Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

Upgrade na Ryzen/Coffe lake se odlaze do daljnjeg ;)
 
Pošto imam iskustsva sa PS Vita JB, vidim da se dešava slična stvar. Hack postoji (nije skroz naivan u solo varijanti niti je lako naći konzolu sa traženim FW), ali je limitiran na April 2017, odnosno nove igre su no-no. Vita JB postoji pune 3 godine, do današnjeg dana niko nije uspeo da probije 3.6 FW, tj od novih igara nema ništa.

Kapiram da postoje ljudi kojima ovo neće smetati, ali treba napomenuti kako izgleda JB novih Sony-jevih konzola.
 
Poslednja izmena:
Pa kad Sony placa reket i posluje sa hakerima

Tu su tri lika Flatz,Specter,qwerty koji reketiraju Sony vec godinama
Sad su neki Rusi pustili 5.xx web expolit(nemaju kernel expolit),pa ovi odmah objavili 4.55 web i kernel , da pokazu sta imaju i kome se treba placati

Ovaj hack je genijalan i radi perfektno(zasluzili su lovu koju placa Sony)
 
Pa njima se vise ispalti da plate reket nego da im konzola bude hakovana odmah u prvih par meseci, ovako su se nafatirali love i sada mogu da puste hakere da rade svoj posao i opet ce sada da zarade jer ce ljudi sada i koji nisu planirali da kupe konzolu da je kupe.

Sve ti je ovo jedan dobro smisljeni plan. Isti scenario su uradili sa ps3.
 
Pošto imam iskustsva sa PS Vita JB, vidim da se dešava slična stvar. Hack postoji (nije skroz naivan u solo varijanti niti je lako naći konzolu sa traženim FW), ali je limitiran na April 2017, odnosno nove igre su no-no. Vita JB postoji pune 3 godine, do današnjeg dana niko nije uspeo da probije 3.6 FW, tj od novih igara nema ništa.

Kapiram da postoje ljudi kojima ovo neće smetati, ali treba napomenuti kako izgleda JB novih Sony-jevih konzola.

Što znači ništa od Jb-a za široke narodne mase, još je čak i za entuzijaste komplikovano da izvedu u kućnom radionici...
Ne znam zašto se onda stalno diže hajp na svakih par meseci... Kao da ljudima nije jasno gore sto je i kolega Sasa38 naveo - čak i da postoji Sony će plaćati reket da ne leakuje...

Toliko i o nevernim Tomama...
 
Pa dobro, obzirom da mogu HZD, Bloodborne i tako neke igre da se pokrenu, sigurno da ce po Srbiji ovo polako da zazivi. Pocev od igraonica recimo.



Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Bloodborne, Uncharted, Horizon, Last of Us, Crash Trilogy, God of War3, Vampyr...Eto neke igre koje meni padaju na pamet, tu mislim na ekskluzive naravno, posto me samo to zanima. Ne znam za vas da ne izbace jb za nojie naslove, slim od 250e vredi svaki cent, lagano mozes kasnije prodati za 180-200e. Mada mi se cini da ce to ovde ici dosta lakse sada, vita nije ni blizu popularna bila kao ps4. Tako da osim ta tri lika, sto reketiraju, sigurno ce se naci jos neko jako brzo. Prosto, ps4 je napopularnija konzola danasnjice. Ja vec vidim za mesec-dva pun KP ponuda, posebno matorih debelih, polovnih za fin novac. Ko hoce da koristi ps4 i da igra redom odmah kad izadje, nek se lepo otvori u ps store-u.

Sa druge strane, ja i dalje, izmedju redova, u pojedinim postovima pojedinaca, vidim koliko se jedu i koliko im je zao sto je jb pusten. Ne kontam... Ono sto je realnost i cinjenica: JB za 4.55 je out, ima finih tutoriala na yt (drugar koji je radio sa ortakom, odnosno drzali kladzu, ili bolje reci pokusali) ima debeljka, koji mu stoji od kraja 2016-te, pa cemo probati narednih dana.
 
Poslednja izmena:
Vampyr nije ekskluziva.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Moja greska mislio sam na Order 1866.
 
Koliko sam razumeo, moze da se igra sve do juna 2017.

Sa te strane gledano, isplati se uzeti konzolu, Preci sve moguce ekskluzive koje su izasle do juna 2017. A onda je prodati za 40 50 evra nize.

Bicete u gubitku 50 evra, ali cete ustedeti 200 300 evra samo na igre sto biste kupovali.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Lose pises i jos losije mislis.

Gore koje sam pomenuo rade.

Edit: Dodao bih jos Infamous second son, Journey, Little Big Planet 3.
 
Poslednja izmena:
[emoji23][emoji23]

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Lose pises i jos losije mislis.

Gore koje sam pomenuo rade.

Ništa onda, ti kad lagano hakuješ konzolu da pustiš screenshot Vampyra koji izlazi u junu ove godine, može li tako :type:?

Tako ćeš dokazati plebsu da FW uslov ne postoji i da se može sve na hakovanoj konzoli.
 
Kucam na telefonu uz Totenhem-Juventus...
Ali dobro lepo je sto se pojedinci, kojima smeta jb, javljaju koliko odmah. Obozavam ovaj forum, ponekad. A sve manje-vise, novi likovi na istom. I jos finije, sto si se uhvatio za moj lapsus, tako zdusno.

Da nema nas Srba i (nase) zajedljivosti, trebalo bi nas izmisliti.
 
Poslednja izmena:
Ma ne treba sejati tu zlu krv bez potrebe.

Svako radi i misli sta mu odgovara.

Glupo je za obe strane provocirati i podjebavati i praviti se pametan.

Meni nejasno ni sto se neko ukljucuje u temu ako ga JB ne zanima (eufrate ne mislim na tebe [emoji3]), niti na ljude sa vecerasnje diskusije , vec generalno... Bitno je to po srpski podjebavati i pisati tek da bi se pisalo.

Cinjenica je da igre do juna 2017. rade i da takvih konzola vec ima na Kupujem prodajem sa punim hard diskovima igara tipa HZD, Bloodborne itd...

Pa ko voli vec moze da se casti.











Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Ugazice ih Juve... :)

Vidiš kao što znaš da pecneš znaju i drugi... :D ima vas par koji odmah skoče iako ništa loše nisam rekao niti "teram vodu na svoju vodenicu". Reaguje se kao da vam se najbližnji vređaju...
 
Ma kakva zla krv, svasta. Samo kazem, znaci tema je jailbreak, moderacija kao i pre ko zna koliko godina, sa ps3, nije blokirala/brisala istu, iznose se vesti i rezultati po pitanju probijanja zastite i onda dodj(u)e lik(ovi) kojima to, iz nekog samo njima znanog razloga smeta, i prosipaju pamet....

Moram da se nadovezem na vitu, nisam hteo na prvu, ali i ja imam eto nekog iskustva, ne velikog, ali dovoljnog sto se popularnijih naslova tice. Vita je osim za indie developere i jrpg zanr u globalu manje-vise mrtva, vec dobre 2 i po godine. Na prste jedne ruke, mozda, mozes da nabrojis nove igre sa vecim budzetom i da ne dolaze iz japana, na godisnjem nivou. Danas je vita prakticno jrpg konzola i visual novel simulator...Sony je tu pricu batalio odavno, kao i veci izdavaci. HENkaku za koji treba 3.60 fw, pusta 95% nalsova vrednih pomena na viti.

@yojinbo: Nista gore nije bilo tebi usmereno, ali ako se pronalazis, sta da ti radim :d
Sto se Juventusa tice, raspadaju se :)
 
Poslednja izmena:
Meni za JB ni u džep ni iz džepa - kako je ko u mogućnosti neka nabavlja igre. Ali zbog cele priče oko Sonija i "saradnje" sa JB zajednicom daleko je od širokih narodnih mada... Delim svoje mišljenje..

A za Juve se pojedoh od muke, baš loše igraju, problem sa povredama i nedostatak tehničara učinilo svoje... Očekujem na leto remont ekipe...
 
Pa dobro, obzirom da mogu HZD, Bloodborne i tako neke igre da se pokrenu, sigurno da ce po Srbiji ovo polako da zazivi. Pocev od igraonica recimo.



Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
Souls igre gube 80% draži ako se igraju offline :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Souls igre gube 80% draži ako se igraju offline :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Jel a obajasni nam kako to gube? Sto da nece moci da ne predje neku deonicu ili sta? Ili nece moci da vidi kraj ako nije online?

Neki ljudi moraju da svate da se ne loze svi na online igre i da im nije bitno da li ima online ili nema. Imam dva druga koji imaju ps4 i jedan je odmah po kupovini trazio da mu uplatim godinu dana ps+ dok ovaj drugi ni da cuje o tome, jednostavno ga interesuju singlplayer igre i to je to dok ovaj sto sam mu uzeo ps+ eno ne skida se sa cod wwii online. Cak sve druge igre koje je kupio je raspordao.

Tako da molio bih te da mi objasnis sta to prosecan igrac gubi u Bloodborne ako ga igra offline.
 
^ Jedan od poznanika uzeo PS4 slim (tj dobio na poklon) proslog leta, odigrao 10ak igara (Uncharted, TloU, HZD, TR1 i 2) sada pika PES i Dirt... Kaze da je odigrao sve sto ga interesuje, eventualno jos RDR2... Ja ga gledam bledo... Trebalo mi je par meseci da objasnim da ne mora da kupuje igre striktno na disku, jer PS store je spansko selo i nije hteo da pipne...
Jedan njegov poznanik PS kupio samo zbog sportskih simulacija (2 igre godisnje) i BF-a...

I sta sada? U oba slucaja bih licno rekao da je bacen novac - nepojmivo mi je da ako uzmes konzolu ne odigras ni 30% (dobrih) naslova/eksluziva koje nudi platforma, ali ocigledno je da je njima ok.

Isto tako rAMI je nepojmivo da ne koristis neke povoljnosti MP-a, odnosno PS+...
 
To je za glavnu temu realno.

Ljudi koji se odluce za jailbreak su itekako svesni toga i odgovara im tako da nema multija. Da zele multi, odavno bi pazarili ps4 i igrali.

Ovo je dijametralno suprotna tema po meni i treba se baviti hakovanjem konzole iskustvima i slicno sad kad je dostupno.

Dal je bolje igrati Multi ili single u B1, to je za glavnu temu realno.
I ja ne mogu da zamislim da danas ne odigram nba 2k18 online sat vremena makar, al to sa ovom temom veze nema.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Kao sto sam rekao ranije. Sa ovakvim cenama PC hardvera, pre svega grafa, lagano isplati uzeti za 550e slim i pro model, na slim baciti jailbreak za sp, a na pro igrati MP. Upravo mi je to nekako najveca prednost Pro modela, dosta stabilniji fps u mnogo MP igrama. Ili nebitno koje dve konzole.
 
^ Jedan od poznanika uzeo PS4 slim (tj dobio na poklon) proslog leta, odigrao 10ak igara (Uncharted, TloU, HZD, TR1 i 2) sada pika PES i Dirt... Kaze da je odigrao sve sto ga interesuje, eventualno jos RDR2... Ja ga gledam bledo... Trebalo mi je par meseci da objasnim da ne mora da kupuje igre striktno na disku, jer PS store je spansko selo i nije hteo da pipne...
Jedan njegov poznanik PS kupio samo zbog sportskih simulacija (2 igre godisnje) i BF-a...

I sta sada? U oba slucaja bih licno rekao da je bacen novac - nepojmivo mi je da ako uzmes konzolu ne odigras ni 30% (dobrih) naslova/eksluziva koje nudi platforma, ali ocigledno je da je njima ok.

Isto tako rAMI je nepojmivo da ne koristis neke povoljnosti MP-a, odnosno PS+...

ocigledno ja sam jedan od tih nepojmljivih, hahahaha, skoro godinu dana kako imam ps4, ima 500gb hdd i externi od 1tb, oba puni igara kupljenih, a jedno 6 meseci sam igrao samo BF1 MP online, ponekad BF4 i COD MW, isto online, i sad zadnjih mesec dana, samo COD WW2 naravno online...... sve ostale igre samo porenuo i video kako izgledaju, izuzev wolfensteina kojeg sam igrao citav jedan dan i presao 1/3 igre
 
Jel a obajasni nam kako to gube? Sto da nece moci da ne predje neku deonicu ili sta? Ili nece moci da vidi kraj ako nije online?

Neki ljudi moraju da svate da se ne loze svi na online igre i da im nije bitno da li ima online ili nema. Imam dva druga koji imaju ps4 i jedan je odmah po kupovini trazio da mu uplatim godinu dana ps+ dok ovaj drugi ni da cuje o tome, jednostavno ga interesuju singlplayer igre i to je to dok ovaj sto sam mu uzeo ps+ eno ne skida se sa cod wwii online. Cak sve druge igre koje je kupio je raspordao.

Tako da molio bih te da mi objasnis sta to prosecan igrac gubi u Bloodborne ako ga igra offline.

Zato što su online komponente utkane u sp iskustvo u Souls igrama i njihov sastavni deo. Počeviši od poruka koje ostavljaju ostali igrači, mogućnosti da vidiš njihove smrti, zatim co-op prelaženja sa prijateljem ili neznancima, mogućnosti da ti drugi igrači invejduju partiju u najnezgodnijim momentima i tako da te reše neiskorišćenog xp-a, zatim upadanje igrača koji su tu da te odbrane od istih, itd, itd...
 
Znaci, za SP igrace jedno veliko nista. Ja predjoh na PC-u i nesto ne videh da mi tu nesto nedostaje. Naravno, iz cisto subjektivnog ugla.
 
Ne možeš znati da ti nešto nedostaje ako to nešto nikada nisi iskusio, a to nešto je povezanost online komponenti sa sp iskustvom u Souls naslovima :)

Ista priča kao recimo objašnjavanje nekome benefite SSD-a na radnom računaru, a nikada nije seo za računar sa SSD-om.
 
Nazad
Vrh Dno