Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

Ne znam jel bilo price o ovome, ali me interesuje može li se obican SSD nakaciti eksterno na ps4 slim i tu instalirati igrice? Hvala!
Ako imaš neki HDD viška, bolje SSD stavi negde gde će njegov odziv i brzina doći do izražaja. Sata kontoler u PS4 nema koristi od SSD-a, pa će tako razlika u radu (učitavanju) biti jedva primetna. Dakle nemoj posebno da kupuješ SSD zbog konzole.
 
SSD apsolutno ne pravi razliku na PS4, provereno i slazem se sa Maretom
 
zavisi od igre do igre ali trend je da su dobitci veći i veći,pogotovo na prou.da odeš i mlatneš 100+ e na nov 1tb naravno da se ne isplati,ali ako nekom leži po kući apsolutno.
 
Ja sam opet ubacio SSD u Pro, ako ništa bar je fluidnije kretanje kroz menije, nema tog laga i kočenja šta god da otvoriš. Neke igre imaju znatno ubrzanje, neke bukvalno nikakvo. Recimo u Division 2 je očigledno brže učitavanje, sponujem se 10 sekundi pre druga kad igramo. Al da, definitivno nema svrhe kupovati SSD samo za PS4 jer on ne može ni blizu da iskoristi pun potencijal. Meni je neki Kingston od 480GB bio višak pa reko što da ne ubacim :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nzm jel izaslo, samo prenosim sa diskorda info.
Here you are, https://t.co/cdVyvdqGZ6, PS4 kernel exploit for FW 7.02 and below. Vulnerability discovered on 2019-06-09.

This must be chained together with a WebKit exploit, for example https://t.co/1BYe1aFGCe for FW 6.50.


NE UPDATE-UJTE NA 7.02 JOŠ UVEK

Sent from my GM1910 using Tapatalk
14058c83e3801f692d214687e2fa7b3f.jpg
 
WebKit exploit postoji za 6.50fw, za novije još uvek ne. Tako da je 6.50 max fw na kom trenutno može da se pokrene JB.

Edit: flow je javio da postojeći webkit exploit radi do fw 6.72.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tako je, ostaje nada da će neko izbaciti noviji webkit.
FW 6.72 je izašao 16.07.2019.
Biće tu lepih naslova za peglanje svakako.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Šteta
Yeah, it is cool but the bad news are this KEX just patched a huge hole that affected the new FreEBSD12 that was supposed to run on the new PS5.


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Jel prešao neko na 6.72?
32e91b56457ae6af242e8f57e620a901.jpg
e994de4b78fb3ad27c37bea923ea4f2f.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ja sam na 6.72. Bilo je dosta nestabilno prvog dana ali stvari se peglaju u hodu i sad je jailbreak dosta stabilan.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Iskreno, mene Jailbreak i generalno cipovanje bilo koje konzole ne zanima mnogo zbog igrica. Vise mi je zanimljivo sa aspekta kako je neko uspeo da probije zastitu, kao i zbog emulatora i drugih Homebrew aplikacija. Xbox Original bi bio najbolji primer za sta je sposobna jedna cipovana konzola. PS4 ima ocigledno dosta rupa, 99% ce neko pronaci rupe i u novijim sistemima. Ono sto me vise zanima jeste hoce li neko uspeti da probije Xbox One, s obzirom da je njegova zastita dosta superiornija u poredjenju sa PS4.
 
Jel i na PS4 slično kao što je bilo i na PS3? Ako recimo OFW je viši od tog 6.72, JB ne može da se uradi? A verovatno ne može ni downgrade firmware-a da se uradi?

Pitam, jer ortak će uzeti PS5 kada bude izašao odmah, a ja ću naslediti PS4. :D
 
Iskreno, mene Jailbreak i generalno cipovanje bilo koje konzole ne zanima mnogo zbog igrica. Vise mi je zanimljivo sa aspekta kako je neko uspeo da probije zastitu, kao i zbog emulatora i drugih Homebrew aplikacija. Xbox Original bi bio najbolji primer za sta je sposobna jedna cipovana konzola. PS4 ima ocigledno dosta rupa, 99% ce neko pronaci rupe i u novijim sistemima. Ono sto me vise zanima jeste hoce li neko uspeti da probije Xbox One, s obzirom da je njegova zastita dosta superiornija u poredjenju sa PS4.

Nema auditorijum toliko xbone. P.s.
Biće zanimljivo i sa PS5.


Jel i na PS4 slično kao što je bilo i na PS3? Ako recimo OFW je viši od tog 6.72, JB ne može da se uradi? A verovatno ne može ni downgrade firmware-a da se uradi?

Pitam, jer ortak će uzeti PS5 kada bude izašao odmah, a ja ću naslediti PS4. :D

Ne može downgrade, bar ne na taj način. Moguće je recimo sa 6.72 na 5.05, al' trebaće da se lemi. To mu dođe restore na neki način. Bez exploita nema 'downgrade'-ovanja.
d2a6c82808993505f5f21216191f94e7.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Probao sam [oslednju verziju na RDR2 i Tomb raider i nece to nesto kod mene :(
Sad skidam vec odradjene .pkg ...
Nisam ranije video da ima...:)
 
Ima, ima. Rusi na vk imaju grupu samo za backportovanje na 5.05, ako treba piši dm.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Evo raspakujem 3 4 igre pa saljem na ps4 pa ako nece kukam na DM :)
Hvala
 
Moze li meni na PM sajt gde ima vec backport verzije, meni ovo ne radi nikako...
 
Ni meni ovaj one touch Ripkit ne radi, ali zato radi 5.05 patch za RDDR, Crash Team racing, Death stranding, Tomb raider.... :)
Nemam ni mesta vise na 1 tb da probam dalje :D
 
Cekajte nisam razumeo, sa koje verzije FM moze da radi backportovanje?
 
Ovo su igre o čemu pričamo(backportovanje). Downgrade(fw) nije moguć, tj može sa 6.72 na 5.05, al' to nije sigurno još uvek i treba lemnjenje.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Sto znaci da se ovde radi o tome da ako konzola ima neki stariji fw i mogla je da pokrece neke igre do tog fw da je sada pronadjena metoda da ta ista konzola pokrece i igre koje su ranije radile samo na novijim fw?
 
Baš to, s'tim da poneke igre imaju problema sa tim(fifa20, vecina novijih EA igara). Neke jednostavno ne mogu jer im je SDK na novijem fw.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Имам опцију да купим 6.50 пс4, сад јел он може се ЈБ и на коју верзију мах може се упдејтује и како ?

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Na 6.72 update preko usb-a. Ima po jutjubu dosta tutorijala. Kažu da je sad koliko-toliko stabilan 6.72jb

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno