Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

Nista nije probijeno iznad 1.76 a i to jedva "kao radi" na par naslova

Taj Qwerty je obican lazov zeljan slave,kad "padne u zaborav" pocne malo da lupa-ovo mu 10 ti put da razvalio Sony
Ko u Spanskim serijama

Tek kad bude ovde potvrdjen working hack iz vise izvora tad je gotovo-ako ikada bude
https://www.psxhax.com/forums/ps4-jailbreaking.40/

Mozda kad sa Turskom zajedno budemo u EU
 
Nema vise poente, pre ce izaci PS5
 
Nista nije probijeno iznad 1.76 a i to jedva "kao radi" na par naslova

Taj Qwerty je obican lazov zeljan slave,kad "padne u zaborav" pocne malo da lupa-ovo mu 10 ti put da razvalio Sony
Ko u Spanskim serijama

Tek kad bude ovde potvrdjen working hack iz vise izvora tad je gotovo-ako ikada bude
https://www.psxhax.com/forums/ps4-jailbreaking.40/

Mozda kad sa Turskom zajedno budemo u EU

Nema ni poente da objavljuju igre za 1.76, skoro pa niko nema taj fw na konzoli. Demonstracija cista...
Na tom istom sajtu koji si linkovao mozes da vidis intervju s Rusom koji je odradio 4.55, evo:

https://www.psxhax.com/threads/custom-repacked-ps4-package-pkg-files-on-retail-v4-55-by-flat_z.2906/

Nema vise poente, pre ce izaci PS5

Po meni itekako ima poente, fini naslovi mogu da se izigraju od 2013-te pa na ovamo... Sigurno izlazi CFW uskoro, mark my words :d
 
Nije niko rekao da nece izaci, nego vise nema poente.

Sve te igre od 2013. na ovamo mogu da se nadju za sicu i sada (otprilike koliko bi i kostalo ubacivanje hakovanih igara manje vise), to je sustina.
 
Koju crnu siću..

Uzeo UFC2 za 30e i GOW3 Remastered za 26e najjeftinijr na KP sto sam nasao..

Sta mi fali barem GOW free a UFC igram online pa to moram..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Jailbreak je najbitniji zbog očuvanja igara preko emulatora za neka buduća vremena, klasična piraterija je nebitna, barem za mene. Neke igre sa prvobitnih generacija konzola danas ne bi bilo moguće igrati bez emulatora, neke je naslove je nemoguće naći u fizičkoj formi, pa čak i nitendo je koristio te piratske romove za ove njihove remasterovane konzole i za izbacivanje pojedinih igara na modernim konzolama, jer ni oni nemaju više pristup većini originalnih naslova.

PS3 emulator će uskoro postati najbolje mesto za igranje PS3 igara (upravo je recimo dobio opciju za nativno 4k renderovanje, snimak dole), a sigurno nije daleko period kada će Sony kompletno pogasiti PS3 servise i kada će biti teško naći funkcionalnu PS3 konzolu.

 
Poslednja izmena:
Jailbreak je najbitniji zbog očuvanja igara preko emulatora za neka buduća vremena, klasična piraterija je nebitna, barem za mene. Neke igre sa prvobitnih generacija konzola danas ne bi bilo moguće igrati bez emulatora, neke je naslove je nemoguće naći u fizičkoj formi, pa čak i nitendo je koristio te piratske romove za ove njihove remasterovane konzole i za izbacivanje pojedinih igara na modernim konzolama, jer ni oni nemaju više pristup većini originalnih naslova.

PS3 emulator će uskoro postati najbolje mesto za igranje PS3 igara (upravo je recimo dobio opciju za nativno 4k renderovanje, snimak dole), a sigurno nije daleko period kada će Sony kompletno pogasiti PS3 servise i kada će biti teško naći funkcionalnu PS3 konzolu.

Uf nisam znao da postoji PS3 emulator nasao sam sad na netu ova 2 https://rpcs3.net/ i https://esxemulator.com/

Jel ovo stvarno funkcionise ?



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
^ postoji, ali koji PC hardver treba da sve to normalno pogura? :)
 
Koju crnu siću..

Uzeo UFC2 za 30e i GOW3 Remastered za 26e najjeftinijr na KP sto sam nasao..

Sta mi fali barem GOW free a UFC igram online pa to moram..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Kakav KP covece. Recimo fantoma da ubacis ili kosta do 500 din ili ne kosta nista, a igras samo offline kao i piraterija, to je jednostavno sica ili cak i jeftinije od piraterije.

Nebitno, ne vredi se raspravljati jer svako ima svoje misljenje, sto je naravno u redu i tako treba i da bude, zato postoje forumi da bi se misljenja razmenjivala.
 
Zasto placati kada moze besplatno meni ovo odgovara kada urade krsten jailbreak kupujem ps4 zbog exsluziva da poigram.
 
Zar neces placati to ubacivanje piratskih igara? Plus ako bude morao da se radi downgrade ili slicno, ono ovo itd... Sumnjam da ce biti bas dzabe dzabe, uzmes konzolu iz radnje i samo skines sa torrenta, proslo je to vreme
 
Sve se da podesiti i cipovana ps4 konzola ce duplo vise vredi na KP.
 
Zar neces placati to ubacivanje piratskih igara? Plus ako bude morao da se radi downgrade ili slicno, ono ovo itd... Sumnjam da ce biti bas dzabe dzabe, uzmes konzolu iz radnje i samo skines sa torrenta, proslo je to vreme

Svakako će biti jeftinije od zvaničnih puteva.

Tebi svaka čast, svi bi mi volelli da nam kupovina originala nije problem, al krastavac, Srbija.
 
Ne znam sto se pravi pompa oko tog prebacivanja igara, ono je i na PS3 bilo jednostavan posao. Povezes komp sa konzolom preko Etherneta, upalis FileZillu i vozi... Vjerovatno ce tako biti i za PS4.

Ni ova jailbreak metoda nije nesto komplikovano ako bude kao na tutorialima za 1.76.
Svako ko iole ima zivaca i zna engleski na keca ce da odradi :) Long live the piracy
 
Uf nisam znao da postoji PS3 emulator nasao sam sad na netu ova 2 https://rpcs3.net/ i https://esxemulator.com/

Jel ovo stvarno funkcionise ?



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

rpcs3 je funkcionalan, doduše za sada na malom broju naslova. Demon's Souls je recimo u potpunosti igriv. Kada se uzme u obzir da do pre par meseci ništa nije bilo igrivo, to je odličan napredak. Ima tema i u podforumu iznad.
 
Ljudi moji svako ko je pisao ovde a kazete "da radi za Sony" ima PS4 od 2013. godine, jednostavno davno se izgubila ta nada a pogotovo jer je PS4 pri zalasku karijere, koji ce mi k sada jailbrake kad su cene igara opale a pogotovo u share varijanti. Ma ajde... Kad nisu u prvoj godini to odradili sta vredi sad, a opet kazem drzite me za rec NECE SE NI DESITI JAILBRAKE. U stvari hoce, a znate kad, kad uveliko na scenu budemo imali PS5 pa onda posle par godina kao provalili su PS4...
 
PS4 Jailbreak

Rizo mislim da nema svrhe... cak i da ga sutra “razbiju”, matematika je jasna: zakljucana konzola ce biti polovna 200eur + svaka igra 20-25eur u najskupljoj varijanti (u najjeftinijoj 5eur, sto je realna cena koju ce neko ko sad ulazi u ps4 pricu placati za infamous, killzone, knack, mgsv itd), s druge stran otkljucana konzola ispod 250-300eur nema sanse da ce da bude...pa xkutija i ps3 su sad 120-150eur. Znaci platices slicno, ako ne isto, a neces imati multiplayer. Da se razumemo, ja bih prvi voleo da jb uspe jer ce onda i cena zakljucanih konzola da ode dole tako da je winwin i za “vas” i za “nas” [emoji14]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako je pile, na papir sam odmah stavio i jedno i drugo i dosao do tog zakljucka, isto ce na kraju ispasti a nece se imati Online na cipovanoj :D

A i da je čipovana 250e a polovna 180-200e i da obe dolaze sa jednim dzojom za ovu sto nije čipovana računaj ps+ 50e i plus igre 20,30e svaka od ekskluziva i jačih igara pa ako oćes da napunis HDD to izađe jos 250,300e za igrice..

Po ovakvim komentarima se vidi da ljudi uopste nisu usli u pricu i ne znaju sta pricaju, upoznajte se prvo sa PS4 konzolom molim vas!

I za pocetak poslusajte Sasu38 coveka koji zaradjuje od cipovanja, dalja diskusija je bez svrhe
 
Poslednja izmena:
Po ovakvim komentarima se vidi da ljudi uopste nisu usli u pricu i ne znaju sta pricaju, upoznajte se prvo sa PS4 konzolom molim vas!

I za pocetak poslusajte Sasu38 coveka koji zaradjuje od cipovanja, dalja diskusija je bez svrhe

+1

Yep. Ali bolje cutati da sami skapiraju neko rasprsiti nekom balon, tj pokusavati da se nabedjujes da bi te razapeli i nazivali nekim elitistom i price ne veruje sit gladnom.

Verujem da je u Srbiji i dalje najbolja opcija uzeti/iznajmiti tudj nalog ili share-ovati.
U krajnjem slucaju "rotacija" fizickih kopija kada se odigra jedan naslov.

PC je i dalje jeftinija opcija kada se sve sabere i oduzme, a ako bas mora PS4 onda u toj situaciji gde skripi Slim konzola je bolja opcija.

Suska se takodje da ce sledece godine da izbace PS4 Pro Slim verziju, "obicne" Slim da prestanu da proizvode, tako da ovim debeljanerima mozda padne cena posto ce Pro verzije biti (masovno) dostupnije na trzistu...
 
Pošto očigledno neki ne znaju da čitaju šta piše, citiraću taj link:

Adieu

The namedobj exploit was present and exploitable (albeit using a slightly different method than described here) until it was fixed in firmware version 4.06. This vulnerability was also found and exploited by (at least) Chaitin Tech, so props to them! Taking a quick look at the 4.07 kernel, we can see a straightforward fix (4.06 is assumed to be identical - only had 4.07 on hand while writing this post):

Evo šta je uradio Chaitin Tech, koje čovek pominje:

https://www.youtube.com/watch?v=KLkKql31d44

I na kraju:

And so we say goodbye to a nice exploit.

I hope you enjoyed this blast from the past :)
Keep hacking!

Dakle,
NIGDE nemate ni jedan primer da igre rade..... ( oh, izvinjavam se, pustio je Maria na Linux-u.... )

Urađen je samo exploit kao proof of koncept, i to se vrti još od 1.01 FW-a.....

Pametnom dovoljno.......

PS. Da je i moj sin kao neki, verovatno bih i ja umro od sramote......
 
A mene ladno danas startuje na PM član čiji nick prvi put vidim (i nisam viđao u console gaming sekciji) i pita me za TF2 "jel deliš ili prodaješ" - > što znači da je ovaj dotični gospodin sa alt nalogom koji proziva I vređa ljude i etiketira kako će preprodavcima da propadne posao ako dođe do Jailbreaka...
Koji psiho...
Nemam ništa protiv JB ali imam protiv takvih koji očigledno provociraju i koriste temu za neke druge svrhe.
 
Poslednja izmena:
Malo je ova tema otisla k vragu mislim cemu sad vredjanje? U interesu je svima da postoji i “narodno” ali i share. Poenta je samo sto nas ima na strani kojima jailbrake deluje nestvarno u ovom momentu a ima i drugih koji smatraju da je realno.

I sad od te diskusije gde odosmo?

Iskreno isti ti preprodavci igara (i sebe ubrajam), preci ce fifti fifti i na pirateriju, tako da mi je svejedno hoce JB-a biti ili ne, jos bolje da ga bude :)

Meni samo sada u ovom momentu pa cak i do islaska PS5 to deliju NESTVARNO. Eto toliko pa ako mozemo da se drzimo teme i bez vredjanja.
 
Poslednja izmena:
Malo je ova tema otisla k vragu mislim cemu sad vredjanje? U interesu je svima da postoji i “narodno” ali i share. Poenta je samo sto nas ima na strani kojima jailbrake deluje nestvarno u ovom momentu a ima i drugih koji smatraju da je realno.

I sad od te diskusije gde odosmo?

Iskreno isti ti preprodavci igara (i sebe ubrajam), preci ce fifti fifti i na pirateriju, tako da mi je svejedno hoce JB-a biti ili ne, jos bolje da ga bude :)

Meni samo sada u ovom momentu pa cak i do islaska PS5 to deliju NESTVARNO. Eto toliko pa ako mozemo da se drzimo teme i bez vredjanja.

Ma cela poenta je da je sve ovo vec vidjeno.......
Mozete se podsetiti na https://forum.benchmark.rs/showthread.php?239828-Sony-Playstation-3-hack-tema

I mislim da jedan komentar od tada vazi i sada:

Citiram korisnika: scheilinkin
A ko je na ovoj temi istinski srećan zbog jailbreack-a - pa svi oni koji PS3 nisu imali
 
Čovek skroz odlepio i totalno pogrešnu percepciju stvorio... Mada je više koristio za flejmovanje nego normalnog razgovora.
A što se tiče za alt naloge mogu i hoću da pustim modovima SS inboxa o kome i kada je bilo reč, da ne bude da izmišljam... Uopšte me ne bi čudilo da je isti član sa alt nalogom u pitanju...
Na kraju krajeva i modovi imaju pristup našem inboxu pa nek bace pogled
 
Nema sanse da bude ps4 ko ps3 do 3.55,to bi bilo ludilo

Sad je primer u usa haos sa gta modovanjem na ps3,kupuju se nalozi,id,oni ih banuju ovi se vracaju
 
Čovek skroz odlepio i totalno pogrešnu percepciju stvorio... Mada je više koristio za flejmovanje nego normalnog razgovora.
A što se tiče za alt naloge mogu i hoću da pustim modovima SS inboxa o kome i kada je bilo reč, da ne bude da izmišljam... Uopšte me ne bi čudilo da je isti član sa alt nalogom u pitanju...
Na kraju krajeva i modovi imaju pristup našem inboxu pa nek bace pogled

Ne, modovi i admini nemaju pristup tvoj mboxu. Ako nesto zelis da prijavis, prijavi, i da imamo pristup bilo bi fizicki nemoguce da procitamo sve.
 
Malopre videh temu i iscitao sam sve od pocetka,zanimalo me sta ljudi misle.

****mliga sta da mislim ja... Poznajem mali milion dece koja bi nogu do kolena dala za PS4,ali nemaju pare za igre,imaju jedino roditelje koji su zatucani i ne vide dalje od nosa. Ako im pomenes kupovinu PS mogu samo da isibaju tu decu.
Takodje nije realno od te dece da mogu da pohvataju SHARE sistem ,gostove,fantome,nosioce...sve i da imaju konzolu.

Ja sam to jednom predocio mom drugaru koji nije dete,ima 17 godina,otera me covek u tri lepe,izgubio se nacisto... "Ma kakav share" kaze on meni... Tako reaguju mnogi.

Osim dece,ima ljudi koji kupe Soni samo zbog par sportskih igara,prosecna plata im je 200 evra i nemaju sta drugo da priuste,cim cuju za jailbreak ima da skinu brdo i brdo igara da igraju,zeljni su.

Ja podrzavam zbog sredine u kojoj zivimo jedino.Nema smisla kritikovati to. Iako ja nesto ne verujem da ce probiti zastitu,al ajd...

A cak i da ga prokljuve za 4-5 godina kad budemo imali PS5 uveliko,mogu da se kladim da ce iz Srbije mnogo,mnogo ljudi kupiti konzolu i igrati te PS4 naslove kao sto se i dan danas uzima PS3 u solidnim kolicinama na netu.


Zeljan je neko da igra,ali nema da plati ratu za studiranje,a kamoli da daje 30-50 evra za igre.

Uvek uzmem za primer i kazem drugima:
Predocite svoju ideju necijim roditeljima cije dete trazi sony o share gde nova igra kosta oko 40 evra ,a onda mi javite reakciju tog prosecnog srbina koji treba za tamo neku "igricu" da da 10 kila mesa :D

P.S. drugo ste vi ostvareni ljudi,sa svojim primanjima,pa zena ima primanje itd... Jos ako ste u firmi pa velika plata..ihaaa
Ali vecinski deo populacije koji bi da igra u Srbiji su osobe izmedju 13-22 godine otprilike. Nit oni primanje,nit roditelji prebacuju 200 evra.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa napisanim samo bih dodao da je danas izgleda sramota biti siromasan i nemati. Mnogi iz it voda nemaju trunku simpatije za nekoga ko planira da se krekuje, tako da kazem.
Obicno cujem komentare tipa: "sta se igras kad nemas da platis igru?" Svi smo mi deca i treba da se igramo, kad osetimo potrebu za tim. Bice i boljih vremena pa ce krek biti nepoznata rec vecini stanovnistva. Zivi bili pa videli!
 
sto se tice igara, imate na ruskim sajtovima i po skajpu ljudi koji prodaju akaunte sa najnovijim naslovima za 10,15 dolara, isplativije od share i od onog spaceneta sto u sustini prodaje te akanute, samo za cenu od 3000,4000 dinara
 
Nazad
Vrh Dno