Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

Uspesno oslobodio moj ps4 4.55 ,probao sa Last gardian

Sta ja znam,ovo je za 90% korisnika nemoguca misija,malo je komplikovano

Gde sad naci pro sa 4.55,Istvan i kompanija imaju samo ovu zadnju seriju koja dolazi sa 4.70+
Bice i za novije fw, rekli su da rade na 5.xx

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Zašto bi PS5 podržavao BC kada imaju PS NOW,nema logike ulagati u PS NOW infrastrukturu a onda preći na BC.

Iskreno licno se nadam, ali znam da su sanse za to male znajuci politiku Sonija. Nadam se da ce poslusati fanove i makar uzeti u obzir pozitivan feedback BC za Xbox..
Pre svega jer razlika u arhitekturi nece biti toliko veca kao sto je bio slucaj sa PS3->PS4. Same konzole su mnogo blize PC sistemima pa je i BC mnogo laksi. Ne vidim sta mogu da izgube, mogu samo da dobiju.
Reci mi iskreno koliko bi bio zagrejan da predjes na PS5 u prvih godinu dana po izlasku, iako imas 4rku - da objave BC samo za PS4 naslove? Ne samo ti, nego bilo ko ko ima phat 4rku pa i ove ili prosle godine kupljen slim/pro?

Donekle bi ih docekao backlash zajednice jer kao sto rekoh nemaju neki izgovor da ne urade jer ce razlika biti manja, ali taj backlash mogu sebi da priuste jer nisu u poziciji MS-a sa Xbox i njihovim BC-em i ocajnim stanjem sa ekskluzivama (gde prakticno moraju da privuku musterije). + i soni fanbojevci su kao i nintendovi poseban soj i sta god da te dve kompanije odrade nikad ne dobije vece kritike, vec se podrzava... Bas tom logikom - sta ce nam BC kada imamo PSNow? :)

Nije da nemaju izgovora i u pravu si za BC i PSNow, jer im je to verovatno u planu da pretvore u "retro platformu" kada 5ica uzme primat i dodatno cede kes. Ako nista drugo mogu da implementiraju makar digitalne naslove koje imamo u PS4 biblioteci za delimican pristup igranju online (bez pretplate na PSNow)


Ali opet znam da je sudeci i po njihovoj istoriji, tj politici razvoja konzola, i poslednje price sa "polukorak" Pro konzolom -gde su mogli da izbace jaci HW ali nisu zeleli i ostavili mesta za upgrade (izgovor za "bolji" upgrade) - sanse za BC su vrlo male.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe praviti od Sony-ija babarogu ako ne omoguće BC, prosto imaju više razloga da to ne urade nego da urade.
Za XBOX su mnogi hteli BC, a posle ga ljudi nisu ni koristili u toj meri u kojoj su ga tražili.
 
Nema potrebe praviti od Sony-ija babarogu ako ne omoguće BC, prosto imaju više razloga da to ne urade nego da urade.
Za XBOX su mnogi hteli BC, a posle ga ljudi nisu ni koristili u toj meri u kojoj su ga tražili.

Tacno tako....
Isto kao na PS3 BC, koji niko nije koristio pa su izbacili ali su svi kukali sto je izbaceno.....
 
Ne pravi se babaroga - samo kazem da je situacija sada sa BC mnogo laksa i da ce izgovori da ne implementiraju sa PS5-icom biti smesni, osim da bi progurali PS Now servis i finansijske motivacije iza istog.

Kao sto rekoh, mogu makar da nam delimicno omoguce PS Now na 5ici, za naslove koje digitalno imamo recimo za cetvorku. Uzeci u obzir koliko se placa PS+ clanarina od sledece godine, bilo bi donekle fer, kada izbace PS3 naslove i PSVita iz paketa (ne da meni znaci nesto ali ima ljudi koji imaju i stariji sistem) - placacemo prakticno samo za MP + 2 igre mesecno, umesto 6 do sada ako se ne varam?

Ja i recimo eufrat sigurno ne bi gledali pozitivno na to za neke PS4 naslove koje hocu da odigram za 5 godina, imam ih digitalno u biblioteci ili na disku a ne mogu, jer mi je recimo riknula konzola. I onda mi preostaje sta - da platim PS Now ili da nadjem negde rabljenu Pro 4rku?
 
Poslednja izmena:
Samo bih dodao na ovu temu, nema sanse da vidimo PS5 pre 2020-te godine. Jail, je za mene plus, svakako.

Sa druge strane, ne vidim zasto bi eventualno pustanje istog u sire nardone mase, nekima na ovom forumu, ocigledno, smetalo?
 
Poslednja izmena:
Ako na mene mislis... :)

Samo smaraju ove price koje se ponavljaju na svakih par meseci. Od upotrebljivog JB-a za siroke narodne mase smo sigurno godinu udaljeni, ako i uopste izadje... Imam utisak kao da se ceka na isti kao drugi dolazak Isusa a evo proslo je vec 4 godine i sigurno ce jos 1-2 godine i verovatno nova generacija... Bukvalno docekace ljudi sledecu generaciju cekajuci JB a mogli su do sada da odvoje novac,pazare konzolu i odigraju minimum 10-15 naslova...

Meni ni u dzep, ni iz dzepa od istog. Realno dok se pojavi funkcionalan JB uzecu i odigrati ostatak od igara u narednih godinu-dve dana. I to je upitno kada ce se pojaviti kada nije odmah u prve dve godine...

Realno je 100x ponovoljeno da cak i u Srbiji na koji nacin i kako relativno povoljno mogu da se nabave naslovi i odigraju, a kamoli u EU...


Vise bih voleo da procitam konkretnu vest sa nekom najavom za konkretno vreme kada ce biti izbacen funkcionalan JB i koliko naslova ce moci da radi (i koliko ce lako moci da se odradi), umesto ovoga "evo probijen" i "bice za koji mesec"... A onda opet u krug za koji mesec sa istom najavom...
 
Poslednja izmena:
PS3 se i dan danas prodaje i vise nego solidno kod nas.

A 6-7 godina je proslo od izlaska ps4.

Tako da prica kako ubrzo izlazi PS5 nikako ne pije vodu po mom misljenju.

Izmedju "dzabe" i "10 - 15 evra" za igru, stvarno ne vidim ko bi placao nesto ako ne mora? Pricam za prosecnog potrosaca u Srbiji.

Tipa: Imas net od 100 mb za 1000 dinara i net od 50 mb za 2000 din. Da li ce neko uzimati ovo drugo?

Mislim da je to cela poenta price, bez da razglabamo u nedogled po ko zna koji put [emoji16]



Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
pocetak 2014 ili krajem 2013 je izasla konzola, ne mogu tacno da se setim... ;)

Hbg, sta da kazem osim neka cekaju onda na funkcionalan JB ako planiraju samo zbog toga da pazare PS4... Ne bih rekao da ce i ove godine da bude...

U suprotnom uvek moze da se uzme polovan PS4 pro, bez garancije sa par igara na nosecem nalogu za 40ak 'iljada i/ili manje za slim... :d
 
Konzola ima 4 i po godine, dakle nrpunih pet. Zbog toga kazem, tesko da cemo videti ps5 pre 2020. Za 209-tu do sada bi vec bila najava.
 
Nije baš najava na godinu dana ima još fore do jeseni da Sony kaže šta i kako dalje. Svakako ima prostora za napredak, a na ruku im idu sulude cene PC komponenti.
 
Nije baš najava na godinu dana ima još fore do jeseni da Sony kaže šta i kako dalje. Svakako ima prostora za napredak, a na ruku im idu sulude cene PC komponenti.

Zar nije bilo glasina o Soniju da cekaju AMD-ove next gen 7nm cipove i kako ce da se ponasaju - uzeci u obzir da im isti izlaze 2019 vrlo moguce je da ce i PS5-ica biti spremna za kraj 2019/pocetak 2020?

Previse rano mi deluje da daju objave vec ove godine za sledecu - sem ako bas HW nije sposoban izgura GoW4, TloU2 i Death Stranding... Verujem da su naslovi koji ce da "isprate" 4rke u penziju...
U sta cisto sumnjam, Pro sigurno moze uz optimizaciju na 1080p da izgura barem jos 2-3 godine naslova, ali bi zato phat/slim prakticno pretvorili u 720p 30fps konzolu i verovatno je upitno da li bi izbacivali naslove za slim... Ne znam bas koliko bi vlasnici istih blagonaklono gledali na sve to -> + prvi put bi im se dogodilo da hardverski imaju 3 konzole u razlicitim segmentima a da im je datum izbacivanja ~3 godine (izmedju ps5 i pro/slim verzija 4rke).
 
Poslednja izmena:
Pro sigurno moze uz optimizaciju na 1080p da izgura barem jos 2-3 godine naslova, ali bi zato phat/slim prakticno pretvorili u 720p 30fps konzolu i verovatno je upitno da li bi izbacivali naslove za slim... Ne znam bas koliko bi vlasnici istih blagonaklono gledali na sve to -> + prvi put bi im se dogodilo da hardverski imaju 3 konzole u razlicitim segmentima a da im je datum izbacivanja ~3 godine (izmedju ps5 i pro/slim verzija 4rke).

Cisto sumnjam da ce nas sa slim verzijama da osakate, ipak dosta vise ljudi koristi slim/phat sa 720/1080p tv, nego pro sa wannabe 4k rezolucijom.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Pro ce sve vise praviti razliku na 1080p,vredi tih 100 evra plus,mnogo je hardverski jaci

Taj 4k gaming ce proci ko vr i kinect

ps5 za 3-4 godine 60fps na 1080p i "kao 4k gaming"

Jailbrek 4.55 radi perfektno,hostovao hen enabler na telefonu,5 sekunde posla za pokretanje
 
Bitno da pes/nba i sp ekskluzive rade kao sat [emoji23]
Znaci funkcionalan jailbreak? Ja nisam mogao da cekam, nisu htele igre da se pokrenu na 4.xx fw. [emoji17]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Bitno da pes/nba i sp ekskluzive rade kao sat [emoji23]
Znaci funkcionalan jailbreak? Ja nisam mogao da cekam, nisu htele igre da se pokrenu na 4.xx fw. [emoji17]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Pa da, poenta celog JB. Iskreno sa ovakvim cenama PC hardvera, realno isplati ti se da kupis dve konzole, jednu za JB (ako sve prodje kako se nadamo) i jednu legalno za MP naslove. Tipa slim za pirate i pro za MP (tu je po meni i glavna prednost u odnosu na standardnu konzolu).
 
Pro ce sve vise praviti razliku na 1080p,vredi tih 100 evra plus,mnogo je hardverski jaci

Taj 4k gaming ce proci ko vr i kinect

ps5 za 3-4 godine 60fps na 1080p i "kao 4k gaming"

Recimo ovako....
Ja uzivam u svakom provedenom trenutku na VR-u ( npr GT Sport koji je fenomenalan, vise ne mogu da vozim na TV-u, VR DOOM i jos gomili igara ).....
Takodje BF1 igrati na 4k 55 inca HDR TV-u i gledati kako se rusi dirizabl.... neprocenjivo....
Tako da se sve svodi na lisicinu izjavu "Grozdje je kiselo..." :)
 
Za XBOX su mnogi hteli BC, a posle ga ljudi nisu ni koristili u toj meri u kojoj su ga tražili.

Ovo baš i nije tačno, kako su ti BC naslovi počeli u poslednje vreme da dobijaju 4k potršku na xboxox i interesovanje je počelo naglo da raste, ljudi se sada zbog 4k zaista i vraćaju tim naslovima koji su dobili podršku.
 
Recimo ovako....
Ja uzivam u svakom provedenom trenutku na VR-u ( npr GT Sport koji je fenomenalan, vise ne mogu da vozim na TV-u, VR DOOM i jos gomili igara ).....
Takodje BF1 igrati na 4k 55 inca HDR TV-u i gledati kako se rusi dirizabl.... neprocenjivo....
Tako da se sve svodi na lisicinu izjavu "Grozdje je kiselo..." :)

I ja sam uživao igrajući 3D igre na PS3 sada ih nažalost ima jedva desetak.
 
I ja sam uživao igrajući 3D igre na PS3 sada ih nažalost ima jedva desetak.
Aaaaa, sad si me podsetio i na to... o daaaaa, kako je to tada bilo dobro.....
Ali, po mom misljenju, sad je drugacije...
Imao sam 1080p tv, imao pro...igrao Bf... uzeo nov tv, i voila.... eto bonusa... i uz wipeout, gt sport.... oni koji znaju prave igre koje rade kako treba svuda... oni koji ne... ebg... eto razloga za flame [emoji4][emoji4]
Btw, kupovina VRa zbog postojecih naslova se isplatila samo tako.... da ne pominjemo one koje dolaze...

Sent from my HTC One E9PLUS dual sim using Tapatalk
 
Ljudi, sta je sa ovim PS4 konzolama jailbreakovanim sto se prodaju na KP?
Pre neki dan naletim, reko vidi ovo... Ne razumem princip? Pise mogu igre do leta 2017 da se igraju. To ima veze sa FW koji je na konzolj? Ali opet ako prodaju kao jailbreakovane, da li se klasicno igra skine sa neta i to je to?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Ljudi, sta je sa ovim PS4 konzolama jailbreakovanim sto se prodaju na KP?
Pre neki dan naletim, reko vidi ovo... Ne razumem princip? Pise mogu igre do leta 2017 da se igraju. To ima veze sa FW koji je na konzolj? Ali opet ako prodaju kao jailbreakovane, da li se klasicno igra skine sa neta i to je to?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
Mogu da se igraju, za sada, igre kojima je poreban fw 4.55 pa nanize...4.55 je izasao 11. aprila 2017 ali su igre koje traze visu reviziju fw pocele da se pojavljuju na leto 2017.
Jailbreak nije custom fw, fw na konzoli ostaje oficijalni, ne promenjen, ali uz pomoc njega tzv HENa tj. hombrew enabler-a pokreceses fake pkg fajlove, instaliras homebrew aplikacije, linux...
 
Onda je to to, zar ne? Nije probijena zastita za novije igre, tj. FW. Ali ako ovo starije radi, sta ima tu da se prica da li ce biti ili ne pirata na PS4 - kad vec ljudi igraju PS4 pirate.
 
Onda je to to, zar ne? Nije probijena zastita za novije igre, tj. FW. Ali ako ovo starije radi, sta ima tu da se prica da li ce biti ili ne pirata na PS4 - kad vec ljudi igraju PS4 pirate.
Cutii, neke "neverne tome" ovde jos uvek misle da nije to-to [emoji23]
Meni malo smor, jer 99% nece moci da se koriste ps4 aplikacije(yt, netflix, nba i sl.). Sta cu, jos jedan hdmi za pc, pa wireless tast i mis..
Ljudi, sta je sa ovim PS4 konzolama jailbreakovanim sto se prodaju na KP?
Pre neki dan naletim, reko vidi ovo... Ne razumem princip? Pise mogu igre do leta 2017 da se igraju. To ima veze sa FW koji je na konzolj? Ali opet ako prodaju kao jailbreakovane, da li se klasicno igra skine sa neta i to je to?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
Samo cekati, probijeni su svi fw, od 1.76 do 5.xx(privatno).
P.S.
Sa kojom li ce verzijom doci god of war? [emoji848][emoji848][emoji848]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Verovatno 5.50

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Jel postoji varijanta ako se uradio update na neki visi firmware od 4.55 da se spusti na nizi ili mora da se ceka JB za visi firmware od 4.55? Treba da proverim kod ortaka koja mu je verzija.
 
Jel postoji varijanta ako se uradio update na neki visi firmware od 4.55 da se spusti na nizi ili mora da se ceka JB za visi firmware od 4.55? Treba da proverim kod ortaka koja mu je verzija.

Jutros sam google-ao ovu temu, pa sam negde naisao na informacije da ne moze da se spusti FW, nego moras cekati JB za taj koji imas FW.
 
Vidim da neki decko prodaje jailbreakovan slim model od 500gb za 500 evra, boze me sacuvaj...

Jel to ide neki deo u PS ili se radi iskljucivo softverski?

Kaceno je ovde sve i svasta, ali bi zamolio za neki kvalitetan tutorijal kako se to radi da neko okaci.

Ja nalazim neke sa dosta dislajkova, pa ne znam ni dal je to dobro odradjeno ili fake itd...



Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Kucaj na yupi tupi MODDED WARFARE lik ima puno tutorija[emoji41][emoji1303]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno