Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

Ovo za PES se potpuno slazem, ista fora je i sa ostalim sportskim igrama, ali masa nema pravo glasa, samo daj lovu, zato je gaming industrija at the top.. Ultra pranje para.. :D

Ne vidim potrebu da se jedna strana vredja i mrzi zbog toga.. Nekom je i 10e puno da daje za igrice, a nekom nije ni 100e za gold sranja i preordere... Neko vise voli da tih 10e ulozi u dobar sat, patike, telefon, tako da se ne treba svadjati, ukusi su razliciti. Ako jail donese neku prednost za nas sto placamo igre. super, ako ne, zivi bili svi. :D
 
Trofeji WTF ?
Online igranje ? Lag, udaljeni serveri, citeri, klinci epilepticari sto u mp pritiskaju dugmice mahnito i vicu na mikrofon ...
Ne ne, nije moja soljica caja ;)

SP igranje WTF ?

Leba ti..

Ko uzme da razmislja o Jailbreaku evo ja cu da mu dam moj nalog da uradi fantoma i napuni 1TB konzolu. Da mi je neko reko dan kad bi se smejao pirateriji i stekanju par stotine dinara za jednog gosta.. Mozda ide sa godinama.
 
Ja ne znam, blago vama sa toliko para. Kao neko ko takođe drži igraonicu, mogu samo da kažem živela piraterija. Skoro sam prešao na ps4 sa xboxa, evo samo za nba pes fifa moram da se ispružim 180ak eura, dok za xbox u životu nisam platio nijednu. Čim ja moram da čekam neke popuste i sl znači da već moram da pravim kompromise. Al opet to izađe sasvim solidno a nije da imam ne znam kakav promet na konzolama da mi to nije bitan trošak.

Ne znam koliko vi console gamerii odigrate igara za veka vaše konzole, sigurno tipujem da nije manje od 10, a verovatno je taj broj i mnogo mnogo veći sa obzirom da kako kažete, neke se pređu za 5, 6 sati. Pa neka je prosek 20, 25e, koje su to cifre? Ko ima 400, 500 600 i više eura za bacanje, svaka čast. Da ne pričam na igre koje izlaze repetitivno a najviše se igraju (fifa pes nba), pa svake godine prodaj dodaj, i sl. Zašto, koja je razlika? Da bi se posle menjao, cimao, prodavao za 5x manje? Jbt, imam pes 2016 anniversery edition na disku, ne mogu da ga prodam za 800 dinara. Ovo što blue priča za trofeje, ne znam, meni u igraonicu kada dođu to im je poslednje na pameti dođu, sednu i hoće da igraju.

Tako da ne vidim nijedan razlog da trošim pare na igre ako već ne moram (kao ni na bilo šta drugo). Malo mi smešno da to moram da napišem uopšte. :D

Edit: par stotina dinara? Koji guest je par stotina dinara? Kada izađe nešto novo taze, koliko je guest? A da, sačekaj godinu dana i jače, pa da bude 1000 dinara, opet neki kompromisi... Nemoj slučajno da skineš za džabe i igraš odmah, ko je toliko lud... Bolje sačekati, i uzeti za 1000-1500 din. :)
 
Poslednja izmena:
Svaka tebi čast ako držiš igraonicu sa piratskim igramaa. Mislim da nije baš realno da ti morališeš. :)
 
Ja ne znam, blago vama sa toliko para. Kao neko ko takođe drži igraonicu, mogu samo da kažem živela piraterija. Skoro sam prešao na ps4 sa xboxa, evo samo za nba pes fifa moram da se ispružim 180ak eura, dok za xbox u životu nisam platio nijednu. Čim ja moram da čekam neke popuste i sl znači da već moram da pravim kompromise.

180 evra je veliki trošak za firmu? :)
 
Pa ja uopšte ne morališem, očigledno, dokle podržavam pirateriju. :) Samo pokušavam da nađem logiku po kojoj je nekome bolje da da pare za nešto što ne mora a da mu nisu bitni ti trofeji i šta već može da bude bitno. Ok, slažem se da to sa moralne strane nije korektno, treba platiti autorsko delo,firmu koja u igru ulaže i izbacuje je, ali krastavac, nije moralno ni da ljudi ovde rade za 200e i da ih igra košta trećinu plate, krastavac... To naravno nema veze sa izdavačem već sa stanjem kod nas. Da živimo u normalnoj zemlji, verovatno bi mi tih 180e mnogo manje značilo, tj sigurno.

Na ps4 evo sve uredno kupljeno i plaćeno, jeste da ću raditi sa konzolama jedno 6 meseci - godinu dana za džabe al šta je tu je, barem sam legalan. :rolleyes:

@Bryan Fury, pa care, nemam ja firmu od 100 zaposlenih, za moju firmu svakako jeste, ne znam u kojoj iluziji živiš i koliko misliš da mogu da zaradim u igraonici da mi to nije trošak. Da dodamo da to svakako nisu jedine igre koje treba da imaš, da je to siguran trošak za svaku godinu (tih 180e verovatno i još neke igre), pa gde su džojstici pokvareni, daj 40ak eura za novi itd, itd.
 
@Bryan Fury, pa care, nemam ja firmu od 100 zaposlenih, za moju firmu svakako jeste, ne znam u kojoj iluziji živiš i koliko misliš da mogu da zaradim u igraonici da mi to nije trošak. Da dodamo da to svakako nisu jedine igre koje treba da imaš, da je to siguran trošak za svaku godinu (tih 180e verovatno i još neke igre), pa gde su džojstici pokvareni, daj 40ak eura za novi itd, itd.

Naravno da je trošak, ali nešto moraš i da uložiš valjda da bi zaradio - npr. da radiš bilo šta sa kompjuterima, 180€ (+/-) bi bila samo jedna licenca za Windows.
 
Svaka igraonica radi u najboljem slučaju u sivoj zoni. Potpuno legal ne radi ni jedna. Jednostavno, Sony, Microsoft a verovatno i većina drugih proizvođača konzola i igara u napomenama pred početak igre stavlja da je nelegalno korišćenje konzola/igara u komercijalne svrhe. To do kraja ne reguliše ni naš Zakon gde nigde ne stoji da je dokaz legalnosti Fiskalni račun već polupismena inspekcija to zahteva po svojoj volji na uvid. Ja imam 12 računara sa 12 steam naloga punih igara. Kada bi bilo koji inspektor došao i video sve te igre rekao bi da to nije legalno jer nemam fisklani. Kako da dobijem fiskalni preko Steam kupovine? Još veći biser je PS/XBox koji i ne pokrivaju tržište Srbije te nalog praviš na druge zemlje. Znači ja na Steamu i na konzolama imam brdo igara koje kod nas nisu legalne jer nemam fisklani. Kako za LoL, WoT, DotA i ostale free 2 play igre da ubedim nekog da su legalne jer ne koštaju ništa. Kako da ubedim nekog da mi ne treba kopija WoW-a sa fiskalnim jer igru mogu da igraju samo oni koji imaju svoj nalog plus je 15 dana besplatna za probu (znači mogu je imati skinutu i instaliranu za probu). Jedino Steam ima neki Cyber Caffe program za igraonicu koji pokriva Valve naslove i koji se mesečno plaća tj. rentira se nekih 20tak naslova.

Ja sam regulisao tako što izdajem računar i to naplaćujem. Sve što se igra na njemu klijent igra o svom riziku. Lepo sam to sročio tako da nema zime. Imam instalirane samo free igre, a da bi neko igrao Steam naslove mora ući u Steam nalog i tamo ima listu igara.

U odbranu Marcussa, i ja sam svojevremeno imao XBox uz Playstatione, i dok su mi PS bili sa original igrama (što ih ne čini legalnim igrama po našem zakonu) na xboxu sam terao pirate. Na njemu sam imao instalirane sve single play igre tipa MGS, Naruto, Dragon Ball..

Sada se već tržište promenilo i niko neće doći da igra i da plati za to God of War, Uncharted, Heavy Rain. Igraju se fudbal, basket, tuče, ono što može u društvu. Tako da meni za funkcionisanje igraonice trebaju samo takve igre.

Inače, na zapadu poznaju termin Internet Caffe ali ne i PC/Playstation igraonica. Toga nema na zapadu. Zato se deca gastarbajtera i oduševljavaju kad dođu kod mene i vise po ceo dan u igraonici. Ma kakvu asoijalizaciju stvarale igre i računari (o telefonima neću ni pričati) u igraonici je opet drugačije i postoji neki vid interakcije sa drugim ljudima. Čak i da se ne družiš ni sa kim, opet si među ljudima a nisi sam kući sa sluškama oko glave.
 
Poslednja izmena:
Ali opet ovde je najveci problem cena igara kod PS4?

Neko ko uzima konzolu za koju daje 250-350e racuna sa time da ce u narednom periodu od 3-4 godine (do EOL-a konzole) potrositi jos toliko za igre ili ne? Valjda je jasno da Sony ima minimalne ili nikakve profite od konzole i da novac zaradjuju od prodaje igara?
Sta bi bilo da nema region-free restrikcije i da ste primorani da nabavljate igre unutar jednog (dodeljenog regiona)?

Ja kad sam se odlucio da uzmem konzolu stavio sam na papir koliko bi me izneo PC koji imam u glavi i konzola. Uzeci u obzir da mi trenutni zavrsava posao jos u narednih par godina odlucio sam se da dam 3x manje novca na PS4 i da recimo isto toliko, koliko sam platio konzolu, potrosim na igre u naredne 3-4 godine. Doduse ovde gde sam ima i dobro second hand trziste i igre mogu da prodam ili razmenim za nove naslove ako hocu, tako da je skroz drugaciji sistem i trziste nego u Srbiji.

Realno konzola je luksuz i niko ne primorava da je imamo niti da placamo za igre toliko a vala ni da se uzimaju aktuelni titlovi i igra day one... Sta trebaju oni u Brazilu da kazu, pogledajte tamo cene da vidite koliko su oni "royally screwed in the ass" sa cenama...

Kao sto rekoh skupis za PC, platis u startu vise i posle duze i vozis jeftinije.
 
Neko ko uzima konzolu za koju daje 250-350e racuna sa time da ce u narednom periodu od 3-4 godine (do EOL-a konzole) potrositi jos toliko za igre ili ne?

Naravno da da, samo je razlaz oko toga što bi neki i dalje da plaćaju umesto da igraju za džabe kada bi se pojavila mogućnost jailbreak-a. Što je naravno svačije apsolutno pravo sa kojim se ja eto ne slažem osim ako ne postoji neki specifičan razlog za to.
 
SP igranje WTF ?

Leba ti..

Ko uzme da razmislja o Jailbreaku evo ja cu da mu dam moj nalog da uradi fantoma i napuni 1TB konzolu. Da mi je neko reko dan kad bi se smejao pirateriji i stekanju par stotine dinara za jednog gosta.. Mozda ide sa godinama.
Gde mogu da se kupi ti nalozi i kako to funkcionise ?

Inače evo moze mn da napunim 500gb nije 1tb [emoji23][emoji23]

Da smo u drugoj drzavi ne bi većina razmisljala o jailbraku ali ovako za sve se to podrazumeva..ja nzm ko je jos uzeo PS3 a da kupuje originalne igre..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Naravno da da, samo je razlaz oko toga što bi neki i dalje da plaćaju umesto da igraju za džabe kada bi se pojavila mogućnost jailbreak-a. Što je naravno svačije apsolutno pravo sa kojim se ja eto ne slažem osim ako ne postoji neki specifičan razlog za to.

Upravo, neka placa onaj kome je volja. Evo mrtvi Witcher koji je izasao prije 2.5 godine je i dalje 40$, o ostalim igrama da ne pricam... A sad da covjek ceka po pola godine na neke popuste ne bi li ustedio, zesca glupost po meni...

Jailbreak je izvjestan, postoji zero-day exploit sa brda dokaza zakljucno sa 4.5x fw. E sad, samo je pitanje koliko cemo cekati na njega...
 
Jok, The Witcher 3 je 25e max a ako hoćeš možeš da ga nadjes i ispod 20e u boxed verziji...
E sada sto ti ti misliš da je obavezno da sve igraš za džabe je već neka druga stvar I opet sa druge strane onda je PS luksuz koji nije potreban.
Doduše kod nas je piraterija nažalost postala deo kulture iz nekih drugih razloga i podrazumeva se kao modus operandi...
 
Poslednja izmena:
Koji su to drugi razlozi, osim sirotinje? Šta misliš, da ljudi ne vole lepu kutijicu na polici, booklet, uputstvo i on line igranje? Da se podrazumeva slažem se, ali to je uglavnom iz navedenog razloga a ne jer ljudi vole da se zajebavaju sa raspalim crackovima, crnim ekranima, izbacivanjem iz igre i sl.
 
Jok, The Witcher 3 je 25e max a ako hoćeš možeš da ga nadjes i ispod 20e u boxed verziji...
E sada sto ti ti misliš da je obavezno da sve igraš za džabe je već neka druga stvar I opet sa druge strane onda je PS luksuz koji nije potreban.
Doduše kod nas je piraterija nažalost postala deo kulture iz nekih drugih razloga i podrazumeva se kao modus operandi...

Pa dobro, sad vec ulazimo u neke druge diskusije :d Evo malo i o pirateriji...
https://gizmodo.com/the-eu-suppressed-a-300-page-study-that-found-piracy-do-1818629537

Za mene je finansijska racunica prosta. Prije par godina uzeo "odradjen" PS3 od 750GB - 210e, 15 mjeseci mu uzimao dusu, presao sve moguce i nemoguce naslove, na kraju ga prodao za 180e. Ako to nije najisplatljiviji nacin, onda ne znam sta je... a da ce Sony kao Sony bankrotirati radi svega ovoga, tu pricu bas i ne pusim ;)
 
Piraterija je normalna kod nas jer ljudi nemaju novca ni za osnovne stvari, za obavezne racune i slicno.
Ali se godinama prezivljava i ovako, pa je dobro. Otuda piraterija kod nas, kao i u ostalim drzavama "u razvoju".
Da imamo novca za osnovne potrebe i da nam ostane bar malo preko, niko ne bi pricao o jailbreak-u ps4.
 
Pa dobro, sad vec ulazimo u neke druge diskusije :d Evo malo i o pirateriji...
https://gizmodo.com/the-eu-suppressed-a-300-page-study-that-found-piracy-do-1818629537

Za mene je finansijska racunica prosta. Prije par godina uzeo "odradjen" PS3 od 750GB - 210e, 15 mjeseci mu uzimao dusu, presao sve moguce i nemoguce naslove, na kraju ga prodao za 180e. Ako to nije najisplatljiviji nacin, onda ne znam sta je... a da ce Sony kao Sony bankrotirati radi svega ovoga, tu pricu bas i ne pusim ;)

Pa da ali to ce se mozda isplatiti nekome ko do sada recimo nije imao konzolu, dok neko ko je mozda ima godinu i vise ic mu ne znaci. Do pre 10ak godina i sam sam se cimao dole sa narodnim igrama ali sto rece jedan kolega: godinama sam pljackao gaming industriju skidajuci igre koje sam igrao, sada im vracam placajuci za original igre koje ne igram.

Hbg znam da je u Srbiji zbog standarda mnogo veci luksuz imati konzolu.ali je luksuz i EU ali je ovde mnogo lakse doci do legalnih igara i prakticno za godinu-dve dana mogu da se kupe i odigraju svi naslovi koji vrede na PS4 i to vrlo povoljno. Ali sa druge strane je skup sport ako mora da se odigraju svi najnoviji odnosno da se svakog kvartala isprate novi izlasci.

Naravno 200e za jailbreak konzolu je ok da se obrnu ekskluzive - ali opet ako je takva situacija i tih 200e bih razmotrio jer i tih 200e prevelik luksus u takvoj situaciji, ako me razumes sta hocu da kazem... Bez da uvredim nekog
 
Sit gladnom ne veruje
 
PS4 jailbreak status:

Firmware 1.76: Fully exploited (WebKit + kernel exploit)
Firmware 4.07: WebKit exploit publicly released, no kernel exploit
Firmware 4.50, 4.55: Fully exploited in private (WebKit + kernel exploit)

https://sce.party
 
Jav' se kada probiju najnoviju verziju, zivo me interesuje kako ce homebrew i sa kojim igrama da sljaka... ;)
 
Vidjecemo, nadamo se najboljem ;) Mada mene privlaci sto moze i Linux na ove sto su 1.76, zamisli da za 240e/270e koliko kosta nov imas gejming i torrent masinu, kud ces dalje... :d
 
Gde mogu da se kupi ti nalozi i kako to funkcionise ?

Inače evo moze mn da napunim 500gb nije 1tb [emoji23][emoji23]

Da smo u drugoj drzavi ne bi većina razmisljala o jailbraku ali ovako za sve se to podrazumeva..ja nzm ko je jos uzeo PS3 a da kupuje originalne igre..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Pozajmi ti neko nalog, skines igre, iskljucis internet kabl i ne povezujes konzolu sve dok ne odigras sve sto hoces. Cim povezes trazi ti nalog, tako da ne smes na internetu.

Btw, kada sam uzeo prvi PS4 ocekivao sam mozda 10 coveka na forumu i uopste da se mogu naci jer smo mi kao neka "jadna" drzava, i s obzirom da vecina na PC-u ima zabave od piraterije bilo je logicno. Kad ono od klinaca sa dzeparcem za uzinu do staraca koji cekaju unuka, od full price igara preko popusta do dopuna od 50/60 pa i 100 dolara/funti, nema kraja. Tako da vazi ono, ako neko gleda da zaobidje svaki dinar makar se igrao na pirateriji a imao para da kupi konzolu, pre**ravanje. Pogotovo oni sa igraonicama koji bi trebalo da imaju 4-5 naslova a ulazu u lokal i sl.
 
Woohoo!
Kao isključivi singleplayer igrač baš se radujem. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno, s obzirom na bezobrazluk sa cijenama grafulja otkad je mining aktuelan... Ovo dolazi kao kec na desetku :d




5.00 je zadnji valjda...
Au vrh..

Obavesti kad skroz probiju 5.0 :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Svakako podrzavam i radujem se jb. Denuvo je na pc muerto odavno. Samo jos da se izborimo sa minerima zbog jeftinijih grafulja i da uzmemo kokice i gledamo kako se amd i intel krljaju sa cenama kad je rec o novim procesorima. Eh da, jos i developeri igara da postanu kao nekad sto su bili, da prestanu da prave igre za bolide... Win win situacija sto se mene tice ☺
 
Nazad
Vrh Dno