Šta je novo?

PlayStation 4 Jailbreak

Mozes naravno. Bitno je da ti firmware verzija na ps4 nije veca od 5.05 (moze i 5.07).

Ovde imas tutorial:

https://www.youtube.com/watch?v=PwC_jsnYUGs&t=

U principu se svodi na to da namestis DNS server kao u uputstvu i da mu zabranis da radi update softvera.

Ovo za verziju 6.00 nije tacno.
 
Poslednja izmena:
da,mozes ako imas konzolu na kojoj moze exploit. 6.00 nije dzejbrekovan,nije nista sem 5.05(5.07) i niko ne zna kad ce,tako da je to ili prevara ili nesto gore od toga.onlajn igranje ne moze,verovatno nece ni moci,ako i uspeju poput PS3ke verujem da ce soni biti bar 3 puta agresivniji sa banovanjem nego sto je na PS3ci.
 
To je i problem, sto privatni exploit radi i na 6.x firmveru. Koliko sam pratio imaju i dva 0day exploita, to ce pustiti kad ps4 bude na EOL(end of life).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
da,mozes ako imas konzolu na kojoj moze exploit. 6.00 nije dzejbrekovan,nije nista sem 5.05(5.07) i niko ne zna kad ce,tako da je to ili prevara ili nesto gore od toga.onlajn igranje ne moze,verovatno nece ni moci,ako i uspeju poput PS3ke verujem da ce soni biti bar 3 puta agresivniji sa banovanjem nego sto je na PS3ci.

http://ps4portal.net/ps4-jailbreak-official-cfw/

Pa da li je ovo prevara? A interesuje me kakav je to shop sa besplatnim igrama koji se pojavljuje na jailbreakovanoj konzoli i kakva su vasa iskustva sa tim shop-om tj. kakave su to igre u pitanju. Ima li medju njima nekih vrhunskih ekskluziva?
 
Ja se iskreno nadam da troluješ.
 
To je i problem, sto privatni exploit radi i na 6.x firmveru. Koliko sam pratio imaju i dva 0day exploita, to ce pustiti kad ps4 bude na EOL(end of life).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

znaci,sony nije zakrpio 6,pa jb 5.55 koji je private radi i na sestici. i dok sony ne zakrpi sledeci fw mi cekamo. sto moze da potraje mesecima :smash:
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu, mozda i ne zele da zakrpe:d

Ako budu sa 6.10 onda ce prakticno jb public biti 6.00, verovatno.

A i nevezano za to, u poslednje vreme se igram na legalnom od ortaka i samo mogu da kazem da toliko kvalitetnih ekskluziva ima, a i igara koje su meni lepse, ugodnije za igru na konzoli, iako sam pc gamer ceo zivot, koje rade na 5.05 da apsolutno nema potrebe cimati se kad ce jb. Ovo govorim za one koji nisu vlasnici playstationa i jos ako rade, imate vi nadoknadite ihaha. Tako da opusteno, JB konzola se itekako isplati, itekako ima sta da se igra i to je nesto sto ce imati vrednost i kasnije kad stigne ps5. Ako budete zeleli da prodate.
Sve ovo vazi, ako ne zelite da placate igre, naravno.
 
Ne kapiram baš razlog što se toliko čeka na 5.55 public exploit, ali da, ako je razlog to što ga Sony još nije patchovao, realno čekanje može da bude neodređeno. :)

Ja srećom ovih dana nemam vremena da se igram inače bih se verovatno apdejtovao na 6.0 u međuvremenu, pa da arčim opet Plex i HBO Go k'o čovek.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Mislim da ce se najkasnije cekati do januara-februara jer je receno da ce tada ("early 2019") biti omogucena promena PSN ID-a za sta ce biti sigurno potreban neki dobro ispeglan firmware.
 
Desava li vam se da vam konzola zabode prilikom ukljucivanja hacka za 5.05? Kada koristim Mira+HEN to mi se desava svaki cetvrti ili peti put. Da predjem samo na HEN?
 
Pa ako se manje gasi na HEN onda se drzi njega, meni se cini isto na oba payload-a.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Koja je prica oko ovih cipovanih PS4 pro konzola na KP?
Kako se to cipuje i koliko kosta?
Nesto sam video da to ime veze sa verzijom SW-a,kako da znam koja je verzija SW-a na novoj konzoli?
Ne bih da kupim kozolu a da ne moze na nju...
 
ima veze s verzijom firmwarea na konzoli, moze da se brejkuje ako je 5.07 ili ispod. pitaj prodavca na kpu koji je firmware, to je jedini nacin da budes siguran.

i nemoj bacati pare na "cipovan" ps4 pro, kupi obican pro i brejkuj ga sam. to je zapravo obican exploit, dovoljno je ukucati 2 ip-ja:

https://www.youtube.com/watch?v=PwC_jsnYUGs
 
Jeste samo treba naci odgovarajuci. Problem je sto retko koji prodavac hoce da kaze, kao ne otvaramo, ne znamo, a sve lepo moze da se vidi na kutiji, datum proizvodnje i oznaka konzole i onda lepo proveris na netu....

A i realno hakovan moze da se uzme za 400e, nov ja nisam video ispod 350, realno za 50e koliko god da deluje da je smesno i besmisleno dati, dobijas siguricu plus pun hdd igara ako nista, dakle plug and play.

Meni ta "sigurnost" vredi 50e. E sad, ako nadjes nekog prodavca koji hoce da kaze/proveri sve sto treba da budes siguran da je konzola 5.05 softverom ili starijim, onda top. Ja takvog nazalost nisam nasao.
 
A gubi se garancija sa ovim cackanjem ili ne?
Nisam video na kp da neko daje garanciju uz ovo?
 
Ne gubi se
 
A koliko je sve ovo stabilno u radu?
Iskreno nisam imao vremena da citam celu temu,video sam par stranica u nazad da se neko zali na restart konzole i slicno?

I da li sve igre mogu da se igraju ili ima neka ogranicenja?
Sem online,to sam shvatio da ne radi.
 
Relativno stabilno. Dešavaju se povremeno restarti prilikom polretanja exploita, ali ništa alarmantno.

Rade sve igre koje zahtevaju FW 5.05 ili niži.
 
Kupiš fizičke kopije, instaliraš i odigras...

Znam, vrlo sam vickast...
 
Poslednja izmena:
Svakako ce traziti update, bilo da igra sa diska ili digitalno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne mogu najnovije igre ni sa diskom zbog nizeg fw. Moci ce verovatno u buducnosti kad probiju samu enkripciju ^_^
Kupiš fizičke kopije, instaliraš i odigras...

Znam, vrlo sam vickast...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
PS4: Fail0verflow disclose an exploit that could work on “all currently released hardware and software versions of PS4"


The exploit involves feeding bogus data to the HDMI port of the console (by exploiting bugs in the CEC interface on the PS4 – CEC is the bit of HDMI protocol magic that lets you turn your TV instantly when you switch the PS4 on, and vice versa) in order to trigger a bug that will let you overwrite data in the PS4’s Southbridge (known as Aeolia or Belize depending on the hardware revision) and get code execution from there.
http://wololo.net/2018/11/06/ps4-fa...leased-hardware-and-software-versions-of-ps4/

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Kakva su vasa ocekivanja po pitanju JB za 5.55? Moze li se ocekivati do Nove godine nesto? [emoji4]
 
Hvala na odgovoru. [emoji4]
Da li neko zna koji FW je potreban za NBA 2k19?
 
Nazad
Vrh Dno