipovalo...
3) I najvaznije, da li je neko probao do sad ove verzije 4.05 ili koje vec.
Kako rade igre, da li izbacuju, seckaju, stekaju... Vidim da se pokrecu nesto preko telefona ili kako vec, nisam preterano bio radoznao dok ne izbace za novije verzije softvera, pa me zanima.
igde nisam nasao kod nas da je neko pisao kako mu radi jailbreak.

Toliko za sad1
 
Veoma pouzdane informacije su da je blizu 5.50 tako da odustajem od kupovine konzole sa starijim soft. jer istu nisam mogao naći ispod 400e. Svi već čuli i digli cene a svuda sam probao. Konačno da se malo i mi srbi poigramo hvala bogu.
 
Za 5.05 da, ali pitanje je da li ce da puste. Dok za 5.50 nema ni najave, tj. "wk exploit" sa prethodnih nije zakrpljen na 5.50, ali to nista ne znaci ako se ne pronadje novi "kernel exploit" (potrebna su oba da bi ovo funkcionisalo). Qwertyoruiop je objavio da su u 5.50 zakrpili "kernel exploit" koji je on pronasao, sto tehnicki znaci da postoji za 5.05(jer znamo da ima wke do 5.50), ali pitanje da li ce on ili neko drugi i naravno kada to pustiti u etar. Poenta cele price je da se ranjivosti ne objave pre nego sto ih Soni zakrpi, jer samo tako moze da se dogura do sto novijeg fw-a. Pitanje je koliko ce ovo jos moci da gura, jer ovo nije isto kao sa trojkom gde su procureli kljucevi(sto je nemoguce da se opet desi, osim ako Soni to namerno uradi-sto bi bilo nenormalno) pa je cela konzola bila na izvolte. Mada i da ne doguraju dalje od ovoga do sada se stvarno nakupio fin broj igara za cetvorku koje je moguce igrati.

A koliko vidim konacno su omogucili i za PS3 slim i superslim nacin da se igraju ripovi bez hardverske manipulacije. Naravno resenje nije elgantno kao cfw, vec je slicno kao za cetvorku.
 
Veoma pouzdane informacije su da je blizu 5.50 tako da odustajem od kupovine konzole sa starijim soft. jer istu nisam mogao naći ispod 400e. Svi već čuli i digli cene a svuda sam probao. Konačno da se malo i mi srbi poigramo hvala bogu.

Pa ako budeš čitao samo ovu temu takvo nešto bi mogao da zaključiš, ali ako budeš posećivao relevantna mesta, onda ćeš videti da je stvar malo drugačija.

Da bi napravio jailbreak treba ti tzv. kernel exploit, sam web exploit nije dovoljan. Trenutno to postoji samo na 4.55 sa najavom da isti radi i na 5.05.
Ako je verovati Qwertyoruiop na 5.50 kernel exploit je zakrpljen i mora se naći neki drugi način da bi se to igralo. Ukratko, trenutno se mogu igrati samo igre koje zahtevaju max 4.55 FW. Da li će i kada pustiti 5.05 FW, pa sve do 5.5FW ostaje da se vidi.

Sam hack je jako sličan Vita hacku, jer za Vitu stoji 3.6 FW godinama (jailbreak samo za taj FW), i do danas se ne mogu igrati nove igre na njoj.
 
Poslednja izmena:
Vec je bilo price zasto je hack za Vitu na 3.6 vec godinama. Sto se tice Sony-a i AAA naslova ostalih izdavaca, Vita je mrtva vise od 3 godine. Te nove igre su uglavnom visual novel i jrpg naslovi iz Japana gde je Vita zajednica i dalje ziva, jako ziva.

Samo zasto opet potenciras istu stvar?
 
Nazad
Vrh Dno