Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

Aman ljudi da li uopšte postoji ikakva dilema da li je bolje igrati igru za džabe ili plaćati U SRBIJI? Gde osim vrhuške vlasti i Beograda 90% države jedva preživljava? Mislite da ne voli svako da kupi original i da se ne zeza sa bilo čim? Naravno da voli ali ljudi NEMAJU. Stvarno mi je drago zbog vas moralista, uživajte u vašem - mogu slobodno da kažem luksuzu - da trošite pare na igre, ali shvatite da je to vaša privilegija a ne normalno stanje stvari. Što se tiče share-a koji i kao povoljniji od diskova opet nije jeftin - 80% ljudi nema blage veze šta je i verujem da neće ni da posvete vreme tome jer im je komplikovano i nebezbedno i sl. Ne vise na benchu i na na razmeni igara i sl.

A vi sad nastavite da ubeđujete masu kako je bolje nešto plaćati nego dobijati free, napominjem, u Srbiji, gde se od naroda otima kako se stigne (pdv, akcize na sve i svašta i sl), da živimo u normalnoj zemlji, drugačije bih pričao. Skontajte da Srbija nije Beograd i nešto malo vojvodine, sve ostalo je gola tuga, jad i beda. Ko nije uz vlast od BG-a do najvećih zabiti ove zemlje, taj je na ivici egzistencije.
 
Poslednja izmena:
sto se tice igara, imate na ruskim sajtovima i po skajpu ljudi koji prodaju akaunte sa najnovijim naslovima za 10,15 dolara, isplativije od share i od onog spaceneta sto u sustini prodaje te akanute, samo za cenu od 3000,4000 dinara
Posalji link sajta..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Aman ljudi da li uopšte postoji ikakva dilema da li je bolje igrati igru za džabe ili plaćati U SRBIJI? Gde osim vrhuške vlasti i Beograda 90% države jedva preživljava? Mislite da ne voli svako da kupi original i da se ne zeza sa bilo čim? Naravno da voli ali ljudi NEMAJU. Stvarno mi je drago zbog vas moralista, uživajte u vašem - mogu slobodno da kažem luksuzu - da trošite pare na igre, ali shvatite da je to vaša privilegija a ne normalno stanje stvari. Što se tiče share-a koji i kao povoljniji od diskova opet nije jeftin - 80% ljudi nema blage veze šta je i verujem da neće ni da posvete vreme tome jer im je komplikovano i nebezbedno i sl. Ne vise na benchu i na na razmeni igara i sl.

A vi sad nastavite da ubeđujete masu kako je bolje nešto plaćati nego dobijati free, napominjem, u Srbiji, gde se od naroda otima kako se stigne (pdv, akcize na sve i svašta i sl), da živimo u normalnoj zemlji, drugačije bih pričao. Skontajte da Srbija nije Beograd i nešto malo vojvodine, sve ostalo je gola tuga, jad i beda. Ko nije uz vlast od BG-a do najvećih zabiti ove zemlje, taj je na ivici egzistencije.

Masis poentu.

Ako i dodje do Jailbreaka (ako ih Sony ne pokopa sa tuzbama) relativno je kasno uzeci u obzir sa sistemom zamene/iznajmiljvanja/share-ovanja naloga...
Cak i u EU ljudi ne kupuju toliko igara na "dza-bu" i D-One sami vec share-ju naloge (dobar deo ljudi iz okruzenja) a koliko vidim na forumu kod nas je takav princip dosta jeftiniji.

Ali opet ako je toliko zaguljeno onda je i tih 200e cist luksuz i za tu PS4 konzolu i bolje investirano u PC "na kome ce nesto da se radi" i igra, i koji ce da sluzi kao multimedija centar... U tom scenariu zasto davati novac na konzolu kada je PC bolja opcija na duze staze...

@aleksandrinjo96

Uz svo duzno postovanje licemerno je malo pricati tako, jer koliko vidim snalazis se da odigras day one naslove i obrnes ih kroz neke razmene za neke druge, cak i pored toga sto kazes da ti situacija nije sjajna, da si student i da si odradio neku shemu utopio PS da bi uzeo PC - da bi se opet vratio na PS4 (pro) ako se ne varam. A ovde usput malo i pljucnuo u "console peaseant" high vs medium settings stilu...



Druga prica je ako neko zeli sve i odmah da obrne. I ako nisam u Srbiji i imam veci standard, mogu da izdvojim za novije naslove ali ne zelim jer je to i dalje (skup) luksuz i znam gde su mi prioriteti. Koliki je onda luksuz nekome ko ima platu 200e i gde mu leze prioriteti onda u tome jeste ovde prica. Ali ako vec moze da odvoji 200e moze valjda i da se snadje i za izjnamljivanje naloga/igre.
Sto znaci da ako neko zaista zeli PS moci ce da se informise i da se snadje da odigra legalno naslove, a koliko rekose moze relativno jeftino da se prodje cak i za nase standarde - naravno ako se sastavi lista onoga sto bas zeli da se odigra.

Sa druge strane ni ne volim da "silujem" naslove tj igram kada mi se ne igra samo da bih mogao da kazem da sam obrnuo aktuelnu igru i bio u trendu.
 
Poslednja izmena:
Nema to veze nikakve. Ne kapiram zasto je bitno kako se ja snalazim? Nisam tema ja,nego 99% srpske populacije koja se bori za egzistenciju.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Masis poentu.

Ako i dodje do Jailbreaka (ako ih Sony ne pokopa sa tuzbama) relativno je kasno uzeci u obzir sa sistemom zamene/iznajmiljvanja/share-ovanja naloga...
Cak i u EU ljudi ne kupuju toliko igara na "dza-bu" i D-One sami vec share-ju naloge a koliko vidim na forumu kod nas je takav princip dosta jeftiniji.

Ali opet ako je toliko zaguljeno onda je i tih 200e cist luksuz i za tu PS4 konzolu i bolje investirano u PC "na kome ce nesto da se radi" i igra, i koji ce da sluzi kao multimedija centar...

@aleksandrinjo96

Uz svo duzno postovanje licemerno je malo pricati tako, jer koliko vidim snalazis se da odigras day one naslove i obrnes ih kroz neke razmene za neke druge, cak i pored toga sto kazes da ti situacija nije sjajna, da si student i da si odradio neku shemu utopio PS da bi uzeo PC - da bi se opet vratio na PS4 (pro) ako se ne varam.
Sto znaci da ako neko zaista zeli PS moci ce da se informise i da se snadje da odigra legalno naslove, a koliko rekose moze relativno jeftino da se prodje cak i za nase standarde - naravno ako se sastavi lista onoga sto bas zeli da se odigra.

Druga prica je ako neko zeli sve i odmah da obrne. I ako nisam u Srbiji i imam veci standard, mogu da izdvojim za novije naslove ali ne zelim jer je to i dalje (skup) luksuz i znam gde su mi prioriteti. Sa druge strane ni ne volim da "silujem" naslove tj igram kada mi se ne igra samo da bih mogao da kazem da sam obrnuo aktuelnu igru i bio u trendu.
Nije uopste kasno,zbog čega bi bilo.. ?

I danas ljudi uzimaju čipovan PS3 i naigraju se samo tako za male pare..

A to da je neisplativo jos vise ne kontam..

Prvo za 170-180e koliko je polovna konzola nema sanse da uzmes pc a ovde ćes moci ako se hakuje konzola da igras sve igre kao na kompu + ekskluzive...

A mozes i da usput pustas filmove,muziku,jutjub..a i da guglas sta ti treba..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ne može za 170-200e, ali može za 500-600e? Pri čemu pričamo o poslovnom debeljku koji može i da gekne dok kod PC ipak možeš da sam servisiraš.
Pri čemu je meni na umu bila slim verzija koja je kao nova još skuplja (a kako se šuška obustavice proizvodnju iste sledeće godine).
+ gde je recimo cena za skidanje i prebacivanje tih igara (što kod PC-a može u slobodnoj izvedbi kod kuće da se uradi za svu vrstu medija).

@aleksandrinjo
I opet se vrti priča na tome da da će pre ljudi kojima toliko progutati da izdvoje novac za PC nego za PS4. Neko ko je toliko u buli sumnjam da mu je uzimanje PS4 kao ps4 opcija za igranje prioritet u životu (i pored želje) ...
A ti si i sam rekao da situacija nije bila sjajna... i da je dotle došlo da si morao da prodaš ps4 da bi uzeo pc ("za posao i igre") I da si opet na PSu I snalaziš za igre...

Što je I poenta na žalost, ps4 je veliki luksuz u bilo kojoj varijanti u Srbiji, ali ko hoće snaći će se da odigra I nabavi igre i ps4...

Ne vidim poentu SJW-a kod tebe... Onda batali da uzimaš igre i kukas kako su skupe i čekaj potpuno funkcionalan Jailbreak za Ps4..

Mislim da je sa tvoje strane is malo glupo da spominješ licemerje...
 
Nista ja tebe ne razumem hahah...
Ali nije ni bitno uostalom :)

Drzimo se teme.



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nista ja tebe ne razumem hahah...
Ali nije ni bitno uostalom :)

Drzimo se teme.



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Ni ja..

Ali ovi sto im ne treba JB su oni koji uglavnom prodaju igre,ps+ i wallet kupone ili su sami nakupovali igara pa ako dođe JB znači da su bacili dosta para pa se teše nekim smesnim pričama..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ni sa tim se ja ne slazem skroz...

Ako neko uzima original igre ne mora odmah za sobom da povuce crtu tatinog i maminog sina.
Cinjenica je da ovde vecina odraslih forumasa moze da ih priusti,ja sam u svom postu od pre par dana pricai o mladjoj populaciji pre svega koja sve i da hoce ne moze da priusti to.

Al kazem, odosmo vec u off. Vise je tema situaciji u srbiji nego jailbreak za PS :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Hahahah
 
Nije
 
Smejao se opet covek zbog price o preprodavcima i profitu. Cak je i pre toga tema otisla u havariju jer je onaj "tetreb" izvredjao par clanova zbog tripova (parafraziram) "u inat vama prodavcima i vama koji kupujete originale, evo JB-ovali su PS4"...

Na kraju krajeva kada, ako i stigne JB verovatno cemo imati PS5. Cak i tada je pitanje u kojoj meri ce JB biti funkcionalan.
Jos ako PS5 ako bude backwards kompatibilan sa PS4 naslovima (cemu se nadam zbog PS4 pro "eksperimenta" ali je malo verovatno zbog politike Sonija) za PS4 vlasnike nece biti nikakve motivacije da posegnu za JB PS4 konzolom.

Onda ce se tek isplatiti da se uzme JB jer ce tek tada biti "dirt cheap". Ali u tom periodu opet je racionalnije sklopiti neku konfiguraciju.


@altafir

Sit(h) gladnom ne veruje - pri cemu "gladan" uzima nove naslove day one i uz to je vec odigrao dvocifren broj naslova za PS4. U takvom primeru ispadas malo dvolican ako mi pricas o losem stanju u Srbiji jer coveku koji je u buli sigurno nije kupovina PS4 prioritet jer je prevelik izdatak, odnosno u domenu misaone imenice.

Sa druge strane i u Srbiji se nalazi nacin da se relativno "povoljno" odigraju, tako da, svako ko odigra i nabavlja naslove novijeg datuma, posebno fizicke kopije, nema bas tu mnogo mesta za "kmecanjem" niti se moze nazivati gladnim.
Mislim da za toliko mozemo da se slozimo.
 
Yojindo druže, pročitao sam tvoje postove dva puta, apsolutno nemam blage veze koje su tvoje poente. Ajde malo artikuliši stavove i svedi ih na neki razumljiviji nivo da možemo da diskutujemo kao ljudi.

Nismo baš toliko jadni da ljudi, momci, ne mogu da skrpe 200e za sony ako to baš žele, ali će im svakako olakšati tj bi im olakšalo tu odluku da znaju da ne moraju za svaku novu igru da daju 20, 30 do 60 eura.
 
Poslednja izmena:
Obicno cujem komentare tipa: "sta se igras kad nemas da platis igru?" Svi smo mi deca i treba da se igramo, kad osetimo potrebu za tim. Bice i boljih vremena pa ce krek biti nepoznata rec vecini stanovnistva. Zivi bili pa videli!

Oni koji nemaju bolje da se fokusiraju na sopstveno usavršavanje umesto na trošenje vremena na bilo kakav vid igranja ili sedenja ispred TV-a. :)
 
Yojindo druže, pročitao sam tvoje postove dva puta, apsolutno nemam blage veze koje su tvoje poente. Ajde malo artikuliši stavove i svedi ih na neki razumljiviji nivo da možemo da diskutujemo kao ljudi.

Nismo baš toliko jadni da ljudi, momci, ne mogu da skrpe 200e za sony ako to baš žele, ali će im svakako olakšati tj bi im olakšalo tu odluku da znaju da ne moraju za svaku novu igru da daju 20, 30 do 60 eura.

Cela moja poenta je bila da ne verujem da je stanje bas toliko kriticno u Srbiji i da moze da se odvoji svota novca za polovnog debeljka ili nov slim i odigraju igre koje zele kroz iznajmljivanje naloga ili kupovinu second hand.
Ko je u velikom finansijskom skripcu ne verujem da bi mu toliko padalo na pamet da bi uopste dao i tih recimo 200e za konzolu/sistem da bi se samo igrao na njoj/njemu. Taj nazalost ima dosta drugih problema o kojima mora da razmislja.

Verujem da ljudi koji mogu da priuste PS4 kod nas (i desk),za nase standarde (i razmisljanje naseg "prosecnog" Srbina) je bolje ustekati dodatno novca i uzeti desktop za neki "produktivniji" rad, jer je konzola mozda jeftinija u startu ali na duze staze dostigne i prestigne cenu jednog deska (koji takodje u slucaju kvara moze da se "jeftinije" servisira). Smatram da je i u takvom slucaju izbor izmedju JB konzole i kupovine deska kod ljudi koji se premisljaju o jednom od ta dva - desk. jer je jeftiniji izbor i da JB ne igra odnosno ne bi igrao toliko veliku ulogu.

Cak i u zemlji EU, ljudi koji imaju veci standard od naseg, konzolu vide kao luksuz (ali dosta je veci broj koji je poseduje kao sekundarni sistem) - ne juri se toliko kupovina najnovijih naslova po punoj ceni. I ovde se minizuje trosak kroz sharovanje naloga ili razmenu. Bilo je i slucajeva gde sam video da konzolu imaju samo zbog fife/pes-a i jos neke voznje -> sto je po meni tek bacen novac.
Pitanje je koliko i kako ce da utice JB (koji trenutno nije funkcionalan) na prodaju PS4 za, recimo moje predvidjanje 2 godine kada izadje i bude aktuelna PS 5-ica kod koje takodje postoji mogucnost da bude backwards kompatibilna.

Znaci koliko je JB bitan za kupovinu iste i koliki je to broj ljudi sada (da se pojavi JB) i koliko ce biti od znacaja (i funkcionalan) kada recimo se pojavi a bude aktuelna sledeca generacija konzola - koliko ce ljudi/klinci koji zele da je kupe biti zagrejani za igre iz prosle generacije?

Meni kao trenutnom vlasniku PS4 bi vise znacilo da PS5 recimo za 2 godine kada se pojavi bude backwards kompatibilan sa igrama nego da dobijem JB sledece godine. Mozda bih odneo

A uzeo sam primer clana @aleksandrinjo koji se zalio na finansijsku situaciju (kao primer recimo "prosecnog" Srbina) i da je morao da proda konzolu kako bi ulozio u desktop jer bio potreban za neke druge stvari -> da bi se opet vratio PS i koliko sam iz njegovih postova video sasvim ok se snalazi da odigra aktuelne naslove.
Sto se znaci da se relativno i u nasim uslovima da snaci za nacine da se pazari PS4 i odigraju igre. I da nema potrebe potezati pricu o nekom licemerju.

Naravno da je druga prica ako neko hoce da uzme konzolu i 10-15 naslova odmah koje bi da odigra na njoj -> ali to ni u zemljama sa mnogo vecim standardom od Srbije ne prolazi.

Rastegli smo pricu previse u nekom drugom pravcu i nema smisla da dalje drljamo. O JB-u se ovde prica kao da ce ljudi masovno pohrliti da uzmu konzolu ili da ce ceo sistem sharovanja naloga da se urusi odjednom, samo sto je realnost malo drugacija - cak i da izadje sada a kamoli kada izadje recimo za godinu-dve dana pitanje je koliki ce faktor biti za uzimanje konzole...
 
Poslednja izmena:
Cela moja poenta je bila da ne verujem da je stanje bas toliko kriticno u Srbiji i da moze da se odvoji svota novca za polovnog debeljka ili nov slim i odigraju igre koje zele kroz iznajmljivanje naloga ili kupovinu second hand.
Ko je u velikom finansijskom skripcu ne verujem da bi mu toliko padalo na pamet da bi uopste dao i tih recimo 200e za konzolu/sistem da bi se samo igrao na njoj/njemu. Taj nazalost ima dosta drugih problema o kojima mora da razmislja.

Verujem da ljudi koji mogu da priuste PS4 kod nas (i desk),za nase standarde (i razmisljanje naseg "prosecnog" Srbina) je bolje ustekati dodatno novca i uzeti desktop za neki "produktivniji" rad, jer je konzola mozda jeftinija u startu ali na duze staze dostigne i prestigne cenu jednog deska (koji takodje u slucaju kvara moze da se "jeftinije" servisira). Smatram da je i u takvom slucaju izbor izmedju JB konzole i kupovine deska kod ljudi koji se premisljaju o jednom od ta dva - desk. jer je jeftiniji izbor i da JB ne igra odnosno ne bi igrao toliko veliku ulogu.

Ima ih koji mogu, ima ih i koji ne mogu da daju i kojima ta razlika od 500+ eura za igre koje će dati u nekom roku pravi razliku između kupiću i neću. Da, po meni, za vek koliko ćeš imati konzolu, sigurno ćeš potrošiti barem toliko, nećeš sigurno za 2, 3 godine odigrati pet igara. I sigurno nećeš čekati pola godine godinu da bi nešto odigrao kada padne cena, svašta. Poenta je u tome da čak i ovi što mogu da daju - zašto bi ako ne moraju? Nije da nemaju druge stvari na koje mogu da troše pare, uvek se vraćamo na isto, nije ovde prosečna plata 1000 eura već realnih 300ak eura, a troškova ima koliko god poželiš. Tu je razlika, što gomili ljudi, verujem većini, bi te pare više značile za druge stvari više nego za ****ne ps4 igre. Nije to stvar sonyja, skupih igara, već našeg podneblja.

Svako kome PS4 igre ne utiču na kvalitet života samo neka ih kupuje, problem je u onima što nisu mrdnuli van BG-a i van svoj ušuškanog okruženja pa zapravo ne znaju koliko VELIKA većina ove države jadno živi tj preživljava, koji u nekoj svojoj patnji i mučenju možda mogu da skrpe za konzolu ali krastavac ne mogu po par desetina eura za igre svako malo.
 
Setio sam se sad jedne price. Bilo pre par godina, nisam se skidao sa PS4, bez posla, fax mi bio u stagnaciji itd, sve u svemu u party-ju sa ekipom provodio cele dane.

Necu da imenujem coveka, zivi napolju i pazite kako gleda na stvari.

Kaze on nama "Ja hocu da platim punu cenu diska jer neko to radi i trudi se i hocu da bude placen, taj neki developer, itd..." Ja se secam kao juce da je bilo, mi svi ne znamo jel u smeh da prasnemo ili da ga isteramo iz sesije. Svako mu je svasta rekao, od onog "Lako je tebi tako da pricas, jel znas kako je ovde", do toga "Ocu k1tu da ga placam zabole me, ne placam ga ja" Itd itd

Izvucite zakljucke sami, i shvaticete da pola vas misli kao on a pola ne. Sve je individualno, zavisi kroz sta je pojedinac prosao u zivotu.
 
U sustini, treba pratiti sajtove poput psxhax, wololo, sce.party, reddit r/ps4homebrew i slicne...

http://wololo.net/ps4-jailbreak-ps4-cfw4dummies/

"In October 2017, Fail0verflow published a technical description of a Kernel exploit running up to Firmware 4.05 included. Although nothing has been released yet, there’s currently nothing preventing a release of a PS4 Jailbreak for firmware 4.05 based on this writeup. We believe it is only a matter of time for a working release."

Fail0verflow je grupa koja je pravila homebrew za PS3... Znaci, 1.76 je vec skroz probijen, a za 4.05 su objavljene rupe u kernelu koje tek treba da iskoriste ostali developeri.

Citav intervju sa jednim od njih, 10. novembar:
"PS4 Developer SpecterDev, who revealed he had found the exploit independently a while ago, and also runs a blog where he writes about the inner workings of console exploits, was nice enough to answer some of my questions."

http://wololo.net/2017/11/10/ps4-interview-specterdev-update-4-05-exploit/

Narednih sedmica ce biti zanimljivo, pa cu da kacim ako budu izbacivali nesto :)

Takodje, posto je tema u ogromnom offtopicu, zamolio bih odredjene clanove da ne pisu o kupovini igara, share-u, oduzivanju developerima i slicnim stvarima, kao i inviziciji nas sto zelimo da se snadjemo na druge nacine u ovoj temi. Sve i da su igre 5$, necemo / ne zelimo da placamo i tu ide ogromna tacka...
 
Zamolio bih clanove kad zvanicno izadje jailbrake da se nastavi diskusija, jer polazeci samo od naslova teme taj pojam ne postoji. Bilo bi dobro da modovi lockuju temu do zvanicne objave ako se i kad desi.

Jer tema se ne zove se “zelje, predvidjanja, nagadjanja i lupetanja” vec kratko i jasno a neistinito :D
 
Potpuno se slazem. Tema nema smisla i samo se puni spamom. Dok ne izadje zvanican (ili kako god ga zvali) jailbreak, katanac.
 
Naisao na pravo zlato ovih dana :).
Kupio sam novu novcatu slim 1TB kozolu sa 3.55 FWom.
Za informaciju: Exploit izasao prekljuce payload juce. Moci ce da se pokrene Linux i jos par korisnih stvarcica :d
Naravno morate biti na 4.05 FW.
 
Poslednja izmena:
Instalacija Linuxa na PS4 nema veze sa piraterijom...tako da moj post ne moze da se okarakterise kao takav. Bekap legalno kupljenih igara takodje nije piraterija.:banana:
 
Isti slucaj i kod mene...danas sam procitao za KODI da se vraca na XboX.Probao sam ovih dana opet PS4 interni medija plejer posle godinu dana nadajuci se da se nesto radilo na tom polju ali ocaj zivi,totalno razocarenje.
Imam ja sve na HTPC-u i ne treba mi PS4 za multimediju toliko da mi sad to bude primarno ali bar neke osnovne stvari da poprave posle tri godine,bzv.
 
Nazad
Vrh Dno